Ümber Saaremaa ~ (500km)

Plaanis oleks minna jalgsi ümber Saaremaa, mööda mere äärt ühe sõbraga. Mida oleks kasulik kaasa võtta (toit, riided, jne)?

Kihnu-Kihelkonna ehk, aga kaevust vett saab ka küsida.

0
0

Ma olen Jeesuse sugulane ja mööda vett käimine pole minu jaoks ime. Küll mitte juunis, kuid jaanuaris-veebruaris olen selleks suuteline.

0
0

Kas sa Toivo oledki see mees Trip´i prognoosist: et 2009. aastal me ennustame Jeesus Kristuse tagasitulekut ja headuse lõpliku võitu kurjuse üle?

0
0

Annan omalt poolt kaalu Jyrka arvamusele, et teile kuluks kohe nüüd ära paar päeva metsas. Korjake oma kolid kokku, pakkige parema äranägemise järgi kuidas oskate ja sõitke kuskile lähikonna looduskaunisse kohta. Kui olete Tallinna elanikud, siis astuge julgelt Aegviidu rongile ja veetke paar päeva endisel polügoonil. On lagedat, on metsa, künkaid, järvi ja ojasid. Võibolla õnnestub isegi närvesöövas lahtises liivas sumbata kui kõva külm enne peale ei tule. Kõndige oma koliga raudteejaamast Paukjärveni, veetke seal aega ja tulge järgmisel või ülejärgmisel päeval targemalt tagasi.

0
0

Ei ole tallinnast, linnad sakivad. niipalju olen ma küll matkal käinud, et tean kui "mugav" seal olla võib. Muidugi oleks kasulik matkaid väiksemaid enne teha aga Jyrka hakkas rohkem vinguma selle kallal, et aah puss nad ei jõua niikuinii üle 15km ära kõndida kuigi ta ei tea palju me suutelised oleme liikuma. ma pole selle kohta kellegi käest küsinud oma lühikse mälu järgi.

0
0

Nii nagu teisedki, soovitan sama: suveni on täpselt paras aeg, et saada aimu oma vajadustest ja võimetest matkal. Kasutage ära oma vabad nädalavahetused, et minna telgiga loodusesse kolama. Praegune talv on nagu nutune sügis ja ega suvigi meil vahel ilusam ole. Eestimaal leidub palju ilusaid ja tsivilisatsioonivabu piirkondi, mis sobivad aastaringselt ideaalselt paaripäevaseks matkaks(võimalusel saate ju ka RMK tasuta metsaonnides ööbida, milles lõkkekoht või kamin) Saate teada, mida tegelikult vajate ja ilma milleta on teil võimalik olla, vältides üleliigse kola kaasaveo pikale suvematkale. Ise käisin 8 päeva rannikumatkal(15-20km päevas), puhast joogivett võtsin kaasa 5 liitrit ja söögi jaoks kasutasin mere-või mõne muu ojanire vett. Aga kuna suvel ja matkal on vee tarbimine suurem kui kodus olles, siis tuli ka keeta joogivett järgmiseks päevaks valmis, sest see 5 liitrit sai mõne päevaga otsa. Jalad väsisid juba 5ndal päeval, sest täisvarustuses kotiga on pehmes liivas ja lahtisel kiviklibul suht väsitav ja raske kõndida. Sestap ka hea, et te ei tee nüüd nn testmatku mitte ainult metsateedel, vaid palju ka mere ääres kividel, et saada teada oma jalatsite sobivuse. Head tugevad jalatsid kaitsevad jalgu mingil määral väänamiste ja põrutuste eest ning suvel on samas vaja hingavaid, et jalad hauduma ei läeks. Laagris on hea kergete plätudega olla. Samuti saate testida oma söögivajadust, kui palju ja tihti te täiskoormusega matkal(20-30km on seda) vajate. Kas saate hakkama tugeva hommiku-õhtusöögiga ja kerge lõunasnäckiga või tuleb teil päevas rohkem kulutada aega tugeva toidu valmistamiseks. Sellega saate arvutada välja kaasavõetava kuivtoidu ja mingi osa konservide kogust, sest poodi te ju nii tihti ei satu. Ja oma kogemusest võin öelda, et kui ma ise plaanisingi matka ka mõne poeretke, mis kõige lähemad asusid 5km kaugusel, siis reaalsuses ma ei viitsinud tõesti teha pärast 6 tunnist matka veel lisaks edasi-tagasi kokku 10km poeretke;) Telk soovitavalt ikka korraliku veekindluse ja kergusega. Muidugi on hea ka telkmantli all magada, aga vihm ja sääsed rikuksid une...ja korralik uni on oluline. Loodetavasti kaart on teil hea täpne, koos talude ja ojade asukohtadega ning kui soovite vahepeal ka tsivilisatsiooniga suhelda, siis mobiilile laetud lisaakud ka kaasa. Tegelt soovitan kiiremas korras teil seljakott selga ja metsa minna, siis saate oma kogemustest ja tarkustest paremad ettevalmistused unistustematkaks teha;)

0
0

Maa-ameti kaardil vaadake terve rannik üle. Tehke võimalike raskuste korral võimalikud ümberkäiguteed selgeks, kohapeal saab nende vahel valida. Millelegi kohalikule ärge lootke, kes tööl, kes maja maha jätnud, abi ei saa. Samuti tehke enne selgeks, kus asuvad poed. Kihelkonnas on, Lümandas on, kuid paljud asulad on üldse poeta. Teha ka enne üldkaart või piirkondade kaart. Vett võib üsna julgesti võtta voolavatest kraavidest, seal vaid vahel metallisisaldus suurem ja värv ehmatab. Ka järvest võib võtta. Merevesi on meil 6-10 promilli soolane (ookeanides 35), keetmiseks kõlbab. Kaasa võtke GPS. Odavaimad alla 2000kr juba. Enne pange sõlmpunktid Maa-ameti kaardilt kirja, saate vajadusel järgmise punkti sisse lüüa. Võib ka oletatavad päevapunktid sisestada ja aeg-ajalt vaadata. Kindel abimees.

0
0

GPS-i ei taha võtta maksab palju ja kui ma seda eriti ei kasuta ei näe suurt mõtet sellel, võtan kompassi aga jh ma kujutan enamvähem ette mis, kus ja kuidas teha ja kaasa võtta. me täna DumbSheepiga kõndisime mõõda mereäärt. leisist triigi sadamasse ja kohati oli tüütu ma arvan et oleks meil päev läbi aega olnud ja sõõk ka kaasas oleks päris palju liikuda jõudnud. kuigi meil seljakotte ja asju polnud aga seeest polnud vett ja toitu ka. jalatseid tõesti midagi kerget, praegu eriti ei saa selliste jalatsitega mere ääres kõndida, märg ja külm on. Ning kui on mujalgi sama palju neid RMK majakesi ja ahjusi siis on lihtsam veel selle ~6km juures sattusime umbes 3 juurde.

0
0

Arse-master, tegelikult ma olen ammu tahtnud juba küsida, et kas sinu ema ja isa ka sinu suviste matkaradade vastu huvi on tundnud?

0
0

natuke ikka. =D

0
0

Ärme nüüd asja üle dramatiseeri. Me räägime ikkagi Saaremaast, mitte Sahhalinist. Saaremaal saab alati asja katkestada või koju ööbima sõita.

0
0

Tubli poiss, Arse-master! Kas sa neile oled ka oma matkakaardi pealt oma reisu pikkust näidanud?

0
0

vaatasime küll reisi pikkust

0
0

Tegelt ma ei saa aru, mis mürts siin nüüd käib.

Praegune keskustelu (ma isegi ei süüvinud, libistasin pilgu ainult üle ridade) meenutab ühte kahest:

  1. Mingi kogenud matkasell(id) teeb nalja Trip.ee rahvaga ja sihilikult provotseerib sellist jutuajamist erakordselt totrate väidete ja vaidlusega. Ja siis itsitab pihku, lugedes kuidas Jyrka jt. pöördesse lähevad selle teema ja öeldud totruste peale.
  2. Kaks põhikooli (või isegi algkooli) poisikest plaanivad matkale minekut, aga nende ego ei kannata ära seda, et kogenud matkajatel nii palju (asjalikke) nõuandeid leidub. Ja siis üritatakse kuidagi oma enesetunnet parandada, igal võimalikul viisil vastu vaieldes ja end targemana näidates (tundes).

Kõige mõistlikum oleks kogu teemale kriips alla tõmmata ja las poisid (kui on nemad) käivad metsas ära. Küll pärast uudistest loeme... ...või siis tulevad veidi vaoshoitumalt siiasamma tagasi ja räägivad oma kogemustest.

Ja tegelikult veel vahemärkusena, et üldjuhul kevadest-sügiseni on võimalik ära kannatada Eesti oludes ka paar-kolm ööd-päeva niisketes tingimustes (vihma, lörtsi, üleujutusega) matkata (märgade riiete, varustuse, magamiskotiga), kuid selleks on vaja nooruslikku uljust (loe: totrust, idiootsust, jonni vms.) ning kehtivat haigekassalepingut. Kõik meist on kunagi sellised sangarid olnud, tuletage meelde oma esimesi rännakuid ja nendega kaasnenud ebamugavusi. Las poisikesed õpivad oma vigadest, Eesti oludes naljalt surma ei saa ka looduses liikudes. Need, kes suudavad oma lollusest aga Eestis surma saada, väärivad ka seda - sellist geneetilist koormat ei ole vaja järeltulijatele edasi anda... :)

0
0

Me lausa teame, et tegemist on variandiga 2.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased