25.aprillil Türki minek ja täna tuli lapsel sõrmeküüs ära, olen mures.

Meil on perega koolivaheaja reis Türki ja täna suutis laps näpu nii õnnetult ukse vahele jätta, et traumapunktis võeti tal küüs ära. Seoti kinni ja kutsuti laupäeval uuesti siduma. Ütlesin ka arstile, et meil on reis plaanis, et kuidas peaks edasi siis tegutsema. Arsti ütles, et siis jätkate ise sidumist, kui vaja. Nii oodatud puhkus ja lapsed ootavad nii ujumist. Kas on olemas kätele-näppudele selliseid kilest kotte, et saaks ujumise ajaks ümber panna. Või ei tohiks ta terve puhkuse ujuma minna. Kas peaks mingi vaktsiini tegema nüüd enne, kui ära sõidame.

Sinna ju veel aega tervelt 6 päeva. Selle aja peale peaks juba lapsel lahtine haav ammu paranenud olema. Kui laupäeval siduma lähete, siis küsi kõik need küsimused hoopis arsti käest :) 

2
1

Meil pole kunagi kokkupuudet olnud sellise haavaga ja mul pole ürnaaimugi kui kaua see paraneb. Selle pärast ma olengi mures. Laupäeval kindlasti küsin veel üle täpselt arstilt. Aga teie vastust oli juba veidi lohutavam lugeda :)

0
0

Kuna mees on kokk olnud, siis on olemas selline kummist näpukaitse. Kui nad näppu lõikavad, siis tõmmatakse see peale. Kaiser jäävad ja hoiab kuivana.

0
0

Pea nädal aega. Ilusti kinni siduda, ja reisi ajal sidet vahetada. Kui enam mingit lima ei aja ja tekkinud koorik peale, siis vôib juba vabamalt vôtta ja ei pea siduma  Ööseks side ära vôtta - paraneb paremini palja ôhu käes. Ôhtul jälle peale. Samas viiest-kuuest päevast ootaks juba sellist paranemist, et ei peagi enam reisil siduma.

1
0

Kummikindaga saaks ka asja ära ajada ?kui alt kuidagi kinni panna :) sideme vms peale siis loomulikult...

0
0

Ma võin tunduda karm, aga täiesti masendav millised on tänapäeva lapsed või pigem lapsevanemad. Oma nooruses sai sõpradega kaotatud küüsi ja kukutud auke põlve, rattaga kukkudes mahanülitud nahast rääkimata- poetati paar pisarat, vanemad puhastasid vesinikuga või määrisid joodiga, side peale ja läks õhtu möllates edasi. Mäletan lapsepõlvest ainult üht korda, kui meie ümbruskonnas laps vigastuse tõttu kiirabi vajas. Siis kui koer tal nina peast hammustas. Nüüd tormatakse ukse vahele jäänud näpuga traumapunkti ja minnakse ka kordussidumisele (pole ime, et haigekassal raha napib) ning lapsevanemad ei tea kuidas nädala pärast reisil olla. Ei mõistagi muud tarka soovitada, et laske laps kõikvõimalikke vaktsiine täis süstida, toppige 200 liitrisse kotti ja... hoidke kodus teki all. 

7
2

+1ega siis termin "pehmo ühiskond" pole puusalt tulistatud :D 

3
1

Äkki saaks selle kindlustuse alla panna e reis ära jätta, kui arst arvab, et asi läheb "hapuks"?

1
2

merevesi teeb ainult head, eriti kui nii palju reisini aega. Olge nüüd inimesed normaalsed,  mingi küüne pärast reis ära jätta?

3
0

Nagu päriselt, reis ära jätta? Eemaldatud küüs on võrdväärne eemaldatud hambaga. Arst ei arvanud, et läheb hapuks, arst ütles, et vajaduse korral vahetate ise sidet. ISE?! OMG!!! Hüsteeria. Minestus. Toibudes foorumisse.

5
2

Neandertaal, ühes asjas eksid - sellised ei pane enamasti toibudes padinal mitte foorumisse vaid esimese asjana ikka FB-s kisama :)Kui seal nende mure sügavust piisavalt ei hinnatud, siis variant nr 2 on mõni foorum.Aga muidu jah, Vahemere vesi on haavale üks parimaid tervendajaid.

4
2

No, mida pekki. Inimene tuli küsima teist arvamust, juhuks kui asi võib pahaks minna... Kui sellises olekus minnakse reisile, kas kindlustus hüvitab pärast ravikulud?

0
0

Henry, küsimusele "Kui sellises olekus minnakse reisile, kas kindlustus hüvitab pärast ravikulud?" ei ole kunagi mõtet otsida vastust foorumist, sellele täpse vastuse saamiseks tuleb läbi lugeda kindlustuse tingimused ja pöörduda otse kindlustusseltsi poole. Meditsiiniabi kindlustus enamasti ei hüvita enne reisi olnud füüsilistest vigastustest tekkinud kulusid. Aga veelkord -- sel teemal tuleb suhelda kindlustusega.Samas ukse vahele jäänud näpust ja küüne mahatulekust -- olen samuti väga seda meelt, et kui "ülihoolitsevad" vanemad seda pidevalt meelde ei tuleta, siis laps ise unustab selle hiljemalt järgmiseks hommikuks. Kui seal ka oli väike haav, siis nädalaga on see kindlasti paranenud ning ei tohiks olla miskit põhjust seda veel siduda või vee eest kaitsta. Uue küüne kasvamine võtab küll veidi aega kuid see nüüd küll kuidagi normaalselt elu ei sega. Sinikad, marrastused, noaga näppu lõikamised, mahatulnud küüned ja ka väiksemad luumurrud lihtsalt kuuluvad normaalse lapsepõlve juurde, nii kohutav kui see ka noortele lapsevanematele esialgu ei näi. Ühesõnaga -- Liisu226 -- vähem paanikat, elu läheb edasi. Mõned kommentaarid eespool võivad küll karmilt kõlada kuid neil on täiesti õigus, ühel hetkel saad sellest ka ise aru. 

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased