USA-st Mehhikosse reisimine

Olen USA-s turistina 3 kuud ja plaanin reisida Mehhikosse paariks päevaks. Lugesin välja, et Mehhikosse minekuks kuni 180 päeva eestlastel viisat vaja ei ole. Kas saan USA-sse ilusti tagasi kui mul täidetud ESTA avaldus kehtib kuni 2011? Kas vahepeal Mehhikosse reisides pannakse passi uus tempel ja hakatakse uuesti lugema USA-s viibimise aega 3 kuud?

Mul ei ole küll USAst Mehhikosse reisimise kogemust, ent olen samamoodi paariks päevaks läinud Kanadasse ja protseduur peaks olema sama.
Kui reisid USAsse, siis klammerdatakse sulle passi loatäht, koos templiga, mis võimaldab sul USAs viibida 3 kuud. Kui reisid vahepeal Mehhikosse, siis saad passi Mehhiko sissesõidutempli, kui aga tagasireis jääb selle esimesel sissesõidul saadud 3 kuu sisse, siis uut loatähte sa ei saa ning kehtib varasem.
Küll aga võiksid Mehhikosse välja reisides seda piiriametnikule öelda, muidu võib juhtuda, et ta võtab su loatähe ära ja pead siis Mehhikost naastes seda uuesti taotlema (koos uue tähtajaga).
ESTA avaldust see vahepealne riigist väljumine ei mõjuta, see näitab vaid su õigust piiril riiki sisenemist taodelda.

Veidi teemast mööda, kuid USA-sse sisenemisel ei klammerdata enam passi midagi - lüüakse vaid tempel koos kuupäevaga, milleni võid USA-s olla. Vähemasti nii oli möödunud nädalal JFK-st riiki sisenemisel.

Nt San Diegost Tijuanasse minnes pole USAst väljudes mingit kontrolli. Sõidad ja oledki Mehhikos. Tagasi tulles läheb piiril tunde, sest järjekorrad on meeletud. Ei piirivalve ega toll teinud teist nägugi, tempel passi ja järgmine...

Sõitsin ka trolliga(trammisarnane rong) San Diegost Tijuanasse. Läksin jala üle ega saanudki aru, et juba Mehhikos. Tagasi tulles oli jah järjekord, kuid läks suhteliselt kiiresti (30-45min). Müüdi ka järjekorra numbreid (5-10$), aga suurt edu nendega küll ei saavuta. USA piirivalve vaatas dokumente ning pisut vestles ja kotid valgustati läbi, kuid kõik oli väga sõbralik.

Usa-st Mehhikosse?

Tahan minna läbi USA Mehhikosse. Näiteks 3–4 päeva olla kuskil NY-s või LA-s ja siis edasi minna kuhugi Mehhikosse, kas sellega probleeme ei teki? Ei vaadata kahtlaselt? Kas üldse tohib eestlane niimoodi minna? Tänud kes vastavad.

Tegin just sellise reisi juunis. USAst mexicosse. USA poolel polnud mingit kontrolli, piletid olid elektroonilised, need registreerisime automaadi juures lihtsalt ära ja kõik, istusime lennukisse ja mexicosse. Mexico piiril nad matkivad USA ametnikke, puuris nats miks tulete, kauaks ja kas hotell on, ametnik oli sõbralik ja viisakas. Piiril antakse üks väike paberi leheke , mille pead kindlasti alles hoidma, ametnik hoiatab ka sind, selle võtab maalt lahkudes lennufirma ametnik kui teed chekki. USAsse saabudes on sama protseduur mis igal sisenemisel. Meie puhul ei küsitud ega puuritud midagi aga meil pole ka Eesti passe. Nii et kogu protseduur on imelihtne. Juhul kui kavatsed mexico citys kasutada metrood, mis on iseenesest väga hea ja odav liikumisvahend siis ole ettevaatlik, taskuvargad on seal liikvel, eriti tööpäeva lõppudel. Kui oled naisterahvas, kasuta kahte esimest vagunist, need on naistele, miks ei saanud ise ka pihta. Head reisi.

Mehhiko peaks olema viisavaba, aga Reisieksperdi lehelt loen segadusse sattudes, nagu peaks ikka mingid paberid kuhugi viima, et viisavaba viisa saada? Kes on just käinud seal või tunneb süsteemi? http://www.reisiekspert.ee/default.asp/ac/riik/subac/viisa/lan/ee/id/71

Sellist asja nagu viisavaba viisa pole kuskil olemas. Kui on viisavabadus, siis on viisavabadus.
Reisieksperdi lehel on dokumentide esitamine kirjas halli passi ja Vene passiga kodanikele.

Lend Londonist Mehhikosse, paari tunnise vahemaandumisega LAs. Kas selleks on Esta olemasolu nõutav?

Jah. Ilma ESTA või viisata sa USA-s jalga maha panna ei tohi. Teisiti öeldes ei saa sa Londonist lennukilegi.

Varasem samateemaline postitus on siin

USA piiril puudub selline mõiste nagu transiit.