Uurimustöö "Turismi motiivid Eesti elanikel"

Tere! Olen Angelika. Õpin Eesti-Ameerika Äriakadeemias rahvusvahelise turismi juhtimist. Sellel kevadel kirjutan diplomitööd teemal "Turismi motiivid Eesti elanikel". Vastates allolevale küsimustikule, saate aidata mind uurimustöös. Küsimustikule vastamine võtab aega ligikaudu 10 minutit ja oleks minu uurimustöö kordaminekule suureks abiks. Aitäh!

Ausalt öelda pahandavad mind need trip.ee kasutajad, kes tulevad siia korraks, et saada meie foorumi kasutajate käest endale diplomitöö materjal. Lööks siis nad eelnevalt kaasa ja järgnevalt, aga see on ühekordne tegevus. Samas peaks ju just selle eriala inimesed olema meie foorumis igapäevakülastajad, tutvumaks oma tulevaste klientide soovide ja meelsusega. Aru ma ei saa sellisest pealiskaudsusest... Ja siis olge lahked ja aidake, tule jumal appi!

Teed valesid järeldusi kohe, kuna registreerusin hiljuti. Olen siin foorumis päris sagedane külaline, aga kasutajanime polnud veel enne teinud. Mõni aasta tagasi postitasin ka päris mitu teemat, aga siis polnud veel vaja registreeruda.

Vastasin hea meelega. Edu diplomitöö kirjutamisel.

Segane ja ebaülevaatlik, kohati keeruliselt mõistetav, süsteemsus on kohati küsitav. Nt. on mõnes kohas, kus võiks info järgi valida 1-2 vastust (aga pole antud teada, kuidas. Kõik ei oska eFormulari kasutada), aga saab vaid 1 valida st. mitme valiku süsteem pole aktiveeritud. Viimased 4 teemat st vabaküsimust annaks omaette iseseisva küsimustiku kokku. Hea tava on lisada küsimustiku lõppu tänusõnad ja kinnituse, mis eesmärkidel saadud infot kasutatakse. Praegusel kujul tuleb peale "saada" nupule ette heleroheline tühi leht... Lõpetuseks ei ole ma kindel, et selline küsimustik peegeldab motiive. Jah, tean, et õige küsimuse vormimine on tohutult keeruline, aga annab õppida. Juhendaja võiks ja peaks olema hea abimees.

Ei virise, teen ettepanekuid, vastasin. Edu!

Mina reisin väga sageli töö tõttu ning siis ühendab töö ja puhkuse: paar päeva teen tööd, paar päeva olen niisama kohapeal. Sellist reisimotiivi ei leidnudki.

Diplomitöö jaoks on küsimustik ikka õtte nadi.

Kuna minu teemaks on "Turismi motiivid Eesti elanikel" ja reisimine töö tõttu ei käi turismi alla, siis ka üheks võimalikuks vastusevariandiks "töö" ei saanud panna.

Vastasin küsimustikule, kuid ühtin eelnevalt avaldatud kommentaaridega, et küsimustik on nadi. Lisaks leian, et on keeruline nende küsimuste ja valikvastuste põhjal järeldusi teha ning seoseid luua, seda enam et küsimustik on ülesehitatud kogetule/harjumustele, kuid see mis ajendaks kedagi reisima on küsimustikus üsna põgusalt küsitud... Valikvastused võiksid ka mitmekesisemad olla.

PS. Töö- ja puhkusereisi ühildamine on tänapäeval üsna aktuaalne teema ja iseenesest saaks seda ka eraldi alam-pealkirjana diplomitöös analüüsida - uus motiiv?!

Edu kirjutamisel

Ah ärge irisege. Nadi või mitte - kui inimene vajaliku info kätte saab, siis on kõik OK. Keegi pole kohustatud vastama.

Vastasin kah, kuna mu noorsant samal teel ja ise olen selles kõiges süüdi :)

Küsimustikus võiks olla rohkem töö pealkirjaga seotud küsimusi.

Midagi ei saa teha - Trip.ee-s lihtsalt liigub selliseid inimesi, kellel on olemas mõningane ettekujutus teadustöö kirjutamise olemusest. Ma ei kipuks hukka mõistma inimesi, kes eeldavad, et suvalise kraadi saamine eeldab ka võimet vastavale kraadile vastavat küsimustikku koostada. Seekord pole see üldse kõige hullem, aga millegipärast pole me veel kordagi saanud lugeda tehtud uuringute järeldustest. Seetõttu pole imestada, et igal järgmisel küsitlejal tuleb lugeda aina sapisemaid kommentaare.

kõikidele vastajatele. Hetkel on laekunud üle 50 vastuse. Ootan veelgi kaasalöömist!

Kokku on seniseks laekunud 102 vastust. Vastajatest ülekaalus on olnud naised, seda siis 77%-ga. Ootaks veelgi vastuseid ja eelkõige loodaks ka meeste aktiivsemat osavõttu:) Kui lõpliku kokkuvõtte teen, siis annan tulemustest ka kindlasti tripi lugejatele teada. Aitäh, kallid kaasmaalased, you've been most helpful:)

Kas 102 vastust on tulnud tänu Trip.ee- le või oled kasutanud ka mõningaid teisi foorumeid?

Proovisin ka vastata, kahjuks polnud vöimalik oma elukohta panna. Aga ega ma vist ei kuulu Eesti elaniku alla ka:(

Sa Naks oled ammu mahakantud "miis" Maarjamaalt. :)

Ehk mitte päris mahakantud, kodakondsus ju on:))