Vietnam - Kambodža - Laos - kuidas lühendada reisi 18-lt 14-le päevale?

Soovime minna sügisel kaheks nädalaks Vietnam - Kambodža - Laos reisile. Kohalik reisibüroo pakkus järgmise kava, mis on kahjuks 4 päeva pikem kui meil võimalik. Mida saaks siit välja jätta?

Tänan ette.

Day 1 - Hanoi Cyclo tour through the old town

Day 2-3 - Hanoi-Halong Bay Hanoi City tour, after that to 2day/1 night Halong Bay Cruise

Day 3 - Halong-Hoi An Cruise at Halong continues, after that back to Hanoi, flight to Da Nang –Hoi An

Day 4 - Hoi An sightseeing

Day 5 - Hoi An – Hue

Day 6 – Hue – sight seeing – flight to Ho Chi Minh

Day 7 – Ho Chi Minh – Cao Dai Religion & Cu Chi Tunnels – Ho Chi Minh

Day 8 - Ho Chi Minh – Vinh Long – Can Tho

Day 9 – Can Tho –Chau Doc

Day 10 – Chau Doc – Phnom Penh (by speed boat) in the morning

Day 11 – Phnom Penh sightseeing

Day 12 – Phnom Penh – Siam Reap

Day 13 – Discover magical Temple city Angkor Wat

Day 14 – Siam Reap – Angkor temple complex

Day 15 – Siam Reap – Vientiane (flight), sightseeing

Day 16 – Vientiane – Luang Prabang (flight), sightseeing

Day 17 – Luang Prabang – Pak Ou Cave

Day 18 – Luang Prabang - Departure

Ära torma, võta rahulikult maa või kaks korraga. Või leia juurde vähemalt nädal veel. Elu näitab, et harva läheb kõik plaani päraselt. Lennuks halb ilm, taifuun jne ja plaan on põhjalikult pea peale keeratud.

Kas see on aprillinali? Kui ei ole siis soovitan välja jätta 2 riiki ja valida 14 päevaks Laose või Vietnami või Kambodza.

Eks ta paras kihutamine tuleb, kui soovid 14 päevaga 3 riiki läbida. Kui vähegi on tahtmist, soovitan ööbusse või hilisõhtuseid/varahommikusi lende võtte, et päeval linna nautida või mis iganes selles kohas plaanis teha on. Nt, päev 5, Hoi An - Hue, mäletamistmööda sai seda öösel edukalt bussiga sõita, aga 100% enam ei mäleta (LP on ka välja laenutatud hetkel...) 8 päev on ka põhimõtteliselt bussis sõit, aga peaksite vististi ujuvate turgudeni jõudma. See oli lahe küll. Aja kokkuhoiu mõttes, võid Angkori peale 1 päeva jätta, mitte 2, nagu pakutud ajakavas. Kui jõuad enne kella 6, päikesetõusu ajaks kohale ning lahkud 17 paiku õhtul, usun, et jõuad päris palju vaadata. Kambodžas soovitan tegelikult minna ka Sihnoukville, kus mõned eestlased gostiinitsa püsti pannud (see teema vist siin ka eelnevalt üleval olnud, kasuta otsingumootorit) - tegemist on laheda linnaga, kus pikk-pikk ja mõnus rannajoon lebotamiseks. Väike hingetõmme kuluks sellise tempo juures vast äragi. Laose kohta ei oska miskit kosta, sest jätsin isegi ajapuuduse tõttu selle järgmiseks korraks. Äää kiirusta, võta aega reisi nautimiseks.

Head reisi!

Pikad otsad on meil plaanitud lennukiga. Kui riikide arvu piirata, siis küsimus siis ka selles, et milline osa jätta järgmiseks korraks?

Me olime Vietnamis just 14 päeva. Arvasime, et jõuame sellele riigile tiiru peale teha, aga jõudsime vaid Saigoni, Mekong delta ja Dalatiga tutvuda.

Teil on kõva riskifaktor sees - lennukid. Väga võimalik, et kõik läheb tõesti plaanipäraselt, natuke suurem on siiski tõenäosus, et vähemalt mõni lend hilineb tunde ja liigagi võimalik on see, et mõni lend just teile olulisel päeval tühistatakse. 14 päeva on selgelt vähe, seda niikuinii, aga kui jääte oma plaani juurde, siis jätaks ära Laose. Vientiane pole eraldi minemist minu meelest väärt, aga Luang Prabangi ja ümbruse jaoks on aega liiga vähe.

Phnom Penh ja Vientane võib rahulikult välja jätta, piisab läbisõidust ja paarist tunnist

Pealinnad ja muud suurlinnad kipuvad reeglina üsna ühte nägu olema, kuigi neis on tavaliselt ka peidus mõned "must see"-asjad. Kui aega vähem ja/või tahad näha rohkem tavalist kohalikku elu ja maad tundma õppida, siis tasuks pigem suurlinn vahele jätta. Olime aasta alguses Kambodžas ca 10 päeva ja Vietnamis ca 20 päeva, käisime Kambodžas läbi lisaks Angkorile mõned templid/varemed põhja- ja keskosas (jäid käimata nii Phnom Penh kui ka eestlaste lemmik Sihanoukville), Vietnamis läbisime lõunapoolse jupi kuni Hoi Anini (Saigon, Mekongi delta, Mui Ne, Dalat, Hoi An), rohkem polnud ka plaanis. Selline mõnus tempo, jäi piisavalt aega rahulikult istuda ja ringi vaadata. Seepärast tõusevad teemaalgataja ajagraafikut vaadates juuksed püsti...

Su tempo on liiga suur, parem võta selle 14 päevaga ette ainult Vietnam, kambodza ja laos jäta järgmiseks korraks

Nendest kolmest riigist valiksin mina Kambodza. Ja ega maailmalõpp tulemas pole, järgmisel aastal saad minna järgmisse riiki :)

Suured tänud asjalike kommentaaride eest!

Dharma, mida soovitaksid Kambodzas kindlasti külastada ja miks, peale Angkor Wat'i?

Oleneb, mis Sind huvitab. Siem Riepis lisaks templitele Tonle Sapi järv ja ujuvad külad. Kraties saab hea õnne korral näha haruldasi Irrawaddy delfiine. Mondulkiri ja Ratanakiri piirkondades saab mägimatku teha, näeb metsikumat loodust ja mägihõimude külaelu. Phnom Penhis tutvustatakse lähiajalugu ja punaste khmeeride õudusi Tuol Slengi muuseumis ja Killing Fieldsis. Lasketiirudes oma osavuse proovimine on ka üsna levinud. Endale meeldis õhtuti päikeseloojangu ajal koos kohalikega Mekongi kaldapealsel promeneerida, prügise jõe ning prantsuse arhitektuuri kontrast koos kerjuste ja uhiuute Lexus jeepidega. Sihanoukville randadest leiab omale meelepärase koha nii pidutsemiseks kui ka vaikuses paradiisiranna nautimiseks. Vietnamis igatsesin just Sihanoukville randadesse. Sihanoukville ja Phnom Penhi vahepeale jääb väike, unine linn Kampot, mida soovitaksin kui sealkandis olek. Linna väärtuseks on sealt korraldatavad retked kõrvalasuva Bokori mäe tippu, kus ilusad vaated, metsik tee ja kummituslik mahajäetud linn tipus.

Lasketiirude kohta rääkis üks belglasest taimetoitlane õudusega, et Kambodzas saab raha eest ka loomi tulistada. Näiteks kana 5 usdi ja lehm 500 usdi.

Kersti, kui veel otsustatud pole, siis sirvi Kmb reisipäevikut http://valdek3.travellerspoint.com/

Sama reisi pildialbum: http://nagi.ee/photos/valdek/sets/56309/ Siem Reapis valige kahest ujuvast külast kaugem, ca 16km Siem Reapist, Kampong Pluck floating village. Selles vähe turiste ja tüütuid nännikaupmehi. Tuktukiga läbi Roulous grupi templite (mis ei vääri erilist tähelepanu, kui Angkoris käidud) sõites, saab külast, kus tee järve ääres lõpeb, ujuvasse külla sõiduks paati rentida. Kaubelge!

Kraties ei soovita mingil juhul minna hotelli Ou Dom Sambath, bussipeatusest 100m ülesvoolu. Selle omanik ja mõned tema palgal olevad mototaksopoisid on parajad petised ja väljapressijad. Delfiine nägevat Kraties peaaegu alati, meie nägime esimese korraga ja palju.

Väiksemates kohtades soovitan soojalt rentida rollerid ja 1 kohalik teile arusaadavat keelt kõnelev teejuht oma rolleriga (mõni dollar päev + tema kütus). Las veab teid mööda ümbruskonna külasid. Teejuhi abiga mitte ainult ei näe rohkem vaid ka saate suhelda kohalike jungli- või põllumeestega. Banlungi sattudes soovitan head ja usaldusväärset hea ingleesega giidi. Nimi Sroh, häälda sroo. Kui tal parasjagu mõnda kahvanägu pole ümmardada, siis on ta kindlasti bussil koos teiste mototaksopoistega vastas. Aus, lõbus, abivalmis ja hakkaja vend. Oskab teid mööda metsateid lahedatesse jungliküladesse vedada.

Sihanoukvilles leiate vaikseid randu põhibiitsidest 3-5 kilomeetri kaugusel itta sõites. Võtke jälle rattad või rollerid. Kui linnamelust siiber, soovitan soojalt lasta end paariks päevaks vedada mõnele lähisaarele.

Kui otsustate Bamboo saare kasuks (kõige odavam ligi pääseda, sest rahvast käib sinna palju), siis minge maabumiskohast otse risti läbi saare. Leiate eest hooajavälisel ajal inimtühja liivaranna, tühja rannakõrtsi baarileti taga magava asjamehega ning tühjad pisikesed bangalod. Rahvast käib sellel rannal veidi vaid päeval, kui Sihanukist turiste tuuakse, enamus neist vedeleb saare paadisadama poolsel küljel, aga nad viiakse õnneks kõik pärastlõunal tagasi.

Kui Sihanukist Tai piirile minek, siis soovitan seda teha bussiga, laeva asemel. Näete ka midagi vee asemel. Sigakenad mäed ja tee oli meil juba enamuses asfaldi all, nii et suht kiiresti. Kõigil neljal jõeületusel tuli busse vahetada, 2 jõest sai üle jala mööda äsjaavatud silda (busse veel millegipärast üle ei lastud), 2-st jõest praamiga. Praamid olid bussihinna sees. Tõeliselt lahe päevane reis.