Tai 2019

Tere reisirahvas! Lähen tütrega nädala pärast Taisse, minu jaoks esimene reis riigist välja peale Soome, ma paljut ei tea, seega vabandan ette lollide küsimuste pärast!Olen küll uurinud ka varasemaid Tai postitusi, aga enamus tehtud mitu aastat tagasi, mõtlesin et äkki keegi värskelt käinud, teab mida soovitada ja kuidas asjad seal. Esiteks, kuidas märtsi lõpp-aprillis ilm Phuketil? Mind hirmutati ära sellega, et tuttav märtsi alguses käis ja oli palju sadanud, mis veel siis märtsi lõpus-aprillis saab..Kuidas ka selle raha vahetamisega, kas Tais ATM’ist raha võttes on väga lollus? Kardan veidi nii suure summa sularahaga 15h reisida sinna, et seal vahetada.Siis veel ka randadest, mis randu soovitate? Nagu lugesin siis Patong beach pidi üks mõttetumaid olema, kuigi sinna just hotelli bronnsimegi..Ōnneks plaan roller võtta, sooviks leida puhtaid ja vähese rahvaga liivarandu :) Ning kus soovitate süüa (Phuketil siis endiselt)Tänavatoit pidi olema ok, aga tahaks mõnes restoranis ka käia.Kui keegi avaldada tihkab, siis palju raha kulus kohapeal? Meil eelarve u 650eurot inimene 11 päeva peale... Phi-Phile tahaksime minna üheks ööks ja ega muid plaane ette teinud polegi. Tänan, kes vastata viitsivad, kõik soovitused/info Tai ja Phuketi kohta on teretulnud!

Olen sõitnud nii Click'i kui ka PCX'ga.Ma ei ütleks, et PCX (150cc) oleks just väga palju Clickist (125cc) teravam.Lõppkiirus on muidugi suurem ja näiteks maanteel on PCX'ga kiirem ja pehmem liigelda. Siiski tundub mulle, et Click on kohapealt minnes erksam. See tunne võib muidugi olla ka rollerite suuruse vahest tingitud.Samas PCX'i juhtimisasend, uimasem juhitavus ja tagaosa kõrgendusega iste ei olnud minu jaoks mugav ning pikemate vahemaade puhul pani selja valutama. Pole küll viimase mudeliga sõitnud - ehk see on parem.PCX'l on muidugi veel üks pluss - 12V sigaretisüütaja pesa, kus saab telefoni/kaamerat ka sõidu ajal laadida. Aga olen kuulnud jutte, et ka osadel uutel Click'del on see juba olemas - istmealuses panipaigas. Scoopy'l on ka see pesa olemas.PCX'i kuu rendihind oli mul 3500THB (3.2 eurot päeva kohta).Lühikeste vahemaade puhul ja linnassõitudel on Click igatahes minu eelistus. Piisavalt särtsakas ja hea manööverdamisvõimega. Rendihind ka odavam. Ning kütust võtab ka vähe.@ago7Improved seletas asja täpselt nii nagu ka mina oleksin teinud. Seetõttu ei hakka ma seda kordama.Ma ei kavatsenud kellelegi konkreetsele sõrmega näidata.Ei maksa üle mõelda.

0
0

Aga kuidas on Tais tsiklirendiga? Kas antakse korralik kiiver või võiks enda oma kaasa võtta kui on kindel soov võimsama masinaga sõita?  Või see pole eriti hea mõte arvestades sealset liikluskultuuri? 

0
0

Paradise beach, sissepääs 200 bahtiPatongist sõidab sinna ja toob tagasi tasuta buss (songthaew).  Näete tänava peal busse, millel sildid "Paradise beach free shuttle bus"Meie läksime Patongist jala sinna ja peaaegu kohal olles sõitis meist mööda buss, kes peale kutsus :Dhttps://www.facebook.com/ParadiseBeachPhuket/posts/free-shuttle-bus-to-paradise-beachshuttle-bus-route-route-a-paradise-beach-ocean/1785811944975177/

0
1

Päris julm ikka sinna Paradise Beach ile jala minna. Peab ikka kõvasti võhma oleme et mäest ülesse saada.Sissepääs 200 .Väike õlu 150.Vesi ilus puhas.Teist korda ei läheks.

1
0

See Paradise Beachile jalgsi Patongist minek on veidi petlik jah, kuna linnulennult tundub sealsamas kuid reaalsuses annab ronida, eriti sellise palavusega :)Ma soovitaks teema algatajale avastada pigem "Secret Beache", mida tukimehed väga hästi teavad. Nad on nõus isegi terve päev ootama, kuniks te rannal päikesevanne võtate. Tasu muidugi kokkuleppel. Salajaste randade väike loetelu on olemas siin: http://www.phuket.com/phuket-magazine/phuket-secret-beaches.htm . Kahjuks peab nentima, et ka need on juba vaikselt ülerahvastatud.Randadest veel nii palju, et mulle tundub - mida põhjapoole hoiad, seda vähem rahvastatud on.ATM-e ja rahavahetuspunkte ei maksa karta ning iga päev kurssi jälgida pole ka pointi, kui juba lähete puhkusele. Eelarve peab vastu kui väldite "uhkeid" restorane ja lubate endile avastada ka kõrvalisemaid söögikohti.

0
0

Algselt oli plaanis minna Tri Trangi, aga kohale jõudes selgus, et see hotelli alal ja ei lubatud sinna. See päev lubas tegelikult äikesevihma ja hommikul oli ilm pilves... Päike tuli välja ja palav.Päikesekreemi muidugi ei pannud ja kaasa ka ei võtnud (VIGA!). Väga pikk maa ei olnudki, tagasitulek jala oleks olnud vaevaline, kuna seal kõrge, järsk mägi. 

0
0

Patongile takso 800 bht.Kui tahate kokkuhoida siis saab ka mini bussiga 180 nägu. Seda teist varianti ei soovita kuna sõidab 2-2.5 tundi.Patong on hea koht elamiseks,kõik vajalikud asjad olemas.Rand on kah suht ok kui minna Banglast umbes 200 meetrit paremale. Korralike söögikohti on piisavalt ja pakun mingi 1000-1500 bahtiga päevas kahepeale on ok.See et Patong on must ei vasta eriti tõele.Minu arust Karon ja Kata palju hullemad. Paljudel tuttavatel ei meeldi Karon suurte lainete pärast aga vesi ilus läbipaistev. Raha võtaks sulas ja mõni kaart võiks kah olla.See rolleri teema suht kahtlane kui varem pole Tais käinud. Ütleme et eluohtlik.Patongil korralik ostukeskus kus kõik olemas ,saab ka odavalt süüa osta.

0
1

Jungceyloni taga on õhtuti söögiturg Banzaan.Enamus rahvast venelased.Minu arust suht rõve koht, saad jah oma pudru 60 bht kätte aga võib saada ka  korraliku pasatõve. Seafood on kah olemas aga mõeldud rohkem hiinlastele. Lobster 2000-3000 bht .Krevetid 200-1000. Elasime hotellis kohe seal turu  kõrval.Vaatasin kuidas see söök mis järgi jäi laoti kilekottidesse ja järgmine päev läks uuesti müüki.

0
0

Rollerit rentides ärge oma passi küll kuskile nö tagatiseks andke. Mina tegin Eestis ise passist mõned värvilised koopiad ja nii hotellides kui rollerit rentides andsin koopia ja sobis igal pool. 

0
0

Kas rolleri rentimiseks alati a-kat lube vaja? Eestis on see kohustuslik nendele, kes sündinud peale 01.01.1993......

0
0

Tais ei teata Eesti seadustest kahjuks mitte midagi. Nii et kui tahad seaduslikult rollerit juhtida seal, siis A-kat ning rahvusvahelised load ( mis tegelikult jällegi Tais ei kehti, aga politsei aktsepteerib neid ikka). Kui lube ei ole, aga tahad sõita, siis vahele jäädes maksad mingi väiksema summa otse politseinikule peo peale, või vaidlema hakates suurema summa jaoskonnas.

0
0

Ilma lubadeta sõidu eest maksad kohapeal 500 bahti. Kannab sind registrisse ja 24 h. võid sõita, ilma uuesti traffi maksmata. Seda ka siis kui load on, aga pole A kategooriat.Minul pole keegi eales, rolleri rentimisel küsinud juhilube.Arvesta sellega, et lubadeta maksad  500 bahti, ilma kiivrita + 500 bahti. Kiivrit peab seaduse järgi kandma ainult juht, soovitan soojalt, mõlemale kiiver pähe.

0
0

Tulin just Taist. Kuigi märtsis võib vihma tulla, siis sel aastal 3 nädala jooksul ei tulnud tilkagi, olin küll veidi Phuketist ida pool, aga ilm ju ikkagi muutlik ja iga aasta varieeruv.  Kuumusetaluvus kõigil individuaalne. Kui oled kõige kuumema aja rannas ei ole hullu midagi. Alberti juttu rolleri sõidust võta tõsiselt. Kui kogemusi kaherattalisega sõiduks ei ole, siis sealse hullu liikluse ja mägistel kurvilistel teedel parem mitte katsetada. Nägin selgi aastal päris mitmeid  lapitud kahvanägusid, mis ei ole ka ime, sest osad sõidavad ikka väga uljalt. Rollerit on soovitav rentida oma hotellist kui selline teenus on, pole vaja passi tavaliselt jätta, järgmisena kusagilt reisibüroost.  Söönud olen igasugustes kohtades, kõhuprobeleeme pole olnud. Kui ostad mõne grilllihaga varda, lase üle kuumutada. Toidu peale ära joo kohe korraga väga palju jääga jooki,see ei mõju ka alati hästi seedimisele!Ise pettusin Koh Lipe saares. Kui varem oli Sunrise Beach vaikne, siis nüüd on saare mõlemad rannad paate täis, mis päevad otsa jõristavad edasi tagasi ega anna rahu. Ujumiskohad on küll nüüd piiratud, peale seda kui mitmeid turiste vindiga hakklihaks jahvatati, aga mõni paadimees vahel ei hooli sellest. Kahju ka, et saar on muutunud väga turistikaks, eriti palju on seal turiste Aasiast.

2
0

Ira Lepp, Eestis saab ilma A kat lubadeta ka enne 1993 sündimist juhtida vaid max 50cx mopeede. Nii väikseid rollereid seal aga praktiliselt kusagil ei rendita, ikka algab 125cx juurest.

1
0

Ira Lepp.Tundub, et kirjutad AM juhilubade kohta, need on kuni 50 cm3.Buldooza jutt on õige, pole mina nii väikese kubatuuriga Tais näinud, veel vähem tänavapildis. Tavaline ikka Honda Click, 125cc.

2
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased