Viisa Eestisse

Kas kellelgi on kogemusi Eesti viisa taotlemisel India rahvusest isikule? Mu abikaasa, kes on Indiast pärit, on juba 2 korda viisat proovinud saada, kuid mõlemal korral on sellest keeldutud.Põhjust välja ei tooda, küll aga küsitakse alati selle eest raha(kuigi ELi kodaniku pereliikmele peaks see ju tasuta olema). Käisin ka Eesti Välisministeeriumis, kust mulle öeldi, et abielutunnistus on Eestis igati kehtiv, seega teil on see õigus viisa saada, andke uuesti viisataotlus sisse.Kuid nagu näha, ei olnud sellest kasu midagi. On kellelgi kogemusi, mida teha?

olen ka juba aastaid proovinud saada viisat oma sõbrale Indias, aga keeldutud on juba 4 korral Eestit esindab Indias U ngari saatkond ja ei tea kedagi, kes oleks sealt kaudu viisa saanud. Alates selle aasta aprillist muutus viisa seadus, uuri seda VM kodulehelt, nüüd peab ka viisa saamiset keeldumist põhjendama,ja peaks saama ka keeldumise edasi kaevata. Ei ole uue viisa seaduse ajal veel proovinud viisat taotleda. Igatahes on see viisa saamine vist üks suur loterii.

Kui suur nende pere on kes siia tahtsid tulla?

Pauline....ma helistasin Inimõiguste Teabekeskusesse ja sealt öedli, et see seadus jõustub alles oktoobris, et tuleb öelda ka viisast keeldumise põhjus. Sellest ma saan veel aru, kui su sõber ei saa viisat, kuna ta ilmselt taotles tavalist turistiviisat?Aga minul peaks see õigus olema ju abikaasa Eestisse tuua, kuna abielutunnistus on üle vaadatud ka Eesti Välisministeeriumis ja öeldi, et see on igati nõuetele vastav ja siin kehtiv.

Triplekix...Siia tahab tulla ainult minu abikaasa üksinda ja kõigest paariks kuuks, et näha esimese lapse sündi, mille tähtaeg on juulis.

Igat juhtumit tuleb vaadata eraldi. Viisataotluse läbivaatuse maksumus ja viisa hind on kaks erinevat asja. Pole välistatud, et Teie armas abikaasa, nime järgi pakuksin, et ta on mingi tumedanahaline jorss, on mõnes EL või Schengeni liikmesriigis ebasoovitavate isikute nimekirjas. Miks, seda ei tea mina ja ega ta ise ka sellest vabatahlikult räägi. Peale viisakeelu saamist, tuleb reeglina paar aastat oodata, enne pole lootustki uut viisat saada. Võimalik, et Teie vaheline suur armastus puhkes vahetult peale esimese viisakeelu saamist. Miks? Siin võib olla mitmeid põhjused. Polnud piisavalt elatusvahenedeid, ei suutnud põhjendada oma reisi eesmärki, puudusid hotelli broneeringud, puudus tagasisõidu pilet, kuulub kuulsusrikkasse maffiaperekonda jne Esmalt tuleks saada teada, viisakeelu põhjus. Kas te olete ikka kindel, et Teie olete tema esimene kallis naine ja ta pole varemalt taolist skeemi kasutanud. Hästi musta stsenaariumi järgi abiellus ta mõne El-ist pärit rumalukesega. Tuli temaga Euroopasse, lahutas abielu, sai hakkama mingi kuriteoga ja saadeti maalt välja. Või kuulub ta mingisse EL-is ebasoovitavasse rühmitusse? India on vaene maa ja reeglina nende inimesed ei liigu mööda euroopat seljakott seljas. Kui nad tulevad, siis ärireisidele ja turismigruppidega.

Maksumaksjana pean ütlema, et olen madjaritega ühel nõul...

Ei saanud hästi aru, mis see maksumaksmine siia puutub, kui üks valitsus lihtsalt ilma põhjuseta hoia kedagi oma perekonnast eemal.

Kuule Siimsusi, Tripi keskkond on reisimisega seotud küsimuste esitamiseks ja nõu jagamiseks. Oma poliitiliste jmt vaadete jagamiseks koli parem Delfisse. On ikka täielik jultumus teise inimese eraelust midagai teadmata selliste kommentaaridega esineda. Ilmselt soovid praeguse suundumise jätkumist, et kõik väljamaalasega abiellunud abikaasa juurde piiri taha kolivad. Kahjuks on suurem osa neist ksenofoobia ja harimatuse eest oma välismaist abikaasat säästvaid "uusemigrante" kindlasti "parema välimusega" ja kõrgema IQ-ga, kui võsa-aarialastest ilmavõrguluuserid. Usun, et pea kõik eestlased on suure sisserände vastastelt meelestatud (nagu ma isegi), aga abiellumine ja sellega saadav AJUTINE elamisluba on hoopis midagi muud.

Vihelik: Kahjuks pole tripi keskkonnal reisimisega enam suurt midagi pistmist, enamus demonstreerib siin oma kirjaoskamatust ja otsib lahendust oma argielu probleemidele. Abiellumine ja lapse saamine eeldab inimestelt ka mõningast küpsust ja vastutustunnet, mida kuu aega enne sünnitust REISIfoorumist abi otsimine küll ei näita. Mul on Tsikist kahju, aga tekkinud olukord pole mitte saatkonna süü, vaid lapsevanemate enda tekitatud. Ja on ikka täielik jultumus teisele inimesele suure kisaga ninna karata vaid seetõttu, et tal on sinu omast erinev arvamus. Tee silmad lahti enne kui kedagi materdama ja kuskile saatma hakkad - see on avalik foorum, mitte sinu isiklik seinaleht. Tsikile: keskendu hetkel kõige tähtsamale ehk oma lapsele:) Küll aeg muud probleemid lahendab!

Ega te eile ei abiellunud? Euroopa Liidu kodaniku pereliikmele antakse ikka üldiselt elamisluba või nii :D Seda enam, et tegu on abikaasadega. Sinu mehe vanaema tädipoja lapselaps ehk ei saaks jah seda elamisluba, aga abikaasal peaks selleks justkui õigus olema kui sa vahepeal pole ise Induks hakanud:D

Ma pole kull poliitik...aga ma arvan , et siin eelpool kirjutajal on oigus. Arvatavasti olid su abikaasal mingid probleemid ja ta sattus nn. must nimekirja. Naiteks mingil demonstratsioonil kaasa karjumine voi mingite ebasoovitavate plakatite / lendlehtede levitamine. Vahel pole mustal nimekirjal pohjust. Nimekiri on nimekiri... Ja kuna Eesti on nuud nn. euroopa liiduga uhes mestis,siis nad jagavad oma andmebaase. Ja abiellumine ei pruugi midagi muuta.

Kas abikaasa on moslem? Sel puhul on viisa andmisest keeldumine mõistetav.

India rahvust pole olemas! Kas sa ikka tead kellega sa üldse abielus oled?

ma ei viitsi muud ütelda kui et viimane komenteerija võiks ennast harida natukene,mis on usk ning mis on rahvus.

Niipalju võiks arusaamist olla, et eristada kahte punkti, mis viisa tagasi lükkamisel võis põhjuseks olla.

Lihtsalt kommentaariks, et Indias minu teada valdav enamus mitte islami- vaid hinduusulisi.

Teemast. EL kodaniku abikaasal, kes on kolmanda riigi kodanik, on üldiselt õigus EL-s elada (saada elamisluba). Seda reguleerib direktiiv 2004/38, mis on üle võetud eelkõige välismaalaste seadusega. Lühiinfot saab nt siit http://europa.eu/legislation_summaries/justice_freedom_security/free_movement_of_persons_asylum_immigration/l33152_en.htm ja direktiivi ennast EL Teatajast. Seejuures direktiivi 6. peatükk räägib liikmesriigi õigusest piirata isikute liikumis- ja elamisvabadust teatud põhjustel. Mh on Euroopa Kohus lahendanud hulgaliselt kõnealuse direktiivi rakendamisega seotud asju ning nii mõngi kord on liikmesriigi rikkumine tõendust leidnud. Välismaalaste seaduses on relevantseks eelkõige § 12(1) (vana hea www.riigiteataja.ee aitab).

P.S. Eestis ei ole olemas viisaseadust, vaid kogu see valdkond on reguleeritud välismaalaste seadusega.

Nii elamisloa kui viisa andmisest saab liikmesriik keelduda kaalukal ajendil, nagu näiteks avalik huvi või julgeolek. Seega, teadmata asjaolusid, tuleb minule küll esimese asjana pähe versioon, et Tsiki abikaasa on millegi ELi jaoks ebasoovivaga hakkama saanud. Üldjuhul toimiva perekonna ühinemisele takistusi ei tekitata, kui kõik osapooled on ausad ja seaduskuulekad isikud ja riik ei karda potentsiaalseid õigusrikkumisi (kasvõi sellesama viisarežiimi rikkumist).

Toon näiteid elust enesest. Üks lapsevanematest, tavaliselt isa, ei soovigi oma nn seadusliku abikaasa ehk naise juurde minna, tuues ette tuhat põhjust. Antud juhtum sobiks selle näite alla. Lapse isa ei soovigi juhuseikluse tagajärgi tunnistada ja eirab nii last kui ka ema. Nõus, on olemas igavest armastust esimesest silmapilgust, kuid need juhtumid on ehk 1 kümnest tuhandest. Võõraste kultuuride kokkupuutel on tõenäosus veelgi väiksem, kui mitte olematu. Järgmine näide. Mitte elektroonisel ajastul oli võimalik olla korraga abielus mitme naisega. Meenub kuuldud jutt, et vene ajal oli varustajal 2-3 kolm saduslikku abikaasat. Varustaja - elukutseline reisija, kes sõitis pidevalt mööda NSVL-i, hangeldas ja pakkus altkäemasku riiklike ettevõtete juhtkonnale, et teised riigiettevõtted saaks normaalselt tööd teha ja plaani täita. Kuidas ta sai omale mitu passi, on raske öelda. Tollal löödi passi abiellumise korral tempel. Aga raha eest on kõik võimalik. Kuidas on lood aasias on-line süsteemidega? Kas on võimalik registreerida end abiellu mitme naisega? Islamiuslisel on see kindlasti võimalik, selles pole kahtlustki. Aga teistel? Kolmas näide. Peterburis lõbutüdrukuna töötanud naisterahvas abiellus rikka soomlasega.Soome polnud, uurinud neiu tausta, huvitatud vene lõbutüdrukust. Loo lõppu ei mäeta Ei mäleta selle pärast, et ei tundnud huvi. Antud süsteemiga veidike kokkupuutununa saan öelda, abielud ongi üheks kõige lollikindlamaks heaolu riikidesse tuleku ettekäändeks ning tavliselt see toimib. Reeglina on need lasteta juhtumid, kuid tööõnnetusi juhtub ikka. Samas võin kinnitada, et Eesti pole nüüd küll see riik, mis lõunamaalasi huvitaks. Eesti, tänu oma kehvadele sotsiaalsetele toetustele, on transiitmaaks heaolu riikidesse. Kas tsikk on ikka kindel, et tema jorss pole uue näkiga juba Rootsis? Teema kokkuvõtteks pakkuda 3 versiooni.

  1. Jorss ei soovi teiega kohtuda.
  2. Jorss on EL-is ebasoovitav isik. Et olla ebasoovitav isik, ei pea olema Al Qaida liige ega Tamili Tiiger, piisab ka väiksematest väljaastumistest.
  3. Noormees on juba ammu Euroopas, jättes teile mulje, et teda ei lasta Eestisse. Aga noorele ja elu ning maailma mitte näinud tsikile tahaks öelda, et kui see mandlisilmadega noormees, kes sul naeratusega põlvist nõrgaks võttis, tahab, leiab ta soovi korral seadusliku tee Eestisse. Kui ta ei soovi, ei leia. Ja ongi probleem lahendatud.

Ma võin sulle tuua kakssada seitsekümmend viis pesuehtsat näidet "elust enesest"(privas), miks Tsiki1 tuli kodumaale ja tahab siin sünnitada. Ta ju oli 95% kindel, et lapse isa saab viisa (Eestisse) ilma mingisuguste probleemideta. Oled sa Toivo Indias või Eestis sünnitanud (lihtsalt uudishimust pärin)? :D

Kellegi abikaasat avalikus foorumis korduvalt jorsiks nimetada? Matslus kuubis... Mis puutub Eesti viisade andmisesse, siis (konkreetseid saatkondi ja riike nimetamata) rohkem kui üks eesti konsul on mulle eraviisiliselt kirjeldanud, kuidas nad on viisa väljastamisest keeldunud selliste "asjaolude" kokkulangemisel, nagu "murjami nägu ei meeldinud" ja "tuju oli kah sitt tol hommikul". Niipalju siis "mustadest nimekirjadest" (mis kahtlemata ka eksisteerivad).

Kui abikaasa ei saa Eestisse tulla, siis on ju võimalik perekond olla Indias. Seal ju ometigi elatakse ja isegi valged saavad seal hakkama. See on ikkagi konkreetse paari otsus, kuidas edasi minna. Ja väga inetu on lugeda siit, et konsulil oli sitt tuju - ka tema on inimene, kuid ta peab oma käitumises lähtuma seadusandlusest, seega on igal keeldumisel mingi põhjendus ning see on oluliselt keerulisem, kui see, et murjami nägu ei meeldinud. Ma ütlen ausalt, et Eestis on hea elada, kuna siia ei ole veel neid muiduleivasööjaid massiliselt imbunud. Olen Rootsis elanud tänava ääres, mis viis ainsana sissesõitnutele ehitatud linnaosasse ja ei olnud õhtut-ööd, kui sinna ei oleks sireenidega kiirabi-politseiautot sõitnud. Päevasel ajal käisin ka sealpool lapsega jalutamas ja turvalisusega probleemi ei olnud, öisel ajal oli aga sealne jalutamine sama hea kui öösel Balti jaama ümbruses ringi töllerdada.

Mjah....

Lugesin siin kogu selle jora labi ja nagu ma naen, ei suutnudki keegi anda algatatud teemale vastust. Kusimused olid ju.. Kas kellelgi on kogemusi Eesti viisa taotlemisel India rahvusest isikule? Mu abikaasa, kes on Indiast pärit, on juba 2 korda viisat proovinud saada, kuid mõlemal korral on sellest keeldutud.

Mis ikka selle peale kosta..mjah!

miks keelduti. Seda võib ta vastavatelt ametnikelt uurida, kui soov tõsine teada saada. Igal riigil on õigus keelduda kedagi riiki laskmast. Küsimus on täiesti reisfoorumi väline. Kahtlustan libateemat, et siin teatavaid kirgi üles kütta. Mõnel võibolla läks igavaks.