trip-krainetrip-ukraine-dark
Tubakas ja alkohol Egiptuses

On selline küsimus, et kui tahan tuua mingi 3-4 plokki vesipiibu tubakat Egiptusest siis seda kontrollitakse ka? Ja kui need plokid ära peidad kuskile pagasisse voodri sisse, siis kas mingi kontrollides leiavad üles?

Tulime alles sel nädalal Egiptusest ja kontroll Eesti poole peal oli väga range. Nii et ei tasu riskida selle tubakaga. Lubatud on 1 plokk kahe inimese peale. Vähemalt nii meile öeldi. Ühe väikese paki kaal on ca 40-50 grammi, kokku on lubatud ühel inimesel tuua 250 grammi. Tolliruumis oli päris palju neid konfiskeeritud tubakaplokke.

Tallinna Lennujaamas kontrolliti inimesi pisteliselt. S.t kui oled oma äraantava pagasi Eesti poole peal kätte saanud, siis enne kui väljud terminalist, seisis tolliametnik ees ja uuris tubaka kohta. Eriti tõsiselt uuriti neid, kellel oli vesipiibukott käe otsas. Väiksemagi kahtluse korral suunati kõrvalruumi, kus siis asjad läbi otsiti. Minu puhul piisas sellest, et tunnistasin, et tubakat on lubatud piires, kuid tuttavatel sorteeriti kogu kohver läbi.

Tulin ise just 25.12 tagasi Hurghadast, käe otsas vesipiibu kott ja sees 8 pakki tubakat (muide 2 eek pakk), pagasis veel ca 10 pakki. Keegi ei küsinud sõnakestki. Muide süsi võeti küll sealses lennujaamas käsipagasist välja, peaks panema ikka tavapagasisse

Tubakat on võimalik tuua ka suuremas koguses üle, aga see siis on juba oma vastutusel. Ise tõin kevadel 10 pakki ja nüüd sügisel 16 pakki ja õnneks keegi ei kontrollinud midagi.

Altss, teil võeti süsi käsipagasist ära, aga kohvrisse jäeti alles? Me tulime tagasi 22.12 (õigemini siis küll kellaaegselt oli juba 23.12) ja eelmine sats enne meid tulijatel oli nii kehvasti läinud, et isegi kohvritest korjati süsi ära. Śeal need läbivalgustamised ja asjad ja oli lastud kõik välja võtta. Meie kallal küll keegi ei kiununud ja süsi jäi kohvrisse kenasti alles. Ka tubakas oli meil kaasas lubatud piires (ehk siis viis pakki per feiss). Aga samas, see pidi seal väga palju olenema ka sellest vahetusest, kes parasjagu tööl on - ei tohi ju tegelikult üle ma ei tea kas 150 ml pudeleid vms ka kaasa tassida, aga mu õel oli suisa 1,5 liitrine Coca pudel näpuvahel ja meil veel kaks pudelit seljakotis (ehk siis käsipagasis) ja kedagi absoluutselt ei huvitanud. Kui turvaväravast läbi tulles värav piiksus, siis küsiti, et kust pärit oled? Kui vastasid, et Estonia, siis lasti suht huvitult selle käsidetektoriga üle ja leiti et püxinööp piiksus, mine aga minema. Aga kui oleks öelnud, et nt venemaalt, no siis ei oleks nii kergesti pääsenud. Nii et see, kas ja mida kontrollitakse, see oleneb inimestest ja sellest, kui suur isu neil parasjagu su raha järele on.

Tubaka koha pealt täiesti nõus, eks see ikka sõltub inimestest. Lihtsalt minul võeti süsi ära (öeldi et tuleohtlik kaup) aga tubakat lasti tuua probleemideta. See lihtsalt konkreetne juhtum, mõnel teisel korjati kõik ära. Sellest ei tasu teha mingeid järeldusi teistel reisile minejatel!

Ametlikult võib üle piiri tuua - kas 10 pakki sigarette või 250 grammi tubakat. Kevadel saime tuua 5 plokki sigarette ja ei mingeid probleeme aga nüüd sügisel võeti üleliigne kõik ära. Ma arvan millegipärast,et meil olid vesipiibud kaasas ja siis kindlasti toll arvas, et on tubakat ka ja nii nad meid seal puistasidki.

Malborot ei tea, aga plokk LM maksis 47,50 LE ja mentooliga Mondiali plokk oli 40.00 LE. Need hinnad olid fikseeritud hindadega Kleopatra kaupluses Hurgadas, aga tänava pealt ostes muidugi odavam, kuid võid saada sõna otseses mõttes paska. Vesipiibu tubaka eest 20.00 LE 10 pakki ehk 1 plokk.

Ma tõin novembris 5 plokki vesipiibu tubakat (20LE), ei võetud ära. Aga noh, ma olin nii ausa näoga ka, sest alles Eestis lugesin, et ühe ploki kahe inimese peale tohib üle tuua.

Egiptuse kohalikud õlled on täitsa joodavad ja eestlase maitsele kohased. Reisikaaslane ei tarbi alkoholi, aga samas armastab meeletult õlle maitset. Kas on seal ka alkota õlut saada või peab Eestist kaasa viima? Minek Hurgadasse.

Alkota õllede valik on isegi suurem seal, kui alkoholi sisaldusega õllede oma. Kuskil 5-6 erinevat sorti alkoholivaba õlut oli seal kindlasti, aga enamus Heinekeni kontserni toodang, kohalikus keeles siltidega. Joodavad.

Kuidas see kehtib täpselt pole veel aru saanud? Mingi 24 või 48 tundi jne.

48 tundi. Mõttekam on võtta AI ja pidu põlvini. Valatakse küll ainult kohalike jooke aga saad valida mida tahad. Arvestused on näidanud esimese päevaga on võimalik ennast "plussi juua" :) :) Tax free poodides kohalik õlu kallim kui Sakkalas kohvikus juues ja ka kaasa ostes.

....Naama Bays. Kulutasime paraja aja Tax Free poe otsimisele ja siis selgus, et enne leitud tavalises jookide poes hinnad odavamad. Jalad alla ja sinna tagasi. Ka mõnest baarist sai odavamalt kaasa ostetud.

Tax free kehtib IMPORDITUD alkoholile. Mõte on selles, et kuna Egiptuse imporditollid muidu jäävad 40-80% vahele, siis turistid saaks oma harjumuspäraseid marke siiski harjumuspäraste hindadega osta. Tax free poes on seega osa alkoholist isegi odavam kui Eestis, nt mälu järgi mõned kallimad viskid, konjakid ja shampanjad vähemalt 1/3 odavamad.

Kohalik alkohol aga on müügil veel paljudes poodides peale tax-freede (mujal on ka valik parem) ja vabalt iga päev ja öö. Sharmis on ka kättetoomisteenus, Hurghada kohta ei tea. Joodav viin ja rumm u 50LE liitrine pudel, joodavad veinid 35-65LE pudel, 0,5 l pudel Stella õlut u 5.50, õllehindu ma küll täpselt ei mäleta ja harilikult on kuskil väiketänavates nn "hulgimüük" kust terve kasti korraga ostes saab eriti odavalt, nt 2.50 purk vms. AI on tõesti jah "pidu põlvini" kuigi osa hotelle seda ka piirab seeläbi et baarid avatakse hiljem ja suletakse varem või lastakse rahval pikalt sabatada või antakse jooke väikestes 0,2l topsides.

Kui palju Te olete vesipiibu tubakat Egiptusest Eestisse toonud ühe korraga? Kas kedagi on kontrollitud ka suurte koguste sissetoomisel. Ise olen korraga toonud paar kilo, kuigi see on juba seadusevastane kogus.

Aga vesipiibu tubakat müüakse ka eestis. Uuri www.cosmosepiibud.ee Mina ostan sealt. Egpitusest võib ju nii vähe tuua ja kui rohkem tood siis riskid tolliga. Parimat.