Türgi ja Kemeris auto rent

Tere,

Palju on siin juttu hotellidest ja käikudest Türgis, aga kas keegi palun oskaks jagada infot selle kohta, kas auto rentimine on mõttekam ühe päeva kaupa, või pikemaks perioodiks? Kas kütust saab ka kaardiga maksta? Kas auto parkimisega on probleeme? Nimelt on minek Kemerise 18.07.2009 ja plaan Türgis viibida 2 nädalat, seda koos abikaasa ja kahe lapsega. Kuna praadimine pole prioriteet, aga hoopis võimalikult palju ringi liigelda, siis mis on seal varem olnud ja käinutel arvata?

Varastmatel rännakutel oleme võtnud auto teistese riikidese juba broneeringu Tallinnast, siis jääb igasugune otsimine ära.

Tänades, kõiki juba ette, kes vaevuvad jagama oma kogemusi. . . . Trip.ee tegi kirjapildi kenamaks!

Kas Sinu kodune keel on mitte eesti keel?

0
0

Kohapealt tänava pealt sai vabalt, ei mäletanud, et seal mingeid suuri rahvusvahelisi kompaniisid oleks olnud. Lihtsalt vali üks firma välja. Isiklikult mingeid probleeme ei olnud, kõik toimis ilma suurema bürokraatiata. Reeglina on ikka pikemaks perioodiks soodsam võtta. Kütus on seal kallis, bensukad korralikud. Tõenäoliselt peaks olema võimalik ka kaardiga maksta, aga eks sõltub. Liiklus ei olnud midagi hirmsat, teed korralikud, palju rahulikum igatahes kui Tallinn, ei ole sellist mõtetut tõmblemist. Parkimine ei ole samuti probleem, ei mäleta, et oleks kusagil maksnud või kaua otsinud kohta. Loomulikult palju asjalikum ise ringi vaadata, kui turismifirmade "tuuridele" minna. Kemeri juures päris korralikud mäed, sellega peab arvestama.

0
0

Enamikutes bensukates kaardiga maksta ei saa. Et pidage seda meeles. Ja kindlasti makske liiridega. Ja seal pole automaat bensukaid, kütust valavad töötajad, ennem on vaja öelda kui palju liitreid on vaja ja maksate raha ka neile. Kemeris võib veel rahulikult sõita, aga Antalyas juba...hmm, paari sõnadega: reegleid keegi ei jälgi. Kemeris on hästi palju "rent a cars". Käige neid ennem kõik läbi. Ja kindlasti kaubelge.

0
0

Tänud.

Info hea. Vahepeal olen uurinud rahvusvahelistest firmadest ja Europcar pakub 418,22eur (10 päeva ) Renault Clio või sarnane auto. Mis hinnaga võib kohapeal saada?

Varasematele kogemustele tuginedes on olnud nii, et auto tagastus on täis paagiga ja seega on iga tankimine olnud, et paak täis ja siis hind. Pole olnud liitritega arvestamist. Kyprosel ja Sitsiiljas oli samuti teenindajad aga alati sai kaardiga maksta. Noh aga eks Türgis on siis teisiti. Kas teede kaardid on ilmselt kioskites müügil. Tavaliselt annavad rendi firmad ka kaardi teede kohta aga need on olnud suhteliselt kribud.

Tänud veel ja lisa info ei tee paha.

0
0

Tänan eelnevaid postitajaid.

Selleks korraks olen Türgi – Kemeri linnast tagasi ja jälle kogemuse võrra rikkam. Otsustasin auto võtta siiski rahvusvahelisest firmast“ Auto Euroope“. Neil endil puudub autopark, aga nad jagavad kõigi rahvusvaheliste firmade autosid. Seeläbi sain mina auto Eurobcarist . Hinnad samad mis küll otse Eurobcarist võtmisel. Mina aga jäin otse Eurobcarist võtmisega kauaks mõtlema ja broneerimise hetkeks olid väike autod (Reno Clio või sarnane) otsas. Läbi Auto Europe aga andis broneerida. Samas Kemeris selgus, et Cliot pole ja sain sama raha eest Laguuna. Mugavust rohkem aga eks kütust ka veidi rohkem. Kütuse hinnad Türgis võrreldes meie hindadega päris kõrged. ( 07.2009 seisuga ) bensiin 3,24 (müügi kurss Tavidis juuli 2009 seisuga 7,7930) petrool 2,27 (müügi kurss Tavidis juuli 2009 seisuga 7,7930)

Tanklad on suhteliselt korralikud, mis puudutab tankimist. Mina sain makstud kaardiga kõikides tanklates kus tankisin. Tanklaid on ka piisavalt kui ise olla hoolas ja mitte tankida armatuurlaua tule märguandepeale. ( Samas on ka kaardiga maksmine odavam, vaatamata 1% konventeerimisele.)

Parkimisega pole mingeid probleeme ei Kemeris, Antalyas ja Alanias rääkimata väikesematest linnadest.

Liikluskultuur on veidi teine kui meil, aga midagi hullu ka pole. Kes karastunud Tallinna liikluses saab hakkama.

Jõudu kõigile kes otsustavad liigelda Türgis autoga.

0
0

Hei,

Sai ka just laupäeval naastud Kemerist, meie rentisime Kemeri linnast Renault Clio 35 EURiga 24h :D Salsa oli minu meelest selle firma nimi kust võtsime. Asub üsnagi lähedal valgele kellatornile. Tee ääres on tavaliselt auto katuse peal reklaam ka ja siis tuleb sisehoovi poole minna, ja seal see firma pesitsebki. Avatud kella 23 või 24ni. Räägitakse vene, saksa keelt kindlasti. Inglise keele kohta ei uurinud. Auto on kindlustatud, konditsioneeriga ca 1a vana. Linnas on hea sõita, aga maanteel parempoolne uks kolises veitsa ja jõudu eriti polnud mägedes kimamiseks. Firma nõuab pandiks kas krediitkaardi numbrit või passi. Me jätsime passi kuna krediidika jätsime koju, ja oh seda rõõmu, saime passi ikka tagasi ka :D No problems! Aga muidu jäime autorendi päevaga rahule. Sõitsime mööda Vahemerd kuni Kumlucani (põllumajanduslik linn, areneb väga kiiresti, tasub vaatama minna, ja sõitke kindlasti otse edasi linnast välja, näete lahedat vanemat küla ka!). Phalesis (tasuline sissepääs, laevas väideti, et 10 liiri, aga mis maa pealt lähenedes, me ei uurinud), Tahtali mägi (majani maanteelt 8km ja mäepilet majast tippu 25 EUR/in), Cirali ja Olympose varemed & rand (sissepääs 3 liiri) jäid ka vahepeale. Üldse sai võetud kütust 70 liiri eest (umbkaudu 20 liitrit) ja jäi veel ülegi, üritasime seda siis Kemeris veel kulutada :D Ei tahtnud otsa saada kuidagi.

Liikluskultuurist niipalju, et tuledega päeval sõitma ei pea, suunda eriti ka ei näidata, armastatakse autosignaaliga rida vahetada ja üldse kasutada autosignaali erinevatel eesmärkidel. Turvavööta sõitmise eest minu meelest trahvi ei tehta. Täpsemalt tasub üle küsida autorendi firmast. Kemeri kandis igatahes oli liiklus talutav, Antalyas oli keskpäeval kreisim. Mägede teed on kohati spooky'd, sees võtab keerama sest teed on käänulised. Eriti kui sõita Kumlucast edasi Myrasse. Käige džiibisafaril ära mägedes, siis tunduvad mere äärsed maanteed suht nohud :D Maanteel on vähemalt tee servas piirded. Aga džiibisafari oli ka väga äge! Kuigi ise ei roolinud :) Hea närv peab autojuhil olema, muud ei oska öelda. Linnas jalakäijad ületavad teed suvalises kohas. Ja mainiti, et kui juhtub autoõnnetus, siis tuleb helistada politseisse ja ka autorendi firmasse. Vastasel juhul tuleb auto remont omast taskust kinni maksta.

0
0

Tere, Ma ise pole kunagi autot rentinud. Et selline küsimus, et kas pean tagastama auto täis paagiga? Ja kui auto saan siis on paak täis ?

0
0

Oleme kõikidel reisidel rentinud auto ja v.a. Tuneesias, saime selle täispaagiga, ning tagastades kontrolliti, kas paak on täis. Aga alati tuleb ka ise kontrollida, samuti tasub vaadata, et autol olevatest silmapaistvatest mõlkidest oleksid teadlikud ka auto rendileandjad. Muidu võivad nad selle sulle kraesse määrida. Kindlustus vaata ka üle. Nii palju siis sõitma minemisest. Suurt pole ka mõtet võtta, kui just pole palju rahvast. Türgis (Kemeris) võtsime tänavalt autorendist lahtise dziibi, väikse variandi (sai rahulikult mägedesse minna) Aga siis tuleb arvestada, et kui hilja peale jääd, läheb ikka väga jahedaks üleval.

0
0

Tavaliselt jah täispaak, aga Kemeris tänava pealt võttes märgiti ära, palju paagis oli (näit oli ca 1/4 peal) ja pärast siis vaadati, et umbes sama palju oleks.

0
0

Meie võtsime aasta tagasi Ginza Travelist Josefi käest. Oli praktiliselt uus Hyundai Accent. Mahtusime kogu perega ilusti ära. Teenindus uskumatult normaalne. Kuigi ühe apsu tõttu pidime auto võtmist paar päeva edasi lükkama, hoidis ta meile seda autot ilma lisakulude ja kommentaarideta.

Mingit erilist uurimist ega kahtlustamist polnud. Samas olime ka ise head kasutajad ning lasime isegi bensukas masina enne äraviimist kergelt üle pesta.

Hind oli väga hea võrreldes teiste pakkujatega, arvestades et auto oli uus. Tõenäoliselt hetkehinda täpselt öelda ei oska. Samas on tal ka mail : [email protected]

Võib mainida, et kontakti andis ta eesti perele kes eelmisel kevadel Hyundaid rentisid ja väga rahule jäid.

Üle Kemeri on mitmeid rendikohti, kuid paljud on sellised urkad kus kohapeal autosid ei ole. Lisaks on autode kvaliteedis suured vahed, nii et peab ikka enne vaatama. Mõned paistyavad olevat venelastele spetsialiseerunud, ka koha pidajad on venelased.

Saime veel sellevõrra targemaks, et lahtise autoga peab olema ettevaatlik - kuna katust pole, kõrvetab päike sõidu ajal ära.

Liiklus on muidu ok. Samas jäi selgusetuks, mis puhul politsei kiirust mõõdab ja rajalt maha võtab. Kohalikud nagu teadsid ette, sest samas anti 110 ga talda ja äkki taas vähem, kui varsti politsei tee ääres oli.

Antalya liiklus on kiire. Harjumatu, et kesklinnas antakse 80ga ja jalakäijatel pole eelisõigust. Seetõttu on väga ohtlik hakata tee ületajate ees või ülekäigurajal peatuma - keegi võib tagant sisse sõita, kuna kohalikud nii ei tee. Mina asin paaril korral vihase signaalitamise osaliseks kui unustasin nende kombed, ehk andsin jalakäijale teed.

Piltlikult öeldes võiks seda liiklust võrrelda sellega, kui Tallinnas Sõpruse puiesteel annaksid kõik minna 80 - 90 ga, ja suva kohtades jookseksid üle teed jalakäiad, kellele teed ei anta.

Mõlgitud autosid eriti näha polnud. Kuna kõik sõidavad veidi kreisilt , võib ka ise kreisilt sõita, sest kõik on selleks valmis.

Ringteedel peab olema tähelepanelik ja kiire. Mingeid reajooni pole ja keeratakse kuidas tahetakse.

kütus on kallis - eelmisel aastal 2€ liiter. Seetõttu on väiksem mootor parem. Meie omal oli vist 1.4 kuid see vedas ilusti ära.

GPS võiks endal juba kaasas olla ning eelseadistatud. Toksisin juba kodus sihtkohad naviseadmesse Googel earthi ja muude netis leiduvate tunnuste järgi sisse. Kohapeal panin vaid sihtkoha ja oligi asi korras. Kohapeal neid sisse panna ilma neti abita on suht võimatu, sest mingeid täpseid adresse neil kohtadel reeglina pole. Kaart peab loomulikult olema euroopa oma koos Türgiga.

Aga muidu oli väga mõnus sõita. Naviga oli kogu aeg ajagraafik ees, millal jõuame ja kaugel koht on. Lisaks sai hotellis siis päevaplaani täpsustada, kui oli enamvähem täpne kaugema koha sõiduaeg teada.

0
0

12.10 kah minek Türki, hotrell Kemeri lähedal ja kah oli mõte paariks päevaks auto võtta. Oskab keegi soovitada, mida seal Kemeri ümbruses üldse vaadata oleks, kuhu sõita? Tavaliselt olen enne reise internetist ikka eeltöö ära teinud, aga Türgi kohta pole/ei leia ma midagi :-) Sellise lehe leidsin: http://tab.visitkemer.org/What-to-see/index.html EDIT 23.10.2014 Auto 2-ks päevaks maksis 100$+ kütus 78€, läbi sõitsime ~800km: Tahtali mägi (kirves pilet – 30€), Phaselise muinaslinn, Olympose muinaslinn, Myra varemed, Cirali/Chimaera mägi (gaasituled, äge koht ja mõtet minna päikeseloojangu ajal või pisut hiljem, NB! taskulamp kaasa), Pamukkale (sinna läks terve päev, kuna on kaugel), aga kindlasti oli väärt seda autosõitu.

0
0

Palun vabandust, Kemer oli minu meelest nii kole koht, et mida kaugemale sealt sôidate, seda parem:) Käisime Olympose mäel- gondliga saab üles sôita ja oli vägev elamus. Mäest eemal asuv Olympose rand ja Olympose antiiklinna varemed on samuti külastamist väärt. Chimaera- mäe seest tuleva gaasi tôttu on mäel palju leeke ja nö igavest tuld. Fantastiline vaatepilt, eriti hämaras. Cirali rand Phaselis- veel 1 imeline antiikaegne linn. Kui kaugemale viitsite sôita, siis Kas on väga kaunis mereäärne linna ja hoopis midagi muud, kui rannikul asuvad turistikuurortid.

0
0

Võin soovitada economybookings.com Seal saad ise võrrelda hindu ja tingimusi. Ning mis peamine, saad rentida ükskõik kus kohast auto ning ükskõik millal.

1
0

Äratada viis aastat vana teema? Ja liiter 27 eeku? Pole tükk aega Eestis käinud, ei teadnudki, et kroon tagasi.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased