Ukraina sõda - kas minna puhkusereisile või mitte?

Tere! Küsimus nendele, kellel on lähiajaks puhkusereisi plaanid tehtud ja lennupiletid/majutus ostetud või ka nendele, kes seda teha plaanivad - kas praeguses ebastabiilses poliitilises/sõjalises  olukorras pigem lähete reisile või mitte? Ülehomme peaksime lendama Ryanair-ga Küprosele, kuid praegune Ukraina-Venemaa olukord tekitab segaseid tundeid. Kas peaks jääma koju, Eestisse, et:
1. olla Ukraina rahvaga solidaarne - ei mingit "pidu katku ajal", elada kaasa ja osaleda Ukraina toetuskampaaniates;
2. säästa reisiraha ja  valmistuda n-ö ellujäämiseks juhuks, kui Ukraina sündmused peaksid Euroopas eskaleeruma (elukorraldus, toiduvarud jms);
3.  sündmuste eskaleerumisel ei saa enam koju tagasi või on tagasisaamine raskendatud;
4. reisil meeli puhata oleks raske, sest sõjauudised lähevad päevast päeva hullemaks;
Või minna reisile, sest:
1.  sõda on siiski Ukrainas ja mitte mujal Euroopas, Baltikumis ega Eestis;
2. reisibüroode sõnul toimuvad reisid plaanipäraselt, tühistamisi (üldiselt) ei ole (üleeile helistasin);
3. lennuliiklus töötab, teatud suundadel küll pikendatud maršruutidel ja sellest tulenevalt mõningate tõrgetega, kuid siiski töötab (flightradar24);
4. käia reisil veel ära, kuni on see võimalus (ptui, ptui, ptui);
5. Eestis istumine ja 3. maailmasõja vallandumise ootamine ka olukorda paremaks ei tee, elu peab edasi elama;
6. ära mõtle üle!
Reisile(lennupiletid ja majutus) juba kulutatud raha ei ole määrav, summa ei ole suur, selle järgi ei otsustaks.  Arusaadav, et inimeste arvamused on erinevad ja igaüks teeb oma otsused ise, kuid tahaks teada, millised on meeleolud ja mõtted. Kui selline arutelu on trip.ee-s juba olemas, palun jagage viidet, ei õnnestunud leida.

1
23

6. Ära mõtle üle!

4
4

Ukraina on ikka Euroopas, seega on sõda Euroopas.

2
0

Hapnik, tänan parandamast, mõtlesin ülejäänud Euroopat.

0
0

Mind on samad küsimused vaevanud viimastel päevadel ja hetkel me siiski plaanime minna (Phuket). Reis on väga kaua juba plaanitud ja oodatud, lisaks on makstud osa hotelle ja koroonatestid jne. Ilmselt muus olukorras toimetaks teisiti.

2
0

Kui sõda oleks Eestis, kas ukrainlased jätaksid puhkuse ära?

5
8

Tegelikult paneb ikka mõtlema küll. Endal plaanis hilissuvesse reis, siiani oli kahtlus, kas osta piletid ära või ei, selle koronni pärast. Nüüd on väga naljakas mõelda, et oli kahtlus mingite maskide ja testide tülikuse pärast jätta reis ära... Praegu on palju ebakindlam tunne ja pileteid ostma ei kiirusta kahjuks. Ma muidugi krooniline ülemõtleja, aga ei oska nagu teisiti ka. 

Niiet küsimustele, mis originaalpostituses on, vastata ei oska. Vähemalt hea näha, et neid on veel, kes mõtlevad loodetavasti üle.

5
0

Piirangud kaovad varsti, lennuliiklus on esimene asi kus Venemaale järelandmine tehakse.

0
22

MinnuMannu

Kas Euroopas praegu reisida on nii ja naa.

Mis puudutab sinu reisi Phuketisse, mine ilma kahtlusteta kindlasti. Nüüd läheb seal jälle lahedamaks, sest "sibulad", kes hakkasid juba veebruaris domineerima, enam ei lenda.

9
1

Nagu mingi sürrealistlik maailm. Ühes Euroopa otsas lähevad inimesed lennujaama ja lendavad kuhugi teise Euroopa otsa puhkama. Aga umbes 1000 km eemal käib lahing, hukub sadu inimesi päevas, lastakse maju õhku...inimesed võitlevad elu ja surma peale. Ma vist täna ei suudaks rahulikult puhata mõtlemata selle sõja ja olukorra peale Euroopas. Aga kindlasti keegi suudab. Eks igaüks peab ise endas selgusele jõudma, mis on talle sobivam.

20
1

Mis riik see lähiajaloos oli, kus rannas terroristid tapsid inimesi ja samal ajal käis erinevates foorumites arutelu, millises selle riigi rannas oleks ohutum puhata!?

3
2

Elades Poolas, millel on Ukrainaga pikk piir Varssavist piirini miski veidi üle 300km, on sõda reaalselt väga lähedal. 

Lendasin pühapäeval lähetusse Hispaaniasse ja eks ta veidi veider tunne oli. Samas, sanktsioonid Venemaale mõjutavad ka Euroopa lennufirmasid ja kui ka eurooplased lendamise ära jätaks, oleks nende olukord väga nukker. 

Vaadates lennuki aknast vaba sinist Euroopa taevast, tundus uskumatu, et sõda on siinsamas. Ja kuigi veider ta ole, aga elu läheb edasi - töö, trenn, puhkus. Endal puhkus laupäevast ja hetkel ei plaani ära jätta. Muidugi loen uudiseid sama pingsalt edasi, ja loodan väga, et maailm saab taas normaalseks.

9
0

Minna reisile, Putinist võimalikult kaugele!

3
1

Kui sa oma elu jätad elamata, kes on võitnud?

16
1

Eks lennukompaniid on ka oma ohuhinnangu ära teinud j kui lendavad, siis otsest ning reaalset ohtu ei ole.

3
1

To: Tur1st see oli Hurghada kas 2015 või 16.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased