trip-krainetrip-ukraine-dark
Vallaline naine, üksi. Rand, päike, fitness, suvel. Kuhu?

Tere!

Selline teema ongi, et mul on suvel väike juubel tulemas ja tahaksin selleks ajaks täiesti üksi nädalaks ajaks kuhugi lennata. Pealine, et oleks soe, rand, natuke fitnessi! Internetis on nii palju pakkumisi, et lihtsalt ei suuda otsustada! Mallorca, Kanaarid, Hispaania jne., jne. Hotellidest rääkimata! Äkki oskate midagi soovidata, kus juba ise olete käinud? Oleksin igasguse info eest tänulik!:) Nii enam-vähem € 500- 700 saaks välja käija!

Tänan!

Selle rahaga nüüd küll ei saa nädal hotellis ööbida kohtades mis välja toodud. See summa kulub puhtalt hotelli peale.

Kreeka,viimase hetke reis Finnmatkad!Siis jääb kokteiliraha ka!

Täpsustan, et € 500-700 saaks just lennu ja hotelli peale välja anda!:)

Pärnus ma elan, nii et see jääb ära! Aga tänan soovituse eest!;)

Selle rahaga saab võtta isegi reisipaketi kõik hinnas teenusega näiteks Türki, mis on looduslikult väga ilus maa. Muidugi on seal suvel päris kuum, ei tea kui suurt kuumust talute. Olin ise Türgis septembris, siis oli seal väga mõnus. Ka Bulgaariasse saab selle raha eest reisipaketi võtta.

Arvan ka et Kreeka, seal parasjagu hea odav, aga ilus, ja kus on soomlasi, seal on alati ka teisi naisi, ja fitnessi! :) Kanaaridel olen üksi käinud ja oligi ka natsa üksildane seal kaljude vahel. Mandri-Hispaanias kardan et sama lugu - hispaanlane on tiba uhkem ja reserveeritum rahvus kui kreeklased (pakun). Kanaaridel suuri keskusi eriti pole ja uued kuurordid-hotellikeskused on seal ikka ütlemata koledad tegelikult. Kõik imporditakse laevade ja lennukitega, ei ole eriti odav isegi vein mitte.

Santorini ehk isegi mitte, pigem Kreeta vms korralik suur saar, aga panen siia sellegipoolest ühe Oia foto lingi isu äratamiseks, Wikipediast. :)

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Oia_Sunset_3.jpg

Nendesse sihtkohtadesse, mis Sa loetled, selle rahaga ei saa. Kuna oled üksi, siis tuleb ju ühese lisatasu juurde. Soovitan ka Bulgaariat. Mina lähen näiteks Nessebari aga maikuus. Selline hotell nagu Sol Marina Palace Sunny Beach, Nessabar. Olen ennegi puhanud seal ja väga rahule jäänud. Muidugi võib ka puhata Sunny Beachis. Teine variant on Türgi. Praegu on Novatoursil soodushinnad kuni 31.01.2013. Sissemaks 60 eurot ja kogusumma kuu enne sõitu.

Palun selgitage (ilma naljata, ma tõesti ei tea), mida tähendab selles kontekstis "fitness"?

Ma soovitaks ka m6nda Kreeka saart.Selle raha eest saab ju kyll täitsa paljudesse kohtadesse reisipakette. Ei pea Pärnus suvitama:) Kusjuures olen märganud, et Pärnus puhkamine tuleb teinekord kallim kui kuskil Vahemere ääres näiteks. Aga kuna praegu on jaanuari l6puni Novatoursil ka soodushindadega reisid saadaval, siis mina valiksin nt Rhodose v6i Kreeta. Vaatasin järele, ka 1 inimesele on saada ja hind selles vahemikus nagu sulle sobib. Sooja ja randa saad kindlasti ja l6busaid kreeka inimesi näha ja nende m6nusaid tavernaid kylastada.Fitnessi koha pealt ei oska midagi öelda, olen sama loll nagu tripp:) Kanaarid jätaksin talviseks sihtkohaks, siis on valikud piiratumad.

"Pealine, et oleks soe, rand, natuke fitnessi!" tõlge annab: fitness=sobivus

Kui sooja randa ja sobivust, siis selle raha eest Hispaaniasse: põhja pool Costa Brava http://trip.ee/taxonomy/term/2421 lõuna pool rahulikum Costa del Sol

Minu soovitus Itaaliasse ning täpsemalt Sitsiiliasse sellisesse kohta nagu seda on San Vito Lo Capo. Või siis Favignana. Mõlems kohas väga super. Favignana on pisike saar, kuhu saad Trapanist paadiga kohale. Märksõnadeks mõnusad matkad türkiissinise mere kaldal ning maitsev toit.

Lennust võtad Tallinn-Bergamo (Ryanair) ning seejärel Bergamo-Palermo (Ryanair). Palermo lennujaamast saad mõnekümne euro eest sebida transferid mõlemasse kohta. San Vito Lo Capos võin anda kontakti öömaja kohta, mis on väike perehotell, millel katusel bassein. Asub merest ca 1 km ning põhimõtteliselt linna keskuses.

Costa Brava puhul soovitan vaadata nö moodsat Veneetsiat, Empuriabrava.

Mina soovitan ka Sitsiiliat. Olen ise selle omal käel ja üksinda (naisterahvas, tol hetkel 23a) läbi teinud. Palermo'le kulub ca 2 päeva, siis sealt saab teha rongiga ühepäeva reise nt Agrigentosse või nt Cefalu'sse (armas väike kuurortlinn, väga meeldis).

Samuti meeldis eelnevas kommentaaris kirjeldatud Favignana saar - väike saar, millel on armas väike keskväljak ja kus on väga hea rattaga ringi liikuda (saab ennast liigutada ja näha saart ja erinevaid lahesoppe; veepudel rattaretkele kindlasti kaasa!). Vaikne ja väike saar. Loomulikult on kaljude servast ilusad vaated erksinisele merele. Ise ööbisin seal ühes 3 või 4 tärni hotellis (7 aastat tagasi küll), kus olid mõnusad suured terrassid (tuba asus teisel korrusel ja terrass oli suurem kui tuba ise), kus sai ka päikest võtta ja vaikuses raamatut lugeda.

Kõik reisid tegin rongiga (v.a. siis laevasõit Trapanist Favignanale), rong on kiire ja mugav. Ainus miinus sellise isetehtud reisi puhul Sitsiiliasse ongi see, et tuleb lennata ümberistumistega. Ise lendasin ammusel ajal Tln-London-Palermo (Ryanair + Easyjet kombinatsioon).

Selle raha eest saab väga edukalt Mallorcale kui ka mandri Hispaaniasse. Ise käisin möödunud suvel Mallrocal, tuleb muidugi osata ise komplekt kokku panna. Oleneb, kui mihkel sa selle peale oled. Mallorcale sain Ryanairiga 250/in ja 3* hotell (rannast 100m) kokku kahes erinevas kuurordis kokku 8 päeva 300 €/ inimene koos kahe söögikorraga, ning seda booking.com-st.

Olen tähele pannud, et praegu müüakse pakettreise ka sama hinnaga.

See on ka mõte, et vaadata kõigepealt, kuhu Lõuna-Euroopasse (ilmselt ju ikkagi :) saaks kohale soodsa hinnaga, ja küllap siis kohapeal tegevust juba leiab. Ei peagi ju minema nädalaks - ka 4 päeva on hea puhkus, ja selle võrra saab ehk midagi enamat siis lubada. AirBaltic siin just reklaamis pileteid 49 ja 59 eur /ots alates...

Põhimõttel, et seltsis siiski segasem, tegin põgusaid otsinguid nt veinireiside, kokkamispuhkuste ja joogalaagrite osas. Neid peaks ka soodsama hinnaga leidma, kui hästi otsida. Nt miski veinide degusteerimise-kokkamise kursus kuskil Hispaania talu-mõisas, need ei pea alati nii peened ja kallid olema, ja selliseid on samas palju. Itaalias on kokkamiskursusi samuti palju ja on ka ühepäevaseid, või Hispaania suurlinnades - Barcelona jne, kuhu peaks olema lihtne lendu organiseerida. 1päevased on ka sagedamini nn avatud rühmadele, samas kui villad ja mõisad tihti eeldavad et tulijad panevad ise rühma kokku. "Single tours" vms üksikutele võib muidugi ka otsida.

1 päeva kokkad, 1 päevaks otsid miski spa või kohaliku joogakeskuse, 1-2 päeva shoppad-tutvud arhitektuuri ja kultuuriga, miski kontserdi ehk leiab õhtuks ka, ja ongi puhkus missugune.

Siin nt üks kahepäevane konjaki mekkimise reis Prantsusmaal 439 gbp (lend tuleb ise organiseerida aga see-eest majutus ja toitlustamine on juba hinnas) http://www.winetours.co.uk/tours/view/187/may-bank-holiday-champagne

joogalaagreid otsides leiab igasugu häid asju, kuna neid tehakse ka kättesaadavama hinnaga, see-eest aga alati Eriti Ilusates Kohtades:

siin nt al 335 gbp (oma telgiga) - 4 päeva lopsakas lillelises inglise häärberis http://www.yogaonashoestring.com/Hazelwood2013.htm

või 450 gbp (telgiga), 650 gbp (toamajutusega), Puglias Itaalias http://www.yogaonashoestring.com/PugliaMay2013.htm NB! telgi puhul ei ole ühese toa lisamaksu nagu paljude tsharterreisipakettide puhul :)

viimast kanti võiks küll väga soovitada nii erakordsuse kui toidu maitsvuse kui ka lihtsalt itaallaste elurõõmu ja päikselisuse poolest. Lõunas nad on lahkemad ka ja elu on odavam kui ülerahvastatud ja turistidest tallatud Põhjas. Ja rühmaga koos olla on siiski toredam kui päris üksi. :)

Itaalias leaks lihtsalt ka terme-puhkusi, terme'd on siis looduslikule vulkaanilisele (soojal) veele rajatud ravi- ja puhkuse orientatsiooniga veepargid täiskasvanutele. Suur veeparkide saar on Ischia (Napoli kaudu) aga neid leiab Itaaliast mujaltki. Sellises on tegevust nii palju - ühest basseinist teise, ühest saunast teise, et seltskonda rohkem polegi eriti vaja. Õhtuks hea raamat ja kohapealt pudel veini ja...

Endale sobiva hinna leidmiseks peaks neid lihtsalt otsima, otsima ja otsima :) - yoga retreat, fitness camp, affordable spa holiday vms, või kui lihtsamat pakettreisi tahaks siis ka soome korraldajate lehekülgedele võiks vaadata (Aurinkomatkat vms), kuna sealt kandist võiks selliseid naistereise ja -eesmärke nagu rohkem olla, soome naine kõike sellist armastab :) Siin nt Rethymnonis Kreekas on nimetet koguni 3 spordisaali, milles vähemalt ühes ka aeroobika ja joogaklassid; lisaks matkarajad. http://www.aurinkomatkat.fi/kreikka/rethymnon-kreeta/kohdetiedot

Kreeka viimase minuti hinnad Aurinkol näivad algavat 550 eurost, too Rethymnon juuniks tavahinnaga al 685 eur, söökideta. Kuigi vast ka Eestist tehakse Kreeka-reise, kuigi soomlased majutavad enamasti kenamatessse kohtadesse.

Soome kaudu võib ka lennata - pardateenindus on parem, puhkus algab ja lõpeb lennuga! :) ja sadamast lennujaama rännata on selle uue trammiliiniga täielik lust - 4.50 eur ja trepist treppi tramm+buss, äärmiselt mugav. http://www.aurinkomatkat.fi/tarjoukset Estravel müüb ka kindlasti kõiki neid reise, nad ju Finnairi tütreke Eestis.