trip-krainetrip-ukraine-dark
Tai reis

Tere kallid reisihuvilised!Esimest korda elus ootab ees pakettreis Taisse, Bangkokki.(Senised reisikogemused piirduvad vaid naaberriikidega).Milline peaks olema reisieelne tegevus? Mida peaks reisikohver kindlasti sisaldama? Kahju oleks kui oma teadmatusest on miskit tegemata või valesti. Aitäh

Pakettreisi puhul pole midagi vaja üle mõelda.Mine ja naudi.Kui millegist puudus, siis saad selle kohapealt poest soodsamalt kui siit.

Ega need kogemused muud moodi kogunegi, kui ikka reisides. Me võime ju öelda, et ära seda kohvrit sinna võta, reisi kergemalt, aga isiklikku kogemust ei asenda mitte miski. Kui nüüd soovitusi jagada, siis sa ei lähe Bangkokki ju Paunvere pudulojuste väljanäitusele, kus on väga vaja kellelegi muljet avaldada. Seda riidekraami pole tõesti mõtet eriti kaasa vedada. Nagu juba öeldud, kõik asjad saad osta vajadusel kohapealt. Ma ei tea, kas teie programm seda sisaldab või ei, aga Bangkoki tänavatoit on omaette legendaarne. Sõltub muidugi, kus täpsemalt olete.  Võib vabalt Bangkokis ära käia ja seda mitte näha.

Tais on ööpäev läbi üsna palav, seega soojemaid riideid ei soovita üldse kaasa pakkida. Pole vaja ka igaks päevaks eraldi särki kaasa pakkida, sest hotellide riidepesu teenus on soodne (oli vist ~1,5 € ringis) ning kohapealt saab odavaid riideid juurde ka osta. Bangkokis on suur valik näiteks Khao San Road'i ümbruses ning erinevatel ööturgudel. Kui reis sisaldab ka pikemat bussi- või rongisõitu, siis võib midagi soojemat vaja minna küll, sest konditsioneeri tõttu on bussides ja rongides jahe. Sellisel juhul piisab nendest riietest, mis siit lennukile minnes seljas olid :) Kui plaanis on näiteks templeid külastada, siis on soovitatav kanda riideid, mis katavad põlved ja õlad.

Ma ei tea, kuidas teistel, aga endal on Tai ja muude selle kandi riikide turgudelt ostetud riiete, aksessuaaride ning jalanõudega ainult negatiivsed kogemused. Need oleks nagu ühekordsed, paari päeva pärast on õmblused lahti ja augud tekivad kiiresti ilma välise mõjutuseta, lihtsalt materjal on nii pude. Päikeseprillidel murenevad sangad ära ja muud taolised jamad. Kõige hullem juhtum oli Phuketist ostetud lühikeste pükstega. Panin need esimest korda jalga ja läksin välja jalutama, pangakaart taskus. Üks hetk oli pangakaart kadunud. Mõtlesin, et kukkus taskust välja või varastati ära, ja mure oli üsna suur. Mõtelge ise- ainsa pangakaardi kaotamine reisil olles, ees on veel kaks nädalat trippimist ja hotellid on broneeritud, kuid mitte makstud. Blokeerisin kaardi interneti teel ära ja hakkasin mõtlema, mida edasi teha ja kuidas rahadega skeemitama peaks, aga õnneks leidsin kaardi üles- oli jalutamise ajal hõõrunud augu pükste taskuvoodrisse ning kukkunud alla voodri vahele, kust ma ei taibanud otsida. Tasku oli ka nii kummalise ehitusega, et ma ei tundnud käega seda auku. Hea küll, elu läks edasi ja kandsin samu pükse veel. Auk taskus läks muudkui suuremaks ja paari päeva jooksul kiilusid taskute lukud kinni ning läksid päris katki. Kvaliteet ümmargune null. Peale mõnepäevast kandmist tuli "uued" püksid minema visata.Küll aga on mul head kogemused Tai kaubanduskeskuste firmapoodidest ostetud rõivastega. 

Tai puhul võib arvestada jah, et kohapeal turgudelt ostetud rõivad maksavad ca 100-150 baati (ca 2-3 eurot) selline odavam saast, mida mõni nädal kanda ja siis ära visata, ja 200-400 baati kvaliteetsem kraam.Ühepäevane pesupesuteenus maksab ca 1-1,5 eurot kilo, seega pole vaja kraami kogu reisi jaoks ja saab arvestada, et vähemalt 1-2 korda pesed reisi ajal. Hotellides maksab reeglina 2-3 korda rohkem, aga ei maksa arvata, et nad ise ja kvaliteetsemalt/turvalisemalt pesevad - nad tassivad riided sinnasamasse lähimasse 1-eurosesse pesumajja. Seda isegi paljud 5-tärni hotellid, mis küsivad euro ühe T-särgi või soki pesemise eest. Kaasa võta olulised asjad, kui midagi maha jääb, siis kõike saab kohapeal ööpäevaringselt osta, valik on kordades laiem ja odavam kui Eestis.

Ütle kohe seda ka siis esmakordselt minejale, et need turuhinnad, mis välja tõid, on tingimisejärgsed. Alguses küsitakse ikka palju kõrgemat hinda, ka saasta eest.

Siin on Bangkoki teemasid küll, kus soovitatakse tingimisvabu kaubanduskeskusi, kus ennast kurssi viia kohalike hindadega esmakordselt.Platinum Fashion Mall näiteks - korruste kaupa poolkvaliteetset ja kvaliteetset kraami. Kõigel on oma kindel hind, mul üks tuttav üritas ennast kord näost siniseks tingida, aga ei saanud ka 20 bahti (50 senti) hinnast alla, müüja naeris ainult. Samas on seal olemas nii need 100-bahtised nartsud kui ka 200-300 bahtised (5-7 eurosed) kvaliteetsemad asjad (needsamad, mis Ali Expressis maksavad 8-12 dollarit, lihtsalt seal saad ise katsuda ja suurust proovida), ja mida võib aastaid kanda.Platinumi hinnakogemusega varustatult oskad hiljem turgudel paremini orienteeruda. Üldiselt normaalne tingimine on Tais kuni 25-30% alla ja hind langeb 1-2 küsimisega. Kui ikka näed, et küsitakse topelt ja hind hakkab kohe meeletult kukkuma, siis ära näe sellises letis vaeva.

Siin  juba üksjagu soovitusi.Millal täpsemalt minek?Kaasa võtta nii sula,kui krediitkaart.Soovitav ka tervisekindlustus.Igasugu asju juhtunud.Meie pundil oli viimati kõhuhäda,siis selle vastu on loperamiid kui õieti mäletan.Profülaktikaks võib teha näiteks õhtusöögi alla väikse napsi.Kohalik rumm Samson on päris joodav,saab ka lahjendada laimijoogiga.Kuna seal suht palav,siis võimalikult vähe riideid kaasa.

Eks jah, palju seal Tais siis see riide kaup ikka odavam saab olla. Arvan et HM kvaliteediga riie on samas hinnas nii meil kui seal põhimõttelselt, sama ka kallite brandi riietega. Mingit suurt võitu sa ilmselt seal ei saa ja kui sul on vähegi normaalseid suveriideid siin siis me ei näe põhjust miks ei võiks neid oma keskimise reisikohvri täis laduda? Mis sinna siis üldse panna ? Bangkokki vast vaid seljakotiga ka mõtetu minna. Kotti sa ka nagunii ei lohista ise ilmselt seal.  Ma ise panustaks kinnistele ja mugavatele jalanõudele. Võiks olla üli-hingavad. Ma ei suuda oma viisakamate  Eesti suve jalanõudega seal mugavalt figureerida isegi üle tunni.  Aga muidugi eks on ka neid, kes rihmikute või crocsidega, maika seljas, paterdavad 14 päeva seal. 

Aitäh vastuste eest. Reis 10.-25.11.2018. Siia võib alati veel kogemusi ja tähelepanekuid kirjutada kui midagi meenub. Tänulik igasuguse info eest. :)

Eks foorumis on juba piisavalt infot. Sõltub pakettreisi iseloomust.Kaks nädalat ainult Bangkokis on küll liig, aga ju on midagi muud ka planeeritud, Bangkoki puhul on oluline hotelli asukoht sõltuvalt sellest, mida on seal kavas teha.  Liiklemisele võib muidu päevas kuluda tunde, kui asukoht on ebasoodne.

Aga alati saab sõita BTS-ga Ekkamai peatusesse ja võtta buss maagilisesse Pattayasse - Khao Chi Chan, Temple of the Truth, Koh Larn, Prathumnak, Beach Road, Walking Street, LK Metro :D

Mina soovitaks ka Pattayal ära käia! Siis näed vähemalt randa ka. Pattaya rannad ei ole just kõige ilusamad aga parem ikka, kui mitte midagi :) Pattaya asub Bangkokist kõigest 2 tunni bussisõidu kaugusel. Aga kui sul on pakettreis, siis ilmselt tahad oma paketist maksimumi võtta ning marsruuti muutma ei hakka. Kui siiski tekib huvi Pattaya vastu, anna märku, olen ise Pattayal ja saan nõuandeid jagada ja abiks olla!

Pattayale ei soovita kellegil minna,Nii solgist merd pole kohanud kuskil Tais ja õhtul linnas hiinlaste hordid,üks lipuga ees ja kamp järgi.Need on selle aasta märtsi kogemused.Kui bangkokist minna siis parem hua hinni.

Jah,Pattayal on hordide viisi hiinlaseid ja ka palju vene päritoluga turiste.Hua Hin on päris meeldiv koht,tuleb siiski arvestada,etseal praktiliselt rand puudub.

Mõneks päevaks saab sõita Koh Sametile (4-5 tundi takso-minivaniga).  Hommikul startides check-ini ajaks oled kohal.Hua Hini lähedal on ka palju erarannaga kuurorteid. Hua Hini keskuse avalik rand midagi meeldejäävat pole, Tai TOP 50 ranna sekka ei kuulu, aga koht esisajas tuleb ära.

Tsau Herby, igaüks räägib oma juttu, ühele meeldib üks teisele teine. Paketreis on pakett, mina soovitaks reis ise planeerida. Tuleb teha veits kodutööd vaid. Kõik sõltub mida reisilt tahta. Kohapeal ringi seigelda on odav. Nt. kui juhtud Pattayasse siis Larni saarele sõidu eest tänaval küsitakse 300-500 kohalikku. Mine sadamasse ja saad selle 40 bahtiga. Igaüks ise teab kuhu raha raiskab. Igati norm. koht on Chang. Pileti saad lennujaamast alumiselt korruselt. Hind hotellini, 6 tundi minivaniga+ praami pilet edasi-tagasi 900 bahti. Changil soovitan (kui eelistad privaatsust) võtta võrr ja sõita idakaldale kuniks teed on. Tee lõpus väga norm. rand kus turisti väga ei kohta

Hua Hin is ainult rand ongi alates Hiltonist kilomeetrite kaupa

Tablette ja ravimeid igasuguste kõhuhädade jaoks pole mõtet kaasa vedada. Eestist ostetud seal ei toimi. Ja apteeke on seal iga nurga peal. Raha vahetada on ka kasulikum kohapeal. Võib olla 100 € võiks vahetada, et poleks vaja kohe valuutavahetuspunkti otsida. Suured rätikud ostsime ka esimesel hommikul peale väikest kauplemist 250 bahtiga. Päevituskreemid ja Aloe on seal väga hea hinnaga(isegi apteegis). Piisab ühest paarist pükstest ja särgist. Ülejäänud ostad kohapealt ja pärast võid vabalt jätta sinna. Kuna me ise ei viitsi kunagi palju asju kaasa vedada ja samuti midagi kaasa osta, siis oli meil kahe peale üks reisikohver, mis oli ka pooltühi. Tagasi tulles ei mahtunud asjad enam kohvrisse. Seega järgmisel korral pakin kohvri kohvri sisse.

Yle paari päeva Bangkoki leitsakus olla on enesetapp. Kui Pattaya liiga lärmakas tundub, siis mine vaiksemasse Cha Ami, kus on ilus ja pikk rand voi Hua Hini, kus ei ole nii ilus rand.  Koik kohad kuni 150 km Bangkokist.Siselennud on odavad, void ka Phuketile voi sinnakanti lennata (näed ka ilusat puhast vett), v.a Patong.Riideid ei ole eriti vaja, sest on soe ja kohapealt saab vajadusel odavaid ning ohulisi riideid osta. Nagu eespool kirjutati saab päikese eelset ja pealset kraami kohapealt osta.Söö julgelt igal pool, vastavalt oma rahakoti raskusele. Ka koige odavamas kohas ja tänaval on toit hea ning kuna praetakse ja keedetakse ning maitsestatakse korralikult, siis kohuhäda vast ei ole karta. Kui vaja, siis igal pool asuvad apteegid aitavad.