Teise lapsevanema nõusolek lapsega reisimiseks

Tere, plaanin minna lapsega kahekesi Taisse. Kas piisab sellest, kui on kaasas teise vanema lihtkirjalik nõusolek või peab olema notariaalne nõusoleks?

Probleemid tekivad üldjuhul ainult Tallinna lennujaamas. Kui alustad siit, siis peaks paber olema. Meid peedistati siin isegi siis, kui seisime emaga eri passikontrolli järjekordades. Ema oli ühe, mina teise lapsega, minul probleemi ei olnud, aga ema võeti kahvlisse ja enne edasi ei saanud, kui asja klaarima tulin.
Mujal, ei ameerikas, aasias, ega kuskil euroopas ei ole probleemi olnud.
Juriidiliselt korrektne vastus on, et sul peab olema teise vanema notariaalne nõusolek ja selle tõlge.

Nõuolek peaks olema notariaalne, kuid see ei pea olema notariaalselt tõestatud, vaid piisab kui on notariaalselt kinnitatud. See tähendab, et sa võid ise nõusoleku valmis kirjutada ja notar paneb sellele templi peale. Ma ei viitsi praegu täpselt otsida, aga tõestamine maksab ca 64 euro ringis, kuid kinnitamine maksab.....vist oli 16 eurot.  Nõusolek võib olla inglise keeles koostatud, pole mingid vajadust seda eesti keeles teha. 


Juhul kui sa notariaalset nõusolekut tegema hakkad, siis tasuks mõelda, et ehk oleks  mõistlik teha korraga kaks volitust, ühe annab isa emale ning teise ema isale. Siis ei pea enam tulevikus vajaduse korral uuesti notarisse minema, kui nt isa lastega üksi reisida tahab. 

Mul on endal inglise keelsed nõusoleku vormid olemas, kuid need on hetkel teises arvutis. Esmaspäeval saaksin siia kirjutada, kuidas peab koostatud olema. 

Vahel piisab ka teise vanema täidetud nõusoleku vormist + rahvastikuregistri inglisekeelsest tõendist. Igakord ei pea notarisse minema. https://reisitargalt.vm.ee/lastega-reisimine/

Kui lapse sünnitunnistusel on ainult ema nimi? Mis siis saab? Kas kaasa võtta sünnitunnistus või on vaja mingit inglisekeelset paberit?

Kas kellegil on olnud juhuseid, et laps reisib ühe vanemaga ning lapsevanemal ja lapsel on erinev perekonnanimi ja on hakatud lisapabereid nõudma? Mis lennujaamas ja kuidas asi toimus? Aastatetaguseid case ei ole mõtet kirjeldada.

Kas kellelgi on kogemusi Argentiinasse reisimisel? Üks lapsevanem, perekonna nimi sama. Ülal nimetatud rahvastiuregistri inglise keelne tõend ammusest ajast olemas (keegi lennujaamades pole seda seni tahtnud näha). 

Mingitel Eesti reisibüroo lehtel olen näinud, et Argentiina puhul on nõutud notariaalne nõusolek. Saatkonna inglise keelselt lehelt ei suutnud sellist infot ja ka TIMist (Travel Information manual).
Kas see reisibüroode lehel olev info on lihtsalt nö büroo (ja kliendi) enda kaitseks ja igaks juhuks või on sellel mingi alus?

Tere,


Paar nädalat tagasi reisisin lastega Taisse. Mul on lastega erinev perekonnanimi. Tallinnas passikontrollis küsiti laste sünnitunnistust (mul on ingliskeelne väljavõetud rahvastikuregisrist). Teise lapsevanema nõusolekut ei küsitud, kuid oli igaks juhuks seegi olemas.

Mis nt siis saaks, kui teine vanem nelja tuule poole kadunud? Laps ei reisi?

Kui üks vanem on kadunud, siis on lihtne saada endale lapse ainuhooldusõigus, sh reisimise osas.