Vietnami lennupiletid

Tere, soovime minna Vietnami 3 nädalaks jaanuaris 2015. Hetkel soodsaimad piletid, mida oleme suutnud välja peilida tulevad Aeroflotilt open jaw variandis minekul Stockholm-Hanoi ja tagasi Ho Chi Minh City - Stockholm. Hinnaks 593 euri inimene. Kogenumad ehk oskavad öelda, kas tasub lukku panna või peaksime paremaid pakkumisi ootama. Ette tänades.

Veel variante: Moskva-Almaty-Ho Chi Minh edasi-tagasi 530€ Riia-Moskva-Hanoi edasi-tagasi u 590€

593 eurot pole kindlasti halb hind. Aga hind on üks asi, otsuseid võiks teha ka selle järgi, kui soodsad on lennuajad. Kuskil Moskva (või mis iganes) lennuväljal 12 tundi passimist rikub reisimõnu minu meelest räigelt ära.

Kui ise peaks lendama, valiks Cathay Pacificu. Pikk marsruut, aga hea lennufirma LHR-HKG otsal ja enam-vähem mõistliku pikkusega vahemaandumised. Kuupäevi oli valida, kuid millegipärast leidsin Cathay ainult kayak.com-ist hinnaga €563.16 (mis peaks olema Cathay kodulehelt saadud hind). Võite ka vertaa.fi-st otsida. Umbes sama hinnaga võite HAN asendada SGN-ga või proovida open-jaw-d.

Depart Thu, Jan 8 ARN to HAN – 2 stops 20h 35m

Take-off Thu 7:15a ARN Stockholm, Sweden Landing Thu 9:00a LHR London, ENG, United Kingdom Take-off Thu 11:25a LHR London, ENG, United Kingdom Landing Fri 7:00a HKG Hong Kong, Hong Kong Take-off Fri 8:45a HKG Hong Kong, Hong Kong Landing Fri 9:50a HAN Hanoi, Vietnam

Return Tue, Jan 27 HAN to ARN – 2 stops 24h 20m

Take-off Tue 7:45p HAN Hanoi, Vietnam Landing Tue 10:35p HKG Hong Kong, Hong Kong Take-off Wed 1:10a HKG Hong Kong, Hong Kong Landing Wed 6:20a LHR London, ENG, United Kingdom Take-off Wed 10:30a LHR London, ENG, United Kingdom Landing Wed 2:05p ARN Stockholm, Sweden

Tegelikult meeldiks meile just open jaw variant, et maanduksime põhjas, rändaksime läbi riigi lõunasse, naudiksime ka natuke rannapuhkust ja siis hcmi lennujaamast koju. Kuid eks saab vajadusel siselende juurde võtta.

Jälgin teemat, ka meil on plaanis külastada Vietnami. Otsime ka soodsaid lennupileteid ja eelistaksime ka open jaw varianti. Reisiperiood on umbkaudselt veebruari keskpaik kuni märtsi keskpaik. Kas ilm on Põhja Vietnamis tõesti sellel ajal kehv? Udune ja vihmane?

Jälgin samuti! ;) Ehk saab jaanuar/veebruar ära käia :P

Olen nüüdseks paar nädalat igapäevasel budgetairi refreshinud marsruudil STO-HAN tagasi SGN-STO ning Aerofloti hinnad lähevad ainult odavamaks. Praegu siis 575 euri. Lennuajad mõlemal suunal alla 10 tunni.

soovitus on vältida Vietnami uusaasta pidustusi, mis 2015 peaks 19. veebruari kandis olema. Kuna kohalikud siis 2 nädalat tähistavad ja liiguvad ringi. Ise jõudsime käesoleval aastal sellel ajal Hanoisse ning rongi- ja lennupileteid oli keerluine saada. Siselend, Danang-HoChiMinh, mis muidu maksab ca 25-30 euri, oli pidustuste ajal ca 150-200. Rongipileteid Sapasse raske saada (soovisime kuut, saime kahjuks viis ning üks reisisell jäi Hanoisse).

Roop < aitäh! aus olla, siis seda poleks taibanud ise uurida

Kas Aeroflotiga on muidu ikka turvaline reisida? Alles hiljuti oli artikkel kus Aerofloti piloodid kaebasid üleväsimuse üle. Vaatasin jah, et pidustused on ajavahemikus 18-24 veebruar. Kahjuks ei ole võimalik minekut varasemaks või hilisemaks muuta seega loodame, et asi väga hull ei ole. Plaanime alustada muidu Lõuna-Vietnamist ning sealt liikuda märtsi teiseks nädalaks Põhja.

Aeroflotil on olnud Vietnami suunal ka 350-400 edasi-tagasi pakkumisi. Olen hoidnud silma peal, iseasi, kas seda jõuab ära oodata. 5... on ka hea hind.

Pidustused tähendavad, et liikumine on märksa häiritum/kulukam/aeglasem ja paljud kohad võivad olla suletud. Uusaastapidustused pole vaid uue aasta saabumine, vaid kogu riigi inimesed peavad ka sellel ajal enda sünnipäeva. Seega ca 90 miljoni inimese sünnipäev. Kui riigis ringi ei liigu ja liikumine turistikombinaatides, siis on piisavalt abivalmeid kohalikke, kes pidustuste sildi all pisut lisa teenides, valget rahakotti valmis on teenima.

Iseenesest Vietnam on väga mõnus riik ning kohutavalt igatsen hommikul kohalike seltsis madalatel taburettidel istet võtta ja ülihead phod nautida. Hanois rüübata värsket õllet, mis kohalikus keeles kannab nime "bia hoi"...Hoi Anis white rose dumplingud...üldiselt Vietnam on väga suures osas söömine, niiet tuleb julgelt sukelduda köögisaladustesse ja proovida innukalt kõike, mis pakutakse ning sünnivad meeldejäävad maitseelamused. Kui mahti, siis soovitan vaadata Anthony Bourdaini ja ka Gordon Ramsay seiklusi Vietnami köögis - ehk inspireerib.

Mis on muidu need parimad kohad kust vaadata hea hinnaga lende Vietnami? Hetkel tundub, et kõige soodsam oleks alguses Bangkoki lennata ja sealt Air Asiaga edasi. Siis saaks 700 euroga käidud. Sooviks, et algus oleks Riia või Helsingi. Lennuperiood jaanuari lõpupoole- veebruari lõpupoole. Kõik targad lingid on oodatud!

Tänan!

Otse ja [enam-vähem] odavalt Hanoisse Riiast/Helsinkist - Aeroflot ca 600 eur.

www.budgetair.ie . Edasi-tagasi hinnad alates 410€ Stockholmi ja Moskvast koju saad Estonian Air'iga.

Rohkem vaata siit

Endal ka plaan jaanuari alguses minna, aga alla 600 euro ei leiga mingeid pileteid. Moskvast stardiga ja tagasi midagi 500ga, aga noh sinna lennukiga sõita, siis teeb sama välja. Kui keegi jaanuariks odavamaid variante leidnud võib teada anda

Meie saime Estravelist väga soodsa pakkumise (alla 600), algus ja lõpp Helsingi. Lennud klapivad nii, et sinna ja tagasi saab ilusti laevaga. Läheme jaanuari lõpupoole (21 jaanuar)ja tagasi 19 veebruar.

See tõesti odav. Vaatan, et nende kodukal hinnad ikka krõbedamad. Samas teie periood päris halb, sest siis pidid seal just pühad olema..

18 veebruar on New Years Eve ning 20 veebruar algab Tet holiday. Eks viimased päevad on transpordi seisukohalt pingelised aga kui piletid varem ära osta (vähemalt hetkel lennupiletid kenasti saada) siis ei tohiks probleeme olla. Oleme üsna optimistlikud, sest enne pidustusi pidi seal olema väga ilus (lilled ja lilleturud). Plaanime viimased päevad Saigonis olla ning lihtsalt pidustusi nautida. Võtame mingi mõnusa hotelli ja lihtsalt oleme :)

Finnairiga Tallinnast edasi-tagasi kiire lend ja 728 eur on igal juhul praegu soodsam pakkumine ei pea kulutama lennujaamades ega vaja lisa teansporti Soome; Rootsi või Moskva mis ka maksab. Endal piletid käes juba.

See tundub kõige mõistlikum jah. Vaatan, et tund on Hong Kongis aega, et teisele lennule jõuda. Samas kui tervet seda lendu Tallinnast Vietnami opereerib FinnAir, siis see tähendab seda, et pagasit ei pea pidevalt võtma ja uuesti sisse checkima. Tunniga Hong Kongi lennujaamas jõuda ühest väravast teisse on teostatav?