Aegean Airlines'ilt raha tagasi?

Tere

Pidi toimuma reis kus minek Airbalticuga ja tagasi Aegeaniga (20 mai). 

Airbaltic tühistas reisi ja neilt taotletud ka raha tagasi, lubasid maksta kuni 90p jooksul - sobib.

Aegean tühistas reisi ise ka, aga pakub voucherit või reisikuupäeva muutmist. Raha tagasi ei saa. 

Põhjalik meil nendele saadetud, claimitud kodulehe kaudu ka raha tagastus, nendele mõlemale vastus, et vastame 45-60 päeva jooksul (lend peaks olema 3 nädala pärast).

Mitmenda korraga sain kõnekeskusest inimese kätte, kes mainis, et lennupileti eest maksavad tagasi ainult (!) 16 eur/inimene, ehk siis piletid ~180 ja tagasi 32. 

Siitsamast foorumist ühe teate lugesin välja ( ca. 3 nädalat tagasi), et peetakse kinni 20 eur piletiraha (per pilet) ja ülejäänu tagastatakse, enam pole aga sellist varianti. 

Lennuabi.ee vaikib nädal aega, mujalt pole küsinud.

Viidates ELi õigusaktidele, ütlevad vastu, et selline nende tegevus on seadusega kooskõlas ja nemad tühistasid, kuna valitsus ei luba lennata, mitte lennufirma omavoli. 

On keegi miskit adekvaatset saanud vastuseks? Oleks nõus ka 20 (x2) eur kaotusega, sest ei tea, kas 18 kuu pärast (voucher kehtib niikaua) see firma enamgi alles.

Tagatipuks ei eksisteeri enam ka vastavaid Aegani broneeringuid maikuu ega ka augustikuu lendudele, millest pole klienti seniajani veel isegi teavitatud. Päringutele ja arvukatele meeldetuletustele ei suvatse keegi üleüldse vastatagi, telefononitsi ei õnnestu samuti ühendust saada. Mingite kummaliste vocherite või pileil olevate kuupäevade vahetamise võimalus kehtivusajaga kuni 27/03/2021 mõjub pigem juba kerge mõnitusena, kui lähtuda praegusel hetkel reaalsete lendude olemasolust vaid kuni juunikuu lõpuni.

0
0

Mul on lend Aegeaniga Tallinn- Atheena 11.06. ning tagasi 17.06.  Kuna pakuti piletitel kuupäeva vahetamist, siis avastasin kurvastuseks samuti, et polegi nagu millegi vastu vahetada. Lennud  kuni juuni lõpuni. Kirjutasin FB-s ning sain vastuse, et tuleb helistada. Helistasin ja mulle öeldi, et kui vahetada ei soovi siis raha maksavad tagasi vaid ca 20€ lennujaama maksu osa. Pilet on light variant ehk odavam. Aga kuna lennuni on veel aega, siis hetkel vist targem oodata.

0
0

Mul pole neid lende broneeringutes enam olemaski, kuid piletite tühistamise kohta igasugused andmed seniajani puuduvad. Kirjadele ei suvatseta juba pikema aja vältel vastatagi ning telefoni otsa võibki rippuma jääda...Samas pole ju asjaga enam nii kiiret, sest lennata ei õnnestu niikuinii.

Asja huvides võiksin siinkohal siiski ära mainida, et kõnealune lennufirma pole ka varasematel aegadel just erilist kliendisõbralikkust ilmutanud, mistõttu alles pärast kõrgete ülemuste poole pöördumist lahendati kogu probleem silmapilkselt ning pakuti  "moraalse kahju" hüvitamiseks soliidne arv lennumiile veel pealekauba. Tõenäoliselt peame ka seekord analoogsel moel talitama.

0
0

Tere

Kas siinkirjutajatest keegi on Aegeanilt midagi konkreetset teada saanud? Mul peaks lend 29.08 olema ja jälgin praegu igapäevaselt Kreeka teemat Tripadvisorist, sest sinna jagatakse ka teavet Kreeka plaanide kohta piiride avamise osas. Hetkel veel Kreeka kuupäeva otsustanud ei ole ja seepärast ma veel pole ka näinud mõtet Aegeani helistada. Ühtegi sõnumit-meili nende poolt tulnud ei ole tühistamise kohta, seega ootame-vaatame mis edasi saab.

0
0

Nagu ikka, teatavad lennufirmad 15 päeva ette.

1
0

Reaalselt on Aegeani Tallinn-Ateena lennud kodulehel müügis kuni juuni lõpuni. Juulis, augustis neid enam väljas ei ole. On vaid ümberistumisega lennud. Kas siin tripis kunagi sellest juttu ei olnud, et alates juulist enam lende plaanis ei ole? Või oli mingi teema, et kuna müügis ei ole, siis tõenäoliselt lendudega ei jätkata.

Seega ma arvestaks augusti lõpuga seda, et tõenäoliselt otselendu ei ole. Kui Kreekasse minna saab, siis nad pakuvad suvel mingi hetk tühistatud lennu asemele ümberistumisega lennu. Kui see ei sobi või minna ei saa/taha, siis saab küsida vautšerit vm, mis neil hetkel pakkumises on.

Praegu on augusti lõpp niikaugel, et keegi ei tea, mis siis toimub. Seega helistamisega mingit lõplikku vastust ei saa. Pakun, et paras on mõtlema hakata mingi kuu või pooltesist enne lendu.

0
0

Ei ole ju juuni lõpuni ainult piletid saadaval, täna keset päeva on küll müügis ka juuli, aug, sept...

Ja praegu tundub küll täitsa lootust olema, et nt alates 4.juunist hakkavad lennud toimuma. Wizzairgi juba alustab mai keskelt Tallinn-Kiiev lennuga.

Nõustun Karulaanega, et 11.juuni-17.juuni lendu vms on mõtet rahulikult oodata.

Aegeani broneeringusüsteemi uurides jääb mulje, et see aasta piirduvad terve suve ja sügise 1 lennuga nädalas ning nendele lendudele siis mahutavad ära juba pileti ostnud ja/või ümberbroneeringu teinud inimesed.

0
0

Üks asi on lendude algamine, hoopis teine asi on see, kas nö sihtriik ka tavalisi turiste on nõus vastu võtma (ilma karantiinita)... 

Ise enne suve lõppu ei julge loota veel kahjuks.

0
0

Kreeka on Euroopas olnud üks aktiivsemaid piiride võimalikult kiire avamise pooldajaid. Võib arvata, et nad on Vahemere riikidest üks esimesi, mis piirid avab. Samas on neil mingi idee Covid-19 passi nõuda. Eks siis näis, kuidas see kõik välja hakkab nägema.

0
0

Vastab tõele. Laupäevased otselennud Tallinnast on tõesti müügis. Aga mingil põhjusel pole ühtegi otselendu Ateenast Tallinnasse.

0
0

Pin1 

Kreeka hakkas üleriiklikku karantiini leevendama eilsest, 

11. mai saavad algklasside lapsed kooli,  

17. maist on kirikud avatud, 

18. maist on kõik koolid avatud

1. juunist on kõik ostukeskused, hotellid, kohvikud ja baarid avatud.  

Kellele muule kui turistidele nad neid hotelle, kohvikuid ja baare siis seal 1. juunist avavad ;)

0
0

@PRM

Kus lehel sa näed Aegeani lende peale 25/06 ? Aegeani enda kodulehel on need lennud küll nädalase graafikuga olemas peale seda, kuid piletit neile osta ei saa ( isegi ei. näita lennu hinda ), neile lendudele ennast ümberbroneerida ei saa ning ühtlasi ei näita ka üksi otsingumootor neid lende. Aegeani klienditugi ütles samuti, et viimane olemasolev lend Tallinnasse on 25.06, peale seda lende plaanis pole. Seega on väga kaheldav, et peale 25.06 mingid lennud toimuvad.

0
0

henry777

Nad pakuvad Tallinnast küll pileteid peale 26.06, aga Berliini ja Riia ümberistumistega, sul võib täitsa õigus olla, et selle aasta numbri sees ümberbroneerimine ei õnnestugi. Need, kel juba piletid juuli-okt ostetud, need koostöös AriBalticuga veetakse läbi Riia või Berliini ikkagi kohale.  Omalt poolt pakun, et voucheriga võib tagumikku pühkida. Eks näis mis saab. Facebookis on tühistatud piletite omanikele olemas grupp "Legal Action Against Aegean Airlines"

2
0

PRM, miks arvad, et need, kel juba piletid juuli-okt ostetud, need koostöös AriBalticuga veetakse läbi Riia või Berliini ikkagi kohale?

Kas sa arvad/pakud seda või oled reaalselt saanud vahetada või pakkumise Aegeanilt nende läbi Riia, Berliini lendudega asendamise kohta?

Mina isiklikult küll ei saa vahetada nende lendude vastu oma pileteid ja ei usu, et neid asenduslennuna pakutakse.

0
0

Aegeani voucheri põhiprobleem ongi, et see kehtib ainult Aegeani ja Olympic Airi lendudel ehk kui just lende ei taastata pole sellega algusega Tallinnast midagi teha.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased