trip-krainetrip-ukraine-dark
Vietnam ja Kambodža

Tere! Paluks nõu ja kriitikat. Piletid Hanoisse taskus, reisiplaan on esialgu selline:

04.02 - ~16:00 Jõuab lend Bangkokist Hanoisse. Plaan on õhtul minna öörongiga Lao Caisse. vietsapatravel.com-i abi ja nõuga õnnestub ehk veel enne öörongi värskendada ja pesta.

05.02 - Lao Cai, Sapa ja trekking. Öö ilmselt Sapas hotellis, kuna lennud ja öörong vahetult seljataga.

06.02 - Trekking ja õhtul öörongile Hanoi suunas. 07.02 - Hommikul jõuame Hanoisse, päev Hanois. 08.02 - Hommikul Halong Bayle, õhtuks tagasi, et 23:00 väljuvale öörongile Hue suunas minna. Ilmselt hotellis ennem rongi väljumist värskendada. 09.02-11.02- Hue 11.02. - Taksoga Huest Hoi An 11.02-13.02 - Hoi An 13.02 - Hoi An - Da Nang taksoga, edasi lennukiga HCM 13.02-16.02 - HCM 16.02 - HCM - Sihanoukville bussiga. 16.02-19.02 Sihanoukville, üritaks Koh Rongile minna 19.02 - hommikul Phnom Penhi suunas bussiga 20.02 - Päev Phnom Penhis 21.02 - Hommikul Phnom Penhist Siem Reapi bussiga 21.02-24.02 Siem Reap 24.02 - Siem Reapist lendaks Bangkoki 24.02-25.02 Bangkok 26.02 varahommikul tagasilend.

Mida soovitate teisiti, mida paremini?

Hoi An piisab ühest päevast,samuti HCM. Sihanoukvilles raiskad ka aega , liigu kiiremini ,selleks kasuta rohkem taksosid. Kokkuhoitud päevade arvelt võiksid käia ära Laoses. Aga muidu väga asjalik kava,mulle meeldib.

Tänud arvamuse eest. Sihanoukvilles päris olla ei tahagi, pigem minna Koh Rongile, et seal mõned päevad mittemidagi teha...

Hetkel jäi Mekong Delta välja, ehk on siis mõte HCM arvelt seda külastada? Ja kui Hoi Anilt tasub üks päev vähemaks võtta, siis ehk võiks ühe öö Sapas kusagil külas kodumajutuses ikkagi veeta lisaks?

Endal Vietnami reis planeeritud alles järgmise aasta teiseks pooleks, kuid kattub teataval määral teemaalgataja marsruudiga. Mõned asjad mis mõeldud teisiti: Ha Longi lahe reis tuleb mul pikem. Min. 2D/1N, heal juhul isegi 3D/2N. Kas 1-päevane reis sinna mitte liiga lühike ei ole? Sapas plaanitud samuti olla 2 päeva. Hanoist sõidan Ninh Binhi, kus karstunud ala. Saab paadiga jõgedel sõita ja maastikku nautida. Hues ja Hoi Anis kummaski kavatsen olla ainult 1 pika päeva, sest ilm peaks sügisel seal kehvapoolne olema. Lisaks 1 päev taksosõidule Huest Hoi Ani koos peatumistega. Edasi HCMC-sse öörongiga ja sealt ilmselt lennukiga Seam Reapi, kus ka 2-3 päeva. Sihanoukvilles ja Phnom Penhis varem käidud. Rannapuhkus ei huvita. Jään huviga reisimuljeid ootama. Et mis läks korda ja kus oleks võinud pikemalt-lühemalt olla

To ROOP Sinu plaanitud reis on suuremas osas erinevate reiside jooksul läbi tehtud, sellest Vietnam Oktoobris 2013, reisikirjeldus on siin: http://trip.ee/node/82971

Lähtuvalt oma kogemusest teen mõningaid ettepanekuid. Olulisim neist on piirduda Cambodias ainult Siem Reap'iga. Kui ma õigesti aru saan, on Koh Rong'i roll selles reisis täita rannapuhkuse osa. Bussidega liiklemine Vietnamis ja Cambodias on vaevaline - keskmine liikluskiirus on vaevalt 40 km/h . Soovitan selle asemel käia Phu Quoc'i saarel. Varakult Vietjeti pileti ära ostes ei tule see ka kallim, kui Koh Rong'i külastus. Phnom Penh jääb Sihounukville'st Siem Reap'i siirdudes tee peale, kuid otsest põhjust sinna minna (minu arvates) ei ole. Teie reis on piisavalt lühike ning ainuüksi Vietnamis saab selle aja kiiresti kuluma.

Pakun välja omapoolse versiooni reisikavast:

04.02 – ~16:00 lend jõuab Hanoisse. Öörongiga Lao Caisse, võta SP3 ehk hilisem rong, jõuad hiljem kohale ja saad kauem magada.
05.02 - 07.02 – Sapa ja trekking. Kaalu võimalust minna esmalt Lao Caist Bac Ha-sse (buss kell 8.15), vaadata ringi ning minna sealt järgmisel päeval Sapasse. Kindlasti 2 ööd põhjas kohapeal - need on seda väärt. Kui Sapa on turistlik mägikuurort nagu neid leiab ka Austrias siis Bac Ha on "päriselt" Vietnami linnake, ümbruskonnas mitu külakest, kus ise ringi jalutada. Ilmselt kõige autentsem koht, kuhu reisi jooksul satuksite.

07.02 – õhtul öörongile Hanoi suunas. 08.02 – Hommikul jõuame Hanoisse, päev ja öö Hanois. 09.02 – päev Hanois, õhtuks Halong City-sse. Kuna bussisõit mõlemas suunas võtab aega 4 tundi, siis ühe päevaga ei jõua te mitte midagi. Hanoid ei tasu alahinnata - väga huvitav ning elav linn 10.02 - Halong Bay, õhtuks Hue öörongile 11.02–12.02– Hue
12.02. – Taksoga Huest Hoi An'i (võib ka bussiga) 12.02–14.02 – Hoi An Kindlasti tasub 2 päeva kohapeal olla, jõuate ka rannas käia. Vietnami parim toit. Kõige mõnusam linnake Vietnamis. 15.02 – Hoi An – Da Nang taksoga, hommikune lend HCM 15.02–17.02 – HCM (selle ajaga jõuate ka tunnelites ära käia) 18.02-21.02 – varahommikune Lend Phu Quoc-ile. Koh Rongiga samas lahes asuv Vietnamile kuuluv saar, puhas rand jne 21.02 Lend Phu Quoc HCMC ja edasi lend Siem Reap'i 21.02–24.02 Siem Reap , 2 täispäeva kohapeal on täiesti piisav 24.02 – Siem Reapist lend Bangkokki (võib võtta ka bussi, aga siis kulub reisile terve päev, samas mõne aasta eest lendas seda vahet ainult Bangkok Airline's kirve hinnaga) 24.02–25.02 Bangkok 26.02 varahommikul tagasilend.

Kui soovite minna ikkagi Kambodžasse siis kava on hea, kui Vietnami siis msanderi kava on ka hea. Pōhiline mitte unustada peamist- mida rohkem kohti kirja saad,seda ōnnestum ja tasuvam reis. Ega siis iga pàev Aasiasse satu. Edu.

4 veebr 2014 peaks lõppema Tet -kohaliku uusaasta pidustused. Olge valmis raskusteks rongipiletite saamisel. Võtke kaasa soojaid riideid, sest põhja-Vietnamis veebruar loetakse veel talvekuuks. Kevadet soojema ilmaga on loota märtsis.Teti kohta- http://gotoadmin.amchamvietnam.com/event

Ei ole sellel Sihanoukvillel viga midagi, täiesti mõnus koht vedelemiseks. Olen seal paar korda Serendipity's vegeteerinud. Võta lihtsalt majutus otse randa, ei pea ilmtingimata kaasmaalaste juures ööbima. Need HCMC tunnelid ajasid haigutama, tüütav. Halong Bay's käi Cat Ba saarel ära, tõeliselt lahe koht. Näed rohkem ja palju mõistlikum, kui need mitmepäevased praami tripid.

Endal kavas Vietnami minna jaanuari keskel. Kuidas on kas Sapa ja Hanoi külastamine jaanuari keskel tasub ära. Mõned on selle maha laitnud , kuna ilm on vihmane ja külm. Ootan mõtteid.

Sapas ei ole vihmase, uduse ilmaga tõesti eriti midagi teha, vaateid ei mingisuguseid. Kogu see jant nende erinevate niinimetatud hõimudega(sai rolludel enamus nood 'etniliselt huvitavad' külad läbi kimatud) meenutavad meie jõule Viru Keskuses. Puhas turismibisnis.

Kas arvad, et jaanuari keskel on selle kandi külastamiseks halb aeg

Kui bussisõiduks nt HCMC ja Phnom Penhi vahel peaksite kasutama nt Mekong Express busse (mida netis kiidetakse) siis piletit ostes laske kohad kindlasti panna nö kaassõitja poole, mitte juhi taha. Juhi taga nimelt palju kitsama istmevahega pingid. Mulle piletimüüja selle kohta miskit ei öelnud ja nii ma kuni piirini piinlesin seal oma 1.85cm pikkusega.

Ega ma Sihounukville'i maha laida, aga rannapuhkuse jaoks ei ole küll vaja Vietnamist Cambodiasse minna - see ots võtab mõttetult palju aega ära (arvestades reisi kestvust). Tegelik (ja ainus) põhjus Cambodiasse minna on ju Angkor Wat ja muud templid.

Msander,mōtle enne kui midagi toksid ekraanile. Roop , kasuta rohkem Oma pead ja ei ole môtet siinsete klounide nôuandeid eriti tôsiselt vôtta ja Kambodža on lahe ,ei kaota mitte kui midagi kui ei nàen seda Angor Watti. Enamus siinsed on ahned vōidusōitjad( iga reisikava on nagu mingi hullu tōmbleja trip) . Naudi reisimist,parim OSA reisist on kohalik elu-olu ,inimesed,nats kultuuri,toidud ja kui saad siis poonuseks meri ja rand.

Angkor Wat on võimas, kindlasti leiab rannas vedelemise vahele nii palju aega, et seal ära käia. Kas oskate head nõu anda, kas Hanoist lõuna poole liiguvad rongid? Ja kui liiguvad siis millega on seal parem ja odavam liikuda kas bussi või rongiga?

leokran, äkki oled ise hoopis kloun? Igalühel on õigus omaarvamusele ja see ei pea ülim tõde olema. Ka mulle ei meeldi Kambodža ja see ei tee veel minust klouni. msanderi jutus on iva tõesti sees, rannapuhkus Kambodžas ei erine suuresti rannapuhkusest Vietnamis, kui välja jätta Kambodža räpasus, pealetükkivus, igal nurgal pepu lohku tõmbamine, korruptsioon ja mitukümmend aastat mahajäämust. Ja ei tasu unustada, et Vietnamist Kambodžasse võtab terve päeva aega.

Roopi plaan minu meelest liiga tihe, liiklus aeglane, orgunn võtab aega ja ringivaatamiseks peaks ka aega jätma, lihtsalt läbi tormata pole mõtet. Ise oleme kaks reisi teinud ja kaks kolmandikku sellest plaanist tehtud, Sapa ja Ha Long veel ootamas. Hoi An väärib pikemat peatust ja ka Hanoist ei jõua lihtsalt niisama läbi hüpata, aeg lihtsalt kulub kiiremini, kui arvata oskab. Muidugi parem kui on suurem plaan ja leppida sellega, et mõni asi jääb tegemata, kui ilma kodutööta minna ja ei tea mida teha.

Punkel. Ka mul on hingest jube kahju,et neis riikides pole veel güprok seinu ja eroopa liidu sanitaarnōudeid aga kui ükskord demokraatia,see ainuöige ameerikalik, sinna jôuab ja koos sellega lüüakse Kord majja köikides eluvaldkondades ,vot siis Tasub sinna reisida aga seniks ,palun, reisige nàiteks euroopasse,see rahuldab kōiki esteete.

Kuule, leokran, kas on liiga palju palutud, et postitused oleks arusaadavad ka teistele?

Myanmar sai pisikese bussiga kahe nädalaga läbitud. Liikumist oli palju ja graafik tihe, ent kokkuvõttes oli väga hea reis. Seega Kambodža teid ja bussisõitu väga ei karda. Tahaks ikka Kambodžas Koh Rongil, Phnom Penhis ja Siem Reapis käia. Reisiseltskond koosneb seiklusi tervitavatest mittepeenutsevatest härradest - prussaka või kahe pärast keegi kiljuma ei hakka.

Mure tekkinud aga Sapaga. Ilm veebruari alguses on ikka külm, udune ja niiske - kas tasub sellise riskiga, et päikest ei näe, sinna üldse minna? On keegi veebruaris Sapas käinud?

On kellelgi kogemust Huest Hoi Ani mootorratastega sõitmisel? Kas ise ka ikka sõita saab või on seal ainus variant tagaistmel istuda?

Lisaks. Kokkupuuteid HCMCst Sihanoukville-i reisimisel osalt paadiga, edasi bussiga. Et nii näeks põgusalt ka elu Mekongil?

Ma ise plaanis jaanuari lõpus Sapasse minna ja lugedes siin postitusi hakkan selles juba kahtlema.Sooviks samuti teada muljetest natuke külmast ja niiskest Sapast. Ise liikusime mõned aastat tagasi bussiga Sihanoukvillest Kepi ja sealt edasi ´Ha Tieni. Sõit oli Kep-st Ha-Tieni huvitav ainult see jäeti täpsustamata, et bussiga saime Vietnami piirini ja sealt edasi kulges sõit tsikli tagaistmel. Kep oli ka ääretult mõnus ja vaikne koht Cambodzas.