Tallinn - New York, New York - Cancun, aega terminale vahetada 3h, legit plaan?

Hei,Uurin siin võimalusi kuidas Jaanuari keskpaigas Cancuni lennata Tallinnast, kui panna momondos TLL-CUN siis tulevad suht kirved hinnad ette. Leidsin siis sellise odavama kuid veits riskantsema võimaluse. Lennata Finnairi kampaania raames Tallinn - New York ning sealt siis New York - Cancun, säästaks ~250 - 300 eurot. Kuid New Yorki jõudes on aega 3 tundi, et ennast immigratsioonist ja muudest juttudest läbi saada ning hüpata skytrainile mis viib ühest terminalist teise. Kuna ma plaanin ainult käsipagasiga lennata siis baggage claimi mul asja õnneks pole. Kui kaua seal passikontrollis aega võib minna, kas mul on ehk võimalik täita juba mingid viisa dokumendid ennem kohale jõudmist? Kas on keegi sellist asja läbi teinud või midagi sarnast, on 3h tundi piisav aeg, et jõuda? Ma pole Usa mandril ennem käinud, kas on veel midagi mida tuleks arvestada, millega võib aega minna?Reis ise on Tallinn - Helsingi - London heathrow - New York JFK, opereerib Finnair koostöös American Airlines. Finnairiga probleeme ei tohiks olla Londonisse jõudmiseks, samas ehk see American Airlines tõmbab plaanile vee peale juba Londonis, on kellegil tollega kogemusi?

Võib minna nii ja naa. Sel kevadel lendasin FRA-SFO ja maandudes sattusime 2 või 3 nö rahvusvahelise suure lennukitäiega koos passikontrolli..no 2 tundi läks kindlasti, kui mitte rohkem. Õhk sai otsa, inimesed minestasid....Tollitöötajad töötasid nagu aegluubis, vahepeal jutustasid ja noh tüüpiline "kannatage krt" suhtumine...

Pead arvestama, et kui su lennud pole samal piletil, siis JFK-CUN jätkulennult mahajäämine ei pruugi olla kindlustuse silmis ka reisitõrge ja uus lend tuleb leida ise.

JFK - CUN on otselend, lihtsalt ta pole jätkulend sellele Finnairile. Selles mõttes tean mis riski võtan, aga uuringi, et kui reaalne selline plaan oleks, krt kui 2h tundi passikontrolli arvestada, siis läheb ikka kitsaks. Lootsin ise, et max tund läheks ja ülejäänud 2 tunniga jõuaks ilusti teise terminali.

MIKS Sa tahad New Yorgist 3 tunni pärast edasi lennata??? Seal linnas on tegevust vähemalt 3 nädalaks!!! Veeda mõni päevgi New Yorgis enne Cancuni lendu, saad oluliselt huvitavama reisi ja pole mingit stressi jätkuühendusele jõudmise pärast.P.S. Ainult käsipagasiga teisele mandrile reisimine on väga halb idee.

To: Karl VainoMiks on ainult käsipagasiga teisele madrile reisimine väga halb idee?

Miks teisele mandrile käsipagasiga reisimine halb idee on?Kui lühidalt kokku võtta, siis esiteks pole see ühepäevane tööreis Riiga. Lennud on pikad ja kohapeal veedetakse tavaliselt kauem aega. Näiteks mitu nädalat. Selleks on tarvis riideid kui just ei soovi viimane juust olla. Need peavad kuskile mahtuma. Kui sihtkoha kliima on Eestist oluliselt erinev, peavad riidekomplektid olema erinevate ilmastikutingimuste jaoks.Teiseks sisseostud. Üldiselt on siiski tavaks eksootilisest riigist midagi kaasa osta. Ainult käsipagasi puhul ei ole oste kuhugi paigutada ja lisaks on paljud asjad nagu vedelikud (unusta kohalik alkohol või kreemid) või terariistad käsipagasis keelatud.Kolmandaks on kogu oma vara käsipagasikohvrisse toppides nt turvakontrolli läbimine palju tülikam.Neljandaks harrastused. Mõni tahab sihtkohas teleobjektiiviga pilte teha, mõni teine aga lauaga sõita. Käsipagasisse ei pruugi kõik ära mahtuda.

Need on ju ikka kõik erihuvid- ja juhud. Teistel mandritel on sageli üliodavad pesumajad või hotellides vastavad teenused ja suveriided ei võta ka palju ruumi. Tualett-tarbed, päikesekreemid - jah, võib-olla, kuid neid saab kohapealt, mõni mees nagunii peseb nagunii nägu hotelliseebiga ja kreemist pole kuulnudki. Alkohol ja terariistad - jälle, maitse asi. Sageli võib hind ja/või mugavus need üles kaaluda.

Kässariga lendamine pole siin üldse case, ma reisin minimaalsete asjadega ning igast pudi-padi ei vaja. Backpack stiilis ja plaanis New Yorki polnud üldse külastada, see minu jaoks ainult vahejaam. Oskab keegi öelda, kas seal mingi transiit viisa ka on mis lubab terminale vahetada või tuleb ikka visitor viisa osta? 

Eesti kodanikuna Ameerikasse sisenedes sõltumata kas transiidiks või reisi lõpp sihtkohana eeldab ESTA olemas olu: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/application.html;jsessionid=cnnQEoHcXGNHHik7o4rWJMQzDkavK9dwipC4z-JnFB6lyPImAtMF!1730297741?execution=e1s1

To: Karl VainoTore kuulda, ju ma siis olen erand. Eelistan kõik üle ookeani reisid teha just nimelt käsipagasiga. Kolm korda nii käinud USA-s, ühe korra ühes Lõuna-Ameerika riigis. Kõik reisid 3-4 nädalat pikad. Sokke ja pesu saab jooksvalt juurde osta, pesu saab reeglina ööbimiskohas pesta kui just 5* hotellides ei ööbi, kreemid-šampoonid-vahud saab kohapealt osta. Kui shoppamiseks läheb, saab kohapealt suur kohver ostetud, Harrastused on eraldi teema, aga vaevalt, et on massiliselt inimesi kes surfilauda vms kaasa veavad.To: Indrek OjastePead taotlema ESTA.

Käisin kevadel NY-s, maandusime JFK lennujaamas. Koheselt jagati lennukitelt tulijad kaheks. Ühte järjekorda pidid võtma need isikud, kes varasemalt olid Ameerikat külastanud, teise need, kes esimest korda Ameerikat külastasid. Teine järjekord venis. Pooltes boksides ei olnud keegi tööl ja ega töölolijad ka end tööga ei katkestanud. Arvan, et 3 tundi võib jääda liiga lühikeseks ajaks, eriti kui terminali ka veel vahetada tuleb. https://www.airport-jfk.com/terminals.php

leidsin sellise asja https://www.cbp.gov/travel/us-citizens/apc, ESTA´ga reisijad on ka eligible, sellega peaks teoorias kiiremini minema.

To NinatarkKahtlemata on võimalik kohapealt jooksvalt kõik vajalik osta ja ka vajadusel uus kohver. Aga kahtlen, et see rahaliselt soodsam tuleb kui kohe pagasit sisaldav hind valida ning asjad kodust kaasa võtta.Ja kulutada puhkuseaega pesupesemisvõimaluste otsimisele/pesu pesemisele pole ka kuigi lõbus. Ning ega seegi tasuta pole. Eriti hotelli pakutavat teenust kasutades.Aga ma saan aru et lennupileti pealt säästmine on rahvussport ja igaühele oma :-).

To: Karl VainoValesti saate aru. Mitte lennupiletitelt säästmine pole prioriteet, vaid mugav reisimine on prioriteet. Ma ei näe mitte ühtegi arukat argumenti miks mul oleks vaja üle ookeani reisides kaasa vedada ca 20kg riideid,  jalanõusid ja kosmeetikat. Äraantav pagas välistab kiired ümberistumised ning lisaks pead pabistama kas üldse ja missuguses konditsioonis kohver kohale jõuab.Eelisan oma aega ja närve arukamalt kasutada.

Vôib minna nii ja naa, aga pigem varuksin korralikult aega, eriti kuna oled esimest korda USA-s. Endal selline kogemus, et aastal 2012 esimest korda läbi USA lennates ja ka esimest korda USA-s olles  (lend TLN- Amsterdam - Atlanta - Rio de Janero) peeti meid juba Amsterdamis ca 0,5h jänki turvateenistuse poolt kinni. Nimelt ei suutnud nad aru saada, et mingid idaeurooplased (mina ja mu mees) sôidavad USA kaudu (meil oli enne Riot  2 päeva Atlantas) kuskile Lôuna-Ameerikasse kuuks ajaks. Bronnitud on neil vaid 3 ööd Rios ja tagasi tullakse Buenos Airesest. Küsimused a la kas te teate, et seal on ohtlik; kas teil raha on;  kus te ööbite; kas teate, et seal on teine keel jne :). Kui olime mitu korda selgitanud, et jah, me teame, kuhu läheme; liigume ise riigist riiki ja räägime ka teisi keeli peale inglise; meil on raha, et hotell osta jne, löödi lôpuks käega ja lasti lennukisse. Ise teate! :) Atlantas on ju meeletult suur lennujaam ja vääääga palju rahvast. Meie saba venis ja venis ning minu mees (koos pääsesime küll letti) vôeti pikalt ette - miks tuleb 1 idaeuroopa automehaanik siia? Vahepeal aga pöördus siis ametnik küsimusega minu poole - töökoht? Kui teatasin, et teatud riigi migratsioonijärelevalve jurist, läks ametniku nägu naerule ja hôiskas - Welcome! Kiirelt näpujäljed, pildid, templid ja sees me olimegi. Teistel kordadel läks asi juba kiiremini. 2012 oli ka juba Esta kasutusel.New Yorgiga ja kohe otse edasi lendudega kogemused puuduvad. Kuid soovitan siiski varuda rohkem aega, kunagi ei tea, mille taha asi takerduda vôib. Head reisi - Mehhikos on mônus!

Mina olen ka see inimene, kellele äraantava pagasiga reisida üldse ei meeldi. See on nii tülikas ja ebamugav igale poole kaasa lohistada ning kogu aeg üleliigne stress, et muretseda kas pagas ikka jõuab või mitte. Mida kergemalt reisida, seda parem ja muretum puhkus.Olen teinud vähemalt 10+ pikka 2-3 nädalast reisi eri maailma paikadesse (sooja ja jahedamasse kliimasse) ning pole kunagi olnud probleemi kogu kraami mahutamisega käsipagasisse. Samuti tassin kõik oma kosmeetika, kreemid, šampoonid-palsamid minipakendites kaasa, sest suvalise kraami kohapealt ostmine mulle ei sobi. Lisaks naisterahvana ei meeldi mulle iga päev samu riideid kanda, seega võtan väga palju erinevaid outfite kaasa. Plus veel mu suur peegelkaamera. Ja kõik mahub ilusti käsipagasisse ära! Alati imestan mida need inimesed küll kaasa veavad kui suurte kohvritega reisivad. Teemasse: Olen New Yorkis passikontrollis oodanud kaks korda ja mõlemal korral läks mäletamist mööda ikka väga kaua aega, sest lendudelt saabunud inimesi oli lihtsalt nii palju ja ametnikud töötasid väga aeglaselt. 

Minu viimane kogemus - esmakordse ESTA järjekord läks kiiresti, ca 60-90 minutit. Minu arust ainult kaks lennukit oli sees (Newark), aga see tähendas siiski, et kes tunnikese ootas, sai ülikiiresti.Korduva ESTA saba oli olematu, sealt sai ilmselt mõne minutiga läbi.Võid vaadata, kui palju lende umbes samal ajal JFK samasse terminali tuleb ja ehk on kuskil väljas ka piiriületamiseks kuluva aja loendur. Aga napiks läheb kindlasti, eriti kui keegi peedistama ja küsitlema kukub. Mõni sai piirilt 30 sekundiga üle, teised sama piirivalvuri juures 15 minutit lehvitasid mingite paberitega ja vestlesid ei tea millest. Pärast ilmselt suunati veel kuskile lisakontrolli.

Kui siin paljud kommenteeriad ei mõista pagasiga reisijaid ,et mida küll kaasa veetakse. Siis ise ei kujuta ette 2-3 nädalast reisi käsipagasiga.  Iga reisija enda valik ! 

  1. USA piir võib olla "huvitav". Lisaks ei maksa TSA turvatsirkust unustada, ka see võib kõvasti aega võtta. Seega ise 3h ümber ei istuks. Samas, viimati istusin LAXis vähem kui 2h TBIT - T6 ümber ja oli aega vahepeal kiirelt süüa. Teisalt olen teinekord 1,5h piiril sabas seisnud ja 40min turvakontrolli oodanud2) Mida rohkem sa lendad, seda rohkem sa käsipagasit armastad - kõik need 5min seal, 20min mujal (või 1h, kui Singapuris välku lööb) pagasiootamised moodustavad kokku päris korraliku aja, kui sa kümneid lende aastas teed.

On see ikka kindel, et peab ühest terminalist teise minema ja niimoodi on kuhugi pileti peale kirjutatud? Ma olen selles JFK lennujaama transiidina sisse tulnud Euroopast Finnairi lennukiga ja sealt edasi lennanud (Usast välja) American Airlinesiga ning plaani järgi vaadates olid mõlemad  4 terminal ehk rahvusvaheline. Tuli lihtsalt alumiselt korruselt ülemisele lonkida. Kas see American Airlines terminal (kaheksas) üldse mingi Usa siselendude oma ei ole? ESTA  elektrooniline viisa peab olema , lennukis jagati juba minged migratsioonikaarte mille võis ära täita. Ma täitsin, aga  erilist kasu sellest polnud. Kui lennujaama sisse lastakse on esimene järgekord piletiautomaadi sarnaste pultide taga. Seal täitis igaüks sellesama migratsioonikaarti elektrooniliselt. Keeleks võis valida ka eesti keele nagu ESTA viisatki tehes. Seesama automaat tegi foto ja vist printis mingi kaarti välja. See näpus, mindi passikontrolli. Piirivalvuril oli sealt automaadist tulnud info juba ees , ma ühmasin et "transiit" ja rohkem ei küsitud midagi. Aega läks minumeelest küll vähem kui tund.Teisele lennule registreerimine võib võtta isegi rohkem aega kui mingi suurem inimmass ees on ja turvakontrollis uimerdatakse. Mul vedas tookord , ca 10 inimest  oli vaid järjekorras kuid aega läks ikka üle poole tunni. Ma olin esimest korda USA-s. Järjekordade süsteemist (esmakordsed või korduvreisijad) eriti aru ei saanud. Mingid  neegritaridest suunanäitajad seal olid , karjusid läbilõikava häälega ja juhendasid voogusid kuid mumeelest ei kuulanud neid mitte keegi. Inimesed läksid ikka sinna kus järjekord lühem oli ja tagasi kedagi ei pekstud. Pärast, teisel korral oli see meeskond näo järgi hispaaniakeelne. Hulga vaiksem ja ei juhatanud kedagi kuhugi. Aega läks umbes sama palju.