Tai viisa, kui on vaid üheotsapilet

Kui ei tea, ei leia siis ikka küsin... 
Nimelt on mul üks pealtnäha lihtne küsimus:
Kas saan reisida Taisse viisavabalt ja olla seal 30p , kui mul on vaid ühe-otsa pilet.. 
Põhjuseks see, et pole veel otsustanud, et kuhu plaan on edasi minna..

Ei saa.
Sind ei lasta juba Tallinnas (või kus iganes mujal) lennukile kui sul ei ole ette näidata piletit Tai Kuningriigist lahkumiseks 30 päeva jooksul alates Taisse sisenemisest.
See pilet ei pea olema ilmtingimata tagasilennupilet Eestisse. See võib olla pilet väljalennuga Taist suvalisse riiki (sealhulgas ka mõnda Tai naaberriiki).

P.S. AirAsia'l on just praegu allahindluste aeg. Võid ju vaadata ja võtta kõige odavama pileti Bangkokist suvalisse kohta. Kas kasutad ära või mitte, see on juba hilisemalt otsustada.
Need hinnad kehtivad küll reisimiseks alates 18 veebruar 2019.


Aga ka muul ajal on alati võimalik leida odavaid pileteid Bangkokist ära lendamiseks. Mida lähemal sihtkoht on, seda odavam.

Tulin Taisse 34 päevaks augustis. Olemas oli ka tagasi lennupilet. Piiril küsiti kaua oled. Ütlesin 13 päeva ja siis lähen Malaisiasse. Mõeldud, tehtud. 3 Päeva Malaisias ja tagasi Taisse. SIIS AGA MALAISIA piiril vaatas mu passi ja ütles, et järgmine kord me sind enam Taisse ei lase. Põhjus võib olla et olin 2 aastat tagasi Aussis ja käisin paaril korral tais Air asiaga. Tais ei küsitud midagi. Nagu ma aru sain ei ole ma turist. 

Ei maksa väga südamesse võtta, mida kuskil Aasia lennujaamades arvatakse. Mul on võtnud näiteks Singapuris 15 minutit aega tuvastamine, kas Eesti kodanikku on lubatud ilma viisata Taisse lasta. Vahel võtab kümmekond minutit, et veenduda, kas Eesti on ikka Euroopa Liidus ja kas Soome või Saksamaale on lubatud ilma viisata siseneda vahemaandumiseks.
90% check-ini töötajatest pole sellisest riigist nagu Eesti mitte kunagi varem kuulnud, ja kuna tundub, et nad oma pea, saba ja karvadega vastutavad selle eest, kes lennukisse lubatakse. siis mõnikord jõuabki Eesti reisija küsimus vahetuse juhatajani ja sealt veel kõrgema juhatajani.
Aga lõpuks selgitatakse tõde ja reisija õigused siiski välja. Kui check-ini töötaja liiga teeb, tuleb lihtsalt hierarhias kõrgemale liikuda.

Nii see jah kipub olema. Aitab, kui sul on varem mingi riigi tempel juba passis. Kambodžast Malaisiasse. Pole võimalik. Aaa, sul on juba see pagan-teab-mist-ajast Malaisia tempel passis - mine!

Vaatasin huvi pärast oma selle aasta broneeringud üle ja korra olen küll nii Tais käinud, et edasi pileti ostsin alles paar nädalat peale sinna jõudmist. Tookord tulin Denpasarist, aga üldse ei meenu, et oleks mingeid küsimusi tekkinud.  Kui oleks väga vaja olnud, oleks ju pileti ära ostnud kuhugi. Tallinnas ilmselt on see asi kõige rangem, kuna eestlane ikka järgib kõiki reegleid ülima täpsusega ;)

Riski pead ise võtma. Taimaale tulemiseks peab Sul olema ette näidata maalt lahkumise pilet. Iseasi, kas seda küsitakse... Nagu siin eelkõnelaja mainis, siis soovitan sama  ehk kui edasisi plaani pole, siis osta ette näitamiseks kõige odavam pilet ükskõik kuhu.

Arlandas, üheotsapiletiga ja ilmselt Thai Airways ei tahtnud lasta mind lennukisse väravast kuna polnud ette näidata tagasisõidu piletit. Asi lahenes kuna lõpuks nad suutsid avastada mul turisti viisa passist.

Sisenesin eelmise aasta omtoobris Air Asiaga Taisse. Läbi Bangkoki. Olemas vaid 1 otsa pilet. Olin kohapeal 3nädalat. Olemas oli vaid 1 päevane broneering bookingu kaudu. Ůhtegi probleemi piiril ette ei tulnud.


Ma oletan, et teema algataja soovis teada, kas piletit küsitakse sel juhul kui reis Taisse algab/väljub Eestist või mõnes muust meie lähiriigist (Läti, Soome, Rootsi jne.).
99 protsendi kindlusega ning oma kogemustele toetudes väidan, et Euroopa riikidest Taisse lennates nõutakse seda piletit. Minul ei ole kordagi õnnestunud Euroopast äralennuga Taisse lennata ilma seda piletit ette näitamata (loe: tõestamata, et kavatsen riigist lahkuda seaduses ettenähtud ajal).
On täiesti võimalik, et Aasia riikidest sinna lennates mingit tagasi- või edasilennu piletit näha ei tahetagi.
Olen ka ise lennanud näiteks nii Vietnamist, Indoneesiast, Cambodiast ning jah, nendel juhtudel ei tundnud keegi huvi selle pileti kohta.

Euroopast lendu alustades lennukisse ei saa. Kagu-Aasiast lennates on selline 50:60 värk. Vahest ikka küsitakse.

Olen siin foorumis erinevates teemades tähele pannud osade inimeste imetabast loogikat- "minu käest tagasilennupiletit ei küsitud ja tollis ei kontrollitud ka midagi, järelikult täiesti lebo teema ja kõik võivad samamoodi muudkui minna ilma vajalike dokumentideta, võõraste lastega ja kotitäie illegaalsete retseptiravimitega". Ega ikka ei või ja põgusa kontrolli korral võib lend lõppeda ennem kui alata jõuab. Olen ka läinud Sri Lankalt Taisse näiteks ja ei küsitud tagasilennupiletit, kuid tean, et Tallinna Lennujaamas küsitakse kindlasti. Parem on osta see mõnekümneeurone pilet naaberriiki või teha tasuta tagastamise võimalusega broneering, kui pärast kurta, kuidas sind reisile ei lastud.

Lendasime kaheksakesi  märtsis Singapurist Medanisse Indoneesias ja kõigilt küsiti tagasisõidu piletit. Võib juhtuda, et ei küsita. Aga neil on õigus küsida ja kui ei ole siis lennukile ei saa. Nii lihtne see ongi.

Olen oma 8 korda teinud Tais VOA ja iga kord on küsitud äralennu piletit

@Token556 

Täiesti nõus tegelikult. Mina kirjutasin ka sama, et lendasin ja keegi ei küsinud. Ei mõelnud sellega soovitust anda, et võtke lebolt ja ehk läheb õnneks. Kirjutasin nii hetke emotsiooni ajel, kuna ei plaani oma liikumisi kunagi pikemalt ette ja ostan pileteid käigu pealt. Seetõttu hakkasingi mõtlema, et kas mul kunagi on üldse olnud järgneva lennu pilet Taisse sisenedes. Tuli välja, et ikka on, aga mitte alati. 
Nüüd meenus, et olen küll kusagil Aasia lennujaama check-in'i järjekorrast pidanud ära minema piletit ostma. 

Tere! 


Ei hakka uut teemat tegema..

Oleme ostnud üheotsa piletid Taisse ja tagasi (saabumine ja väljumine erinevatest linnadest) - ega sellega probleemi teki, kui on tagasisõidupilet ette näidata Tallinna Lennujaamas? 

Tänan abi eest. 

Kedagi ei huvita, kas tulete tagasi või mitte.
Oluline on näidata Taist väljumist 30-päevase viisavaba perioodi jooksul, ükskõik kuhu.