Tallinna tutvustamine

Mida erilist näidata välismaalasele kahe päeva jooksul Tallinnas ja linna ümbruses? Kavas on vanalinna tuur, eesti köögi tutvustamine, sõit mere äärde. Aga oskab keegi midagi lisaks soovitada? Põnevad kohad, vaatamisväärsused? Aitäh

 • Patarei vangla
 • vabaõhumuuseum
 • Viru raba
 • Jõelähtme kalme

Lisaks veel: *loomaaed *botaanikaaed *Toompea (Kadrioru loss) *mõni muuseoum(kindlasti KUMU, ajaloomuuseoum, jms.)

Eks vaata ise kuidas ta viitsib ja kuhu tal on soovi minna ;)

Lisaks vanalinnale ja Toompeale võiks suuna võtta ka Pirita ja Viimsi suunas, vahepeal külastada Kadriorgu ja vaadata Pirita kloostri varemeid ja Viimsi Vabaõhumuuseumis ringi liikuda. Mõelda võib ka Rocca al Marel asuvale Eesti Vabaõhumuusemile, kus leiab igasugu tegevust. Kokkuvõttes sõltub aga kõik külalisest, tema taustast ja huvidest. Mõni võib kogu (kultuuri)elamuse saada ka vaid ööklubidest :)

 1. Toompea ja vanalinn (ma ei teagi teist linna kus säärane keskaegne vanalinna osa oleks nii suur - selles mõttes peaks see suht unikaalne olema); Toomkirik, Niguliste
 2. KUMU
 3. Kadriorg (loss+park)

muud huvitavat: Rotermani kvartal Pirita jõekäär (+kloostrivaremed) Telemast (kui sinna üles pääseb) Linnahall

Kust kohast külalised on ja mida neil ei ole ning tahaksid siin näha. Eesti köögiga oleksin ma ettevaatlik, vanalinn üldiselt tundub olevat hea mõte. Lossid, muuseumid jne on nii ja naa. On riike, kus losse on terve hulk ja nad on sadu aastaid vanemad ning palju uhkemad. Sama ka muuseumite kohta. Oleneb ka külalise taustast loomulikult. Seega oleksid soovitused paremad ja saaksid rohkem abi, kui täpsustaksid külalise päritolu maad ja huvisid.

ja Maardu. Välismaalastele on huvipakkuvad ka meie surnuaiad - Rahumäe, Metsakalmistu. Matmistemaatika on seal üldjuhu lahendatud tiba teistmoodi. Vanalinn muidugi. Kadriorg ja presidendi loss. Patarei vangla ja Kalamaja. Kopli liinid. Vabaõhumuuseum - raudne lemmik. Seal võib ka pikniku pidada ja rattaid laenutada.

20-ndates aastates Briti poissmehed viiks ma tõenäoliselt Nimeta või Nimega baari. Kanada onu Helmuti viiks vabaõhumuuseumisse, kadriorgu, Oxforelli (eesti toidu asemel siis) ning Toompeale ja vanalinna. Soomest külla tulnud Jukka viiksin Mack BBQ-sse võ Baby Backy sööma ning kuskile õllekasse jooma. Enne laevapeale viimist käiksime Prismas ostoksil ka ära. Noore pruudi kuskilt kaugemalt, viiksin vanalinna, Soomaale, Oxforelli ning idapoole mõisaparkidesse jalutama. Õhtu lõpetaks neiuga päikeseloojangul Radisson SAS 24-dal korrusel lounge 24-s Moijtot juues. Edit: Tähendab, õhtu lõpetamist alustaks sealt:)))))

Kui ei karda, et kylaline Tallinnast rabanduse saab, siis vöiks näidata linna kardinaalselt erinevatest kylgedest

 1. taga-Kopli, Pelgurand ja Paljassaare
 2. Nömme
 3. Pirita ja Merivälja
 4. Lasnogorsk
 5. Jöelähtme, Kuusalu, Valkla. Köige parem on teadagi enne vaikselt uurida, millest su kylaline huvitet on ja siis selle järgi ekskursioon kokku panna. Btw. Tallinna loomaaia jätaksin mina kyll mängust välja.

Aitäh kõigile. Kuna külaline viibis oodatust vähem, siis sai tehtud järgmised käigud: -Olde Hansas söömas - õhkkond ja muusika meeldis väga, toiduga oli natuke keerulisems, sest külaline ei tahtnud kartulit ja siga, aga õnneks kruup ja part sobisid :) -Pirital jõe ja mere ääres - kella 23 ajal loojuv päike oli lõuna poolt tulnule väga uudne kogemus -vanalinna külastus+hommikusöök - hommikul on hea mõnus jalutada, kohvikud ahvatlevaid pirukaid täis ning vaateplatvormid tühjad.