Autoga Horvaatiasse

Tean, et Horvaatia automatka postitusi on päris palju kuid eks igaüks planeerib ja toimetab ikka natuke omamoodi. Kirjutan siis meie plaanid üles ja peale reisi vaatab mis läks täppi ja mis mitte.Reisi algus 22 juuni varahommik pealinnast ja tagasi peame olema hiljemalt 8 juuli, et olla 9 juuli tööl. Autoks 2016 aasta Škoda Octavia 1,0 DSG, sõidame kahekesi kuid ilmselt pean terve tee ise roolis olema sest abikaasa ei taha väga roolis olla. Autol on aktiveeritud Android Auto kuvamine raadio ekraanile,navigatsiooniks kasutame Waze ja Google Mapsi. Lisaks on tellitud Xiaomi pardakaamera, mille saabumist alles ootan. Kuna meil väga kiire ei ole siis proovime ühe otsa sõita nii, et väldime teemakse niipalju kui on mõistlik seda teha.Miks Horvaatia, sest see riik on käimata ja viiendat korda Itaalias puhkust veeta ei soovi. Automatk sellepärast, et eelmisest on mitu head aastat möödas ja nüüd võiks uuesti pikema sõidu autoga ette võtta. Esimese päevaga vast jõuame Varssavi lähistele, teisel päeval siis hommikul edasi ja proua soovil Ptak Outleti Lodži lähistele. Ilmselt saan seal paar tundi igavleda ja puhata, et sõita edasi Tsehhi suunal. Teiseks ööks vast ehk Ostrava Tsehhis või natuke edasi. Öömaja teele ette kinni ei pane, vaatame kohapeal mida ja kuhu saame. Edasi siis Rijeka öömaja 7 ööd mis on läbi AirBnb olemas, hind natuke üle 300€. Põhiplaan on piirduda Istria poolsaarega ja külastada Plitvice parki. Me ei ole need kes ilmtingimata peavad kõiki kive, puid ja kirikuid nägema, hea on ka niisama vedeleda ja puhata. Tagasiteeks on kaks varianti, kas läbi Budapesti ja Ungari või siis viies kord läbi Põhja-Itaalia, seda veel arutame. Tavaliselt sarnane puhkus on meile maksma läinud nii ca 1500€ ja loodame ka sellel korral sama kuluga hakkama saada.

Rijeka on väike koht, ise lendasime Horvaatiat ja Sloveeniat külastades pealinna Zagrebi. Ja sealt rendiautoga Dubrovnikuni välja ja tagasi. (Tagantjärgi tarkusena oleks pidanud Montenegro Kotori ka ära külastama).Muidu eelmine suvi sõitsin üksi autoga Tallinnast Ateenasse ja tagasi, sh ka Montenegrost läbi. Täitsa meeldis. Kui midagi teistmoodi teeks, siis võtaks 3 nädala asemel 4 nädalat puhkust - jääks rohkem aega ümbrust uudistada.Nii et jõudu sõitmisel!

1
0

kunnar kui nii kaugele oled ära siis külastad ka veel montenegrot ja kaugel pole ka bih Medugorje PS rannapuhkusele lennatakse auto kimatakse mõistuse piiride, samas horvaatia kiirteed suht tühjad, oleks võimsam auto kannataks ka suuremat keskmist arendada

0
3

Juba teemat tehes ma arvasin, et koheselt tulevad arvamused miks Te üldse nii lähete, lennuk on odavam/kiirem jne. Veelkord, jah kindlasti on võimalik kiiremini ja võibolla ka odavamalt sinna ja tagasi saada, kuid meie läheme autoga sest me tahame nii. Meil on aega nii sinna kui tagasi sõiduks piisavalt ja eesmärk ei ole esimese korraga kogu Horvaatia läbi sõita. Ei kao see maa kuhugi, alati saab uuesti minna ja uusi kohti vaadata. Ööbimine Rijekas sai valitud öömaja mugavuste, asukoha(lähedal toidupood ja kohvikud) ja hinna suhtes. Samuti ka nii, et sealt oleks võimalik teha väljasõite Istria poolsaarele arvestades, et samal ajal on Rovinj`i salsafestival kus on ilmselt väga palju rahvast liikumas. 3-4 nädalat ei ole meil võimalik järjest puhata sest töö seda ei võimalda.Ma pigem ootan, et äkki on kellelgi mingi äge kohalik koht meeles mida võiks näha. On see siis lahe söögikoht, mingi mõnus küla kus kohalikud oma kaupa pakuvad, mingi mõnus teelõik hingematvate vaadetega jne. 

6
1

Tasub teha Istrias kindlulinnade tuur 1 päev .Maailma väikseim linn Hum .Lähedal väga ilus linn Sloveenias Piran. Kui tagasiminek Itaalia kaudu siis Palmanova-väga eriline linn veel vähe turiste kuid alates 2017 Unesco maailmapärand.Palmanova lähedal väga hea outlet 100+kauplusega ja heade hindadega.Ja veel hirmus seda foorumit siin peabki võtma nii,et  kõik mis siin sulle soovitatakse ei peagi sulle sobima, vaid nendest saad valida endale vajalikud kuid teadmiseks kuluvad kõik mõtted ära valikute tegemiseks,sest mine tea.

3
0

Ma natuke kaaperdaks ka seda teemat ja küsiks nõu. Endal Start Horvaatia poole 12 juuni ja tagasi juuli keskel. Minek perega (3 last - 7a, 4a ja 1a). Esimene majutus Zadari lähedal. Esialgne plaan oli sõita kohale 3 päevaga 1. öö Varssavi ligidal, 2. öö Grazi lähedal ja 3s päev lõuna paiku kohal Zadaris. Kuna nüüd saame päeva võrra varem startida, siis plaan kohale sõita 4 päevaga. Siit ka küsimus, kas keegi oskab soovitada mida huvitavat vaadata/teha teel Varssavist Horvaatiasse? On ehk mõni äge kindlus, loomaaed, rahvuspark vms. mis jääb selle trassi peale mida keegi oskaks soovitada?

0
0

Kui on planeeritud neli päeva siis võiks Balatoni ujuma minna ;-).

0
1

Dan - ma ei tea Teie teekonda kuid Tšehhis Brno lähedal on Moravian Karst koopad ja ka Moravia Aqualand. Lisaks nt Bled Castle ja Postonja Cave Sloveenias. Kindlasti ka Viin on linn kus aega veeta. Need on kohad mis mulle erinevatest reisikirjadest meelde on jäänud. 

0
0

Czestochova  Jasna Gora klooster, seal Musta Madonna ikoon ja klooster tõeliselt ilus. Brnos  St James kiriku all luukamber. Bledisst natuke edasi Vintgar George .Kindlasti Postonja koopad ja sel ligidal Predjama loss mis on ehitatud kalju sisse.

0
0

Veetsin möödunud sügisel Istria poolsaarel 2 nädalat ning vaatamist jagus küllaga. Kui midagi välja tuua, siis järgmised kohad.Istria poolsaare lõunatipus asub mõnus looduspark: https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g1077169-d2269575-Reviews-Kamenjak_National_Park-Premantura_Istria.htmlVäikses sadamalinnas Lovranis asub väärt söögikoht, kui mereannid maitsevad: https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g303813-d4579628-Reviews-Buffet_Stubica-Lovran_Istria.htmlKülastamist (või vähemalt läbi sõitmist) väärivad nii Motovun kui rannikul asuv Mošcenice linn.

0
0

Horvaatia reisist on küll aastaid möödas, kuid soovitan külastada Rovinj ja Pula linnu. Krk i saarel meeldis väike Vrbnik, sealt ostsin ühest veinimajast (Nada) valget Zlahtina veini ja punast kuiva Braidat koju kaasagi, lisaks head juustu, vinnutatud liha... Väga maalilised väiksed linnakesed. Mõnus laevatrip Crikvenica (ööbisime seal) sadamast mööda kaunist rannikut, paar ujumispeatust. Plitvice meeldis väga, tahaksin sinna varakevadel või kuldsel sügiselgi minna. Teepealt ostke juustu jms kohalikku. Ka Motovuni linna oleks tahtnud näha, kuid lebosklemine võttis aja.  Istria poolsaar ja tibake alla on kohapealseks ringisõitmiseks piisav ja jõuate ujuda ja restodes ka mõnuleda. Soovitan väga autoga minekut, eriti, kui sõita ka mööda nn kõrvalisi teid, külastada väikseid linnakese vms teepeal.  Meelde jäi, et head ööd soovida on lihtne, ütle vaid Laku noc! 

0
0

Istrias soovitan Pula amfiteatrit, Rovinj, Porec, Motovun.Teel Horvaatiasse teeks mina üleoleva ajaga peatuse Bled järve ääres, vaataks ka üle Predjama, Postojna ja miks mitte ka Ljubljana.Isikliku arvamuse kohaselt eelistaks ma neid Balatonile.

0
0

Kui juba reisiplaane siin avalikuks tehakse.. Ma võtan selle aasta juunis samuti ühe väljakutse vastu. Väljakutsed on alati lahedad. Panevad su proovile - füüsise ja vaimu. Auto ka muidugi. Kogu kupatuse.Tallinn-Läti-Leedu-Poola-Saksamaa-Luksemburg-Belgia-Holland-Taani-Rootsi-Norra-Rootsi-Soome-Tallinn. 9 päeva, 11 riiki, 5800 km, 5 riigi kõrgeimad tipud, kõrgeim Norra Galdhopiggen. Üksinda. 

2
1

5800/9=644 ,pakun et selle tripi keskmine üle 80 ei küüni seega 8+ tundi roolis, äkki oleks mõistlik rekkajuhiks minna, makstakse peale ka

0
1

Kas see peaks naljakas olema või muul moel tähtis info, Aivart67? No ei ole üldse naljakas, ei ole. Labane on. Aga sa võid alati proovida seda järele teha. Selle nimi ongi "väljakutse". Mina just seda seetõttu teengi, et mulle öeldi, et seda ei tee üksinda, kümne päevaga ära. Mina ütlesin, et ma teen üheksaga. Minu jaoks on see põnev väljakutse, seiklus ja ühtlasi ka motiveeriv teekond. Nii lihtne see ongi.

2
3

To rogks! Olen mõned päevad Bledis, kavatsen ringi ümber kogu selle mäestiku teha, Ljubljana ja Postojna koopad loomulikult, sest nendes ei ole sees käinud. Kas koobastesse oleks mõistlik piletid kodus eelnevalt osta? Seejärel Militar Park,  Istrias on elamine broneeritud. Sellel reisil rohkem lõunapoole ei lähe, üle Trieste Dolomiitidesse ning lõpuks kodutee.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased