Veepargid ja loomaiad Euroopas

Millised on veepargid ja loomaaiad on samaväärsed või pigem oluliselt paremad kui Tallinna loomaaed ja Livu veepark Jurmalas ning jäävad enam-vähem marsruudile Tallinn-Poola-Baierimaa-põhja Itaalia-Horvaatia-Ungari-Slovakkia-Tallinn?

Ise pakuks veeparkidest Tatralandiat Slovakkias ja Solarist Šibeniku lähedal Horvaatias, aga loomaaedade osas on teadmised kehvad. Wikipediast küll mingi ülevaata sain (Wroclaw, Praha, Liberec, Budapest). Kas mõni akvaarium Euroopas näiteks on samal tasemel Nagoya, Toba, Osaka või Okinawa akvaariumiga? Esimeses kolmes olen ise käinud.

Sinna marsruudile võiks klappida tulles Euroopa parimaks peetav loomaaed Viinis ja minnes number kolm, milleks on Leipzig. Oma kogemusest võin kinnitada, et Leipzig on tõesti tasemel, Viini loomaaias pole veel kahjuks käinud.

Tropical Islands Berliini lähedal on päris omapärane veepark. https://www.tropical-islands.de/en/

Baierimaale ja Itaaliasse minnes jääb Berliin kõvasti suunast kõrvale.

Kunagi torkisin nööpnõeltega guugli kaardile seokesi asju, ehk mõni abiks: https://drive.google.com/open?id=1a_l6qsyAZye3_p8EL2Airu_QK0k&usp=sharing Ei välista kaardi täiendamist.

Kõigis pole jõudnud käia...

Wroclawis on väga hea ja suur loomaaed. Olime lastega eelmisel suvel.

Mulle meeldis väga Varssavi loomaaed, kindlasti soovitan külastada, kui teele jääb.

Horvaatias, Istralandia veepark. Eelmisel aastal külastatud ja väga super elamus. Tegevust terveks päevaks väikestele, kui ka suurtele. Soovitan!

Lissaboni akvaarium on suht üks parimaid kus käinud olen. Aga see ei jää just su teekonna peale.

Kuna tegelikult on tegemist päris huvitava teemaga, võiks seda tõesti veidi laiendada ja jagada soovitusi Euroopa veeparkide ja loomaaedade kohta laiemalt (vabandused teema algataja ees). Oleks kasuks kõikidele.

Kui rääkida laiemalt siis Berliini loomaaed on üks paremaid mida me oleme külastanud ja kui sealkandis juba olla siis Tropical Islandi nö veekeskust tasub kindlasti ka külastada.

Loomaaedade ekspert Anthony Sheridan on Euroopa loomaaedu võrrelnud aastaid. Kindlasti on loomaaedade pingeritta seadmine küsitav ja kahtlane, sest külastaja seisukohalt on tegelikult oluline just subjektiivne emotsioon. Samas mingisuguse pildikese see annab. Tervet edetabelit ma kahjuks ei leidnud, aga siin on kokkuvõte 2015.a. reitingu kohta. Loomulikult oleks huvitav tervet pingerida näha. http://www.zoo.ch/documents/AnthonyDSheridan_ZooRankingLists_MediaRelease.pdf

Aqualandia on suht äge veepark Lido di Jesolos. http://www.aqualandia.it/

Berliini ja Lissaboni loomaaiad olid unustamatud, palju vaadata, rohelus ja lastele meeldejäävad. Lissaboni teeb muidugi eriliseks üle puuride sõitmine, võtab ikka võdisema, kui lõvipuur on otse jalgade all.

Upitan teemat ja uurin, millist loomaaeda soovitate külastada lastega Lõuna-Poolas - Wroclaw, Krakow või Varssavi?

 Berliini on palju kiidetud,. Augustis saan oma arvamuse kirjutada.

Berliin ja Viin on mõlemad head. Berliini oma meeletult suur, vabalt võib terve päeva seal veeta. Viini loomaaed on kompaktsem.Soovitan ka Whipsnade'i Inglismaal, kui keegi sinnakanti satub.Kaugest lapsepõlvest oleks nagu meeles, et ka Riia loomaaed oli äge, aga et ma hiljem pole seal käinud, siis vb tegemist vaid ilusa mälestusega :)

 Riia oli tõesti nõukaajal hitt omaette. Kardan, et täna pigem tavaline loomaaed.

Moonwalk - kõiki kolme võib külastada, lastel rõõmu ikka. Kui aga pingeritta panna, siis selgelt Wroclaw kõige värskem, korralikum. Krakowi ja Varssavi paneks suht samale tasemele. Varssavi suurem, aga väsinum - midagi Tallinna sarnast, on ilusaid sektoreid ja on kohati mingi vana betoon. Krakow väiksem, mäe otsas metsa sees, seetõttu selline eraldatud ja sümpaatne.

Ka mina soovitaks Wrotslawi loomaaeda , koos oma Afrykarjumiga , mis on uus ja moodne ehitis . Loomaaia vastas üle tänava on multimeedia purskkaevud . Käisime seal selle aasta aprillis ja jäime väga rahule !!