Transport Sri Lankal

Tere, Sooviks teadjamate inimeste seisukohta. Sooviks liikuda routile Kandy- Sigiriya- Kandy - Nuwara Eliya - Tissamaharama - Unawatuna. Google maps näitab kokku 544 km. Seda sooviks läbida 5 päevaga. Autojuht küsib hinnaks EUR 325. Tundub röövimine või ongi hinnad üles läinud?

Kas broneerid ise ööbimised või teeb seda juht? Mis teenuseid osutab? Üldiselt kui on ringreis ja sul endal öömajad otsitud, siis on hind u.50 EUR-i, nii vähemalt väitsid meid vedanud juhid. Kõik sõltub sellest, mida talt ootad. Ise saabusime vähem kui kuu aega tagasi ja läbisime teekonna Hambantota, Ella, Nuweida Eliya, Kandi, Negombo - 3 päeva - 200 EUR-i, kuna tal läks tagasisõiduks ka 1 päev, nii et kauplemisruumi peaks sul olema.

meil kah naisega uuesti plaan saarele lennata 24,veebruar 2015 olime seal ka dets 2014 3.nädalat, seetõttu ei mõista Teie ulmeliste trippide vajadust , maa on igalpool ühesugune , rongiga vahemaade läbimine peaaegu tasuta , kui tahate odavat ulemaa reisi , siis tellige juba koos lennuga läbi Saksama reisiportaalide, hind ja kvaliteet on tagatud 106%
sulli@hot.ee

9

unustasin veel lisada , et minu arvates, kui kuskil muretult bodysurfingut teha , siis vastupidi paljude eesti spetsialistide arvamusele on parim koht Hikkaduwa lõunapoolne liivarand ilma peidetud korallideta. viimane kord olid lained ca 4m kõrged aga kui tead et on puhas liivarand, siis on see väärtus omaette
Terv

Meie reis algas sri lankale 28.01.15 kuni 16.02.15
Aklimatiseerusime 2 päeva Negombos ja edasi oli meil planeeritud saare trip 4 ööd ja 5 päeva: Dambulla, Sigiriya, Kandy, Nuwera Eliya, Haputales, Yala. Edasi rannapuhkus 11 ööd Unawatunas.
Meid oli kokku 11 inimest, sõitsime 1 van ja 1 sõiduauto. Autojuht/reisikorraldaja oli Sunil Bandara e-post: sunilbandara93@yahoo.com
Maksime 220 eurot inimene, mis sisaldas kõiki sissepääsupileteid, 4 ööd hotellides ( üks öhtusöök), transporti. Julgen soojalt teda soovitada, väga lahke, rahulik ja abivalmis inimene. Räägib hästi inglise keelt.
Soovitan kaasa võtta dollareid, mille kurss on praegu eurodest parem. Vahetada saab igas juveelikaupluses. Unawatunas on olemas ka 1 ATM.

Tere, küsmus nendele, kes rongidega sõitsid, kui soov minna rongiga Negombo-> Kandy siis peaks eraldi sõitma Negombo -> Colombo ja siis sealt eraldi Colombo -> Kandy eksole?

Tulime just kahe perega (6 inimest) Sri Lankalt ja parimad elamused tulid reisist (5 päeva ja 4 ööd) koos eespool märgitud Sunil Bandara-ga. Võetud sai mitu pakkumist, aga tema oma oli parim. Sunil-il on aastakümnete kogemus turiste teenindada. Soovitan soojalt!
Kindlasti sõitke ka rongiga, sest vaated võtavad lihtsalt hinge kinni.

Väike vihje, rahavahetusel on suuremad kupüürid parema kursiga!

Sunil oli tookord ka meie hinnapakkumistest soodsaim.Ka jäime nagu juba kirjutatud tema teenusega väga rahule.
Aga buhh võiks ka teistele öelda palju nüüd maksma läks,mis marsruudile jäi,mida
hind sisaldas.
Või on see järjekordne eestlaslik saladus.Usun,et minejatele oleks suureks abiks
teada mis hinnaga arvestada.

Kas iseseisvalt auto rentimine on kuidagi takistatud?

Plaanis just seekord rendiauto võtta ja ise ringi sõita, vasakpoolne liiklus Küprosel küll ei seganud, nii et ei näe vajadust kedagi autojuhiks palgata.

Viimane kord olin Matara lähedal ja sinna sõitsin rongiga, kuna käisin üksi.

Tere,

Jõudsime just pea 3 nädalaselt Sri Lanka ringreisilt tagasi. Selle aja jooksul kasutasime igat võimalikku transpordivahendit - busse, ronge, tuk-tuke, autosid, rollereid ja jalgrattaid. Ütlen ausalt, ebameeldiv oli liiklus vaid Colombos ja mõnel kohal Nuwara Eliyasse sõites, muus osas saab omal käel liiklemisega hakkama, ent.. google maps ei suuna alati õigesse kohta, üsna ebahariliku liikluskorralduse tõttu võtab väikeste vahemaade läbimine niigi pikka aega, seega ise liikudes tuleks lisapäevadega arvestada. 100 km läbib halvemal päeval pea 6h!

Kui Sinu 325€ on öömajad jm sees, siis tegelikult see ongi praegune reaalne hind. Ainuüksi 5 ööd korralikes hotellides maksab ca 180€€+kütus vähemalt 100€, siis mille eest see juht elama peaks? :)

Üldiselt aga ole julge ja proovi omal käel liiklemist, sest turvalises autos istudes ei saa pooltegi seda kätte, mida busside-rongidega!

Tahame märtsis 2016 sõita rongiga hommikupoolikul Nuwara Eliyast Ellasse ja nädalpäevad hiljem hommikul Mirissa kandist Colombosse. On kogemusi,kui täis on rongid ja kas II klassi piletid saab osta näiteks eelmisel päeval või on soovitav varemalt broneerida.Väga ei tahaks varem siduda kindlate päevadega.

Julgen küll soovitada omal käe auto rentimist, isegi Colombo liiklus on täiesti talutav kui endale piisavalt aega varuda. Ilma GPS-ita pole muidugi mõtet ringi liigelda, sest väljaspool suurlinnu on teeviitasid vähe ja mägiteedel suuna järgi orienteerumisest suurt kasu ei ole. Samuti võid GPS-i poolt pakutava sõiduaja julgelt kahega korrutada, sest liiklus toimub üldjuhul kõige aeglasema veoki tempos. Mägedes sõiduks on automaatkastiga auto väga abiks. Kindlasti on autorendiks kohustuslik omada rahvusvahelist juhiluba ja selle olemasolu politsei teedel reaalselt ka kontrollib.

Käisime märts 2015 ja rongipiletid ostsime alati vahetult ennem rongile minekut (II klass broneeritud kohtadega, kui võimalus oli). Meil ei tekkinud küll kordagi probleeme piletite saamisega. Need kes soovisid I klassi pileteid osta, need pidid küll tõdema, et piletid olid välja műűdud. Aga meie reis toimus vastassuunas Colombo-Mirissa, Ella-Nuwara Eliya.

Tera, üldiselt ei ole rongipiletitega mingit probleemi. Mõnes jaamas saab pileteid osta 20 minutit enne sõitu, mõnel saab etteosta ning mõnel mitte - otsesest loogikast ma ei saanudki aru.

Aga kohti jagub alati, küll ja veel. :)

Kui vähegi võimalik siis rentige ise auto. Ainuke asi, et kindlasti vaja kaasa teha rahvusvaheline juhiluba Eestist ning kohapeal tuleb teha väikese (ehk oli 15usd umbes) tasu eest kohalik juhiluba. Selleks kulub u 1h ja autorendi firmast mees viib kohale ja aitab ära teha. Kasutasin casons.lk renti ise.

Rannik on suht ühesugune ja peaaegu pidev linn. Sisemaa on aga hoopis teine pilt ja ilus mägine roheline loodus. Sai Mazda3'ga hästi hakkama 4 inimest autos. Politseinikke on teed täis iga 1km tagant aga turisti keegi ei nöögi seal. Väga ok ise sõita ringi kaardi või gps järgi.

Tere.
Küsin ka siin siis. Columbost vaja liikuda Hikkaduwa ja tagasi. Kas buss vöi takso vöi rong? Meid vaid 2 inimest.
Ringi patseerimine jääb seekord ära.
Ja lootma peab et Adria ja Qatar ikka kohale viivad ;) :)

Hikkaduwasse rongiga soovitan. Soodne ja kiire. Peatus hikkaduwas üsna linnas sees ka, et pole kaugel.

Colombost rongipileti saamisega suvaliselt rongijaama jalutades pole probleeme olnud, küll aga oli probleem Trincomalee-Colombo piletiga (ma ei tea kuidas, aga mulle võluti kuskilt välja 1 teise klassi pilet...mingid kohalikud pühad olid).

Märt, ma arvan, et Colombo-Hikkaduwa vahe võib olla ca 150 kohalikku rongiga, buss enam vähem sama, kuid rongiga kiirem.

Saabusime ka paari päeva eest Sri Lankalt. Rongipiletitega muidu probleeme polnud, alati sai ostetud vahetult enne rongile minemist. Aga kui plaanisime Ellast Negombosse sõita, läksime eelmise päeva hommikul rongijaama, et pilet järgmiseks päevaks ära osta, selgus, et kõik välja müüdud ja saime alles ülejärgmiseks päevaks ning siis juba otse lennujaama ja plaanipärane päevake veel laintes hullata jäi ära.

Küsimus rongiga liiklemise kohta- kui Colombo Fortis on aega rongide vahetuseks 40 minutit, kas siis selle jooksul jõuab osta pileti, leida õige perrooni jne? Marsruut on Katunayake- Colombo Fort- Hikkaduwa. Kas pileteid müüakse igas peatuses? Kas peatuste nimed on mõnes meile arusaadavas keeles, et teada, kus maha tuleb minna? Kas mõte 1 väiksema ja 1 suure kohvriga sõita, on väga halb? Kuidas ma tean, millistes peatustes rong peatub?

Sri Lankal enamasti ei saa omal käel autot rentida, kuna selleks peab eraldi luba olema, mille taotlemine võtab aega jne. Alati on aga võimalik leida mõni firma, kes sellele nõudele läbi sõrmede vaatab. Ise sai käidud u 3 aastat tagasi ning sõitsime 3 nädalat ringi. Suuremaid probleeme polnud. Suunatuli unusta ära ja õpi kärmelt kohalikud liiklusmaneerid selgeks. Valdavatel olukordadel ajab asja ära signaal, kuna eriti mägedes on nö pimedaid nurki palju ja tasub oma tulekust märku anda. Korra pidasid ka politseinikud kinni aga andsid armu. Ja no kõrgendatud tähelepanu on garanteeritud, eriti kui juht peaks naissoost olema.

Meie saime osta rongipiletid paar peatust enne Katunayake peatust, pisike rongijaam oli ja ostsime kohe piletid Kattuwa-Hikkaduwa, lihtsalt Colombos tuli rongi vahetada ja selle leidmisega ka probleeme ei tekkinud.

Olen üldiselt ka aktiivselt ühistranspordiga omal käel seikleja, kuid Sri Lankal otsustasin autojuhiga ringreisi kasuks ning jäime väga rahule.

Meie seltskonna (8 inimest) autojuhiks oli samuti varemmainitud Sunil Bandara (sunilbandara93@yahoo.com, tel +94 77 722 3400). Rahulik, mitte pealetükkiv ning asjalik. Sunilil on eestlastega piisavalt kogemusi ning muuhulgas teab näiteks täpselt, millal eesti mees õllepeatust tahab.
Ta pakub ise marsuuti ning alati nõus programmi ümber kohendama, kui minusugune kõva eeltöö tegija peaks seda tahtma. Sunili broneeritud majutustega jäime samuti väga rahule ning temapakutud hind oli meile täiesti vastuvõetav.
Rannapuhkuse hotellid broneerisime ise (kuigi ka neid ta pakub). 2 viimast päeva oli Sunil meie rannaresordist 20km kaugusel ning pidevalt ootel, kui me peaksime tahtma, et ta meile õlut, vett, süüa tooks. Pidime ühel neist päevadest Yala parki minema aga otsustasime selle ise cänceldada.

Sunil tegi meile 5 päeva/ 4 ööd kestva ringreisi ning kui tahate rongisõiduelamust, siis pange see endale lihtsalt programmi sisse. Võibolla maksime mõned kümned eurod rohkem, kui oleksime omal käel transpordi/hotellid jms buukinud, kuid mugavus, kiirus ja võimalus teha peatusi, kus ise heaks arvame, kaaluvad selle kindlasti üles. Autojuhiga näeb rohkem, soovitan!

To tillu.See on väga tore,et käisite järjekorselt Sunil Bandaraga saare ringreisil.
Küll aga oli teemaalgataja (raul36) küsimus palju selline reis ka maksma läks? Sellest oleks järgmistele reisiseltskondadele kindlasti palju abi.

Kui nyyd meenutada eelmise aasta trippi, siis meie maksime paketi eest 400€. See pakett sisaldas Colombo-Kandy rongipileteid esimeses klassis (kahekesi vagunis, kus oli konditsioneer, mugavad nahkistmed ja wifi). Kandys tuli vastu autojuht, kellega rändasime 5 päeva Kandyst -> Nuwara Elijasse ja sealt sinka vonka lõunasse. 4 ööd kuulus paketti, majutus oli viisakas ja hommikusöögid sees. Paketti kuulusid veel ühed rongipiletid, aga me ei kasutanudki neid ära. Unustasime need lihtsalt. Teeistanduse, botaanikaaia ja Udawalave rahvuspargi piletid ostsime ise. Lõpp oli Unawatunas. Seal seiklesime iseseisvalt. Meie jaoks oli parim lahendus autojuht. Veebruaris lähme tagasi ja võtame kindlasti autojuhi. Sa saad alati peatusi teha, plaane muuta ja palju näha ja Sa ei sõltu kellaaegadest. See on mugav ja põnev. Isegi kui autorent oleks lihtne, mina ei viitsiks seal vasakpoolses liikluses tõmmelda ja killerbussidega võidu sõita. Tagaistmel oli juba piisavalt adrenaliini... Autojuht viis meid ka paari kohta, millest meil aimugi polnud. See oli tore üllatus. Valuuta vahetamisel oli samuti väga abivalmis. Vahetas ise, sest kohalik sai parema kursi kui turist ja tõepoolest, nii oligi... Kartsime alguses, et 400€ on liiga palju, täna ma seda enam ei arva. See kõik oli seda väärt! Kõike saab alati läbi rääkida ja kokku leppida. Ja kes ei tea, siis Sri Lankal on olemas ka turistipolitsei. Kui te mingil põhjusel mõne tootega petta saate, siis tasub nende poole pöörduda. Meil olid õnneks ainult positiivsed kogemused. Aga nagu ütles üks Galle juveelipoe omanik:" Ära usalda siin saarel mitte kedagi, peale oma elukaaslase!"

Tagasi ja tegime tiiru Negombo-Kandy-Nuwara-Ella-Tangalle. Auto koos autojuhgiga meie käsutuses 2 nädalat läks ca 400 eur.

Aga jah, kuigi sai seal käidud ka kaks aastat tagasi, siis enam tagasi ei tõmba.
Indiapärane pealekäimine, topelthinnad ning euroopalikud joogihinnad.

Ja liiklus on ainult hullemaks läinud. Kandy oli eriti jõhker.

Ma pakun, et kui kohalike suhtumine niimoodi edasi indiapäraseks muutub, on see koht ühekordseks külastamiseks.

Olen nüüd tagasi ja vastan ise enda poolt esitatud küsimustele- üleüldiselt on minu meelest ühistransport( bussid, rongid) väga super hästi organiseeritud selles kaoses. Kasutasime lennujaamast Colombo Porti saamiseks hommikust rongi, kolmandas klassis. Pileti ostsime rongijaama putkast, kust minu üllatuseks õnnestus saada kohe mõlemad piletid( hind ühele 2,65 euri) ehk siis Colombos ei pidanud me enam pileteid kuskilt otsima minema. Rongi vahetus oleks võtnud tõenäoliselt kenasti aega, kui piletimüüja ei oleks informeerinud, milliselt perroonilt rong võib minna. Rongijaamas oli üliusin vabatahtlik, kes aitas leida õige rongi ja leida kohad. Seda muidugi tasu eest. Tasu suurusest ma ei saanudki lõpuks aru, sest igaüks oli maksnud suva järgi. Turisti kohtades olid jaamade nimed ka meile arusaadavates tähtedes, väiksemates kohtades mitte. Kuna meie reis tuli ekpromt mõne päevase ette teadmisega, siis eeltööd ei jõudnud väga teha ja giidiga reise mööda Sri Lanka vaatamisväärsuseid kinni ei jõudnud panna. Küll aga käisime omal käel Galles( bussipilet Hikkaduwast Gallesse ja tagasi maksis 0,25 euro senti ühele) ja võtsime ühepäevase reisi giidiga Sinharaja vihmametsa. Kuna meid oli ainult 2 ja rohkem huvilisi ei olnud, siis maksime selle eest 43 euri inimene. Võimalik, et see oli kõrge hind, aga me jäime väga rahule. 2,5 h sõitu ühes suunas, oli juba kogu seda raha väärt. Liiklemine on seal muidugi väga aeglane ja sellega tasub eri marsruute ette võttes arvestada.Tundus, et kehtib suurema ja tugevama õigus. Killerbussid on õige nimetus sealsete busside kohta tõesti. Lisaks külastasime kilpkonnadekasvatust, mineraalide kaevandust ja ayurveda taimede aeda( Viimane oli tore, aga orjenteeritud väga kõvasti ülehinnatud toodete müügile. Läksin ka selle õnge ja eks ma nüüd siis proovin, kas need on ikka nii head tooted, kui nad reklaamivad). Põhilise aja veetsime Hikkaduwas, kus igapäevaselt sai ikka kilomeetrite viisi rannajoont läbi jalutatud, küll ühele, küll teisele poole. Minu meelest oli seal Eesti hindadega võrreldes odavam, aga eks see sõltub, kes mida ja kus kohas tarbib. Meie sõime suuremas osas väljas kohalike söögikohtades ja ostsime tänavalt ananasse ja banaane. Kui ma tavapäraselt traavin oma puhkustel jubedalt ringi ja püüan võimalikult palju avastada, siis seekordne selline rohkem rannas olemine, oli uskumatult mõnus ja rahulolu pakkuv. Ookean ja surfarid merel on ka mõnus vaatamisväärsus :).

Lõpetasime mõned päevad tagasi 14 päevase Sri Lanka tuuri. Meie valisime ühistranspordi asemel juhi koos autoga ja oma otsust me ei kahetse. Enne minekut suurt elltööd tehes sattusime igasuguste pakkujate otsa kuni lõpuks elukaaslane leidis üpris intrigeeriva nimega kodulehe
https://www.srilankansafestdriver.com/. Tegemist on perefirmaga, kes on vägagi teadlik peidetud maksudest ja vahendustasudest. (Paljud hinnapakkumised sisaldasid väikest fonti kirja lõpus, kus mainiti, et lisanuvad veel erinevad maksud. Pluss mõni nõudis majutuse ja toidu eraldi kinnimaksmist). Pradeep aga kohe esimeses kirjas ütles, et neil ei ole ühtegi varjatud viisi.
Tänu temale õppisime palju rohkem kohalike inimeste elu ja olu kohta, sest ta inglise keel on hea ja ta on hea suhtleja. Kuid samas ei ole ta pealtükkiv. Ta ei ürita su plaane muuta, vaid teeb nii, nagu sulle meeldib. Tema antud soovitused kohtade külastamiseks, millest me ise ei teadnud, olid super. (Soovitan soojalt Minnerya reservuaari külastada, seal näeb sadade kaupa elevante korraga).
Me maksime 14 päevase tuuri eest 670 dollarit, kuid hotellid otsisme ise, aga see oli meie valik. Temaga on kõik läbirääkimiste küsimus. Kindlalt soovitan Pradeepi, sest meil polnud ühtegi halba ega igavat päeva ja alati oli tore pikal sõidul vestelda. Ei kahetse mitte ühtegi makstud senti :)

Hei! Ega keegi teist ei juhtu olema Sri Lankal 16.02.-21.02.2017 ja teha nt mingit ühistripi autojuhiga? :)

Signe, kas sõit maksis 670.- ja lisaks hotellid? Kas kõik päevad oli auto teie kasutuses ja sõitsite ringi?

Meil hetkel bronnitud 23.11-30.11 auto juhiga, kus sees ka hotellid ja kokku 630 eurot. Kui autojuhi pakutud hotelle eraldi vaatasin, oleks hotellide hinnaks üksi tulnud juba 300-400 eurot.. kuigi Signe 670 eurot kaks nädalat tundub eriti soodne.

Just saabusin perega Maldiivid (9p) / Sri Lanka (7p) tripilt.
Sri Lanka tripp auto koos juhiga + majutus tuli kokku 900€ ( majutus kolmeses toas ). Kahekohalise toa pealt oleks säästu tulnud ca. 150€. Autojuhiks oli Nihal - 35a turistide sõidutamise kogemus, väga vastutustundlik, usaldusväärne, abivalmis ja sõbralik härra. Kasutab rendi autosid, seega sõidukid uued ja mugavad. Kontakt: 0725512510, nmrnihal@yahoo.com

Just saabusin perega Maldiivid (9p) / Sri Lanka (7p) tripilt.
Sri Lanka tripp auto koos juhiga + majutus tuli kokku 900€ ( majutus kolmeses toas ). Kahekohalise toa pealt oleks säästu tulnud ca. 150€. Autojuhiks oli Nihal - 35a turistide sõidutamise kogemus, väga vastutustundlik, usaldusväärne, abivalmis ja sõbralik härra. Kasutab rendi autosid, seega sõidukid uued ja mugavad. Kontakt: 0725512510, nmrnihal@yahoo.com

Aasta tagasi oli autojuhi päevatasu 50 euri, sisaldas ka kütust. Ööbimine vastavalt soovile, ehket mitut tärni vajatakse. Päevatasu ei sõltunud sõitjate arvust. Autojuhtidel on diilid hotellide, vürtsipoodide, kangapoodide, söögikohtadega, ehket nad teenivad ka sealt kui nad turisti sinna viivad, niiet nälga nad ei jää ja neid diile turist läbi ei hammusta. Veel, kui lepite midagi kokku siis jääge endale kindlaks, nad proovivad hiljem juurde küsida. Kui teenus meeldis, makske tippi aga ärge laske ennast sundida maksma. Nad ei ole seal liiga pealetükkivad, lihtsat proovivad kas joppab:)
Tore maa, lahked inimesed, hea söök, nautige!

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi