Tervisekindlustus välismaal

Tere! Reisisellid, kes viibivad välismaal pikemalt kui kolm kuud - igasugu talvitujad, ümbermaailma reisijad jne - kuidas olete lahendanud tervisekindlustuse küsimuse? Kuna reisikindlustus on kuni kolm kuud. Kui talvitun kuskil soojal maal, siis pole mul mingit tervisekindlustust ju... Targemad, andke nõu :) Kas ostate asukoha riigis mingi tasulise kindlustuse ja on see väga kallis?

Kas tegu on ikka EL -liikmesriigist väljaspool asuva maaga ? Kuhu minek ? Kas mõtled seda, et panga krediitkaardiga kehtib kindlustus ainult 3 kuud ?

Googeldasin suvaliselt If kindlustus (pole mõjutatud) ja sain. Periood näit. 11.11.2017.-11.03.2018. Vanus 27-63. 1 inimene. Meditsiin 300 000. Reisitõrge 600. Pagas 600. Maksad 274.74 eur. Kehtib USA, KANADA JA KOGU MAAILM. Link järgnevalt. Ilusat reisi.https://ekindlustus.if.ee/et/kindlustused/reisikindlustus/ Maksimaalne periood võib olla 1.aasta. Aasta maksumus 718.44 ja villid ravitud.

Vaata https://www.worldnomads.com/. Eesti kindlustusseltsid tasub antud juhul unustada.

Mul oli sama mure ning võtsin eelmisel aastal kaheksaks kuuks reisile minnes BTA kindlustuse. Vaja ei läinud, aga kehtis terve kaheksa kuu vältel ning hinnaks tuli 275€.

To andresk. Oleks hea kui kirjutaksid lahti, mida see 275.euro. hind sisaldas, kaheksaks kuuks. Isegi kõige madalamate riskide puhul, saan mina topelt sinu hinnast.

Huvitav, eelmisel aastal ka lugesin kõikide Eesti kindlustusseltside reisikindlustuste tingimusi, ja igal pool (ka aastaste kindlustuste tingimustes) oli sees, et üks reis ei või kesta kauem kui kolm kuud. Meie aga talvitume Kanaaridel 7-9 kuud ja kuna Eestis tööl ka pole siis puudub igasugune kindlustus, ja veidi kõhe on niiviisi olla. Võibolla siis et tänavu on tingimused muutunud. Tuleb uuesti tutvuma hakata :)

@päike - ravikindlustus 150 000€, reisitõrge 1000€, pagas 1500€. Kehtivuse piirkond kogu maailm v.a USA ja Austraalia. Kehtis vahemikus 04.10-30.05. Panin veits hinnaga puusse, kogumakse oli 280.13€.

andresk. Kõik õige. Olenebki kui tagasihoidliku kindlustust vajad. Mina ei harrasta ekstreemsporti, aga nii lahjaga ei venita välja.

Tosinpäike, selgitage palun, miks see lahja on?

Kas on ehk kellelgi häid uusi soovitusi, millist reisikindlustust teha, kui esmaplaan on minna vähemalt ütleme 3 kuuks Hispaaniasse (võimalusel mitte ainult ei puhkaks, vaid ka töötaks  nt 1 kuu)? Olukord oleks selline, et kui töötan viimase hetkeni enne minekut, kestaks Eesti haigekassa veel 2 kuud, aga ka siis jääks 1 kuu katmata. Mõtlen just selles osas, et kui haigekassat ei ole, siis ju ilmselt ei ole võimalik võtta kõige tavalisemat reisikindlustust, a la If, mis oleks 300 000-eurose meditsiiniabikindlustusega u 80 eurot? Eelnevast jutust saan aru, et ka nii pikalt ei lasta olla välismaal.

Haigekassas kindlustatus ja reisikindlustus ei ole mingilgi moel seotud.
Max nö reisil viibimise aeg tavalise reisikindlustuse puhul ongi 3 kuud, mida sa ju ei ületa, nii et milles probleem?
Hispaanias on riikliku arstiabiga kehvasti, teatud piirkondades puudub see üldse, seega ei tasu ainult Euroopa ravikindlustuskaardi peale kindalsti loota.

Jah, reisikindlustuse teeksin igal juhul, kas siis, kui haigekassa veel olemas. :) Jäingi lihtsalt mõtlema, et äkki haigekassata inimestele kehtib mingi suurem hind ja kui pikalt võib reisil olla. Nt IFi lehelt uurides kohe nagu ei leidnud sellist infot. Aitäh! 

Siinse info põhjal siis, et kui olla kauem kui 3 kuud, siis nt BTA kindlustus pakub seda võimalust.

Ehk oskab keegi aidata natukene kaasa mõelda:


Minek 6 kuuks Aafrika mandrile (3 riiki).

1) Salva pakkus variandiks hetkel osturalli pakkumise raames pakutava aastase reisikindlustuse, mida oleks võimalik kasutada 120 päeva, ehk siis kataks esimesed 4 kuud. Maksaks see 95EUR ja kui samade parameetritega lisada veel eraldi 2 kuud otsa, lisanduks kuskil 130EUR.

Tervis: 70 000
Reisitõrge: 1600
Pagas: 640


2) PZU pakub kodulehel kogu perioodiks antud varianti hinnaga 209.7 EUR

Tervis: 250 000
Reisitõrge: 1000
Pagas: 200
Vastutuskindlustus: ei ole valitud

Ehk oskab keegi nõu anda, millised näitajad oleks pikema Aafrika reisi puhul pigem tähtsad. Ise arvan, et pigem ikkagi tervis. Veidike vabatahtlikutööd on ees, aga mitte midagi ohtlikult füüsilist. Ja no siis üleüldine backpackimine.


Kui võtaksin selle 95EUR Salva aastakindlustuse ja lisaksin eraldi koostatud teise reisikindlustuse (algusega siis välismaalt) näitajatega:
Tervis: 100 000 
Reisitõrge: 320
Pagas: ei soovi (tagasilennul ei oma pagas enam nii suurt tähtsust ilmselt),

siis saaks kokku tehingu kuskil 185EUR.

Põhiküsimus, aga on, et milline näitaja oleks tervisekindlustuseks piisav. Kas 70 000 võiks jääda pigem väheseks ja peaks panustama PZU kõrgemale summale? 
Ega haigestuda ega end vigastada ei plaani ju keegi reisil, aga ega pole kursis ka, millised need kulud seal Aafrikas võivad olla, kui juhtub mõni intsident.

Ehk oskab keegi natuke nõu anda. 
Mida odavamalt hakkama saaks, seda parem, aga saan loomulikult aru, et kindlustuse arvelt liigselt koonerdada ka ei tasu, küll aga võib-olla suunata põhifookus siis ühele konkreetsele kategooriale.

Aafrikas on kulud täpselt nii kõrged nagu su kindlustuse maksimum.

To kuningas :

Kipun arvama et see 70 000 on ikka vähe. Kunagi ei tea mis võib juhtuda ( loodame et ei juhtu ). Tervis ja elu ei ole nii vähe väärt et võtta miinimum pakkumine. Mina isiklikult reisin 500 000 terviseg. Kuid arvan et 250 00 piisaks vast.  Reisitõrge peaks katma reisikulud. Pagasi kindlustus  - pagasi väärtuse.
 Võibolla on siin targemaid, aga mina reisin nii.
Edu sulle !

Meditsiiniline abi on vaieldamatult kõige olulisem ja 70 000 eur on vähe. Ma ise olen mõelnud, et kui midagi peaks juhtuma kohas, kust saab haiglasse vajaliku ajaga üksnes helikopteriga, siis on suured kulud kerged tekkima. 
Kas on mingi põhjus, miks sa näiteks  swedist pakkumist ei küsinud? Minu hinnangul on nende tingimused olnud viimastel aastate parimad, lisaks on reeglina hinnad ka väga head olnud. 

Swedbank kindlustus juba ilma pagasi- ja reisitõrkekindlustuseta 365€ selliseks perioodiks. 

Lisades minimaalse pagasi (500) ja keskmise reisitõrke (1500), tuleb hinnaks 544€. 
Väga heast hinnast on asi kaugel.