Tai-KohSamui ja Bangkok Oktoobris

Tere, palun teie nõuandeid ja soovitusi. Plaanis perega ( 2 täiskasvanut ja 5-aastane ) sõita 2019 a Oktoobri esimesel nädala Taisse, Koh Samuile 10-ks ööks ja siis 4-ks ööks Bangkoki. Eelnevalt oleme seal käinud Jaanuari lõpus. Nüüd peale erinevate foorumite lugemist on hakanud hinge närima väike kahtlus. ( Ma tean, et aastad ei ole vennad ) Kas sellel ajal on seal väga hull torm ja paduvihm päevad läbi? Jaanuaris nägime vihma vaid ühel päeval ja 15 minutit. Lauspäikest ei igatse, aga päris 10 päeva laussajus ka olla ei tahaks.  Äkki oleks mõistlikum sõita kuhugi teise kohta Taimaal või hoopiski muuta reisi kuupäevad Septembrisse / Novembrisse/ Detsembrisse? Oleksin väga tänulik igasuguste nõuannete eest!

Me käisime eelmise aasta detsembris (u keskpaigas) ning siis olid äsja suured vihmad lõppenud. Endiselt oli näha hästi kuidas mägedes vesi oli alla kahlanud (suurte kraavidega). Aga sel ajal edaspidi vist tuli vaid 1x vihma.


Kohalik "giid" rääkis ka et üldiselt sügis on neil korralik vihm. Ega alati 100% ennustada ju ei saa, aga teatud "füüsikareeglid" siiski kehtivad ning ise rihiks pigem detsembrit. 

Või siis kuulu järgi olla ka suvel seal täitsa mõnus ja turiste üksjagu liikvel.

Ise külastasin Koh Samuid eelmise aasta novembri lõpus, millest 1/4 sadas vihma, 1/4 oli päike ja 2/4 oli pilves. Ilmad ise olid väga soojad.

Äkki oleks mõistlik tõsta minek  hoopiskiSeptembri esimesse nädalasse? Kuna lapsega naguinii pikalt rannas ei peesita, siis pilves ilm meid ei morjendaks. Mis arvate?

Me oleme lastega käinud kõik sügisesed koolivaheajad (4 aastat järjest), mis on ju oktoobris Koh Changil ja kõik on alati ilma mõistes klappinud. Ainuke kord kui otsustasime minna Koh Lantale läks ilmadega kehvasti, aga ka mitte üleliia- 1 laps põles küll ka vihmase ja pilves ilmaga meres/ basseinis näost ära..

Kui oled foorumeid uurinud, siis tead, et Ko Samuil on vihmahooaeg oktoobrist detsembrini, erinevalt ülejäänud Taimaast.
Ilmselt siis ka tead, et eelmisel aastal olid suurimad vihmad hoopis detsembris ja jaanuaris.
Igal juhul mingi aeg oktoobrist jaanuarini vihma tuleb, ja alati ka kõvasti. Aastad pole tõesti vennad, nii et ette ennustada ei oska keegi. Vaata, kuidas sel aastal ilmaga läheb.
Oleneb, kus sa seal olla tahad, aga põhikuurortides (Chaweng jne) on kanalisatsioon ja vee ärajuhtimine jäänud välja arendamata sadu hotelle ehitades. Kui vihma kõvasti sajab, siis mingid päevad on vesi kindlasti põlvini.
Igal juhul on risk tõsise vihma otsa sattuda pisut suurem kui mujal Tais sel ajal. November-detsember sobib ilusti Ko Changile ja sinnakanti.

Eelmise aasta oktoobris Krabis sadas vihma 1 kord 10 päeva jooksul. Sadu kestis ca. 2h ja selle ajaga tuli vist alla terve aasta norm...

Ilmas suhtes ei tasu oodata midagi erilist. Ilm on nii nagu ta on ja täiesti Taevajumala käsutuses. Me oleme käinud nüüdseks tais 3 korda ja 4 kord tuleb  sept lõpp okt algus. Meile oli lubatud kõigil eelnevatel kordadel vihma ja tervel perioodil. Siiani on vedanud ning oleme saanud alati vihma ainult õhtuti. Seega valmis peaks olema kõigeks.

Minu enda soovitus Bangkokis hotelli valikul oleks: Dinso Mon Hotel. Seal lähedal on mitu suurt ja ilusat templit ning samas ka ületänava on ilus ööturg. Kindlasti soovitan kasutada UBER-it pikemate sõitudel- hinnavahe võib olla kordi viis kui Tuk-tukiga sõites. Kindlasti lennujaama soovitan minna metrooga 1.2€ nägu. 
Tellisime endale õhtul hommikuks takso (Bangkokis) Uberiga algul kardsime ja ei olnud kindel kas me üldse saame sealt Lennujaama metroo peale. Kuid takso tuli ilusti 3 minta ennem ja maksime selle eest 100 bath-i. 
Kui Bangkoki suhtes küsimusi on siis võib julgelt küsida :) Olen seal juba nagu kalavees.


Täpsustuseks, et Uber enam Kagu-Aasias ei tegutse, tõmmake endale Grab'i äpp. 

Käisime 2017 oktoobris koolivaheajal seal lastega ja superluks. Sai päikest, natuke vihma. Kuna rentisime auto ja sõitsime Krabis sellega ringi siis sai sujuvalt valitud sellised kohad kus ei lubanud vihma. Vihmasajud olid ka sellised hooolised , võibolla 10-15 minutit ja siis oli jälle kõik ok. Mäkke matkates kallas korralikult aga kuna õhk oli nii niiske niikunii siis polnud vahet ja tihe mets hoidis sellegi kinni. Aga loodus on mõnusalt lopsakas peale vihmahooaega.

Oktoober on parima aeg Tai külastamiseks.
Majutus ja muud hinnad on soodsamad, turiste vähem. Saab päikest, veidi vihma ning ka pilves ilma. Temperatuurid on soojad.

Olen käinud Tais 10 aastat järjest just oktoobris/novembris, peamiselt lõuna pool  - Samui, Phuket, HuaHin, Krabi jm. Ka muud aastaajad on ära testitud kuid sügis on parim aeg, minu jaoks vähemalt - turiste on vähem, hinnad on soodsamad ja ilm pole liiga palav. Üldjuhul pole ilmaga suuri probleeme olnud, oktoobris ikka tiba rohkem sajab kui novembris, samas olen oktoobri algul 2 aastal Phuketis olnud 2 nädalat ilma ühegi tilga vihmata päevasel ajal.

Ainuke pikem sajuperiood sattus olema 2007 oktoobris Samuil, siis sadas nädala aega jutti, kogu see nädal sai liigutud põlvini vees olles. Siis sai kõrini, lendasin Phuketile ja seal paistis päike.