Autoga Horvaatiasse

Tean, et Horvaatia automatka postitusi on päris palju kuid eks igaüks planeerib ja toimetab ikka natuke omamoodi. Kirjutan siis meie plaanid üles ja peale reisi vaatab mis läks täppi ja mis mitte.Reisi algus 22 juuni varahommik pealinnast ja tagasi peame olema hiljemalt 8 juuli, et olla 9 juuli tööl. Autoks 2016 aasta Škoda Octavia 1,0 DSG, sõidame kahekesi kuid ilmselt pean terve tee ise roolis olema sest abikaasa ei taha väga roolis olla. Autol on aktiveeritud Android Auto kuvamine raadio ekraanile,navigatsiooniks kasutame Waze ja Google Mapsi. Lisaks on tellitud Xiaomi pardakaamera, mille saabumist alles ootan. Kuna meil väga kiire ei ole siis proovime ühe otsa sõita nii, et väldime teemakse niipalju kui on mõistlik seda teha.Miks Horvaatia, sest see riik on käimata ja viiendat korda Itaalias puhkust veeta ei soovi. Automatk sellepärast, et eelmisest on mitu head aastat möödas ja nüüd võiks uuesti pikema sõidu autoga ette võtta. Esimese päevaga vast jõuame Varssavi lähistele, teisel päeval siis hommikul edasi ja proua soovil Ptak Outleti Lodži lähistele. Ilmselt saan seal paar tundi igavleda ja puhata, et sõita edasi Tsehhi suunal. Teiseks ööks vast ehk Ostrava Tsehhis või natuke edasi. Öömaja teele ette kinni ei pane, vaatame kohapeal mida ja kuhu saame. Edasi siis Rijeka öömaja 7 ööd mis on läbi AirBnb olemas, hind natuke üle 300€. Põhiplaan on piirduda Istria poolsaarega ja külastada Plitvice parki. Me ei ole need kes ilmtingimata peavad kõiki kive, puid ja kirikuid nägema, hea on ka niisama vedeleda ja puhata. Tagasiteeks on kaks varianti, kas läbi Budapesti ja Ungari või siis viies kord läbi Põhja-Itaalia, seda veel arutame. Tavaliselt sarnane puhkus on meile maksma läinud nii ca 1500€ ja loodame ka sellel korral sama kuluga hakkama saada.

To 384...Sorri, ei oska kommenteerida kas oleks mõistlikum piletid ette ära osta.Rahvast seal üldiselt ikka üksjagu...

0
0

Mina käisin Postojna koobastes septembris ja siis oli küll nii, et ma pidin ootama järgmist gruppi, et sisse pääseda, ajaliselt lähimasse gruppi ei mahtunud.Seal giidiga grupid ja kiirustavad, et ära jää maha aga kui ikka vaadata tahad siis ei juhtu midgai, kui maha jääd, tuleb juba järgmine grupp järgi ja saab nendega üles sõita (rongidega viiakse alla ja üles)

0
0

"Minuke" Vaatasin nende kodulehelt, et osad ajad on giidiga, aga osad mitte. Minu plaan on õhtul viimase tiiruga seal sees käia, öö Postojnas broneeritud ja hommikul kohe Horvaatia poole. Peagi minek, ostan tõesti piletid ära! Neti teel ostmisel on pilet kindlaks kellaajaks. Kas see ikka tähtsust ka omab?

0
0

Mulle tundus, et omab tähtsust, kuna ma ei saanud varem sisse ja pidin ootama n ö õiget gruppi. Siis oli seal muidugi palju rahvast, äkki õhtupoole on vähem ja võimalused teised.

1
0

Väikene mõtisklus teemaarendajale, et kas parem ei oleks jätta Poola kaubandus tagasiteele, sest 2nädalat sealt soetatud kompsudega mööda Euroopat rännata on suht ebamugav. 2018 võttis Poola vastu seaduse, et pühap. on  kauplemisvaba, väikese mööndusega, iga kuu viimasel pühap. on poed lahti ja kauplemine toimub. Poolas on ka palju usu-ja riigipühi, Varssavi ülestõusu aastapäev näiteks, kogu riik puhkab, sestap tasub ennem poodlemist guugeldada. Horvaatias peaks olema taskus ka teatud hulk sula, sest ikka on kohti, kus plastikut ei saa kasutada. Horvaatia on ka riik, kus autos ja väga ka ´´mustalt´´  ööbida ei saa. 10kond aastat tagasi otsiti nn. ´´musti turiste´´ rataste-rolkude ja atv-ga, siis 2017 nägin Premanturas, kuidas politsei lennutas drooni. Seda selleks, et ei tekitataks põlenguid ja, et riik saaks majutustest korjata maksu. Lisaksin siia loetellu Opatija, iluste häärberitega linn, võtsime rattad, kuna ei pääsenud autoga igale poole, Bale linnake ja Limi kanal-fjord. Kasutada saab ka Youtubi kanalit, söödad sisse näiteks´´10 best  places in Istra´´ ja siis otsustad. Austrias peab eemaldama pardakaamera, heal päeval saad noomida, halval saad kuni 10000 raha trahvi. Plitvicas tuleks olla avamiseks kohal, 10st ja edasi on rahvast murdu, samuti soovitaks kaasa võtta jook- söök. Parklast nr.1 300-400m tagasi on laudrada kohe teeääres, meid juhatas sinna öömaja omaniku poeg. Kell oli 5.30 ja oli hea nautida vaateid ilma endlikepikestega vehkivate hiina hordideta. Pärast võib osta pileti.Lihtsalt infoks Ungari-Horvaatia piirist kuni Hor.-Bosnia piirini mööda kiirtted on 652km ja maksu pidin maksma 37.05e. Sõiduaeg on enda teha .Kõikides riikides ,kus ei ole kasutusel euro tuleks plastikuga makstes öelda teenendajele kohalik raha, olgu selleks siis zlott-kroon või kuna . Vinjetid tuleks osta iga riigi esimesest tanklast, tuleb odavam, kui osta kõik korraga onu Tadeuzi vinjeti putkast Poolast. Ka võiks kalkuleerida, kas odavam on osta kuupõhine või osta 1+1nädalane vinjett. Endal on reisidel kaasas fooliumist aknakate ja mõned aastad tagasi vahetasin auto jahutuskapi külmkapi vastu välja.  384.. mina ei ole ,ette ostnud, pikim ooteaeg oli 1,5 tundi, sai kohvitatud ja muuseumis käidud. Lisaks Postojanskale on ka Skocjanska koopad ja ka see paarikümne km. pikkune Sloveenia rannik koos Piraniga on külastamist väärt. Edu kõigile!          

4
0

doha - ma tänan väga asjaliku kommentaari eest, võtan Sinu nõuandeid kuulda. Pardakaamera kohta ma tõesti ei teadnud, et Austrias seda kasutada ei tohi. Aitäh hoiatamast!

0
0

Austria pardakaameraga on nii ja naa! Looduse jäädvustamiseks ja enda turvalisuse tagamiseks on lubatud. Ei tohi inimesi ja teisi sõidukeid levitada nt suhtlusvõrgus (jäädvustada?). Äärmiselt vaieldav!

0
0

Mul on telefon esiaknal ja põhiliselt jookseb seal navi. Kuna üks okulaaridest vahib aga sellisel juhul niikuinii esiaknast välja, siis ma mõnikord klõpsan ka mõne foto või videolõigukese. Suhtlusvõrgustikus ma ei kola ega levita midagi, teiste autode ja võõraste nägude jäädvustamisel ei näe ma pointi. Huvitav, kuidas Austria politsei küll esikaasile iminapaga kinnitatud telefoni suhtub? Mul varsti minek ja pidasin just plaani seal erinevaid maastikke jäädvustada, nii autost sõidu ajal kui jalgsi kolades. Puhtalt enda jaoks, et oleks mida hiljem meenutada. Täitsa põnev, mis nad siis veel ütlevad, kui ma mütsile seikluskaamera kinnitan? Nii võiks ju üldse kõik reisivideod ja pildid keelu alla panna, täitsa imelik.

0
0

See Austria probleem on seotud inimõigustest tulenevalt. Sama nagu Googles peab inimesed ähmaseks tegema jmt. Tegelikult ei ole olukord seal sugugi nii karm, et üldse ei või salvestada. Erinevate riikide liiklusseadustes on üldse kummalisi nõudmisi. Prantsusmaal trahviti vahepeal kui autos ei olnud alkomeetrit, Hispaanias ei tohi sõita "plätudega" mille kontsad on lahtised, aga paljaste jalgadega võib, Kreekas peab klaasipesu vedelik olema mittekülmuv, Rootsis kohustuslik ese autos labidas, aga labida suurust ei leidnud seadusest, seega supilusikas peaks täiesti sobilik olema... jne

0
0

Autoga oleme Horvaatias käinud - viis korda.  NB! võib tekkida sõltuvus! Aga enne soovitan marsruudile tõsist eeltööd teha - et ei jääks nägemata ca 30km raadiuses just seiklejaid huvitavad objektid (kes eelistab kirikuid, kes kõrtse, kes loodust....) kõike jagub. Googelda marsruuti!  Just sõltumatus ja paindlikkus on EESLIS  AUTOGA  reisides.  Tõeliseks seiklemiseks soovitan Horvaatias valida kõrvalteesid (vähemalt osaliselt)  kuhu massturism kunagi ei satu ja siis saad näha  tõelist kohalikku elu!Horvaatias kogu  ranniku-äärne tee on imeline!  Ja kõik rannikuäärsed linnad on peatust  väärt. (ka supluseks).  Viie aastaga ei ole jõudnud veel kõiki külastada....   Aga edasi-jõudmiseks vali  jupp kiirteed.  Kiirteede ääres korralikud parklad  (paljudes ka pesemisvõimalus)  kus saab ka autos ööbida (kiirteel viibimise aeg ei ole piiratud) . Nii et vähenõudlikule sobiv säästu-variant.Montenegro (Mustad mäed) riik on Horvaatiast erinev ja kindlasti  tasub külastada Ostrogi kloostrit (Ostrog Monastery). Juba mägine teekond sinna on elamus  (kui pole mägedes sõitmise hirmu) + klooster ise.  Tee sinna on hea aga kitsas ja suured bussid sinna ei pääse - turistid "laaditakse" ümber mikrobussidesse. Seiklust jagub! :-)  Kotori lahe ümber sai ka ring tehtud. Kahjuks jäi ajapuudusel käimata Kotori mäel kindluses- arvesta ajakuluks vähemalt 1/2 päeva.Balatoni järv Ungaris valmistas pettumuse - (halli)savi veekogu :-(  Lisaks veel tasuline ligipääs.  Seega pole ajakulu väärt.  Kuigi eemalt ilus vaadata  ja ümbruses kena mägine maastik.Tasulite sissepääsude jaoks väike nipp - võimalusel ole hommikul varakult kohal  st. enne mass-turisimi saabumist.  Nii mõneski kohas oleme seetõttu tasuta sisse saanud -  rahakogujat  pole veel kohal :-) Boonus:  varahommikul on mõnusam sõita  (mägedes ka autol "kergem") ja palaval päeval paiksust nautida.Julgen väita et ööbimisi leidub teeääres  alati. Pakkujad lausa kutsuvad abivalmilt siltidega endale külla :-)Külalislahke ja sõbralik rahvas, sõltumata keeleoskusest.  Start on kõige olulisem ja edasi mõnusat seiklemist!!!  NB! - mägedes liigeldes ARVESTA  ALATI  TEISTEGA  siis jõuad ka ise ÕNNELIKULT  KOJU!  p.s. soovitus: hea kui pikal reisil ikka vähemalt 2 juhti oleks, et ei tekiks nn. maantee-rutiini. Meie oleme sõitnud kaheksi vaheldumisi ca 2-3 tunni kaupa. Siis võib ka rutiinsest sõidust mõnu tunda...  Kokku kulub ikka 2+2 rutiinset sõidupäeva  nn. "välja-ja tagasi"-sõidule.

4
0

Käisime kaks aastat tagasi Horvaatias autoga ja iga kell läheks tagasi. Rijekas 7 ööd tundub palju ja vahepeal oleksin mujal. Meie liikusime lisaks ringi Krk saarel. Kui Plitvice lähete, siis soovitan kohe avamiseks minna ehk siis ööbida seal läheduses. Meie sättisimegi rahvuspargi nö viimaseks päevaks ja kell 7 olime pargis kohal. Keset päeva minnes istud seal ummikus.

0
0

tere, omal pkaanis Horvaatiasse minna 25 juunil kahe augoga. Olen ise kainud seal oma viiskuus korda aga ei saa kullalt, reisi pikkuseks max kolm nadalat, poolas kulastame velitchka koopaid. poikame auzwitsist labi, balaton ja siis edasi ule magede, horvaatias esimene peatus zadoris ja siis moneks paevaks dubrovniku kanti, vaadata seal palju ilusad paigad, praegu on kusimuse all dubrovniku kandis oobimine, kaldun bosnia poole aga ex naeb, 

0
0

Tere.PTAK outleti ja sinna turule naist saates võid arvestada terve päeva korstnasse kirjutamisega.Paari tunniga ei saa midagi.Olen käinud.

0
0

Peepmeez - inimesed on erinevad, minu proua nii suur ostleja õnneks ei ole, pigem otsitakse kas kindlat eset või kaubamärki. Aga võtan Sinu hoiatust ohumärgina sest mine sa tea äkki siiski kaob aeg kätte ära.Ma tänan kõiki kes sõna võtsid ja soovitusi jagasid, teeme neist omad järeldused. Kindlasti annan siia ka ülevaate reisist.

1
0

TereKirjutan ka natuke oma kogemustest ja küsiksin ka nõu mõne asja kohta. Kuigi olen autoga euroopas mingi 10 korda puhkusereisil käinud on ikka palju asju mida ei tea. Oleme käinud Kreekas, Austrias, Itaalias, Saksamaal, Ungaris, Montenegros aga enamasti ikka Horvaatrias. On käidud telgiga ja kämpingutes aga viimasel ajal enam telgiga ei taha, vanus surub peale. Nüüd üürime mingi korteri, kus peab kindlasti olema konditsioneer. Varematel aastatel sõitsime kohale ühe ööbimisega, nüüd kahe ööbimisega. Olen üritanud erinevaid marsuute katsetada. Viimasel ajal meeldib kõige rohkem see marsuut:https://www.google.com/maps/dir/Split,+Horvaatia/Tallinn/@52.6076765,14.480087,4.89z/data=!4m34!4m33!1m25!1m1!1s0x13355dfc6bbcf517:0xa1798ff631b49f98!2m2!1d16.4401935!2d43.5081323!3m4!1m2!1d16.6413011!2d47.150474!3s0x476ec8454ad9f791:0x82c983e1fb41424f!3m4!1m2!1d18.9513838!2d49.5020462!3s0x47143934b6ccddcf:0xa333a7adb21d5dec!3m4!1m2!1d19.7109062!2d51.8995069!3s0x471bc562c8f49b99:0xeaf340f21735484b!3m4!1m2!1d23.1230538!2d53.2908552!3s0x46e01cc1f3783d11:0x41c21096ac30848a!1m5!1m1!1s0x46929499df5616bf:0x400b36d18fc6270!2m2!1d24.7535747!2d59.4369608!3e0Selle marsuudi juures on hea, et nüüd peaks saama juba kodus ära osta Slovakkia ja Ungari kiirtee vinjetid. Proovimisel kuni maksmise hetkeni on kõik toiminud. Lisaks ei ole vaja midagi klaasile kleepida. Eelmine aasta ostsin Poola tanklast vinjetid, mis maksid kokku mõlemad riigid üheks kuuks 33€, millele lisandus veel teenustasu 18€. Kui minna läbi Tsehhi, Austria ja Sloveenia, siis läheks kiirtee maksud kokku umbes 66€-i arvestusega 1 kuu. Samas kõige kallimad kiirteemaksud on igal juhul Horvaatias, Ungari piirist kuni Splitini on üle 30 euri ja tagasi teist sama palju. Ummikute kohapealt sellel marsuudil on Slovakkias Zilina juures tavaliselt kõige hullem, kuna kiirtee seal ei ole veel valmis aga muus osas on tee väga hästi sõidetav. Olen ka paar korda Viini kaudu käinud aga Viinis olen näinud ikka väga hulle ummikuid, kus ükskord sai rohkem kui kolme tunni jooksul teosammul liikuda. Ka sellel aastal jälle minek Horvaatiasse ja seekord algatuseks Braci saarele. Kuidagi on nii välja kukkunud, et ei ole kunagi sõitnud ühelegi saarele praamiga. Saartel on käidud küll aga ainult nendel kuhu saab silla kaudu. Krk, Murter ja Ciovo. Sellega seoses küsiksin kas keegi on praamipileteid ostnud Jardolinja kodulehelt eelmüügist? Kas sellel on üldse mõtet või on parem osta sadamast? Huvitav oleks veel teada kuidas on Splitis lood praami järjekorraga? Kui kõik läheb nagu plaanitud peaksime jõudma Spliti kuskil kella nelja-viie paiku pärastlõunal.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased