Turvakontroll

Tere!

Kas kellegil on kogemusi tahkete toiduainetega käsipagasis? Me tahaks käsipagasisse panna üle 100ml mett, leiba, vorsti jne.

Mina olen viinud käsipagasis leiba ja vorsti Inglismaale, turvakontroll on ka üle vaadanud. Mee kohta ei oska öelda

Tere!
Minu reisikaaslasel võeti Riia lennujaamas üle 100 ml meepurk ära.

Mett võite ju pakkida 100 ml plastikpudelitesse,spets komplektid on saadaval kaubanduses.Võite panna kasvõi
5 pudelit lubatud suurusega suletavasse plastikkotti,mida saate ka lennuväljalt osta.
Vaadake ainult järgi,kui suur on kogu vedelike lubatud kogus käsipagasis.

Meega ei saa kindlasti läbi kui ei ole 100ml pudelitesse pakitud. Mult on korra ka purk pähklivõid ära korjatud. Olevat ka "geel" olnud.
Leib ja vorst jms on täiesti ok.

Tundub absurd. Viimati Primarkist kaasa ostetud küünlad tekitasid endas kahtlust, kuid turvakontrollis ei pööratud sellele vähimatki tähelepanu. Kaitseväe minööriõppest mäletan palju rohkem aineid, mida küünlaks segada, kui selliseid, mida veepudelisse panna.

Variant on hankida kristalliseerunud mett.

Kogu see "turvakontroll" ongi tsirkus ju USA rõõmustamiseks.
Näiteks Austraalia siselendudel pead ainult aerosoole ja geele ette näitama, võta nii palju vett või mett kaasa kui tahad.

Teatav majanduslik kasu ka sees. Alkoholi müük turvaalas kasvab, õlle ja vesi samuti. Ka lennuki pardal suurenevad ostude mahud ja summad. Samas on pagasid kergemad ja kütusekulud väiksemad. Ärilises vaates geniaalne, inimlikust seisukohast idiootsuse tipp.
Vaadates, millega inimesi lennukile lubatakse, ei tunneks ma end mitte üks gramm vähem turvaliselt, kui sinna kasvõi kõrgsurveballoone lubataks kaasa võtta.

1.jaanuarist 2017 hakkasid kehtima mingid uutmoodi reeglid toiduainete jm loomset-taimset päritolu kraami kontrollimise kohta piiril. Lugege Vet.ja Toiduameti 28.dets pressiteatest, seal on ka meest eraldi juttu ja juures link toodete loetleule, mis kontrolli alla kuuluvad. http://www.vet.agri.ee/?op=news&id=384

Msk, ära ja segi turvakontrolli ja tolli, need on ikka natuke eri asjad.

õige. Samas tean, kuis on turvakontrollis inimestel maiustusi, taimeseemneid, toidulisandeid ära võetud sel ettekäändel, et tuleb kontrollida. Ei saanudki sotti, mida siis ja miks.

Sõltuvalt riigist ja konkreetsest turvaametnikust võib "geeli" alla kvalifitseeruda ka näiteks juust (kindlasti sulatatud juust, aga ka näiteks brie) [isiklikud kogemused]. Mesi minu teada kvalifitseerub enamasti ka "geeliks". Vedelikke võib kokku vedada rohkem kui 100ml, kuni need on pakendatud kuni 100 ml totsikutesse ja kõik mahuvad 1 l-suurusesse minigrip-kotti.

Leib ja vorst on igati OK.

Seejurues - kogu see jutt käib EL-siseselt lennates, sest väljaspool ELi võivad kehtida hoopis teised reeglid toiduainete sisseveoks ja sel pole enam seost turvakontrolliga.

Ka tahke mesi loetakse vedelikuks.

Kogemus olemas, ka kivikõvaks kristalliseerunud mett ei lasta läbi.