Valed krediitkaardiandmed ja hilisem "no-show" tasu

Uurin, kas teie arvates on õigustatud, et hotell võtab minult "no-show" tasu.

Broneerisin ühe välismaise hotelli otse kodulehelt, aga kogemata panin valed krediitkaardiandmed. Hotell kirjutas mulle vastu: We kindly ask you to provide a new credit card in order to guarantee your reservation.

Minul olid aga selleks ajaks plaanid muutunud, ma sinna linna minna ei plaaninud ja seetõttu ma neile õigeid andmeid ei saatnud. Sain nende lausest aru, et seni, kuni ma kehvita krediitkaardi andmeid ei saada, on mu broneering ootel ehk tühistatud ja seetõttu ma eraldi tühistama ei hakanud.

Muidugi oleks minust ilus olnud anda otse teada, et ma siiski ei tule ja seepärast ei saada õigeid andmeid, aga segadust oli reisiga palju ja see jäi tegemata.

Nüüd küsivad nad kogu hotellis viibimise eest "no-show" tasu. Kas te oskate öelda, kas see on õigustatud? Kuidas saada aru lausest "We kindly ask you to provide a new credit card in order to guarantee your reservation"? Kas teie meelest tähendas see, et broneering tehti või ei tehtud? Kui ei tehtud, kas nad saavad siis võtta "no-show" tasu?

Aga kustkohast nad seda tasu võtta plaanivad?

5
0

Kui hotell saatis sulle kinnituse broneeringu kohta, siis oli tuba broneeritud. Kui ise tühistada ei viitsinud, siis läheb ilusti no-showna kirja.

Lause tähendab lihtsalt seda, et saada uued kaardiandmed, et broneering oleks garanteeritud. Mitte kinnitatud. Kui tuba oli tasuta tühistamisega näiteks saabumise päevani, siis hotell ei peagi midagi kaardilt võtma hakkamagi. Arveldamine võib toimuda alles kohal vms. Ja siis nad ei viitsi alati ka jälgida, kas kõigil broneeringutel on ikka kehtivad kaardi andmed tagatiseks jne.

Kuidas nad kohale tulemise eest tasu kätte saavad, seda ei oska öelda.

7
0

Ei, see lause ei viita, et kui sa andmeid ei saada, siis broneering tühistatakse. Broneering jäi jõusse, kuni selle tühistas mitteilmumine.

6
0

Kui sinu bronn oleks olnud ootel, siis oleks kirjas olnud: your reservation is pending või your reseration is on hold.

Jah, no-show tasu küsimine on õigustatud.

6
0

Pangast nad seda raha ei saa, aga nüüd sõltub sellest millises riigis see hotell asub ja kui suurest summast kokku jutt. Kui asi seda väärt on ja tahetakse edasi minna, loovutatakse nõue mõnele Eesti inkassofirmale.

3
0

ELis täitemenetlus/kohtutäitur, väljaspool ELi nõue vähetõenäoline.

2
1

Jah, õigustatud. Broneeringut tehes nõustusid hotelli tingimustega ja sõlmisid lepingu. Kui Sa broneeringut ei tühistanud, on su leping jõus - isegi kui kaardiandmed vanad või mõni muu tehniline rike. Kui sa kohale ei ilmunud, ootas su tuba sind ikka - seega on tegemist no-show'ga. No-show eest on hotellil õigus küsida raha. Sisuliselt on sul nüüd üleval võlanõue - iseasi, kas hotell hakkab selle asjaga edasi tegelema.

Mul on olnud näiteks olukordi, kus kiirustades maksan kiirelt kohvi/ piruka eest ja hakkan juba välja astuma - siis aga hüüab järele, et "oii, makse ei läinud läbi!". Kas ma saan rahumeeli poest välja kõndida? Ei saa, sest mul ju kauba eest tasumata. Mis siis, et ma tegelikult võibolla juba mõtlesin, et tegelikult ma seda kohvi ei tahagi ja kallaks selle hea meelega tagasi kui saaks ja ei maksaks.

6
1

Oletame, et sa oled fotograaf ja sind broneeriti pulma pildistama. Sa oled kõik ettevalmistused teinud ning teistele soovijatele ei öelnud. Pulma asukohta jõudes saad aru, et pulma pole. Kas tasu küsimine on õigustatud või mitte? Mõni ütleks, et täies mahus tasu ei tohiks küsida, sest tööd ju ei tehtud. Aga alternatiivkulu - teenimata jäänud raha, mida oleks mõne teise kliendi pildistamise eest sel ajal teenida saanud oli ju ikka.

0
1

Inimesed kuidagi ei suuda arusaada, et hotellid ja muud turistidele suunatud teenused ei ole heategevus. Turismihoojal kus hotellid on täis jne. Võtate võimaluse lihtsalt oma laiskusest kellegil teisel seal ööbida ja hotell kui äriettevõte, kes peab kasumit tootma, jääb oma rahast ilma. Kõige hämmastavam, te lihtsalt ei viitsinud, ei pidanud vajalikuks. Sellise ükskõikse suhtumise eest tulebki tasu maksta.
Ja isegi kui tegemist on hooajavälise broneeringuga, siis ettevalmistused tuleb ikka teha. Keegi peab arvutis andmeid sisestama, keegi peab kontrollima, et tuba on valmis vastuvõtuks jne.

14
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased