15- aastase poisi üksi reisimine Kiievisse

Tere,


Kas 15-aastane poiss saab reisida ise  paariks päevaks Kiievisse, Ukrainasse lennukiga?

Poiss ise vene keelt ei räägi.

Kas seal saab inglis keelega ka hakkama?

Kas lennupileteid saab osta üldse alla 16-aastane?

Milliseid lapsevanema tõendeid on vaja noorukil üksi reisimiseks?

Kas Kiiev on ohutu alaealisele üksi reisimiseks?

Kas näiteks Yandexit ja Bolti on ohutu kasutada?


Aitäh!


 
Hakkame pihta sellest, et millise lennufirmaga lendaks, sealt saad ka tingimused. Alla 16sed saavad igal juhul üksi reisida kõikide firmadega kui osta saatja teenus, aga alati pole see vajalik. Vanemate ilmselt notariaalne luba ennetab muidugi kõik piiriprobleemid, ka piisava kehtivusega pass peab olema.


Pigem võib raskusi olla hotelli majutumisel, krediitkaardi nõude olemasolu jms. asjad. Ukrainas vist ka registreeritakse endiselt välismaalaste majutumised.

Kiiev on üks piirkonna ebaturvalisemaid linnu, riigis käib sõjategevus, valitseb maffia, levivad nakkushaigused jne. Piisava ettevaatusega võib seal muidugi ringi liikuda kui eeltöö on tehtud. Vene keelt tasuks osata massi sulandumiseks. Ühistransport on turvalisem kui mingid suvalised erajuhid.

Pigem soovitaks Lvivi ja muid Lääne-Ukraina piirkondi kui seda riiki üldse nendel tingimustel külastada. 15 aastasele ei paku see nostalgia seal ehk suurt midagi.Kõik EU lennufirmad lubavad 15. aastastel üksi lennata peale Ryanairi.
Vanema luba on rohkem kui soovituslik ära täita ja lapsele kaasa anda !
https://vm.ee/sites/default/files/article-filefield/lapsega_reisimise_nousoleku_naidisvorm.pdf
Kuid seda läheb ka vaja ainult Tallinna lennujaamast minnes.

Saan aru jah, et Kiiev on üks odavamaid linnu kuhu minna, küll aga on see ka üks ebaturvalisemaid.  Eelnevate kogemusteta 15. aastasel sinna minna poleks just eriti turvaline.  Euroopas on oluliselt palju turvalisemaid sihtpunkte, väga hea kokkuvõtlik leht on näiteks:
https://www.europeanbestdestinations.com


Huvitav, mis teeb Kiievi ebaturvaliseks? Tulin hiljuti sealt, midagi ebaturvalist küll ei kohanud, vastupidi, päris turvaline tundus kõik. Sõjategevus, kui see ka kusagil Ukrainas on, siis Kiievisse see kindlasti ei ulatu. Mis maffia, selleks peab ikka eriline kuju olema, et maffiale jalgu jääda, mingi 15 aastane poisike pole küll nende sihtgrupp.

Odavuse suhtes ei tea, meie skaalast on ta muidugi odavam, aga näiteks Poola tundus veel odavam. Ega ma muidugi kõiki hindu võrdlema ka ei hakanud.
Hotellides jah registreeritakse külastajad, aga see on meilgi palju aastaid nii olnud, vaid mõned viimased aastad mitte, seega ei tohiks ühe blanketi täitmine küll kedagi kohutada.
Inglise keelega võib kuidagi hakkama saada turismist elatuvates kohtades (hotellid, restoranid, muuseumid), aga tänaval ja poodides enamasti mitte. põhiline on ikka vene keel. Muidugi käsi, jalgu ja miimikat appi võttes saab alati ka keelebarjäärist üle.
Pinnapealse transpordi asemel, taksod sealhulgas, kasutaks ma linnas liikumiseks pigem metrood, palju kiirem ja turvalisem. Neid metroo plastikust žetoone võib tasku täis toppida, siis iga kell võtta, nad ei maksa peaaegu midagi. Tänavaliiklus on suhteliselt tihe, tipptundidel on ummikud ja edenemine on vaevaline. Taksojuhid võivad noorel ja kogenematul naha üle kõrvade tõmmata, see oht on alati ja kõikjal.
Mingi linna kaart võiks nutitelefonis või paberkujul orienteerumisel abiks olla, kuigi tegu pole eriti keeruka linnaga. Kõik põhiline on koondunud peatänava (Khreshchatyk) lähistele, ütleks isegi jalutuskäigu piiresse, transporti läheb vaja põhimõtteliselt vaid hotelliga ühendumiseks kui see ise keskuses ei asu. Äärelinna uusmagalates ei ole minu hinnangul midagi vaadata ega teha.
Kui üldse linnast välja minna, võiks külastada Janukovitši residentsi Mežigorjes, samuti korraldatakse päevaseid ekskursioone Tšernobõli. Viimasele väljasõidule on vaja eelmisel päeval ette registreerida, loata ja uitmõtte ajel sinna ei pääse.
Kokkuvõttes, midagi hirmutavat ei ole, täiesti normaalne linn, olgu siis noorele või vanale.

Minu meelest on alaealistel üksi reisides kõige suurem probleem see, et reeglina ei luba hotellid alla 18 a üksi sisse registreerida.

Kõigepealt kummutan totaalsed valeväited - Kiiev ei ole ebaturvaline linn, selle vahetus läheduses ei käi mingit sõjategevust, mingi maffia ei ohusta Kiievis normaalseid inimesi ja samuti ei ole see mingi nakkushaiguste pesa.

Nagu igas maailma suurlinnas, tegutsevad ka Kiievis kesklinnas tänavatel igatsugu kelmid, taskuvargad jms ning nagu igalpool mujal maailmas, saab ka Kiievis peksa või võib jääda rahast ilma, kui ise seda väga tahad ja ebameeldivusi otsid.
Iseasi on see, kas ikka tasub 15 a alaealisel üksi reisida meist niivõrd erineva kultuuritasemega riiki. Äkki hakkaks näiteks Riiast või Vilniusest pihta ja ootaks veel Venemaa ja Ukrainaga mõned aastad. 
Muude juriidiliste nüanssidega, mis alaealist puudutavad, pole kursis, seega ei hakka ka sel teemal soovitusi või keeldusid kommenteerima.

Alaealisel võib tekkida probleeme, kui ilma täiskasvanute soovib ennast hotellidesse check-innida. Lisaks nõuavad enamus hotellidest krediitkaardi olemasolu.


Ilma vene keeleta võib hakkama saada hotellides ja lennujaamas, igapäevases elus (taksod, kauplused jne) aga mitte.

Tasub arvestada, et reisitakse Schengeni viisaruumist välja ja see võib, aga ei pruugi, seada mingid eraldi nõuded dokumentidele mis alaealisel peavad kaasas olema tõestamaks, et vanemad on tema seiklemisega kursis ja andnud selleks oma loa.

Kõige suurem probleem on vist tõest majutus. Alati peab üle vaatama, kas lubatakse alaealisi hotellidesse/hostelitesse või ei. Bookingus peaks kõik info muidugi olemas olema ja ise vaatasin ka hihostels.com lehelt Kiievi hosteleid, ühes polnud mingeid piiranguid aga teine hostel ütles et alla 16 aastane saab seal viibida ainult koos vanemaga. Endal on ka olnud kogemusi Dublinis, kui internetist sai vaadatud et alaealine saab ühte hostelisse, aga kohapeal öeldi et just on reeglid ära muudetud ja tegelt ei tohiks alla 18 aastane seal olla (kuna netis oli kirjutatud et võib, siis sai ikka).

tänapäeval olemas airbnb, kui hotellid näkku panema hakkavad

In order to use the Airbnb site and services, you must be 18 years or older. It's against our Terms of Service to create an account to travel or host unless you're at least 18 years old.

konto omanik küll, ei viitsi otsida kas kuskil on kirjas, et konto omanik peab ise kohale minema

Olemas kogemus, kui saatsime 13 a tüdruku üksi Lõuna-Austriasse. Ta oli meiega enne korduvalt lennanud, ettekujutus lennujaamast seega olemas. Tegime kaasa inglisekeelse notariaalse loa üksi lendamiseks, seda ei küsinud keegi. Sai edukalt hakkama ümberistumisega Viinis, sihtkohta tuldi talle vastu. Seega lendamine iseenesest pole probleem, kuid üksi võõras linnas seiklemine oleks mure küll.

Majutus on mumeelest kõige väiksem probleem. Kui hotellid öömajale võtta ei taha, siis raudteejaama juures on murdu vanaeitesid kes odavaid kortereid või tube üürivad. Vastavad sildid ripuvad kaelas. Igasugune seljakottidega seltskond on nende juures igapäevakülalised. 

Samuti võib kasvõi booking.com külaliskortereid vaadata kus keegi ei küsi ei vanust ega krediitkaarti. Peaasi et raha on. Hotelliga peaks nii olema, et krediitkaarti võib neti teel broneerimiseks vaja minna ja broneeringu võib teha keegi teine.  Minult pole kohapeal keegi krediitkaarti küsinud ja  kõik kes kirjas ei pea tulema. Võtku kahene tube ja mingu üksi.  (see kes krediitkaartiga broneeris ei saanud aega tulla). Suht loominguliselt suhtuvad need kohalikud juudid asja kui vaid sularaha leidub. 

Lennata saab ka ilmselt probleemideta kuid üle piiri saamist tuleks kohalikust Ukraina saatkonnst täpsustada. Nad tönkavad inglist kah:). Mõnes riigis on alaealisele vaja vanema notariaalselt tõendatud luba ja mõnes mõlema vanema oma ja kuidas Ukrainas on seda peast ei tea. Igatahes keerulisem kui Shengeni ruumis kus võib üldse ilma passita ringi kolada kuni keegi seda küsima ei tule. 
Tallinnast  lennata on õigem vast Wizz airiga Sikorsky (Zuljanõ) lennujaama, selle peaukse kõrvalt lähevad mälu järgi 17 ja 9 troll tsivilisatsiooni. Tsivilisatsioon on alates "Universitet" trollipeatusest ja metroojaamast. Üks neist trollidest sõidab edasi kuni L. Tolstoi väljakuni, mis on põhimõtteliselt peatänav Khreshchatik Bessarabka poolne ots. Sealkandis osatakse inglise keelt küll. 
Metroojaamades jms olulisemates kohtades  on teave ukraina ja inglise keeltes. 

Ok ,saan aru,  kui 15 aastane lendab üksi Kiievisse  ja seal teda keegi vastu võtab .Aga ei mõista , miks ta peab seal üksi edasi  reisima?Sorry ,ei mõista....

Esimene vastaja, EKRE nimeline, ajab arulagedat juttu, eriti lause "Kiiev on üks piirkonna ebaturvalisemaid linnu, riigis käib sõjategevus, valitseb maffia, levivad nakkushaigused jne".


Milleks toksida sellist jama? Nakkushaigused Kiievis lol. 

Kiiev on turvaline, eriti suurlinna kohta, Venemaa agressioon ja sõda on ida Ukrainas, kallis EKRE, ja nakkushaigusi Kiievist leiad sa samapalju kui Haapsalust.