Totter küsimus aga ehk keegi siiski annab nõu......

Olen minemas Ukrainasse ja tekkis küsimus seoses kaasavõetavate kingitustega (nt. paar pudelit Vana Tallinnat). Kas mõistlik oleks need kohe panna äraantavasse pagasisse või lihtsalt ostaksin lennujaamast need ühes? Samas on mul Kiievis ümberistumine ning sealset vaba aega, ca. 5 tundi ,plaanin Kiievis veeta. Äraantav pagas ju paigutatakse teisele lennule ümber...... Kui aga oleks käsipagas, siis ei saaks ma ju lennule oma pudelitega.... Ehk oskavad targemad nõua anda! :)

Saab ainult ühtmoodi - pakid äraantavasse pagasisse korraliku pehmendusega (soovitavalt eraldi, hea, kui on ka mullikilet) ja igaks juhuks kilekott tuugalt ümber kinni tõmmata. Kui saa lennujaamas kaasa ostad, Kiievis lennujaamas ei välju ja tax-freest pudelite ümber pandud kile on terve, siis saad jätkulennule. Kuna plaan on lennujaamast välja minna, siis pudelitega uuesti lennujaama turvast läbi ei saa.

Tänud Veigo, see oligi mu küsimus! Kas on nii, et kui on need on äraantavas pagasis, siis Kiievi lennujaamas ma neid kätte ei saagi, vaid mu pagas paigutatakse ümber järgmisele lennule ja siis alles sihtkohas saan pagasi kätte?
Kiievisse saan minna ju ilma pagasita ? :) Või pean siiski seal oma pagasi kätte saama ja siis uuesti selle ära andma?

Veigoga nõus, olen oma pudelid alati pagasisse pakkinud. veel pole juhtunud, et need seal puruks oleks läinud või kadunud..

Kas on nii, et kui on need on äraantavas pagasis, siis Kiievi lennujaamas ma neid kätte ei saagi, vaid mu pagas paigutatakse ümber järgmisele lennule ja siis alles sihtkohas saan pagasi kätte? JAH Kiievisse saan minna ju ilma pagasita ? JAH, KUI LENNUD KÕIK ÜHE PILETI PEAL. vastupidisel juhul pead pagasi välja võtma ja uuesti tolli läbima ja uuesti ära andma

Tänud Andres! Asi selge ja minu mõttekäik sai kinnitust!

Käisin paar nädalat tagasi Kiievis. Ostsin sõbrale kaasa pool liitrit Vana Tallinnat lennuväljalt, maksin vist 11 eurot.. Tagasi tulles leidsin, et Kiievi lennuvälja tax free poes maksis sama jook 9 eurot liitri eest..

Ja kusjuures, ongi 1 liiter vanakat 9€. Ette tellides saab veidi odavamaltki. Mida kõike teada ei saa.

Ma ise ka veidi jahmatasin.. Mis muidugi ei takistanud mind paari suurt pudelit tagasi kodumaale toomast..

Jah, aga saabuvad reisijad sellest ilmselt osa ei saa? Nagu osades lennujaamades, kus pood ootab ka saabuvaid reisijaid.

Või nagu osades (Malmö), kus poodides müüakse alkoholi ainult shengeni välise pileti olemasolul.

Vahetasin eile Kiievis Borispoli lennujaamas (D terminalis) lennukit ning 1l Vana Tallinn oli tõepoolest sellise hinnaga seal müügis. Kui tegemist ümberistumisega, siis ei tohiks probleemi olla seda sealt osta. Ka pole see hind Ukraina mõistes midagi erilist, tavapoes maksab 0.5 l ca 6€: https://megamarket.ua/product/4740050002031 ning igas vähegi suuremas poes on see saadaval, seega võib sõbrale külla minnes vaeva ja raha säästa ning pudel kohapeal nurgapoest võtta ;-)

Ehhh.... Ja ma mõtlesin, et Vana Tallinn hea kingitus Eestist!!! Mida siis küll viia?! :)

Toidukaupadest - seesama vanake, kuid kallis kinkepakendis (meie podides ca 29 eurot), Kännukukke, käsitööölled, must leib, kilud, angerjas, silmud. Ilusamad ja kallimad Kalevi karbid. Anne Veski või Jaak Joala CD, ulukilihakonservid. Rahvariietes kallimad nukud jmt käsitöö, sh sepised. Liköörikommid. Nahktooteid, pildialbumid Eesti kohta, fotod, kunst. Film 1944 DVD, kosmeetika made in Estonia vmt Rakendage fantaasiat, arvestades oma võimalusi ja kingisaajate arvu ja olulisust. Ka kohalikku mentaliteeti peaks arvestama, lõuna ja ida suunas ei ole üldiselt mõtet vedada öko-mökö asju, see mõtteviis seal tööta. Ega nii ei saagi kingitust teha, et loodate odavalt pudeli vanakesega pääseda. See ei ole enam ammu hea kingitus Eestist, vähemalt Ukraina ja Gruusia turismipiirkondades.

Lähme teemaga edasi! Mida Kreekasse kingituseks võtta? Kohtunik pani küll asjad paika, aga ikkagi.... Tema soovitustest ei leia ma isiklikult midagi viimise väärilist! Mõne pildiraamatu Eesti kohta võtan niigi kaasa. Pakkuge, mis võiks seal huvitav olla ca 30-35 aastastele.

Suva Etno sarja sokid? Käsitööšokolaadi viiksin - näiteks Karu Talu tumeda šokolaadi tahvleid. Aga üldiselt on keeruline midagi viia, kui huvisid ei tea.

Mulle on külalised muudest riikidest toonud DVDsid tolle riigi filmidega, veini, traditsioonilisi toiduaineid (Norra pruun juust) või maiustusi.

Kindlasti ei rõõmustaks mind ennast suvalised suveniirid jmt (rahvariietes nukud jmt).

Minu kogemusel on päris mitmel juhul üllatavalt hästi peale läinud Kalevi Maiuspala (martsipani-pistaatsiakommid). Popile ja noortepärasele 30aastasele võiks soovitada nt mõnd õla/rannakotti (http://www.suveniirid.ee/index.php?page=59&group_id=101). Lastele soovitaksin Lotte sarja DVDsid, eeldusel et sünkroontõlge laste keelde. Toitudest Rukkipala vürtsikiluga on alati üllatav, mõnele lausa maitseb ja küsib teine kordki, ka ausat suitsusinki osatakse hinnata.

Eelkirjutajalt suitsusink! Tõesti väga huvitav idee, lennukiga minnes täiesti mõeldav, aga autoga ei julge nii kaugele teistele söömiseks kaasa võtta! Mul on suitsusingiga seoses laia ringi küsimus!? Olen aru saanud, et kuskil Euroopa keskel on piirikoht, millest lõunapoole enam suitsusinki ei tunta. On olemas ainult vinnutatud (kuivatatud) lihatooted. Keegi ütles, et neile on lihtsalt see suitsetamise tehnoloogia tundmatu. Võimalik, et seal ei kasva ka puid, mida suitsetamiseks kasutada. Kas keegi keegi oskab sellele vastata?

Tean Eestis elavaid hispaanlasi, kellele absoluutselt suitsukala ei meeldi. Vb ongi siis asi selles, et Lõuna-Euroopas ei suitsutata liha-kala.

Lõuna-Euroopas suitsutatakse liha küll. Näiteks Põhja-Itaalias on üsna levinud suitsusink (prosciutto affumicato või speck), mida seal tuntakse ka Praha singi nime all (prosciutto di Praga): http://www.vittoriociarcia.com/food/affumicato/. Saksamaal Schwarzwaldis on suitsuliha kohaliku traditsiooni osa, mida uhkusega turistidele müüakse: http://www.pfau-schinken.de/en/shop_edelraeucherschinken.html. Belgias suitsustatakse Ardenni sinki: http://www.auxsaveursdardennes.com/fr/noix-jambon-sec-de-pays-fumee-1-200-kg_a_233.html jne. Küll aga on ehtne suitsusink, ka sealmaal tänapäeval kallis haruldus, tihti lastakse vaid pakendamisel pisut suitsu pakendisse ja ongi kõik. Rääkimata suitsusaunast, mida sealmaal ettegi ei kujutata. Hea sink koos valmimislooga on toidunautijatele seega kindlasti elamust väärt.

Vana Tallin Heritage on natuke tavapärasest erinev. Kellel raha rohkem, siis Vanake on ka raamatuna saadaval.

Kännu Kukk peaks piisavalt eksootiline olema oma suhkrukristalliga pudeli põhjas. Mulle näidati hiljuti kuke pudelit, mis pikalt mälestuseks hoitud ja väidetavalt see kristall lõhub lõpuks pudeli ära. Kes teab, kas on nii??

"Buldooza"! Lingiga näeb ikkagi vinnutatud sinki. Öeldakse, et 16 - 18 kuud hoitud...
Olen seda teemat arutanud just Itaalias ja Hispaanias ning seal elavad eestlased väidavad, et "suitsetamine" on sealsetes riikides tundmatu.