Jälle Lätist odavam sügiskoolivaheajale

Ostsin turismifirmast 21.10 lennu Riia - Antalya läbi Novatoursi 1täis, 2 last( 11, 5) kokku 177.-. Tagasi läbi Vilnius 29.10 oli kokku 457.- ka Novatoursi sharteriga, kusjuures edasi Vilnius - Riia üks ots on vaid 19.99. Kokku kolmele lend 700.- kanti, seda enam, et üks ots on otselend ja airbaltic tagasilennul lubab tasuta lastekärusid kaasa ka võtta... Tehke järele!!! :)

kas mulle tundub või on sul jäänud Tallinn-Riia-Tallinn (või muu Eesti punkt) kuluarvestusest välja jäänud.

Arvestades ajakulu ja tegemist on ainult lennuga siis see 700 + Eesti ots ei vääri eriti järgi tegemist minumeelest.

Mul üks hea tuttav kiitis, kuidas ta sai odavad piletid Columbiasse vaid 350 eur eest! "Odav tõesti" nõustusin ja uurisin, et kus krt ta nende piletite otsa sattus, et tahaks ka. Siis tuli välja, et reisi alguspunkt on Amsterdam ja piletikulu Tallinnast sinna läheb veel otsa... nojah....

Mina pooldan alati summasid a la Tallinnast, mitte Amsterdamist ja mitte Helsingist vms

Kah eriti järele tegema ei kutsu. 


Isiklikult leian, et:
1)  pole see hind midagi väga soodus
2) Türgi pole just unistuste sihtkoht
3) Riia lennujaamast minek on niivõrd stressitekitav, et parem maksan veidi otsa ja lähen mugavalt Tallinnast. 

Tõenäoliselt on see lennuaeg ka nii, et läheb varahommikul, mis tähendab, et sõidad öösel või ööbid Riias ja tagasilend tavaliselt kipub olema õhtul (sama mure).


Tui.fi lehel leiab Helsingist siiski paremaid pakkumisi. 

Kas Riia Lennujaama maks oli samuti pileti hinna sees? 
Pakun et Tui alt "Äkkilähdöt" oleks terve reisipaketi kolmele selle 700 eur eest saanud. Üldine reegel on et tark ei torma :)

Kas see Riia Lennujaama maks on kõigile reisijatele st. ka pakettreisi ostnutele? Minule võõras teema, kuna pole Riia kaudu seni lennanud. Sügisel ees Küprose reis ja see oli Riia kaudu soodsam ja kuupäevad sobisid paremini. Targemad ehk aitavad võhikut?

Enamus lennud teen Riiast, sest elan lõuna-eestis ja minul pole vahet kas lennata Tallinnast või Riiast. Riiast on lennud tunduvalt odavamad, ka auto parkimine (10 eur nädal) on odavam kui  kui Tallinnas. Samuti kui kasutan Aerofloti teenust, siis minul Riiast on Moskvas jätkulendu oodata 3h, Tallinnast tulnutel 6h.

Päike12'l on õigus, tartlasena võin seda kõike kinnitada

päike12 kuulaks huviga kus on 10 eurtsi nädal parkimine,ise parkisin nädala 20 eest park & fly s

Kui on hommikupoolne väljalend ja pealelõunane tagasilend, on viimased korrad Riias kulunud aega linnapiirist lennujaama ja tagasi vähemalt tund üks ots. Ilma ummikuteta sõiduks tuleks  teha üle 40 km. ring. Ise nagu ei mäletaks, et kunagi oleks seal parklas hind odavam kui 2.- EUR-i päev olnud. Aga see oli juba aastaid tagasi, hetkel alla 3.50.- ei juhtu enam midagi.

No kindlasti annab auto kuhugi kaugele jätta ka ilma rahata:) Aga see 700€ ei ole väga soodne, käisime alles Tallinn Istanbul 550€ 5 inimest, Riiast minnes leiab 400€ eest nägu Antalya kandis AI paketi 4* hotellis.

Aivar67. 10 eur parkimine on u. 3km enne lennujaama. Nime ei mäleta, viivad mikrokaga lennujaama ja kui maandud siis helistad ja sõidavad ukse ette.

 No Park & Fly ongi 2-3 km. enne lennujaama. Lennujaama  ja tagasi sõidutati musta mikrokaga.

2017.a jaanuar-veebruar, Valet Parking, maksin oma kolmenädalase Vietnami reisil, parkimise eest 30.eur. Tulles oli autolt ka lumi maha pühitud. Transfeer toimus ka viivitusteta. Parkimist ette ei tellinud, vaid sõitsin kohale ja leppisin hinna kokku.

tegemist on ainult lennupiletitega? Kui hotell juurde siis usun, et viimase hetke pakkumsiega oleks ikka tunduvalt soodsamalt saanud. Ei tundu superodav just esimesel pilgul


Emand ilmselt lakub haavu kui taipas, et polegi nii hea diil....

Ma nendest konkreetsetest hindadest ei oska midagi arvata, (ei ole suurem asi Türgi spetsialist), aga koolivaheajaks viimase hetke pakkumistele küll lootma ei saa jääda.

Tänud nõuannete eest! Kuid meil on Läti piirilt tõesti mõtekam 2, 5 h Riia lennujaama saada. Kui sõita Tln, sealt Helsingi ja sealt veel taksoga lennujaama...

 Pidevalt reisiva perena( aastavahetus Eilatis, kevadkoolivaheaeg AÜE , praegu vanem laps välismaal) saan  kindel olla , et sügiskoolivaheajal ei tule soodsaid hindu .
 Ja Side vanalinnaga tutvumisest( kus meil The Land of Legend Hotell on) ja Aspendose kindlusest seal ülevalpool olen ammu unistanud! Kapadookia reis jääb vist jälle ära :( Lisaks riided Waikist jm. Nii et Türgi ei ole midagi nii nõmedat ühele osalise töövõimega pereemale.

Tavaliselt me kolmeliikmeline pere lendab Kreetale, Rhodosele, Santorinile, Portugali, Itaaliasse, Iirimaale, Islandile jne edasi-tagasi kõik 59-164 eurot nägu, kokku kolme peale siis 177-492 eurot lennupiletid. Ma ei kujuta ette, et 4 tunnine lend (eriti läbi Riia või läbi Helsingi) oleks mõistlik kolmele edasi-tagasi 700 euro ringis. Ropult kallis ju.

Samas Türki me pole kunagi trüginud ka (eriti veel koolivaheajal), nii et ei oska kaasa rääkida.


Paljud eelkommenteerijad ilmselt ei arvesta, et reisitakse koolivaheajal ja ilmselt soovitakse maksimeerida reisipäevi, st lennata välja hiljemalt laupäeval ja ei naase enne pühapäeva. Sel juhul on ikkagi päris mõistlik hind. Koolilastega pole alati võimalik elu kõige odavama pileti järgi seada kui nii soovitud sihtkoht kui kuupäevad on kindlad :) Aga huvitav oleks teada, kuidas reis läks?