Vältimatu isiklik reis Helsingist Tallinna.

Selline küsimus,kes on nüüd Tallinnas käinud,et elan, töötan Helsingis. Vanematel Tallinnas mingi jama,vaja nüüd 2-3 päev.sinna minna. Kas saan ikka tagasi,või pean 14p.seal garant.olema? Lähen autoga. Soome poole tagasi tulles prob. pole. Või peab testi tegema Tallinna minnes? Täiesti jama:(

Netist lugesin,et PPA ei saa takistada riigist väljumist. 

Kas PPA takistab Eesti riigist väljumist?

Politsei ei takista riigist väljumist, küll aga peaks inimene Eestist lahkudes olema tutvunud nii sihtriigi kui ka transiitriigi sisenemise ja võimalike eneseisolatsiooni tingimustega. Sama tuleb arvestada ka Eestisse tagasipöördumisel.

Juhul kui inimesele on määratud liikumisvabaduse piirang, kuid ta peab Eestist lahkuma, ei pea ta selleks taotlema PPA-lt eriluba.

 Tänud vastuse eest.

Sa ei pea Eestisse saabumisel testi tegema, see ei ole kohustuslik. Ja isegi kui oleks nõue jääda 14. päevaks karantiini (ma ausalt ei tea, kas Soomest saabujatel on see või pole praegu), siis see kehtib sel juhul, kui viibid Eestis vähemalt 14 päeva või kauem. Kui oled reaalselt kaks-kolm päeva, siis annad aadressi, kus Sa peatud, ja oledki need kaks-kolm päeva seal. Asukohast tohib ajutiselt lahkuda hädavajalikeks käikudeks (toidupoodi, apteeki). Aga kui pead riigist lahkuma, siis PPA Sind kinni pidama ei hakka. Nagu ise ka välja tõid:

 "Juhul kui inimesele on määratud liikumisvabaduse piirang, kuid ta peab Eestist lahkuma, ei pea ta selleks taotlema PPA-lt eriluba." 

Nii praegu ongi. Kevadel oli juhus, kus keegi härra saabus välismaalt, andis allkirja karantiini kohta, ja kolm päeva hiljem üritas lennujaama kaudu Eestist Saksamaale lahkuda. Sellest tuli suur jama ja teda minu teada riigist välja ei lastud ja sai vist karistadagi, sest 14 päeva karantiinis ei olnud täis. Aga seda ei nõuta enam.

Soomest tulles on järgmine nädal vajalik eneseisolatsioon.

https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-eneseisolatsiooninouete-kohta-euroopast-saabujatele

Kui Tallinnas piisab asjade korraldamiseks vanematega samas elamises olemisest, siis pole üldse probleemi. Kui vaja on vabamat liikumist, siis piisab, kui Soomes teha koroonatest 48 tunni jooksul enne Tallinnasse saabumist. Kui test on negatiivne, siis muid piiranguid Eestis olles ei ole.

Test tuleb nagunii enne reisi teha, või tahad vanemaid nakatada?

Odav see Soomes ei ole, pea 300 eurot.

Saabudes saad lasta tasuta teise testi teha, aga selle tulemused tulevad 1-2 päeva pärast alles.

Rein, ma ei saa aru, miks L.M.

peab testi tegema?

Viisakusest, et mitte võimaliku (loodetavasti asümptomaatilise) nakatununa põhjustada oma vanemate haigestumist ja võimalikku surma.

Aga võiks ka puhtast huvist teha sadamas, kui tohutut järjekorda just pole. Ikkagi n-ö "tasuta" (sest riik maksab need 68 eurot kinni) ja tulemus on reeglina siiski järgmiseks varahommikuks olemas.

Ja kui elan vanematega koos - kas peaksin ka viisakusest teste tegema?  Miks peaks inimene Soomest tulles ( ilma sümptomiteta) olema rohkem ohtlik kui siin elav inimene? Ja huvist tehes võib ka valepositiivse vastuse saada.

*Vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele 282 ei kohaldata liikumisvabaduse piirangut haiguse tunnusteta isikute kohta, kes on viimase 14 päeva jooksul viibinud Leedu, Läti või Soome territooriumil ning saabunud Leedust, Lätist või Soomest Eestisse, juhtudel kui:

isiku Eestisse saabumise eesmärk on töötamine, õppimine, tervishoiuteenuse saamine, perekondlikud sündmused või transiit. Eelpool nimetatud põhjustel ei ole enne Eestisse saabumist kohustust koroonaviiruse testi tegemiseks.

Eestist pärit, aga Soomes töötajatele, piirangud  ei kehti. Iseenesest mõistetamatu, et ei viitsi endale nii lihtsaid reegleid selgeks teha, vaid peab tulema neid Tripist otsima.

Küsimus oli ikka Soome elanikul ja ei loe mitte päritolu vaid alaline elukoht. 

No üldiselt saab end alati mingi erandi alla mahutada. Perekondlik sündmus käib küll kui seda kuidagi tõestada saab. Või broneeri hambaarstile aeg, läheb tervishoiuteenuste saamisena kirja. Pärast valeta arstile et jäid laevast maha. 

Minumeelest eesti numbriga autosid  praktikas Eesti piiril ei kontrollitagi ja kui mõne sellise kätte saad on ka suureks abiks.

Ma eeldan et teemaalgatajal on vaja tulla ja tal ikka mingid sanitaaralased teadmised on ning neid ka rakendab:)