trip-krainetrip-ukraine-dark
Ümberistumine Bergamos

Tere, kas on kellelgi kogemusi Bergamo lennujaamaga? Kui reaalne on seal jõuda ühelt lennult teisele? Tallinn- Milano(Bergamo) maandub 13.50 ja edasi läheb samast lennujaamast kell 15.25. Pole ise Bergamost kunagi lennanud, kuid lennujaam tundub suht väike?? Tegu Ryanairi lendudega mõlemil juhul. Ei ole jätkulend, vaid eraldi lennud. Tänud neile, kes viitsivad ja teavad vastata!

Väike lennujaam, kindlasti jõuad.

Silmad kinni jõuad. Kui sa saabud kuhugi Ryanairiga, siis üldjuhul on nende märgitud saabumisaeg hiliseim võimalikest. Üldjuhul maandub lennuk 15-20 minutit enne seda. Nad meelega panevad selle saabumisaja varuga, et olla igal juhul alati õigeaegsed.

Ümberistumine koos ööbimisega Bergamos

Novembris puhkusereisilt koju tulles jõuame Bergamosse õhtul kell 19:30, lennuk Riiga järgmisel hommikul kell 07:00. Kas on reaalne ööbida lennujaamas või peab mingi majutuse otsima? Võimalusel palun ka majutussoovitusi Bergamos.

Inimesed magasid põrandal seina ääres. Kindlasti ei saa seal rahulikult magada.

Küsimus Bergamo kohta. Jõuame Bergamosse kell 23.40. Seejärel on vaja jõuda Herz rendifirma letti ning auto kätte saada. Lett peaks olema lennujaamas ilusasti leitav (kui keegi teab täpselt kus asub, oleks info eest tänulik), kuid auto kättesaamine pidavat toimuma ca 2 km eemal. Kas keegi teab, et kus auto kätte on võimalik saada ning kuidas sinna kõige kiiremini jõuab? Meil mure selles, et autosid väljastatakse kuni 00.30. Seega on meil 40 minutit lennukilt mahatulemiseks ning autoni jõudmiseks. Tänud ette info eest.

Tänud Remark. Aga kas see jutt oli õige, et algul tuli lennujaamas paberid korda ajada?

Kuidas on lood turvakontrolli järjekordadega Bergamo lennujaamas? Kahe Ryanairi lennu vahe on 50 minutit, kas ainult käsipagasiga jõuan järgmisele lennule?

Ise küsisin kunag, siis ise ka vastan:

triplekix 25. aug. 2011 23:45 Tänud Remark. Aga kas see jutt oli õige, et algul tuli lennujaamas paberid korda ajada?

Vastus: Jah, paberid tuleb lennujaamas enne korda ajada:) Meil jäi lennuk Eestist väljumisega 30 minutit hiljaks ning maandudes oli aega Hertzi sulgemiseni viis minutit. Suht lootusetu tunne oli peal, kuid siiski oodati meid ära (jõudsime täpselt 00.30 Hertzi.

Kui suur on Milano Bergamo lennujaam

Läheme Ryanairiga Tallinnast. Saabume 13.50 ja järgmine lend sealt Cagliarisse läheb 14.40. Kui saabub õigeagselt kas ikka jõuame väljuvale lennule. Pagasit pole :)

Olen siiani kasutanud Ryanairi ainult üheotsa lendudeks, samuti pole varem sattunud Milan Bergamo lennujaama. Nüüd aga suhteliselt soodne variant Tenerifele, kuid ümberistumiseks ainult aega 55 minutit. Olen aru saanud, et Ryanairi puhul ei saa rääkida jätkulendudest, ega mingist vastutusest, kui esimene lend hilineb. Mida teadjamad-targemad soovitaksid, kas otsida pikema vahega lend või piisab sellest 55 minutist. Reisimine ainult käsipagasiga ja check-in internetis tehtud. Mõlemad lennud Ryanairiga, ümbeistumiskohaks Milan Bergamo:

       11:10 Riga RIX  12:50 Milan BGY… Ryanair 

0:55 h 13:45 Milan BGY 17:35 Tenerife S TFS Ryanair

Samuti pole siiani foorumist aru saanud, et kas siis ikkagi viimasel ajal esineb juhtumeid, kus käsipagasit ei lubata salongi (kuigi vastab nõuetele) või mitte.

Tänud kõigile ette,kes vastata viitsivad :)

Jaanuaris oli meil neli Ryanairi lendu, ja iga kord korjati rahvalt ära osa käsipagasit. Selle vältimiseks peaks olema kohe järjekorra eesotsas (ehk et peaks ostma priority boardingu) või siis käsipagas võiks olla silmanähtavalt väiksem. Meil võeti kahel korral ära tavaline Ryanairi mõõtudes kohver, aga spordikotilaadse pagasi vastu huvi ei tuntud.

Bergamo lennujaam on pisike muidu ja kui esimene lend jõuab õigeaegselt ja pagasit ka ootama ei pea, siis ei tohiks lennule jõudmisega probleemi olla.

Kui on jätkulend, kas Bergamos peab turvakontrolli ka uuesti läbima?

Väljalennu alasse sisenemiseks on vaja tavaliselt läbida turvatsoon. Bergamos võtab see aega mitte üle 15 minuti.

Ryanair pigem maandub enne õiget aega kui, et jääb hiljaks. Bergamo turvakontroll on tõsesti väga kiire, vast isegi kiirem kui 15 minutit.

seda käsipagasi paigutamist tavapagasi hulka harrastatakse just Tallinna lennujaamas. Ilmselt kõik eestlased reisivad max käsipagasimõõtudega kottidega ja kui lennuk on peaaegu väljamüüdud, siis kõik see käsipagas ei mahu lihtsalt füüsiliselt salongi. aga minu meelest lennujaama poisid/tüdrukud on olnud mõistlikud ja kui neile öelda, et on vaja kiiresti edasi lennata, siis vägisi keegi su kohvrit tavapagasisse ei paiguta.

Kes Bergamos 15 minutiga on saanud kontrolli läbitud, on õnneseened. Eelmise aasta oktoobris läks seal ikka tund vähemalt, rahvast oli kohutavalt palju ja töötajatel aega lobisemiseks ja kõigeks muuks. Kes suud lahti ei julenud teha, et hakkab lennust maha jääma, see tõenäoliselt jäigi. Minu jaoks pole nii pikka järjekorras ootamist mujal olnudki, kui v.a Stansted.