Suletav kilekott

Tere!

Kust saab neid taassuletavaid kilekotte, et vedelikke käsipagasisse panna?
Veits "piinlik" küsimus minu jaoks, kuna lende kogub aastas 6-10, aga kunagi ei ole vajadus olnud kasutada ainult käsipagasit ja seega oleme alati check in kohvritesse kõik ära pannud.
Vanematest postitustest olen aru saanud, et eelnevalt jagati neid niisama enne turvakontrolli (seda olen ka ise näinud) ja hiljem keegi mainis, et müüakse neid lennujaama R-kioskis.
Kuidas hetkeolukord on?

Tänan ette!

TLN lennujaamas saab neid minigrip-kotikesi lennujaama infoletist (oli vist infolett), jääb sissepääsust (mõtlen seda check-in juures asuvat sissepääsu) vasakule. Mina olen neid saanud viimastel kordadel täitsa tasuta - olid seal leti peal virnas.

lennates sai neid osta 5 krooni tükk R-kioskist, mujalt ei antud. See kott oli väike ja vilets, läks katki, kui lahti hakkasin tegema.

Tallinna lennujaamas saab näiteks infoletist leti pealt täitsa tasuta kilekoti - veel vähem kui kaks nädalat tagasigi oli see niimoodi võimalik. Suuremates lennujaamades küsitakse ka enne turvakontrolli, kas vedelikud on eraldi pakitud, ja kohapeal on vajadusel siis selleks olemas kilekotid. Samas olen mitmel korral edukalt turvakontrolli läbinud ka siis, kui olen vedelikud pakkinud umbes samas mõõdus tavalisse läbipaistvasse kilekotti, ja keegi ei ole kobisenud.

tagasiteel Milanost.Esimest korda elus kasutasin minigrippi (varem ei läinud vaja). Läksin infoletti ja küsisin, kust saab. Seepeale anti mulle sealtsamast väike minigrip kotike. Asjad pakkisin ära juba enne check-in`i. Selle mõttega et turvakontrollis kiireks ei läheks. Enne turvakontrolli läbimist võtsin kotikese näppu kah ja näitasin turvale: too noogutas, OK!

Mina kasutan minigripi asemel läbipaistvast materjalist kosmeetikakotti, siiani pole Euroopas virisetud.

Tallinnas olen alati oma vedelikke pakendanud minigrippi, aga Riias on see paaril korral meenunud alles turvakontrollis ja seal löödi käega, kui oma paar meigipudelit ette näitasin. Üldjuhul tasub küsida pagasit ära andes seda, et kust on võimalik minigrippe saada. Raha ei ole pidanud küll kusagil maailmas selle peale kulutama.

Riia lennujaamas tuleb kilekoti eest välja käia 5 läti santiimi, viimane kord pidin selle eest pangakaardiga tasuma, sest ei leidnud ühtegi latti oma rahakotist.

Pärnus näiteks Rüütli tänavalt Ülikooli apteegist ja Ringi tänavalt bussijaama platsi vastas asuvast raamatute ja kontoritarvete poest.

No nii, masu siis ka TLN lennujaamas. Üle pika aja pidin minigrip-kotti TLN lennujaamast soetama ja seekord tasuta infoletist enam ei antud, kästi R-Kioskist 5 EEK eest soetada. Eks see kilekoti-värk sõltub vist riigi majanduse tõusukõverast :)

Siis nõuavad küll eriti hingehinda.

Me ostsime õiges mõõdus 100tk knopkast, maksid 39.- kokku. tüki hind siis 0,39.

Tallinna lennujaam on ikka naeruväärne, mujal saab neid üldjuhul tasuta. Mul endal sai nendes minigrippidest kopp ette- lähevad koledaks ja ei taha kaks korda kasutada. Kuna ma olen põhiliselt käsipagasiga lendaja, siis mugavuse ja keskkonnasäästikuse mõttes lendan juba pea aasta aega väikese läbipaistva kosmeetikakotiga. Väga mugav, mahutab täpselt paraja koguse aga tegelikult natuke rohkem kui see minigripp :)

Hiljutine ost Tallinna R-Kioskist läks maksma tõesti 5.- EEK. Aga sama hind oli ka juba september 2009.