trip-krainetrip-ukraine-dark
Tenerife kohta paar küsimust:)

Tere! Valmistun Tenerife reisiks 7. jaanuaril ja on tekkinud mõned küsimused:

  1. Hotell asub Playa de las Americal. Kas soovitate omal käel autoga sõita Teidele ja sealt edasi põhja? Siis sooviks mööda läänerannikut tagasi alla sõita. Kas selline plaan oleks mõistlik? Kas läbi Teide sõites on teed väga käänulised ja võtab kaua aega?

  2. Gran Sur Shopping Center - kas kellelgi on kogemusi? Sooviks natuke shopata ka reisil, soovitage palun kaubanduskeskusi. Olen aru saanud, et need asuvad peamiselt pealinnas?

  3. Palun andke veel soovitusi, mida kindlasti vaadata tasub:) Rannas pikutada eriti ei viitsi, tahaks palju ringi käia. Kas soovitate rendiauto võtta? Oleme mehega kahekesi.

Plaan on minna Loro ja Siami parkidesse (twin ticket netist ostes 35 EURi).

Tänud!!

Kuna soovite saart näha, siis kõige parem viis ongi auto. Käänulised teed on paratamatust. Jõuate selle ajaga kogu saare ära näha. http://www.tenerifeinfo.eu/

Ikka soovitan auto võtta. Ainus probleem võib tulla parkimisega, sest Americases on parkimiskohtade leidmine probleemne ja kui pargid mitte ettenähtud parkimiskohale, ootab trahv. Teidele saab vabalt ise sõita ja ongi hea, saad teha maalilistes kohtades peatusi, kus ise soovid. Teed on käänulised, aga väga heas korras, mingeid probleeme Eestis sõitma harjunutele ei ole. Navigaatorist + kaasajastatud kaardist oleks muidugi orienteerumisel kasu. Kaubanduskeskused, sh Sur, on meie mõistes tohutusuured. Seal võid päevi veeta, erinevaid kaupu ja bokse on meeletult. Maksta saab kaardiga. Parkimine on igal pool erinevalt, mõnes kohas saab kassatšekiga maksta jne. Inglise keelega igal pool hakkama ei saa, ainult hispaania. Kui lähed jaanuaris, siis ilmselt rannas vedelemiseks olekski jahe. Tasub mööda saart ringi sõita; Loro pargi peale kulub terve päev, siis võib ka veel saare põhjaosaga tutvuda. Põhjaosas sajab tihemini ja on niiskem, loodus on lopsakam. Kindlasti võiks ka Masca kurus käia rendiautoga. Ja ühe päeva võiks veeta pealinnas, kuid sinna võiks sõita liinibussiga, siis pole parkimisprobleeme. Bussid on odavad ja käivad täpselt.

Käisime just. Rendiautoga liikumine kõige mõistlikum kui soovid omas tempos saart uudistada. Peab aga vähemalt 21 aastne olema ja soovitavalt üle 25 eluaasta ning pikema sõidukogemusega siis rentimine ka soodsam. Nagu juba öeldud siis Santa Cruzis (väga suur kaubanduskeskus oli Ingles) ja Playa de las Americases parkimiskohtade leidmine raske, samuti polnud see kerge ka Los Cristianoses mis meile shopingukohane rohkem meeldis (vähem rahvast ja pisut mõistlikumad hinnad). Päevitamisega oli nii, et meie kohapeal veedetud 9 st päevast 7 olid pilvised ja sadas ka vihma (seda nii põhja kui lõuna pool, saare idaküljel, läänepoolele sõites e. üle mägede paistis siis mõnikord ka päikest). Ühesõnaga päevitamiseks sobis vaid 2 päeva. Veepargis oli ka kohati üsna jahe kui päike oli pilve taga, kuigi väljas oli tegelikult vähemalt 23 kraadi püsivalt. Ringisõitmiseks aga ilm sobis, vihmaga oli vaid liiklus pisut aeglasem. Kui soovite minna Santa Gruzi shoppama ja Loro parki siis peate arvestama põhja poole külastamiseks 2 päeva, mõlemaga läheb päev ikka ära. Soovides vaatama minna vulkaanilist koobast tuleks selle jaoks külastus ette broneerida, sealsed ekskursioonid 3x päevas ja piiratud inimeste hulgaga. Siam pargi jaoks läheb samuti 1 päev. Del Teidele läksime rendiautoga mööda punast teed, kollased olid üsna kehva kvaliteediga. Kahjuks ei läinud meie sealoleku ajal ühelgi päeval gondlit tippu, kuna enamus päevi oli pilvine ja vihmane ning siis kui päike paistis oli päris tipus liiga tugev tuul, olgugi et pisut allpool orus seda ei tundnud. Meil oli plaan külastada ka La Gomera saart ning vaalu vaadelda kuid iga päev oli selline lainetus, et laevale siiski ei kippunud ning selle asemel saime veelgi kõrvu lukustada mägedes. Igatahes edu ja loodetavasti läheb teil ilmaga paremini!

Tänan Teid väga hea info ja soovituste eest!

Kas ühe päeva sisse mahuks Loro park ja Al Compo külastus, samuti näiteks Taganana külastus? Või oleks mõttekam mahutada ühte päeva Teide, Masca ja Loro park? Ma ei kujuta ette, kaua Teidel minna võib...Usun et Loro pargis üle 4 tunni ei kulu?

Kas oskab keegi öelda, palju maksab bussisõit Playa de las Americast Santa Cruzi? Ma ei leia netist infot. Ja kas pealinnas saab jalgsi liigeldes hakkama? Al Campo-s vist jalgsi ära ei käi, olles bussiga pealinna sõitnud? Millised on suurimad kaubanduskeskused pealinnas, kuhu jala peal jõuaks?

Oskab keegi öelda Gran Suri aadressi?

Oskate soovitada autorendi firmat?

Tänud!!

Masca, Teide ja Loro Park ühe päevaga - ei ole mõistlik. Mägiteed röövivad nii Masca's kui ka Teidel hulga aega ära. Kui veel funikulööriga mäe otsa ka minna, siis ei jõua kokkuvõttes ühtki objekti rahulikult külastada.

Loro pargis 4 tunnist kindlasti ei piisa. Seal on erinevaid showsid (vaalade show,papagoide show, hüljeste show, natura film) mis hakkavad erinevatel aegadel päeva jooksul ja vaalade show nt oli vaid 2x päevas, igaühe jaoks neist läheb juba ca pool tundi ning mõnes kohas peab juba 15 min enne showd kohal olema. Lisaks on see territoorium päris suur ja ühest kohast teise jalutamiseks läheb ka aega. Meie läksime peale Loro parki saare lääneküljelt tagasi ning käisime Icod de los Vinos õhtust söömas kus asub ka vanim draakonipuu, kuid selle imetlemiseks oli kahjuks juba pime. Teide ja Masca saab küll ühte päeva planeerida. Bussipiletite hindu ei tea kuna sõitsime pidevalt rendiautoga. Santa Cruzi keskklinna saab ilusti jalgsi läbi käidud ja suurimat keskust on siin teemas juba nimetatud. Gran Sur shopingukeskusena oli jama (vähe poode, enamus söögikohad), kuid seal all asuvat Mercadonat sai tihti külastatud, asub TF1 kiirtee ääres. Autorendiks pane googlisse car rental in Tenerife ja valiku hulgast leiad kindlast sobiva.

Playa de las Americast- Santa Cruzi maksab 7.95€ Edasi-tagasi 14.30€ Bono kaardiga oli vist umbes 4€ üks ots. Playa de las Americast-Puerto de la Crutzi maksab 12.25€ Edasi-tagasi 22.05€ Bono kaardiga 7.25€ üks ots. Kes Lorot tahab külastada siis tasuta minirong väljub Plaza Reyes Catolicosest Kes bussiga seikleb, soovitan kindlasti BONO Via ettemaksukaart osta.Iga sõiduga tiksub vastav pileti summa maha. Maksab 12 või 30 € Müüakse bussijaamas ja võibolla kuskil veel. Rahaline kokkuhoid kuni 50% Tenerife bussiliiklus on väga hea. Bussid on korralikud. Bussiinfot: http://www.titsa.com/default.asp

Kas buss liigub Playa de las Americas ja lennujaama (lõunapoolsem) vahel? Vaatan, et autorent on lennujaamas tunduvalt odavam. Kas kuskil on bussigraafik üleval?

Või oskab keegi anda vihje heale ja soodsale autorendi firmale. Paljudel ei ole pick up kohana Playa de las Americast olemaski.

Siit lehelt saab osta twin ticketi. Koos transpordiga variant umbes 1600 eeki/nägu.

http://www.tenerifewaterpark.com/siam_park_tickets/buy_siam_park_tickets.html

Transpordiga seoses on küsimärk - kust toimub Loro pargi bussi peale minek? teab keegi?

Uurisin, et Playa de las Americas ja lennujaama (lõunapoolsem) vahel liigub buss 111 ja kaunis tiheda graafikuga. Autorent on seal mõistliku hinnaga tõesti: http://www.email-car-hire.com/car_hire/index.html Oskab keegi öelda, palju see bussisõit maksab ja kes müüb pileteid? On kasutanud keegi seda autorendi teenust?

Kuna eelpool mainiti parkimis probleemist siis soovitaks võtta auto suhteliselt hotelli lähedalt, võimalusega parkida nende omas parklas. Ei ole kohalikes autorendi firmades hinnad kõrged. Ise olen võtnud enamasti 3ks päevaks 80-100€ Seat Cordoba või sarnane. Kord sai renditud firmast http://www.autos3000sl.com/ . Valik on Sinu.

Kogemus viie päeva tagune. Parkimine on üldiselt tasuta, ainukesed kohad olid sadamas(La Gomerale) ja Loro park tasuline, kuid sada meetrit eemal leidus kohti tasuta parkimiseks. Nelja päeva autorent (A või B grupp)koos maksudega 100 euri.

Ei ole midagi mõtet broneerida ega bussiga kuhugi sõita. Igal pool on palju rentijaid ja hinnad väga head. Pole vaja oma aega raisata bussisõidule jne. Pärast vaja auto tagasi viia jne. See mis sa teise kohaga kokku hoiad kulutad bussisõidule rääkimata ajakulust.

Endal ka plaan varsti minna. Mõtleme veel, kas rentida või võtta ekskursioone ja rännata bussiga. Kui 4 päeva rent koos kuludega kokku 100 euri, siis ju väga soodne. (kui keegi sai 100 euriga, siis võiks lingi juurde panna, uuriks isegi). Endal vist läheb veidi kallimaks, kuna vanust 24 ja siis vist pannakse juurde mingi lisamaks (u 100 eeki päev?). Ise lähen Americas´sse. Plaan oleks pealinna ka minna, aga parkimiskohtadega pidi jama olema, et siis mõtlesin, et kui bussiliiklus hea, siis võiks ju sellega minna. Aga mul ka küsimus: kas bussiga pealinna minnes on lihtne jala liikuda (ka vahemaade suhtes)? Ja kui jube see liiklus ikkagi on (autoga)? Kui näiteks ise ringi liikuda ja ka Teidel ära käia. Kas 24 a naisterahvas saaks ka hakkama? :D

Plaan detsembri alguses Kanaaridele minna ja sellega seoses tekkisid mõned küsimused. Oleksin tänulik, kui keegi kogemustega teab kommenteerida.

  1. Kuna Kanaari saari on rohkem kui üks, siis kuidas on korraldatud nendevaheline transport? Kui kallis see on?
  2. Kui odavamat majutust planeerida, siis kas Kanaari saartel on kohti, kus on võimalik/lubatud telkimine? Või oleks see heitliku ilma mõttes liiga riskantne?
  3. Kui kallis on kohapealne elamine (toit, bensiin, jms)?

Mis saarel lähed? Pead valima välja ühe! Siin väga palju eestikeelset infot: http://www.tenerifeinfo.eu/ Kui raha vähe, siis pole mõtet plaani võtta mitut saart. Või Tenerifelt 1 päevane tuur La Gomerale.

  1. Saarte vahel liiguvad laevad. http://www.fredolsen.es/en-us/ http://www.navieraarmas.com/index.php?id_pagina=1 Kindlasti ka lennukid.
  2. Ma arvan, et suvaliselt telkida pole võimalik. Nt. Tenerife telkimiskohad: http://www.tenerifehiking.com/camping-in-tenerife/
  3. Nagu Euroopas. Kiirsöök alates ~4,50 EUR-st. Keskmiselt ~10 EUR.

Jaanuaris sai käidud Tenerifel ja tegemist on super saarega!

Mina soovitaksin hoopis mitte raisata aega autoga sõitmisele. Võtsime rendiauto, kuid lõpuks kasutasime seda ainult 1 päev. Vahemaad on päris pikad ja autos istumine tundus päeva raiskamisena, kui ilm nii ilus. Romu rendiautoga tundusid mägiteed ka päris hirmsad.

Ja kindlasti tuleb minna Siam parki. Kahtlemata kõige lahedam koht Tenerifel!

Kas kellelgi on informatsiooni, milline on Tenerifel olukord autovarastega? Kui julgelt võiks ennast tunda, kui auto Tenerifele jätta ja päevaks nt. mõnel muul saarel ära käia? Saarel vist kuigi kaugele ei õnnestu minna selle pihta pandud autoga?

Eks see ikka sõltub ka sellest kuhu sa oma auto jätad. Olen autot rentinud Gran Canarial ja Lanzarotel. Mõlemal saarel 8 päeva ja ööd. Esimesel juhul seisis auto öösel hotelli ees. Teisel juhul kõrvaltänavas. Kordagi ei tundnud keegi selle vastu huvi. Vähemalt ei paistnud välja:-) Vaevalt nüüd Tenerifel asi teistmoodi käib. Pigem huvituvad vargad seal ikka sellest mida oled salongi jätnud kui autost. Seisavad ju Tallinnaski autod enamuse ajast tänaval või maja ees ning ei juhtu nendega midagi. Kanaarid on selles mõttes ikka Eestist tunduvalt turvalisemad. Arvan et sa ei peaks muretsema.

Ja kui mure ikka suur siis selliste riskide maandamiseks on kindlustus.