Ümber Saaremaa ~ (500km)

Plaanis oleks minna jalgsi ümber Saaremaa, mööda mere äärt ühe sõbraga. Mida oleks kasulik kaasa võtta (toit, riided, jne)?

Ma olen selle läbi lugenud.

0
0

Selles Hiiumaa ümber minemises (http://aroundafrica.blogspot.com) polnud midagi rasket. Jaltutati mingi oäev läbi vahepeal joodi palju veini mindi iga õhtu kuhugi sooja majja magama. Selles pole midagi huvitavat, pole midagi väljakutset esitavat (or something)

0
0

Mhmh, ja foorumis olematutest plaanidest jahvatamine on eriti suur väljakutse?

Kuule, arse-master, lõpeta ükskord see nämmutamine. Küsi midagi konkreetset, kui on küsida. Kuula, mida inimesed räägivad, kes kümneid, võibolla isegi sadu kordi reaalselt teinud seda, mida sina siin virtuaalselt ette kujutad. Ja siis tegutse, mitte ära jahvata.

Sõbralikuma poole pealt: ma hindan seda, kui inimestes on indu midagi ette võtta, eriti veel matkata. Saan aru, et eelseisev seiklus erutab ja ei lase rahulikult istuda. Kuid kasuta seda energiat millegi kasulikuma jaoks, kui endast kogenumate inimestega vaidlemiseks. Usu mind, nii siin kui fotofoorumites, kuhu sa oma teemad oled püstitanud, on VÄGA suure matkakogemusega inimesi.

Loe, valmistu, matka - kasvõi järgmine nädalavahetus. Mis sa ikka tühja klahve toksid.

0
0

NJH, kui nüüd ei tohi enam erinevate inimeste arvamust küsida siis, sest sina igalpool mu teemad üles leiad ja vingud selle kallal. kui mulle ei meeldi mingi teema siis ma ei vasta. Iga ... kord alustab keegi sellega, et oo magic võimatu on ju üle 15km päeva jooksul kõnduda. Kui kõik on siin igal pool sadu kordi matkamas käinud miks nad siis ei suuda päeva jooksul üle 15km kõndida. Ma küsisin siin foorumis, et mida kaasa võtta mitte seda mis on keskmise tugitoolisportlase kiirus km/päevas. Ütle mõni foorum kus võiks küsida ilma sinu vingumiseta selle kallal, et kui võimatu se on. Ma lootsin, et ehk mujal inimesed räägivad teist juttu, aga tuleb välja, et igas eesti foorumis on samad tegelased. Ma ei ole ütelnud, et ma lähen homme, ei hoopis ülehomme jne. Ma ütlesin vist fotofoorumis juba, et on plaanis minna suvel arvatavasti (13.07.2009)kui plaani päraselt läheb. Ja tõesti palun vabandust, et ma sulle sellise erutuse üles tõin uurides võimalikult palju kui leida saab.

Lisaks on plaanis ka teha väikseid matku vaheajal kui aega on. Pange bann või mida iganes ei koti ju ma otsin uue foorumi kus edasi "nämmutan"

Trip.ee tsenseeris postitust!

0
0

Mida kaasa võtta?

Sõltub sellest, kuidas minna tahate. Kas elate telgis? Kas saateauto on või on kõik omal turjal kaasas? Kas sööte ainult omatehtut või põikate päeval külakõrtsi (roostikus neid vaevalt leiab, seega vaja rannikult eemale saada)? Kui sajab viis päeva järjest, siis kas passite telgis, jätate katki või marsite kannatlikult edasi? Jne...

Aga kui telk ja ainult omaenese ihuramm, siis...

  • telk, magamiskott, matt. Niipika aja peale läheb sulgkott ilmselt märjaks... seega parem sünteetiline.
  • Riided. Märjaks saate niipika aja peale niikuinii, nii et mitu komplekti, ja varuriiete jaoks veekindel pakend. Ilmselt peate riideid vahepeal pesema (kuu aja jagu pesu ei viitsi keegi kaasa tassida, ja mudaseks saate ka niikuinii), nii et pesuvahend kah.
  • Söök.
  • Potid-pannid-priimused-kulbid kamba peale, kauss-kruus-lusikas igaühele. Nuga võib jagada, a parem kui igaühel oma.
  • Isiklik hügieenivärk. Käterätik, seep (tükiseep on kergem kui vedel), deodorant, kempsupaber, jne.
  • Taskulamp, igaühel oma.
  • Kaart, vähemalt kaks tükki.
  • Kompass või GPS. Tegelt võiks igal matkajal oma kompass taskus olla. Ja vile, et kui võsas ära eksid, saad endast kaugemale kuulda anda.
  • Telefonidele, fotokatele, GPS-ile varu-akud.
  • Ühine apteek. Osa asju - plaastrid, mõni kreem - võiks olla kõigil, päikesepõletuse ja ärahõõrutud kohad saate niikuinii. Kriimustuste/marrastuste/põletuste raviks on Burnshield.
  • Midagi ajaviitmiseks, kui ilm on vilets ja matkata ei viitsi. Kaardid, täringud, raamat ettelugemiseks, plasku viina... vastavalt seltskonna soovile.
  • Seljakott selle kõige mahutamiseks.

Ma ei usu, et sa sellest nüüd palju targemaks said, a vähemalt on algne küsimus "mida oleks kasulik kaasa võtta" ära vastatud.

0
0

Arse-master, kui sa nüüd tähelepanelikumalt loeksid, siis saaksid aru, et minu (ja ka paljude teiste) pretensioon on see, et sa küsid, aga ei loe, mida sulle vastatakse, vaidled vastu inimestele, kes asja tunnevad ja annad hinnanguid teistele (vt. kasvõi Hiiumaa matk), omamata asjast ettekujutust.

Nõuannete poole pealt:

Riided: Igal juhul ka miskit vihmakindlat - kui gore-texi vms. pole, siis vähemalt miskid vihmakuued-keebid, samuti vihmakindlad püksid (need unustatakse sageli ära) - kõrges rohus ja vihmakuue pealt voolava vee all lähevad ka kintsud märjaks, samuti on mugavam laagris toimetada. Ja loomulikult korralikud jalatsid. Selle kohta leiate siinsamas foorumis üsna palju infi.

NB! Vaktsineerige ent puukentsefaliidi vastu. Ja otsige end igal õhtul selle pilguga läbi. Kahjuks borrelioosi vastu vaktsiini ei ole. Saaremaa aga on kõige borrelioosirikkam piirkond Eestis. Nii kui nähud ilmnevad (info leiad netis), KOHE matk katki ja arsti juurde! Eriti lääneosa on väga (borrelioosi)puugirohke. Soovitan kasvõi sealtsamast looduspildi foorumist puugiteemalised postitused läbi lugeda.

Matkasöögist. Klassikaline oleks pakisupid, kiirpudrud (muidu raiskate aega ja priimusekütust), konserve. Ise olen võtnud reeglina ka täissuitsuvorsti, pikemale matkale leiba kuivikuteks tehtuna (lühemale niisama), soola-pipar-suhkrut vm. maitseaineid (ei kaalu palju aga annavad söögile palju juurde), tee/kohv, energiaks käigu peale Mars/Snickers/müsli tüüpi batoone, kuivatatud puuvilju/pähkleid, glükoositablette.

0
0

Jyrka: hea et ma olen vähemalt sellest aru saanud, et tasub kiirputrusid ja suppe võtta. Supid vast pole väga toitvad. Puukentsefaliidi (punkentsefaliidi) vastu vaktsineeritud. Seda teist haigust ma ei tea, aga mis selle haiguse tagajärjed on. Looduspildist ei saa puukide kohta enam vaadata, sest sain bänni, aga ma olen juba natuke uurinud sealt. Ma kuulsin sõbralt et tavaline leib läheb matkates tihti pudiks.

0
0

Tjah, ise olen Saaremaa rannikut pidi rännates ikka üle päeva poest läbi astunud, sestap soovitan mitte väga söögi pärast muretseda. Üleüldse, kui suvel minna siis võiks võimalikult vähe varustust kaasa vedada. Ka sügisel, mil ise olen käinud, on ööd olnud üsna soojad. Telgi võib kaasa võtta, aga tihti piisab öiseks varjualuseks ka mõnest bussi ootepaviljonist ;) Põhiline on ikkagi minna ja olla. Liigne ette planeerimine vähemalt Eesti (suve)oludes küll suuremat mõtet ei oma. Ja 500km taha panen küll kolm küsimärki, alustuseks seadke sihiks 100-150km, see on sellise matka jaoks paras ports.

0
0

Tänan et meie poolt oled. Ma arvan ise ka et söök väga suur probleem ei saa olema.

0
0

Borrelioosist looduspildis: http://looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=3005

Muidu: http://www.kliinik.ee/index.php?20,2,1,21

P.S. Mis mõttes "poolt"? Teil oli ju plaan ilma poe ja söögita, pussnoaga läbi ajada.

0
0

Kui mina lõunast kodu tulin, tegin rehkendused 50 km päevas. Reeaalne elu näitas, plaani täitmine 50 km päevas (mööda maanteed) on suhteline mõiste. Oli päevi, kus see täitus juba õhtul kella 6 paiku ja oli päevi, kus norm täitus alles kella 10-11 ajal õdakul.
Mis puutub leiba, siis minu peatoidus oligi leib ja see ei läinud kotis puruks. Kui vähegi oidu, ärgi pange leivapätsi kõige alla. Ööbimised on nagu nad on,, kuid Eestis ei soovita ma ööbida bussiootepaviljonides, sest meie ootepaviljonid on reeglina asustatud punktides ja kipuvad olema noorte kogunemiskohtadeks. Kui siiski on soov ööbida ootepaviljonides, tuleks ohutuse mõttes jääda öömajale saabunud ööpimeduses. Proboleem võib tekkida ka jalgadega, sest kuigi ma olen suhteliselt kõva jalutaja, pani esimene nädal jalagadele pikajalaise põntsu ja hommikused ning peatuste järgsed liikuma hakkamised algasid seina najal liikumisega või roomamisega. Suvisel minekul Eestimaa metsades peab arvestama eravalduste ja lõkketegemise keeluga. Ka kuivas metsas priimusega jändamine ei pruugi kõigile meeldida. Kui te telki ei võta, peat arvestama võimalusega, et ees ootavad magamised lausvihmas. Kuid nagu juba eespool öeldud, mida rohkem träni seda tülikam ja erksates toonides telk meelitab ligi hulga ebasoovitavaid silmi.

0
0

Telgiga ikka lähen. Ja jyrka, sa nagu tahaksid meelega valesti aru saada. Me ei söö mingit pussnoaga püütud toitu. Sa kujutad seda endale ette. Me lihtsalt küsisime teistes foorumites erinevate nugade kohta. Kui ma küsin noa kohta, siis ei tähenda see seda, et ma sellega kedagi püüdma hakkan.

0
0

Vähemalt oli puugiteema mõistlik

0
0

Arutelu võibki olla selline, kus on mõtete ja arvamuste paljusus. Pisukesed torked ei tohiks olla põhjuseks isiklikuks minna. Tuleb õppida kuulama. Kui ajalooliselt on räägitud jalamehe päevateekonnast ehk siis näiteks mõiste "sinna on veel 6 päeva teekond", siis loeti jalamehe päevateekonnaks meie tänases mõistes 29 kilomeetrit. Seega 6 päeva teekond oleks 174 km. Aga ka sel ajal liikusid inimesed radadel ja teedel. Nagu öeldud, kui tahta veepiiri täpselt jälgida(ütleme pluss/miinus 10 meetrit), siis on tegemist erineva maastikuga, mis kindlasti pidurdab ja raskendab liikumist. Esimesed 15 kilomeetrit pole probleem, alates sellest hakkad tundma kuidas jalad väsivad ja surisevad ning tekib vajadus jalga puhata. Ilmastik ja maastik teevad jalad märjaks ning ka kõige paremad jalanõud hakkavad hõõruma.
Alati on hea, kui on olemas eesmärk. Pean silmas, et sihtkoht kuhu jõuda. Ümber Saaremaa on veidi hägune ja paneb eesmärki lõikama, eriti veel kui väsimus saabub. Selleks et pidada kinni täpselt kinni rannajoonest, on vaja sihikindlust ja tahtejõudu. See aga kipub 4-5-ndal päeval nõrgenema. Aga igatahes jõudu.

0
0

Ma ei usu et me täpselt siiski rannajoonel liigume alati. Roostikest on päris jube läbi minna. Põhiline et enamvähem ring ära teha, see juba oleks suur saavutus minu jaoks. . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased