Stockholmi sadamast Arlanda lennujaama

Tere!! Kas keegi oskab mind aidata, kuidas saada Stockholmi sadamast Arlanda lennujaama? Laev on sadamas kell 10.00 laupäeval ja lend toimub 17.30. Aega nagu on aga kui ettekujutust ka ei ole võib see aeg väga kiiresti otsa saada :S Ette tänades!!

Kõige mõistlikuma hinna/kiiruse/mugavuse suhtega variant: Värtahamnenist sõida bussiga 76 Ropsteni metroojaama, sealt metrooga T-Centralenisse. Lähedalasuvas Cityterminalis istu Märstasse suunduvale pendeltågile (väljub iga 15 minuti tagant) ja sõida Upplands Väsby'sse, kus istu ümber Arlandasse suunduvale rongile (iga 30 minuti tagant). On ka ekspressrong otse T-Centralenist lennujaama, mis sõidab 20 minutit (regionaalrongidega kulub kokku 40 minutit), aga see on mõttetult kallis, eriti arvetsades, et sul on terve päev aega. http://wikitravel.org/en/Stockholm#Get_in

76 bussi pole küll enam vaja, kuna laev läheb nüüd Silja terminali ja sealt on Ropsteni metroo jaama sama pikk tee kui bussi peale.

Sellest tuleb seiklus, tsiisas. Aga aitähh, kes viitsisid vastata !

Põhjust muretsemiseks pole. Ise sõitsin bussiga Cityterminali ja sealt bussiga Arlanda lennujaama. Bussipilet Cityterminali sõitmiseks sadamast tuleb eelnevalt osta, bussis ei müüda. Pileti saad laevalt muretseda. Bussipeatus on suht lähedal Silja terminalile. Lähed lihtsalt teiste sabas ja eksida pole võimalik (bussi peatuses üks vanapaar veel juhatas Cityterminali kõige lähedama peatuse kätte). Cityterminalist ostad pileti juba Arlanda lennujaama. Sõidad vahem kui 1 tund. Kokku terminalist lennujaama jõudmiseks kulub kuskil maksimaalselt 2,5 tundi. Arlanda lennujaamas on erinevad terminalid üksteisega kõrvuti. Iga terminali ees teeb sama buss peatuse. Seega vaata terminali numbrit, et liiga vara maha ei lähe.

Minul läks laevalt mahaastmisest Arlanda lennujaama saabumiseni kokku aega natuke alla ühe tunni. Olin üksinda ja liikusin esimest korda sellel marsruudil.

Kõige lihtsam on Värtahemnenist Stockholmi kesklinna minna metrooga: Terminalis vaata lae alla ja otsi viitasid 'metroo' vms. Terminalist välja tulles mine üle jalakäijate silla, kõnni läbi pargi ja jõuad Tegeluddsvägenile (tänava nimetus), seal mine otse üle ülekäiguraja, keera paremale ning jaluta umbes 50 meetrit kuni jõuad ristmikule, sealt keera kohe vasakule Värtavägeni tänavale. Jaluta mööda seda tänavat (u 50 m) kuni näed paremal pool teed bussipeatust (sealt väljub buss nr 1, ka kesklinna). Kui oled üle tee, siis hoia natuke paremale, kust läheb (mingi laudtee) metroopeatusesse. Nii bussi- kui metroopeatuse nimi selles kohas on GÄRDET. Kui sõidad metrooga kesklinna, siis vali Norsborgi suund. Metroopileti saad osta nii laeva pealt, kui ka peatuse kassast (mina ostsin laevalt, hind 30 SEK täiskasvanule, lastele 7-19a ja pensonäridele üle 65a on 18 SEK). Metrooga sõida 2-3 peatust (ei mäleta täpselt) ning välju peatuses T-CENTRALEN. Kui sa selles peatuses otse liigud, siis hakkad nägema Arlanda Express viitasid - juhindu nendest. Arlanda Express pileti ostsin sealt kassast - alla 26.aastastele on soodustus - kokku maksin vist 120 SEK.

Ühesõnaga - pole võimalik ära eksida!

Meil olukord selline. Laev jõuab sadamasse kell 10.00. Sealt oskan Gärdet metroojaama minna pimesilmi ka. Aga edasine teekond on juba keerukam.

Kas T-Centralenis leiab lihtsalt Arlanda Expressi kassa üles? Lennuk väljub kell 13.00. Kui laev on sadamas kell 10.00, kas siis jõuab õigeks ajaks check-in'i jne või on aega liiga vähe? kas metroo+Arlanda Express on kõige kiirem kombinatsioon? Kui palju aega kulub 5. terminali jõudmiseks rongi saabumiskohast lennujaamas?

Ise mõtlesin nii: kuskil 10.15 oleme laevast maas, siis u 10.25 oleme Gärdet jaamas, sealt edasi u 10.40 oleme Arlanda Expressi jaamas kesklinnas. Seal vb peab ka ootama ja rong ise sõidab 20 minutit, seega u 11.15 hiljemalt oleks lennujaamas. Kas see on liiga hilja, kui lend väljub 13.00 (Emirates firma)? Praegu veel ei tea, mis kell suletakse check in. Emirates ise oma lehel ütleb, et 90 minutit on absoluutne miinimum ehk siis 11.30 peaks olema lennujaamas. Kui pole varem mujal kui Tallinna lennujaamas käinud, kas saame hakkama ja ei jää lennust maha? Kardan, et T-Centralenis ei leia rongi väljumiskohta ja kaotame seal lollilt aega.

Võib-olla on küsija jaoks juba hilja, kuid ehk siis mõnele teisele küsijale: Kiireim viis sadamast Arlandale jõudmiseks on istuda Gärdetist metroorongi, sõita T-Centralenisse (Stockholm Centralstation ingl keeles) ning sealt Arlanda Expressile istuda. T-Centralen on suur ja rahvarohke koht, kuid hästi viidatud ja seega vaata hoolega silte ning nooli ja jõuad kenasti Arlanda Expressile. AE pileteid ei pea tingimata kassast ostma, võid osta piletiautomaadist või ka Norra Hallen (Nort Hall ehk "Põhjavaksal") ajalehekioskist Pressbyrån. SJ kassadest AE pileteid ei saa. Arlanda Expressi jaoks on eraldi piletiautomaadid - SJ omast neid ei saa. AE piletiautomaadid on kollast värvi. Ka rongid on kollased, nii et pole vaja karta valele rongile istumist. Kui aga on väga kiire, siis istu rahus rongile ja saad pileti ka rongis teenindaja käest osta. Rongist ei saa osta sooduspileteid (ISIC soodustused, grupipileteid, täiskasvanu-lapse soodukad jne), neid võimaldab saada vaid kassa- ja automaadiost. Rongis saad maksta sularahas ja tuntud kaartidega. Visa Electroniga siiski mitte. Rongist ostetud piletid on pisut kallimad kui kassast saadud. Arlandale jõudes jälgi samuti viitasid ja jõuad ilusti oma lennule.

Kui midagi jäi segaseks, siis lisainfot saab kodulehelt https://www.arlandaexpress.com/start.aspx

Ilusat reisi!

Kas sadamast jõuab kenasti arlanda lennujaama kui laev jõuab 10.00 ning lend läheb 13.55? Tuleks kasutada taksot või jõuab ka arlanda expressiga?

Taksoga jõuad kindlasti. Arvesta, et ca 2h peaks varem olema lennujaamas. Samas mul on meeles, et kui Arlandast sõitsin Aasiasse, siis pidime oma äraantava pagasiga seisma ka eraldi järjekorras, kus valgustati kohvrid läbi ja üks võttis 3x oma kohvrist "kahtlaseid" asju välja. Seeõttu võib kauem aega minna, aga kuna see oli ammu siis ei tea kas veel selline süsteem seal on.

Kas keegi oskaks öelda,kui palju maksab taksoga sadamast lennujaama?

Loen siin ja mõtlen, milles on point minna ARN-i laevaga ja siis kaaluda taksot/ekspressrongi lennujaama? Eks vajadusi on inimestel igasuguseid, aga näiteks 13:55 väljuvale lennukile jõuab ilusti E-Airi lennuga Tallinnast, maksab 118 eurot ehk ca 1000 SEK üks ots, kui paar nädalatki ette osta. Kui juba Arlanda Expressi pilet maksab vist 260 SEK, lisaks metroopilet maksab, laevasõit Stockholmi kindlasti omajagu, siis ka hinnavahet võrreldes lennukiga pole. Või kui on, siis on see nii väike, et see ei tasu ära, kui pabistada isegi 13:55 väjuvale lennukile jõudmise pärast.

Kui laev jõuab sisse 10.00ja lennuk väljub 13.55, siis jõuab metrooga ja Arlanda Expressiga ilusti lennule. Taksohinda enam ei mäleta. Kunagi istusime seltskonnaga sadamast takso peale ja pärast saime aru, et see oli kohalik varrukatakso. Hind oli soodne, aga siiski... Takso saad laeva infoletist ka tellida. Muidu aga on taksodega nii nagu meilgi, et tuleb hinnakirja vaadata. Olen nii Stockholmis, kui mujal Rootsis taksos alati kaardiga maksnud. Igaks juhuks siiski pead anda ei või, et seda siiski kõigis taksodes teha saab.

Kes soovib bussiga kesklinna sõita, siis pileteid bussist ei müüda, ka ei ole sadama juures asuvates bussipeatustes piletiautomaate. Metroopileti saab saab eskalaatorite juurest letist või sealsamas asuvast ajalehekioskist Pressbyrån. Soovitan bussi-või metroopileti laeva infoletist (asub 6. dekil) ette osta. Nii saab ilma igasuguse nuputamiseta lihtsalt bussi või metroosse astuda ja minna oma asju ajama. Maksta saab infos nii sularahas (EUR ja SEK), kui kaardiga. Mul on kord olnud juhus, kus kaardimakse ei töötanud. Sellest ajast peale kannan pisut sularaha kaasas.

Tere, meil oli vaja kiirelt jõuda sadamast Arlandasse. Olime kahekesi ja laadisin alla Stockholmi Taxi020 äpi ja tellisime läbi äpi takso. Taksojuht oli nimelise sildiga vastas ja sõit läks meile maksma 491 Sek ja oli kohal 30 minutiga. Kahekesi läbi linna Arlanda express rongiga oleks kallim ühele inimesele ja ca tund oleks sõiduks aega läinud.

See 495sek´i peaks olema ARN - Sadama fixed price. Tuleb olla sadamas ettevaatlik, kuna huiareid liigub. Kuna reisisime esimest korda, siis kartsime nagu kõik teisedki, et ei jõua piisavalt kiiresti sadamast lennujaama, aga kartus on asjatu ja kella 13:00 väljuvale Emirates´i lennukile jõuab taksoga vabalt ja üle 500sek´i pole mõtet maksta, meie maksime esimesel korral 800sek(häbi tunnistada, aga nüüd saan ka aru miks meil taksojuhid välismaalasi lüpsavad).