Transport Sri Lankal

Tere, Sooviks teadjamate inimeste seisukohta. Sooviks liikuda routile Kandy- Sigiriya- Kandy - Nuwara Eliya - Tissamaharama - Unawatuna. Google maps näitab kokku 544 km. Seda sooviks läbida 5 päevaga. Autojuht küsib hinnaks EUR 325. Tundub röövimine või ongi hinnad üles läinud?

Kas broneerid ise ööbimised või teeb seda juht? Mis teenuseid osutab? Üldiselt kui on ringreis ja sul endal öömajad otsitud, siis on hind u.50 EUR-i, nii vähemalt väitsid meid vedanud juhid. Kõik sõltub sellest, mida talt ootad. Ise saabusime vähem kui kuu aega tagasi ja läbisime teekonna Hambantota, Ella, Nuweida Eliya, Kandi, Negombo - 3 päeva - 200 EUR-i, kuna tal läks tagasisõiduks ka 1 päev, nii et kauplemisruumi peaks sul olema.

meil kah naisega uuesti plaan saarele lennata 24,veebruar 2015 olime seal ka dets 2014 3.nädalat, seetõttu ei mõista Teie ulmeliste trippide vajadust , maa on igalpool ühesugune , rongiga vahemaade läbimine peaaegu tasuta , kui tahate odavat ulemaa reisi , siis tellige juba koos lennuga läbi Saksama reisiportaalide, hind ja kvaliteet on tagatud 106% sulli@hot.ee

9

unustasin veel lisada , et minu arvates, kui kuskil muretult bodysurfingut teha , siis vastupidi paljude eesti spetsialistide arvamusele on parim koht Hikkaduwa lõunapoolne liivarand ilma peidetud korallideta. viimane kord olid lained ca 4m kõrged aga kui tead et on puhas liivarand, siis on see väärtus omaette Terv

Meie reis algas sri lankale 28.01.15 kuni 16.02.15 Aklimatiseerusime 2 päeva Negombos ja edasi oli meil planeeritud saare trip 4 ööd ja 5 päeva: Dambulla, Sigiriya, Kandy, Nuwera Eliya, Haputales, Yala. Edasi rannapuhkus 11 ööd Unawatunas. Meid oli kokku 11 inimest, sõitsime 1 van ja 1 sõiduauto. Autojuht/reisikorraldaja oli Sunil Bandara e-post: sunilbandara93@yahoo.com Maksime 220 eurot inimene, mis sisaldas kõiki sissepääsupileteid, 4 ööd hotellides ( üks öhtusöök), transporti. Julgen soojalt teda soovitada, väga lahke, rahulik ja abivalmis inimene. Räägib hästi inglise keelt. Soovitan kaasa võtta dollareid, mille kurss on praegu eurodest parem. Vahetada saab igas juveelikaupluses. Unawatunas on olemas ka 1 ATM.

Tere, küsmus nendele, kes rongidega sõitsid, kui soov minna rongiga Negombo-> Kandy siis peaks eraldi sõitma Negombo -> Colombo ja siis sealt eraldi Colombo -> Kandy eksole?

Tulime just kahe perega (6 inimest) Sri Lankalt ja parimad elamused tulid reisist (5 päeva ja 4 ööd) koos eespool märgitud Sunil Bandara-ga. Võetud sai mitu pakkumist, aga tema oma oli parim. Sunil-il on aastakümnete kogemus turiste teenindada. Soovitan soojalt! Kindlasti sõitke ka rongiga, sest vaated võtavad lihtsalt hinge kinni.

Väike vihje, rahavahetusel on suuremad kupüürid parema kursiga!

Sunil oli tookord ka meie hinnapakkumistest soodsaim.Ka jäime nagu juba kirjutatud tema teenusega väga rahule. Aga buhh võiks ka teistele öelda palju nüüd maksma läks,mis marsruudile jäi,mida hind sisaldas. Või on see järjekordne eestlaslik saladus.Usun,et minejatele oleks suureks abiks teada mis hinnaga arvestada.

Kas iseseisvalt auto rentimine on kuidagi takistatud?

Plaanis just seekord rendiauto võtta ja ise ringi sõita, vasakpoolne liiklus Küprosel küll ei seganud, nii et ei näe vajadust kedagi autojuhiks palgata.

Viimane kord olin Matara lähedal ja sinna sõitsin rongiga, kuna käisin üksi.

Tere,

Jõudsime just pea 3 nädalaselt Sri Lanka ringreisilt tagasi. Selle aja jooksul kasutasime igat võimalikku transpordivahendit - busse, ronge, tuk-tuke, autosid, rollereid ja jalgrattaid. Ütlen ausalt, ebameeldiv oli liiklus vaid Colombos ja mõnel kohal Nuwara Eliyasse sõites, muus osas saab omal käel liiklemisega hakkama, ent.. google maps ei suuna alati õigesse kohta, üsna ebahariliku liikluskorralduse tõttu võtab väikeste vahemaade läbimine niigi pikka aega, seega ise liikudes tuleks lisapäevadega arvestada. 100 km läbib halvemal päeval pea 6h!

Kui Sinu 325€ on öömajad jm sees, siis tegelikult see ongi praegune reaalne hind. Ainuüksi 5 ööd korralikes hotellides maksab ca 180€€+kütus vähemalt 100€, siis mille eest see juht elama peaks? :)

Üldiselt aga ole julge ja proovi omal käel liiklemist, sest turvalises autos istudes ei saa pooltegi seda kätte, mida busside-rongidega!

Tahame märtsis 2016 sõita rongiga hommikupoolikul Nuwara Eliyast Ellasse ja nädalpäevad hiljem hommikul Mirissa kandist Colombosse. On kogemusi,kui täis on rongid ja kas II klassi piletid saab osta näiteks eelmisel päeval või on soovitav varemalt broneerida.Väga ei tahaks varem siduda kindlate päevadega.

Julgen küll soovitada omal käe auto rentimist, isegi Colombo liiklus on täiesti talutav kui endale piisavalt aega varuda. Ilma GPS-ita pole muidugi mõtet ringi liigelda, sest väljaspool suurlinnu on teeviitasid vähe ja mägiteedel suuna järgi orienteerumisest suurt kasu ei ole. Samuti võid GPS-i poolt pakutava sõiduaja julgelt kahega korrutada, sest liiklus toimub üldjuhul kõige aeglasema veoki tempos. Mägedes sõiduks on automaatkastiga auto väga abiks. Kindlasti on autorendiks kohustuslik omada rahvusvahelist juhiluba ja selle olemasolu politsei teedel reaalselt ka kontrollib.

Käisime märts 2015 ja rongipiletid ostsime alati vahetult ennem rongile minekut (II klass broneeritud kohtadega, kui võimalus oli). Meil ei tekkinud küll kordagi probleeme piletite saamisega. Need kes soovisid I klassi pileteid osta, need pidid küll tõdema, et piletid olid välja műűdud. Aga meie reis toimus vastassuunas Colombo-Mirissa, Ella-Nuwara Eliya.

Tera, üldiselt ei ole rongipiletitega mingit probleemi. Mõnes jaamas saab pileteid osta 20 minutit enne sõitu, mõnel saab etteosta ning mõnel mitte - otsesest loogikast ma ei saanudki aru.

Aga kohti jagub alati, küll ja veel. :)

Kui vähegi võimalik siis rentige ise auto. Ainuke asi, et kindlasti vaja kaasa teha rahvusvaheline juhiluba Eestist ning kohapeal tuleb teha väikese (ehk oli 15usd umbes) tasu eest kohalik juhiluba. Selleks kulub u 1h ja autorendi firmast mees viib kohale ja aitab ära teha. Kasutasin casons.lk renti ise.

Rannik on suht ühesugune ja peaaegu pidev linn. Sisemaa on aga hoopis teine pilt ja ilus mägine roheline loodus. Sai Mazda3'ga hästi hakkama 4 inimest autos. Politseinikke on teed täis iga 1km tagant aga turisti keegi ei nöögi seal. Väga ok ise sõita ringi kaardi või gps järgi.

Tere. Küsin ka siin siis. Columbost vaja liikuda Hikkaduwa ja tagasi. Kas buss vöi takso vöi rong? Meid vaid 2 inimest. Ringi patseerimine jääb seekord ära. Ja lootma peab et Adria ja Qatar ikka kohale viivad ;) :)

Hikkaduwasse rongiga soovitan. Soodne ja kiire. Peatus hikkaduwas üsna linnas sees ka, et pole kaugel.

Colombost rongipileti saamisega suvaliselt rongijaama jalutades pole probleeme olnud, küll aga oli probleem Trincomalee-Colombo piletiga (ma ei tea kuidas, aga mulle võluti kuskilt välja 1 teise klassi pilet...mingid kohalikud pühad olid).

Märt, ma arvan, et Colombo-Hikkaduwa vahe võib olla ca 150 kohalikku rongiga, buss enam vähem sama, kuid rongiga kiirem.

Saabusime ka paari päeva eest Sri Lankalt. Rongipiletitega muidu probleeme polnud, alati sai ostetud vahetult enne rongile minemist. Aga kui plaanisime Ellast Negombosse sõita, läksime eelmise päeva hommikul rongijaama, et pilet järgmiseks päevaks ära osta, selgus, et kõik välja müüdud ja saime alles ülejärgmiseks päevaks ning siis juba otse lennujaama ja plaanipärane päevake veel laintes hullata jäi ära.