Hei,Uurin siin võimalusi kuidas Jaanuari keskpaigas Cancuni lennata Tallinnast, kui panna momondos TLL-CUN siis tulevad suht kirved hinnad ette. Leidsin siis sellise odavama kuid veits riskantsema võimaluse. Lennata Finnairi kampaania raames Tallinn - New York ning sealt siis New York - Cancun, säästaks ~250 - 300 eurot. Kuid New Yorki jõudes on aega 3 tundi, et ennast immigratsioonist ja muudest juttudest läbi saada ning hüpata skytrainile mis viib ühest terminalist teise. Kuna ma plaanin ainult käsipagasiga lennata siis baggage claimi mul asja õnneks pole. Kui kaua seal passikontrollis aega võib minna, kas mul on ehk võimalik täita juba mingid viisa dokumendid ennem kohale jõudmist? Kas on keegi sellist asja läbi teinud või midagi sarnast, on 3h tundi piisav aeg, et jõuda? Ma pole Usa mandril ennem käinud, kas on veel midagi mida tuleks arvestada, millega võib aega minna?Reis ise on Tallinn - Helsingi - London heathrow - New York JFK, opereerib Finnair koostöös American Airlines. Finnairiga probleeme ei tohiks olla Londonisse jõudmiseks, samas ehk see American Airlines tõmbab plaanile vee peale juba Londonis, on kellegil tollega kogemusi?
Võib minna nii ja naa. Sel kevadel lendasin FRA-SFO ja maandudes sattusime 2 või 3 nö rahvusvahelise suure lennukitäiega koos passikontrolli..no 2 tundi läks kindlasti, kui mitte rohkem. Õhk sai otsa, inimesed minestasid....Tollitöötajad töötasid nagu aegluubis, vahepeal jutustasid ja noh tüüpiline "kannatage krt" suhtumine...
Pead arvestama, et kui su lennud pole samal piletil, siis JFK-CUN jätkulennult mahajäämine ei pruugi olla kindlustuse silmis ka reisitõrge ja uus lend tuleb leida ise.
JFK - CUN on otselend, lihtsalt ta pole jätkulend sellele Finnairile. Selles mõttes tean mis riski võtan, aga uuringi, et kui reaalne selline plaan oleks, krt kui 2h tundi passikontrolli arvestada, siis läheb ikka kitsaks. Lootsin ise, et max tund läheks ja ülejäänud 2 tunniga jõuaks ilusti teise terminali.
MIKS Sa tahad New Yorgist 3 tunni pärast edasi lennata??? Seal linnas on tegevust vähemalt 3 nädalaks!!! Veeda mõni päevgi New Yorgis enne Cancuni lendu, saad oluliselt huvitavama reisi ja pole mingit stressi jätkuühendusele jõudmise pärast.P.S. Ainult käsipagasiga teisele mandrile reisimine on väga halb idee.
To: Karl VainoMiks on ainult käsipagasiga teisele madrile reisimine väga halb idee?
Miks teisele mandrile käsipagasiga reisimine halb idee on?Kui lühidalt kokku võtta, siis esiteks pole see ühepäevane tööreis Riiga. Lennud on pikad ja kohapeal veedetakse tavaliselt kauem aega. Näiteks mitu nädalat. Selleks on tarvis riideid kui just ei soovi viimane juust olla. Need peavad kuskile mahtuma. Kui sihtkoha kliima on Eestist oluliselt erinev, peavad riidekomplektid olema erinevate ilmastikutingimuste jaoks.Teiseks sisseostud. Üldiselt on siiski tavaks eksootilisest riigist midagi kaasa osta. Ainult käsipagasi puhul ei ole oste kuhugi paigutada ja lisaks on paljud asjad nagu vedelikud (unusta kohalik alkohol või kreemid) või terariistad käsipagasis keelatud.Kolmandaks on kogu oma vara käsipagasikohvrisse toppides nt turvakontrolli läbimine palju tülikam.Neljandaks harrastused. Mõni tahab sihtkohas teleobjektiiviga pilte teha, mõni teine aga lauaga sõita. Käsipagasisse ei pruugi kõik ära mahtuda.
Need on ju ikka kõik erihuvid- ja juhud. Teistel mandritel on sageli üliodavad pesumajad või hotellides vastavad teenused ja suveriided ei võta ka palju ruumi. Tualett-tarbed, päikesekreemid - jah, võib-olla, kuid neid saab kohapealt, mõni mees nagunii peseb nagunii nägu hotelliseebiga ja kreemist pole kuulnudki. Alkohol ja terariistad - jälle, maitse asi. Sageli võib hind ja/või mugavus need üles kaaluda.
Kässariga lendamine pole siin üldse case, ma reisin minimaalsete asjadega ning igast pudi-padi ei vaja. Backpack stiilis ja plaanis New Yorki polnud üldse külastada, see minu jaoks ainult vahejaam. Oskab keegi öelda, kas seal mingi transiit viisa ka on mis lubab terminale vahetada või tuleb ikka visitor viisa osta?
Eesti kodanikuna Ameerikasse sisenedes sõltumata kas transiidiks või reisi lõpp sihtkohana eeldab ESTA olemas olu: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/application.html;jsessionid=cnnQEoHcXGNHHik7o4rWJMQzDkavK9dwipC4z-JnFB6lyPImAtMF!1730297741?execution=e1s1
To: Karl VainoTore kuulda, ju ma siis olen erand. Eelistan kõik üle ookeani reisid teha just nimelt käsipagasiga. Kolm korda nii käinud USA-s, ühe korra ühes Lõuna-Ameerika riigis. Kõik reisid 3-4 nädalat pikad. Sokke ja pesu saab jooksvalt juurde osta, pesu saab reeglina ööbimiskohas pesta kui just 5* hotellides ei ööbi, kreemid-šampoonid-vahud saab kohapealt osta. Kui shoppamiseks läheb, saab kohapealt suur kohver ostetud, Harrastused on eraldi teema, aga vaevalt, et on massiliselt inimesi kes surfilauda vms kaasa veavad.To: Indrek OjastePead taotlema ESTA.
Käisin kevadel NY-s, maandusime JFK lennujaamas. Koheselt jagati lennukitelt tulijad kaheks. Ühte järjekorda pidid võtma need isikud, kes varasemalt olid Ameerikat külastanud, teise need, kes esimest korda Ameerikat külastasid. Teine järjekord venis. Pooltes boksides ei olnud keegi tööl ja ega töölolijad ka end tööga ei katkestanud. Arvan, et 3 tundi võib jääda liiga lühikeseks ajaks, eriti kui terminali ka veel vahetada tuleb. https://www.airport-jfk.com/terminals.php
leidsin sellise asja https://www.cbp.gov/travel/us-citizens/apc, ESTA´ga reisijad on ka eligible, sellega peaks teoorias kiiremini minema.
To NinatarkKahtlemata on võimalik kohapealt jooksvalt kõik vajalik osta ja ka vajadusel uus kohver. Aga kahtlen, et see rahaliselt soodsam tuleb kui kohe pagasit sisaldav hind valida ning asjad kodust kaasa võtta.Ja kulutada puhkuseaega pesupesemisvõimaluste otsimisele/pesu pesemisele pole ka kuigi lõbus. Ning ega seegi tasuta pole. Eriti hotelli pakutavat teenust kasutades.Aga ma saan aru et lennupileti pealt säästmine on rahvussport ja igaühele oma :-).
To: Karl VainoValesti saate aru. Mitte lennupiletitelt säästmine pole prioriteet, vaid mugav reisimine on prioriteet. Ma ei näe mitte ühtegi arukat argumenti miks mul oleks vaja üle ookeani reisides kaasa vedada ca 20kg riideid, jalanõusid ja kosmeetikat. Äraantav pagas välistab kiired ümberistumised ning lisaks pead pabistama kas üldse ja missuguses konditsioonis kohver kohale jõuab.Eelisan oma aega ja närve arukamalt kasutada.
Vôib minna nii ja naa, aga pigem varuksin korralikult aega, eriti kuna oled esimest korda USA-s. Endal selline kogemus, et aastal 2012 esimest korda läbi USA lennates ja ka esimest korda USA-s olles (lend TLN- Amsterdam - Atlanta - Rio de Janero) peeti meid juba Amsterdamis ca 0,5h jänki turvateenistuse poolt kinni. Nimelt ei suutnud nad aru saada, et mingid idaeurooplased (mina ja mu mees) sôidavad USA kaudu (meil oli enne Riot 2 päeva Atlantas) kuskile Lôuna-Ameerikasse kuuks ajaks. Bronnitud on neil vaid 3 ööd Rios ja tagasi tullakse Buenos Airesest. Küsimused a la kas te teate, et seal on ohtlik; kas teil raha on; kus te ööbite; kas teate, et seal on teine keel jne :). Kui olime mitu korda selgitanud, et jah, me teame, kuhu läheme; liigume ise riigist riiki ja räägime ka teisi keeli peale inglise; meil on raha, et hotell osta jne, löödi lôpuks käega ja lasti lennukisse. Ise teate! :) Atlantas on ju meeletult suur lennujaam ja vääääga palju rahvast. Meie saba venis ja venis ning minu mees (koos pääsesime küll letti) vôeti pikalt ette - miks tuleb 1 idaeuroopa automehaanik siia? Vahepeal aga pöördus siis ametnik küsimusega minu poole - töökoht? Kui teatasin, et teatud riigi migratsioonijärelevalve jurist, läks ametniku nägu naerule ja hôiskas - Welcome! Kiirelt näpujäljed, pildid, templid ja sees me olimegi. Teistel kordadel läks asi juba kiiremini. 2012 oli ka juba Esta kasutusel.New Yorgiga ja kohe otse edasi lendudega kogemused puuduvad. Kuid soovitan siiski varuda rohkem aega, kunagi ei tea, mille taha asi takerduda vôib. Head reisi - Mehhikos on mônus!