Agoda.com ja Booking.com.

Tere,
Kas keegi oskab jagada kogemusi kui usaldusväärsed on broneerigud interneti kaudu kodulehtedelt www.agoda.com ja www.booking.com.
Sihtkoht India.

Tänud

Oleme kasutanud mõlemat ja kõik on kenasti toiminud.Vahe ainult selles ,et Agoda lehelt broneerides läheb summa alati kohe krediitkaardilt maha.Bookingu lehelt broneerides vastavalt tingimustele ,mis kirjas.(kas maksad kogu summa alles hotellis,kogu summa võetakse kohe broneeringu kinnituseks või ainult ka osa makstavast summast.)

Booking.com`ist on siin palju teemasid. Näiteks : http://trip.ee/node/47390

Väike kodutöö ei tee paha ;)

Agoda on minu meelest vägagi usaldusväärne.Olen korduvalt kasutanud Aasias.Esitad hotellis Agoda poolt mailile saadetud voucheri ja kõik toimib.Ei mingit lisamaksu kohapeal.Agoda kaudu broneerides võetakse kohe krediitkaardilt
vastav summa.Kui tahad broneeringut tühistada,siis selle tasu Agodale on 15 $.

Bookingul saab üldjuhul tühistada tasuta kuni üks päev enne saabumist. Maksmine toimub kohapeal. Osadel hotellidel on tühistamist ja maksmist puudutavad eritingimused ja need ka ilusasti kirjas. Bookingu kasutajate poolt antud hotellihinnangud on vägagi adekvaatsed. Nende klienditeenindus on jätnud äärmiselt professionaalse mulje. Booking-com`ist olenematute probleemide tekkimisel vastatakse meilidele kiiresti ja korra olen nende abil ka raha tagasi saanud kuna tegu hotelli poolse teenindusveaga.

Olen Agodast u 15 erinevat hotelli erinevatest Aasia riikidest broneerinud ning alati on kõik kulgenud probleemideta.
Kuna Agoda võtab kohe raha maha, on reisida palju mugavam ja muretum. Ei pea sularaha tassima ega muretsema krediitkaardi limiidi/kopeerimise pärast. Lihtsalt jalutad hotelli ja esitad voucheri. Kõige eest on juba makstud.

Tänud.
Esimest korda oma krediitkaardi numberid internetti trükkid oli päris kõhe :)!

Kumb on parem, kas õun või pirn? Vastus on, et mitte kumbki pole ei halvem ega parem. Sõltub kumb on värskem ja muidugi maitse-eelistustest. Agoda ja Booking on mõlemad head kohad broneerimiseks, aga mitte tingimata parimad.

Kuna ilmselt on tegemist broneerimisega kuhugi Aasiasse, siis soovitaks läbi vaadata erinevaid broneerimissaite, näiteks asiarooms.com ja muud. Kui mingi konkreetne hotell on silma jäänud, siis hinnavahed erinevatel lehtedel võivad olla märkimisväärsed. Booking.com broneering on üldjuhul ilma hommikusöögita.

Hommikusöök sõltub hotellist mitte broneeringukeskkonnast. Ka riigiti on kombed erinevad. Ida-Euroopas ja saksakeelsetes riikides on hommikusöök enamasti hinnas, nn. Ladina-Euroopas aga enamasti mitte. India kohta ei oska sõna võtta.

Oleme Agoda kaudu bookinud kümneid hotelle Aasias kui Euroopas. Tase tip top, nuriseda pole millegi üle. Lisaks tiksub neil igalt broneeringult võrdlemisi viisakas boonussüsteem, seega lojaalse kliendina on võimalik iga viies/kuues/seitsmes (olenevalt hinnast) samahästi kui tasuta saada. Arvestasid nad seda dollarites, kui ma ei eksi?

Olen korduvalt kasutanud mõlemat broneeringusaiti ja seni on kogemused olnud ainult väga positiivsed - kõik on alati toiminud kiriesti ja tõrgeteta, hotelli kohale jõudes on kõik broneeringud alati korrektselt vormistatud ja raha õigesti arvestatud. Agoda puhul on minu jaoks natuke häiriv see, kuidas nad lõppsummat näitavad - nimelt tuleb nn final price´ile juurde liita eraldi real olevad taxes and fees. Booking näitab täit summat korraga. Kuid kokkuvõttes on mõlemad saidid usaldusväärsed ja korralikud. Agodas saab teenida nn preemiadollareid, mille ulatuses saab hiljem allahindlust.

Lisaks kasutan sagedasti hotelclub.com, expedia.com ja hotels.com. Hotelli broneerimisel tasub uurida erinevaid saite, sest hind võib erineda märkimisväärselt.

Tere,
soovitan vaadata ka asiawebdirect.com-ist. Seal on tihti hinnad odavamad kui nt agoda.com-is. Lisaks võivad olla mõlemal lehel erinevad sooduspakkumised. Mina olen oma Tai hotellid põhiliselt just asiawebdirect.com-ist ostnud ja siiani on toiminud kõik 100%.

Võin kinnitada sama, mis eespoolkirjutajad. Et mõlemad toimetavad korrektselt. "Preemiate" tagasitiksutajaid on rohkem kui Agoda. Mulle isiklikult meeldib saada ülevaade võimalikult paljudelt broneerimissaitidelt ja alles siis teha valik. Erinevate bron.saitide hindu jm tingimusi võrdleb näiteks hotelpipe.com, kus saab selekteerida nii hotelli kui ka bron.süsteemi vastavalt oma eelistusele. Minu lemmik on seni olnud Booking.com, aga sellegipoolest teen alati hinnavõrdluse enne Hotelpipe.com-is, sest eriti hea pakkumise korral kasutan ka muid broneeringusüsteeme. Seni petta pole saanud.

Bronnisin tasuta tühistamisega majutuse Agodast, maksmine 21. jaanuaril, kohe ei lase ära maksta. Nüüd selline asi, et ise arvatavasti 21. netti ei pääse ja krediitkaardi ostuga tahab ju läbi panga autoriseerimist. Kuidas see asi toimib? (Enne ei ole tasuta tühistamisega võtnud, sellepärast ei tea)

Agoda jt sellised broneeringusüsteemid autorisserimist ei taha. Nad kasutavad vanat süsteemi, millega pääseb su kontole lihtsamalt ligi. Mingi hetk, 21. jaanuar või mõni muu suvaline kuupäev tulevikus, võtab majutuse pakkuja sinu kaardilt Agodalt saadud andmetega ise raha maha.

Tänud vastamast. Otse ostes tahtis küll autoriseerimist ja tundus veits kahtlane, et nendele tehakse ELˇi seaduste suhtes erandeid.

Mõtled otse majutusest ostes? Ma neid ELi reegleid ei tea, aga Lääne-Eurooas on see autoriseerimise kasutamine üsna haruldane. Pea kõigilt lennufirmadelt, broneeringusüsteemidest nagu expedia jne saab piletid krediitkaardiga ostetud lihtsalt tavaliste kaardiandmetega. Seda lisaautoriseerimist nõutakse alati Baltikumis ja veel paaris kohas. Isegi vist Finnairilt saab piletid ilma selleta kätte. Pigem meie kohalik erapära, aga samas kasulik lisaturvalisus. Sellised suured broneeringusüsteemid nagu agoda, booking.com, hotels.com jne ei hakka seda tõenäoliselt niipea kasutama, sest enamike riikide krediitkaartidel seda võimalust vist ei olegi. Kui just tõesti mingit ELi nõuet vms ei ole tulemas.

Arvasin, et see lisa autoriseerimine tuli selle ELi üldise panga turva kaitse paketiga kaasa (topelt autoriseerimised,ülekande suurused jms), aga tuleb välja, et see on hoopis kaupmehe oma valik. Leidsin ühe panga lehelt sellise teksti:

„Turvalised e-ostud” on rahvusvaheliste kaardiorganisatsioonide loodud lahendus, mis muudab internetist ostmise tänu kaardi valdaja lisatuvastamisele senisest turvalisemaks. Nii väheneb internetis kaardipettuste võimalus. Isegi kui keegi Teie pangakaardi andmed kopeerib, ei ole tal ainult selle info põhjal võimalik programmiga liitunud internetipoes ostude eest maksta.
Programmiga „Turvalised e-ostud” (inglise keeles 3D Secure) liidame automaatselt kõik Teie MasterCardi ja Visa pangakaardid, millega veebipoes maksta saab. Programmi kasutamine on tasuta ja tähendab Teile internetipoes maksmisel vaid ühte lisatuvastust.
Veebipoes, mis on selle turvasüsteemiga liitunud, kuvatakse logo(d) kirjaga „MasterCard SecureCode” ja/või „Verified by Visa”. Praeguseks on süsteemiga ühinenud kõik Eesti internetikauplused.

Panen siis tulemuse ka kirja.
Agodast tuli 21. kiri, et teie kaardilt ei õnnestunud raha võtta, lõpus oli otsemakse link, panin siis kaardi andmed sisse, tegin makse, näitas, et makse õnnestus, aga raha maha ei läinud ja kinnitust ka ei tulnud. Tundus nii, et hiljem maksjad olid nende jaoks varuvariandid, kui kohe maksjatest majutust täis ei saa. Igatahes hoidsin 22.-23. veel silma peal, et kas mõni tuba vabaneb (7 tuba oli bronnitud), mitte kui midagi. Igatahes ilma me jäime.

See "lisa-autoriseerimine" ehk 3D-Secure (3DS) ei ole kuidagi EL-iga seotud. 3DS kasutamine kaitseb sind (ja panka loomulikult) kaardipettuste eest.
Kui sul on 3DS olemas ja sellega on tehtud internetis makse siis on seda makse saajalt palju raskem tagasi nõuda väitega, et su kaart on varastatud.
Lennufirmad jms teenusepakkujad saavad ise valida, kas nad kasutavad 3DSi või mitte balansseerides pettuseriski makse tagasilükkamise/loobumise riskiga.

Broneerisin bookingus Indias Mussoories hotellis ilma ettemaksuta toa kolmeks ööks. Järgmine päev tuli hotellist kiri, et kanna nende arvele 5000 ruupiat ja ülejäänu maksa peatumise ajal. See tundus kuidagi kahtlane ja tühistasin hotelli. Siis broneerisin teise hotelli samadel tingimustel, tuli jälle sarnane kiri, nüüd taheti 1000 ruupiat ettemaksu. Millegipärast saaja oli sama nimi.
Bookingu.com klienditeeninduse vastus oli mittemidagi ütlev. Või peaks broneerima hotelli, mis võtab ise raha krediitkaardilt?

Läbi Bookingu broneerimisel on kindlad reeglid. Loe läbi hotelli maksetingimused. Kui hotell küsib/nõuab midagi teistmoodi kui maksetingimustes, küsi Bookingu käest aru. See hotelli küsimine võib olla ettemaks. Jälgi, kas see ka tagastatakse, mittesaabumise korral. Kõige aluseks on ikkagi maksetingimused.

Maksetingimused on ettemaksu pole vaja, maksa kohapeal. Muud ei suutnud kuskilt välja lugeda. Saatsin hotelli saadetud kirja bookingule, aga neilt ei saanud suurt midagi targemaks.

No võiks ju öelda mis selle hotelli nimi on. Kas või selle pärast, et teisi hoiatada.

Majutuse bookimisel tasub vaadata mitme lehe hindu korraga. Olen Taisse saanud läbi agoda.com lehe kõvasti soodsamad hotellid kui booking.com lehelt. Kolme öö kohta tuli kahe lehe hinnavahe 60€. Ja kui viitsida, siis võib alati ka hotelli enda kodulehele minna ja sealt küsida head hinda. Päris paljud kohad hea meelega teevad sulle hea pakkumise

Sama siin. Varasemalt alati bookingus broneerinud. Sel hooajal parasjagu agoda kohta positiivset infot lugesin ja siis ühtlasi ka ise võrdlesin. Koh Changil 6 ööd 130 eurot odavamalt õnnestus agodast broneerida. Teises sihtkohas oli näiteks vahe 4 öö kohta ainult 4 eurot, bookingu kahjuks. Tuleb ka lisada, et osa sellest 130 euosest soodustusest oli nn algaja boonus, aga ligi 100 eurot oleks ikkagi soodsam olnud agodas. Aga sellised vahed ei ole püsivad. Nüüd hiljem vaadates on nii mõnigi hind ühtlustunud või isegi agoda ette läinud.

vabandust - Koh Chang.
Kas enam ise peale lisamist vigu parandada ei saa? Vanas Tripis vist sai?

Täiendus: Tänud Päike 12 :) Liiga lihtne oli, ei märganud.

Saab küll vigu parandada. Oma lisatud tekstil, ülemine rida "muuda".

Puht nii repliigi mõttes mainin ära, et agoda ja bookingu puhul on tegelikult tegemist sama firma 2 erineva osaga. Seega osta kummast tahad, Pricline firma saab oma vahendustasu ikka :)

Agoda ja booking on samad firmad aga agodaga vóetakse raha kohe maha. Agodaga oli minul probleem Tais.Probleem tekib siis kui tahate tühistada hotelli ja kui olete näiteks Tais siis on see suht võimatu. Lehel tähistada ei saa ja helistades ootad tund aga keegi ei vasta.Reisilt tagasi tulles helistasin neile Inglismaa nr ja rääkisin nii nagu asi oli.hotell oli kesklinna asemel 6 km eemal.See mulle ei sobinud ja vaidlesin nendega 3 päeva kuni oma raha tagasi sain.

Ma lisan siia ühe kogemuse Agodaga, mida olen kasutanud juba aastaid, ega pole pidanud pettuma. Sellise asja peale poleks ma tulnud, mis mind Hong Kongis ootas.
Broneerisin mai alguseks toa juba kuu aega varem ära, kuna teadsin, et siis on ilmad juba soojemad, turiste palju ja hinnad laes. Majutuse nimi oli Payless Guesthouse (Chungking Mansionis). Ei soovita kellelegi. Kuna lend jõudis varastel hommikutundidel, siis arvestasin, et peaksin majutusse jõudma umbes 8-9 paiku ja broneerisin toa seetõttu juba eelmisest päevast alates, kuna muidu oleks alles kell 12 või 14 tuppa saanud. Arvestasin sellega, et olen kindlasti magamata ja hea oleks esmalt uinak teha. Saatsin Agoda lehelt kohe e-maili majutusse, et nad minu saabumisega arvestaks ja saaksin tõesti kohe tuppa külili heita. Kohale jõudes oli uks lukus ja seal kiri, et administraator töötab kella 10.00 alates. Helistasin siis uksel olevale telefonile ja sain kätte majutuse mändedžeri, kes uhkelt teatas, et minu tuba on ära antud ja broneering tühistatud, kuna ma ei ilmunud eile kohale ja nende "policy" on selline, et raha tagasi ei maksta. Mingit e-maili polevat nad saanud minu saabumise kohta. Helistasin Agodasse ja seal kontrolliti üle, et sel broneeringu tegemise kuupäeval on tõepoolest minu kontolt saadetud kiri majutuse meiliaadressile. Ootasin mänedžeri ära ja hakkasin tuba nõutama. Oli üks tüütu ja põikpäine indialane. Tuli ikka tükk aega vaielda, kuni ikka leiti mulle tuba. Mänedžer oli vihane ja tänitas järgnevad 3 päeva, iga kord, kui mind nägi, et praegu saaks ta toa eest 180 € öö eest (mina maksin kokku 4 öö eest 132 €) ja üldse ta ei saa aru, kuidas ma sain toa nii pikalt ette broneerida. Tal olevat kuu aega tagasi olnud vabu tube ja siis Agodast pakuti, et proovi nende lehe kaudu. Prooviski, aga üks oinas (mina) oli kuu aega ette broneerinud, just selleks ajaks, kui peaks kõvasti teenima, aga sain toa väga soodsalt kätte.

Agodast kirjutati mulle veel hiljem ja küsiti, kas sain ikka toa kätte. Kirjeldasin neile olukorda, mis tegi neilegi nalja ;)
Väga viisakas ja kiire teenindus Agoda poolt.

Ja siis üks teine olukord booking.com'iga , mille tunnistajaks olin Balil. Perekond (naine 2 lapsega) oli broneerinud toa kolmele inimesele. Olen ise bookingus märganud, et kui tuba on broneeritud, siis mingil hetkel pakutakse niiölda väikese lisatasu eest teha upgrade ehk siis saada klassi võrra parem tuba. See naine oli seda teinud. Hotelli jõudes aga selgus, et selles kõrgema klassi toas on ainult üks voodi, aga madalamas klassis oli kaks. Lapsed olid päris suured, 12-14 ehk ja naine polnud nõus kolmekesi ühes voodis magama, kuigi see oli ülisuur. Indoneeslannast mänedžeri jaoks oli see normaalne, et magatakse kolmekesi ühes voodis. Nad magavad ka suurema kambaga. Igal juhul oli vaidlemist kui palju. Klient nõudis premium-klassi tuba kolmele, mis tal oli broneeritud, kuid hotellil polnud sellist tuba. Lisavoodi võimalus isegi oli, aga see oleks vaevu sinna hiigelsuure voodi kõrvale ära mahtunud.

Ilmselt oli viga süsteemis, kus broneeringusüsteem arvestas alguses 3 inimesega, aga kui pakuti upgrade'i, siis seal enam inimeste arv ei lugenud. Ei tea. Igal juhul võib seda juhtuda kõigiga, kes analoogsetel tingimustel tuba broneerivad. Jälle paari kogemuse võrra rikkam ;)

@kasutaja28 Olen ise tühistanud mitu broneeringut Agodas ja alati raha tagasi saanud. Tuleb lihtsalt kohe vaadata tingimustest järgi, et mitu päeva peab ette teatama. Loomulikult ei saa enam siis tühistada, kui oled kohal ja see ei meeldi mingil põhjusel. Kunagi ei tasu 100% uskuda neid kirjeldusi, mis hotelli poolt on enda kohta kirjutatud. See tekst on neile juba Agoda poolt ette antud, kus nad täidavad vaid lüngad. Enamusel majutustest on kirjas see, et nad on lähedal kesklinnale, kus saad nautida kõike seda, mida sellel linnal on sulle pakkuda. Olen broneerinud üle 200 hotelli vähemalt selle kaudu ja need jutud on olnud kõigil suht ühesugused. Tasub hoopis lugeda teiste külastajate arvamusi, soovitavalt oma kultuuriruumist pärit. Meie arusaam puhtusest ei pruugi sugugi ühtida mõne teise rahvusega, rääkimata muudest kultuuridevaahelistest erinevustest.