trip-krainetrip-ukraine-dark
Taisse lend läbi Usbekistani

Tere

Ostime elukaaslasega piletid Taisse. Lennul on vahemaandumine Taškendis (8 tundi ja 40 minutit minnes ja 2 tundi 30 minutit tulles). Kas selle jaoks on ka vaja transiitviisat või ei ole? Internetis on erinevad arvamused, osad on nii mitu aastat tagasi, et ei ole kindel kas enam nii kehtib. Kas kellelegi on hiljutisi kogemusi või kindel teadmine? Olen väga tänulik vastuste eest!

Käisime eelmisel aastal Vares Reisidega Tais ja samamoodi oli vahemaandumine TaSkendis, mingit transiitviisat vaja ei ole. Ole valmis jubedaks elamuseks, see koht, kuhu meid viid järgmise lennu ootamiseks oli ikka oma 20 aasta tagune vana hoone. WC-desse sellised järjekorrad, et vaatad, kas ikka jõuad ära seista või jääd oma lennust maha. Tagasi tulles oli samuti vahemaandumine TaSkendis, siis olime ikka kaasaegsemas ooteruumis. Ilusat reisi!

lisaks oudsatele peldikutele...kus tuli kykitada....kajas seal ka raadio öudsa häälega...kyll vene keeles,kyll inglise keeles,aga see krapp kragises nii öudsalt,et millestki aru ei saanud,ja istuda seal 6 tundi...jubedus...aga noh,kyll ära kannatab...

24 tunni jooksul pole transiitviisat vaja. Sel juhul transiittsoonist või mis iganes seal Taskendis on väljuda ei tohi.

Aitähh abi eest. Väga hea kui pole vaja viisaga jamama hakata. Siiski, üle 8 tunni sellises kohas istuda... tuleb vist küll paras piin. Aga pole hullu, tuleb ära kannatada Tai nimel :)

Mis hinnaga siis lennupileteid pakutakse, et lausa läbi Taškendi lennata tasub?

Veebruaris Varesreisidega käies ei tulnud küll nii kaua oodata. Minnes olime ka vanas, aga tagasitulles uues. Ehk teil veab ja olete ainult uues. Mis lennuga lähete, et nii pikk vahe on? Kui saitegi odavad piletid, siis see 8 tundi seal on ikka mõtetu passimine. Soovitan ikka osta sellisele reisile, mis läheb kiiremini kohale. Uues jaamas tax free väga odavad hinnad. Toll kontrollib põhjalikult ka pagasi, mille annad ära. Võtavad ära ka need asjad, mis meil on lubatud aga neil mitte. Kui ikkagi läheb teil nii, nagu eelpool kirjutasid, siis jõudu passimisel.

Mina käisin detsembris ja minnes olin ka selles vanas hoones, aga rahvast polnud üldse, nii et wc-s sai rahulikult käia. Auguga wc variant käib lihtsalt Usbeki kultuuri juurde:) Ja väike tax free poeke on ikka ka, saab joodavat hankida, et aeg kiiremini läheks:D Tagasitulles oli tõesti väga peen lennujaam, mitmete kauplustega, kahjuks öösel enamus kinni v alles avamas... Hinnavahe oli ikka tuntav, seega ei ütleks, et mõtetu ajaraiskamine, kui just ajaga väga kitsas käes ole. Ja transiitviisat polnud tõesti vaja:)

Pileti saime 627 euroga Riia-Bangkok-Riia, oktoobri kuus minek ja novembris tulek, vedajaks on Uzbekistan Airways. Kohapeal oleme 3 ja pool nädalat. Kuigi enne selle peale väga ei mõelnud, et tuleb oodata kuskil sellises kohas. Nüüd pole muud kui istuda ja kannatada kui tõesti seal vanas hoones peame 8 tundi istuma. Loodame siis, et ehk veab ja saame siiski uude :)

Nüüd võibolla rumal küsimus aga kui seda viisat transiit-tsoonist väljumata vaja pole, siis kust maalt transiit-tsoon algab ja lõppeb ? Kogemata üle joone küll astuda ei tahaks:)

Ise olin seal samas lennujaamas üleelmine aasta. Siis uputas see rahvast ja ma istusin seral 9,5 h üksi:D elu jubedaim kogemus vist (aga see tulenes vist rohkem sellest et mul ei olnud vahetusraha ning süüa) Seda muret seal küll ei ole et, transiit-tsoonist kogemata väljud. Seal sind kuskile mujale ei lastagi kui ainult sellese eraldi lennujaama ossa mis on transiidiks mõeldud. Soovitan kindlasti dollareid kaasa võtta, sest panga automaati seal pole. Võimalusel võtke ka süüa, sest see transiit ootesaali söök on alla igasugust arvestust

Kas see Riiast UA on liinilend vüi sarter? Kui liini, siis vist jah tuleb oodata uut lendu. Küll aga sarteriga seda pole. Dollareid küll pole vaja, kuna tax frees on hinnad eurodes ka. Muidugi sularaha kaasa, kuigi saab maksta ka kaardiga.

Riia lend on liinireis, niiet pean aja täis istuma seal. Õnneks ma ei pea üksi seal istuma- seegi hea :) Kui euroga maksta saab siis oleks ikka väga hea, ei pea hakkama eraldi raha vahetama, sest nagu ma siit foorumist olen lugenud, siis on mõttekam Tais kohapeal vahetada eurod THB-ks. Kas see ootesaal, kus alla igasugust arvestust toit on asub selles vanas lennujaamas ja tax free uues? Tahaks loota, et äkki paigutatakse meid sinna uude ikka, sest see vana kõlab päris õudsalt :)

Lennupileti hind on üsnagi hea, otsin ise samuti soodsat biletit bangokki. kuidas pileti otsite. vaatasin et bookinghouse annab odava lennu ainult finairi hinnaga 775 eurot. Tänud abi eest

Ma ostsingi Bookinghouse-ist. Mitu nädalat hoidsin pidevalt pakkumistel silma peal. Leidsin alguses ka ühe pakkumise hinnaga 602 eurot, kuid kohe ära ei saanud osta ning järgmisel päeval oli juba hinnaks 627 eurot. Soodsad piletid kaovad sealt vist päris ruttu. Ehk tuleb seal mingil ajal veel soodsaid pakkumisi :)

Tänud, ma olen seal jälginud stokholmist ja helsingist Tai lende. Riia suuna täiesti unustasin. Veel natukene aega sest tahan lennata novembri lopus

Meie lendame 8 inimesega jaanuaris Taisse, ka Uzbekistan airwaysiga. Kas keegi oskab öelda kuidas need lennukid seal on, kas ikka korra?:) Vahemaandumisega Taskendis.

max112 kust sa ostsid Uzbekistan Airwaysi piletid Taisse ja palju maksis?

Ette tänades, Axxx

GoAdventure OÜ. Pilet maksis 649 eurot. Muidu oleks olnud 579, aga me lähme kolmeks nädalaks, siis on kallim.

Estravelist. Täiskasvanu 621 EUR ja laps 426 EUR. Reisi pikkus 33 päeva.

Meil plaan detsembris Taisse sõita. No öelge, mida kujutab üldse endast Uzbekistan Airways? Nagu näha mõned on ikka kohale jõudnud ja tagasi ka. Mis seisus need lennukid on, kaua sõit kestab? Kas minna Riiast või Helsingist hinnavahe on ikka meeletu.

Lennukeid neil nagu polegi. Terminalis antakse kast naelu ning ruum ümarpuitu millest reisijad ise peavad siis kasti ning tiivad meisterdama. Mootorid hangitakse terminali kõrval asuvast autolammutusest mis on pungil täis ZAZ tüüpi NL aegseid imesid, nii et muretsemiseks pole mingit põhjust ;) Nali naljaks aga tegu on ilmselgelt keskpärase lennufirmaga lennatakse nii NL päranditega kui ka uuemate nn lääne õhumasinatega mis pärit nii siit kui sealt poolt Atlandit. Soovitan vaadata siia http://www.airlinequality.com/Forum/uzbekistan.htm aga seda pisukese reservatsiooniga kuna kui inimene jääb teenusega rahule siis ta naljalt ei lähe kuskile lehele ning ei hakka kiitust jagama kui aga midagi ei meeldis siis p...kse terve elektrooniline ilm mürki täis. Endalgi oktoobris minek sama lennufirmaga loodetavasti ei pea ise lennukit kokku klopsime ;) Ilusat reisi

Crips :D