Tai.

Teadaolevalt tahab Tai alustada turismi 1. Oktoobrist piiranguga et ainult Phuket ja miinimum 30 päeva korraga millest 14 päeva hotelli alas karantiinis ja kui mujale Tais tahad minna peale seda pead olema 7 päeva veel ning selle aja jooksul tehakse 3 testi.

On kellegil plaanis minna ka selliste reeglitega?

Ise pea aasta plaaninud minna 11 oktoober 3 nädalaks põhja Tai aga tundub et peab veel pikalt edasi lükkama.

Esiteks pole riigid kinnitatud (ega kogu plaan üldse ametlik), nii et ma üldse ei vaevaks pead mingite plaanidega maailmas, kus "kõik võivad tulla" võib nädalaga asenduda "hiir ka ei saa üle piiri" olukorraga nagu märtsis.

Tai puhul tuleb veel mainida, et väga turismist sõltuva riigina on siiski kohalike seas üllatavalt menukas piiride kinni hoidmine. Eurooplasi ja nende soovimatust maske kanda peetakse laialdaselt viiruse leviku põhjuseks.

Mingid sissetoodud juhtumid neil on olnud (meditsiinituristid, koju naasvaid taid, endale viisa susserdanud välismaalased) ja üldiselt suhtutakse neisse koroonatoojatesse meelepahaga.

Seega ei maksa lähikuudel/aastatel - pisut ehk üllataval kombel - oodata mingit üleüldist väga lahket vastuvõttu, isegi kui õnnestub sinna sõita.

Tais on ka arvestatav siseturism ja lisaks hinnatakse rohkem jaapani ja veidi ka hiina turisti just maksevõime pärast. Eriti ei usu, et riik Euroopa turismile sel aastal ega ka 2021 alguspoolel avaneb, kui siis äärmiselt rangete piirangutega, mitu testi, charterlennud otse kuhugi saartele, hotelli alas turistid kinni ja ainult väga kallid hotellid valikus. Keskmine taimaalane ei salli eriti välisturiste, sellest ka praeguse sõjaväelise valitsuse käekiri, soovitakse rahvale meeldida.

Muidugi on lahkelt oodatud ka Singapurist pärit turistid, jäi mainimata.

Karntiin on Puhketil. Hinnad 2 nädala eest on 3000-9000 dollarini.

@ bdsm

Millest selline arvamus, et üks hiina turist kulutab palju raha ja on suure maksevõimega?

Reeglina liiguvad hiinlased Tais lühiajaliste grupireisidega ning mingit "isetegevust" raha kulutamise näol kindlast marsruudist välja jäävatel objektidel ei toimu.

Majutus on neil tavaliselt hiinlastega seotud kohtades ning söömaski käiakse reeglina ainult kohalike hiinlaste poolt hallatavates kindlates söögikohtades ja ehk ka ka mõnes 7-Elevenis.

Ainus, millega hiina turistid lääneriikide turiste löövad, on massid. Üldine massiga sissetoodav rahasumma on muidugi oluliselt suurem kui teiste riikide panus üksikult vaadates.

Siiski ei saa ju võrrelda rahalisi numbreid, võttes aluseks tuhande hiinlase ja saja lääne turisti andmed.

Kui aga vaadata ühe hiinlase versus ühe  lääne turisti raha kasutamist Tais, siis minu arvates jääb hiina turisti rahakulutamise number küll kõvasti lääne turistile (ja ka Jaapani turistile) alla.

Lääne turist viidab Tais reeglina oluliselt pikema aja kui hiina turist, ööbides kallimates majutusasutustes, külastades kallimaid söögikohti, veetes rohkem aega erinevates meelelahutusasutustes, rentides nii maismaa- kui veesõidukeid, kasutades erinevate reisibüroode teenuseid jne jne. Tavaline hiina turist seda kõike ei tee.

2019. aastal kulutas keskmine hiina turist Tais 49,5 tuhat baati. Euroopa turist kulutas aga 68,7 tuhat baati.

Tais raha kulutamise troonil ei istu mitte hiinlased, vaid hoopis turistid Lähis-Idast.

Seega, usun et ei saa kuidagi rääkida (ühe) hiina turisti kõrgest maksevõimest vaid ainult hiina turistide koguarvust tulenevast kõrgest rahavoost Taisse.


How much money do visitors of different regions or countries spend in Thailand?

Vabandan, et teemast mööda, aga ei saanud mitte vaiki olla :)

Puhket news teatab, et nõutakse ka 100000 dollari suurust tervisekindlustust.

Hiinlaste kohalt täiesti õige jutt. Restoranis käivad söömas nagu NL koolisööklas, üks osa ootab väljas järjekorras.

On rikkaid hiinlasi küll, kes istuvad klubides VIP lauas ja kulutavad raha aga see on väga väike osa võrreldes enamusega.

See küll ōige ei ole, et Keskmine taimaalane ei salli eriti välisturiste. 

Keskmine taimaalane üldjuhul ei puutu kunagi välismaalastega kokku, ei mōtle kunagi nende peale ega ei oma mingit negatiivset arvamust nende kohta.

See on küll mingilmääral tōsi, et paljud kohalikud seal kes pikemalt turistidega töötavad muutuvad kuidagi “grumpy’ks” aga turisti ghettodest väljaspool pole mul küll 10 aastaga ühtegi negatiivset kogemust Tai inimestega olnud :)

Keskmise Tailase austus turisti vastu lõpeb kohe kui tollel raha otsa saab või ei soovi maksta seda mida küsitakse.

Mujal Aasia riikides pole seda sellisel kujul kohanud. Maasektoris on muidugi  olukord veidi parem.

Kahjuks olen ma mitmeid kordi pidanud nägema kuidas Taikad kambaga valget rahvarohkel tänaval peksma hakkavad. Ilmselt mitte põhjuseta, aga sellist asja pole sellisel kujul isegi Brasiilias näinud.