Vaatamisväärsused Riias

Kas keegi oskab soovitada vaatamisväärsusi ja mõnda söögikohta Tallink Hotel Riga lähedal (Elizabetes 24).

Mis on lähedal? Minu jaoks on selle hotelli lähedal terve vanalinn, kus on nii vaatamist kui ka kuhjaga söögikohti. Kaardi võib julgelt hotellist küsida, kui muidu ei pruugi üles leida.

1
0

Tallinki uus hotell Riias asub üsna hea koha peal: bussi-ning rongijaam on kohe kõrval ning vanalinna kiviviske kaugusel, samuti kesklinn.

Kui arhitektuur pakub huvi, siis tõesti on Jugend see, mida tasub Riias vaadata. Kõnni aga hotelliste välja astudes mööda Elizabetes ielat kuni peaaegu jõeni välja, siis jaluta veidi tagasi, keera Antonias ielale, sealt omakorda Ablerta ielale.

Vanalinnas on nii Toomkirik kui Jaani seegi kirik (Jāna Seta), Suur ja Väike Gild jpm. Ilusa ilmaga võiks taksoga sõita Teletorni otsa, saab hea pildi, milline Riia välja näeb. Riias on ka Baltimaade parim ning ka ilusaim ooperimaja www.opera.lv - etendused on tasemel ning tihti huvitavalt ja tänapäevaselt lavastatud.

Mis puutub söögikohtadesse, siis oma paremad kogemused olen kirja pannud siia: http://tiny.cc/9gaw3

Ma julgen soovitada sushikohti - kui miski on Riias tõeliselt hea ja odav, siis see on sushi.

2
0

Ja muidugi - 1888 ehitatud-asutatud ming tänaseni tegutsev Riia Tsirkus on pea kõrvaltänaval http://www.cirks.lv/?en

0
0

Riia oma lähedusega on olnud sagedaseks sihtkohaks ja olulisemad vaatamisväärsused on praeguseks korduvalt üle vaadatud. Järgmisel tripil tahaks midagi uut - rendiks jalgratta või liiguks ühistranspordiga pisut linnast välja. Kas oskab keegi soovitada huvitavaid kohti, kuhu siht seada? Mõni lahe jõekallas, huvitav elurajoon, park, hea vaatega koht vms. Midagi, millest turismiga seotud portaalid ei kirjuta, aga mida kohalikud hindavad. Tallinnas käiakse lauluväljaku läheduses kilukarbivaadet vaatamas, mustamäel hüppetorni juures või Glehni pargis, õismäel ringi keskel asuv järv on nõukaarhitektuuri hea näide jne.

2
0

Teletorni külastamisest vast isegi huvitavam on Radissoni hotellis panoraamliftiga sõitmine üles baari, kust on imeline vaade linnale.

2
0

Ma ükskord käisin sellel tasuta ekskursioonil http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g274967-d1972237-Reviews-Riga_Free_Tour-Riga_Riga_Region.html Jube lahe oli. Vaatasin tripadvisoris, et neid tasuta tehakse seal päris erinevaid. Eks pärast tuleb tippi ka jätta, me jätsime ikka heldelt :)

2
0

Seda tasuta ekskursiooni julgen ka soovitada, oli nn "off the beaten track" ehk mitte vanalinnas, vaid mujal ja üsna huvitav.

Ilusa vaate saamiseks võib ka külastada nn Stalini torti, seal on küll kahjuks väike pilet, (oli vist paar euri) http://www.virtualriga.com/sights/latvian-academy-of-sciences/

Kes kesklinnast kaugemale soovib, soovitan ilusa ilma korra Mežaparki, mis on suur park, kus on ka huvitav järvekallas (ilusa ja sooja ilma korral saab ujuda, seal on ka piknikulauakesed ja Tallinnaga sarnane laulukaar). See on kesklinnast kaugel, kuid sinna sõidab tramm nr 11 (lõpp-peatus on Mežaparks). Kes veel käinud pole võib ka loomaaeda minna, mis samuti Mežapargi äärel.

Veel üks huvitav koht on Kipsala, üle Daugava jõe. See on huvitav uus ja trendikas elurajoon.

Võib ka jalutada Riia sadamasse, kus samuti võib piknikku pidada ja laevasid saabumas,lahkumas näha.

1
0

Minule on Mustpeade maja rikkalikult vaatamist pakkunud, sinna võiks veelgi minna. Kõige ülevam vabadussammas lähikonnas. Ja enne kojusõitu Riia turg bussijaama kõrval, mitte ainult arhitektuuriliselt - vaata ja imesta, müüjad on lätlased, kogu aeg käib "ludzu, ludzu" (palun), ostmisel prinditakse igas letis kviitung, puhas ja lõhnatu, eriti kalaosakord võrratu väljapanekuga ja meist märgatavalt soodsamate hindadega.

0
0

Ühinen annfhrt46-ga, palju kordi Riias käinuna sõime esimest korda restoranis Tokyo city, Vaatasime lihtsalt, et seal on palju sööjaid - järelikult hea. Nii oligi. Mõnusad supid, maitsvad sushid, soodne hind. Vaatamist on Riias muidugi meeletult, igale maitsele, mis vaid huvitab.

0
1

Värskendan teemat. Riias soovitan külastada loomaaeda. Mulle meeldib Riia loomaaed rohkem kui Tallinna oma. Ta on kuidagi kompaktsem ja armsam. Riias on kaelkirjak, kes on tõeliselt suur loom. Teine koht on Riia Automuuseum. Tehnikahuvilisele on selle külastamine tungivalt soovitatav. Lõpuks Riia vanalinn. Seal on mõnus õhtul pisut jalutada ja kui rahakott kannatab, siis õhtust süüa. Vene köögi sõpradele soovitan restorani "Old Traditions".

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased