autorent Dubrovnikus?

Oleme juuli alguses minemas Dubrovniku ja soovime rentida autot.Kas igal pool on tagatisrahaks 1400€ või saab ka ikka soodsama tagatisrahaga ka kuskilt autot rentida? Ning kas krediitkaardi olemasolu peab kindlasti olema või saab ka kuidagi ilma selleta hakkama?Milline on soodne rendifirma ja rääkige oma kogemustest.

Viimati reisil olles olin teinud soodsa bronni autorendile, aga kohapeal soovisime veel paariks päevaks autorendi võtta. Kuna tegu oli eri rentijatega, ei saanud bronni üle kanda ja see jäi kinni. Nii juhtuski, et oma varem bronnitud rendikat võttes ei olnud enam kaardil vaba limiiti piisavalt. Ei olnud probleemiks ulatada deebetkaart ja sealt summa bronnida. Antud kaardil olid küll ka nn kõrged numbrid, mida nad saada soovivad.

Tagatisraha saad vähendada omavastutust vähendades ja seda sab teha lisakindlustusi ostes. Parimal juhul saad omavastutuse nulli ja tagatisraha samuti. Kindlasti võta see kindlustus sellest letist, kust auto saad. Muud kindlustused neid väga ei huvita.

Krediitkaart võib sellegipoolest vajalik olla, kuna nad annavad sõiduki sulle täispaagiga ja ka hilisemad trahvid vajavad klaarimist. Nende garanteerimiseks soovivad nad krediitkaarti.
Võimalik, et Horvaatiast leiab ka rentijaid, kes ilma tagatiseta annavad. Kasuta siinset otsingut.

Tere
Just jõudsime Horvaatiast tagasi. Nüüd ja ka kaks aastat tagasi rentisime auto, mõlemal korral nõuti üle tuhande euro krediitkaardi deposiiti. 
Kuna meie krediitkaardiga kaasneb ka rendiauto kasko, loobusime rendifirma poolt pakutavatest kindlustusest ja leppisime selle piraka depo summaga. Kui osta rendifirmast kindlustused juurde, võib saada hakkama ka väiksema tagatisrahaga.
Auto rentisime veebist vahendajalt ehk Cars-Scanner.com lehelt 73 €/ 8 päeva, saime Sixt rendiauto Opel Adami, mis oli sõitnud vaid 2600 km. 
Minu krediitkaarti, millega olin auto veebist tellinud ja rendi summa ka tasunud, tagatiseks ei sobinud, sest autojuhiks olime veebis pannud minu abikaasa (oleme sama perenimega). Nõuti tema nimega krediitkaarti :P. Krediitkaardi probleemi poleks tekkinud, kui oleks otse Sixt-st rentinud.
Rendiauto pakkujaid on palju, näiteks Economy Car Rental.
Mõnusat reisi!

Tere

Europcar Dubrovnikus, Ford Fiesta, tagatisraha 600 eur. Olen kasutanud hispaanias ja väga rahul.
Edu.

Kas keegi sellisel teemal oskab kaasa rääkida kui rendiautoga läbi mitme riigi sõitmine?

Plaan Septembris 2019 Split'i lennata ja võtta nädalaks rendiauto ning külastada Dubrovnikut ja miks mitte ka Podgorica't Montenegros.
Rendiautodega üldiselt ju teh.passi kaasa ei anta, kas sellest võib tulla probleeme?

Mitmes riigis sõitmise kohta pead küsima konkreetsest rendifirmast - kas võib minna ja kuidas see rendihinda mõjutab. Probleemid tulevad raudselt siis, kui rendifirmat ei informeeri ja naaberriigis midagi juthub. Tuttaval juhtus rendiautoga teises riigis tehniline probleem ja kuna rendilepingu järgi poleks tohtinud ta seal olla, jäi kokku ca 4000 eurost ilma. Osalt omast lollusest, aga ikkagi.

Rentisin eelmine aasta auto sellest firmast: https://rentacar-makarska.com/ Tagatis oli umbes 350 eur (hind oli kunades, seega täpselt ei mäleta). Tagatise tasusin auto kättesaamisel krediitkaardi tunnustega deebetkaardiga (auto toodi maja ette, makseterminal oli kaasas). Piiriületused olid lubatud, see oli kodulehel  nende tingimuste all selgelt kirjas. Käidud sai ka Mostaris. Tehniline pass anti kaasa ja  BH piiril seda ka küsiti. 


Mulle jättis see firma hea mulje. Kuid hinnad polnud just väga odavad. Siin Horvaatia alateemades räägitakse ikka päris ulme hindadest a la 100 - 200 eur nädal keskklassi auto eest koos 0 omavastutusega. Otsisin  autot ikka päris korralikult ja hinnad polnud isegi ligilähedased. See oli siis 2018 septembris. 

https://www.novarentacar.hr

Rentisime Trogiris aasta tagasi sellest firmast. Neil esindus Dubrovnikus ka. Võtsime täiskindlustuse ja kaardilt ei broneeritud midagi. Saime hakkama deebetkaardiga. See firma sai valitud just heade arvustuste pärast. 

Meil ka augustis lend Dubrovnikusse, aga kuna Horvaatias juba kordi käidud, siis seekord võtame auto ja puhkame Montenegros, erinevate rendifirmade info alt olen vaadanud, et Montenegrosse sõitmise eest tuleb tasuda 45-50 eurot rendiperioodi kohta lisaks ja ongi korras sellega.
Kindlustusi otse rendifirmalt ei plaani võtta, võtame eraldi ja 0-omavastutusega ja on ok, et võetakse suurem summa bronni. Eelmisel aastal näiteks Hispaanias võtsime auto läbi billiger-mietwageni, rendifirmaks Firefly ja kuigi arvasime, et broneeritakse 1400.-, siis reaalselt broneeriti 3*150.-.

Montenegrosse sõiduks tuleb teha eraldi kindlustus ca 50 eur

kuna Horvaatia liiklukindlustus seal ei kehti.
Tegelikult kehtib aga sulle ei anta lihtsal rohelist kaarti kaasa mis tähendab et kontrollides saad kindlustuseta söidu eest trahvi.
Broneerisin Avisest ja kohapeal oli mingi 150-200  eur nädalaks lisa kindlustus 0 omavastutusega ja ei broneerita midagi kaardilt. Kolmandate firmade kindlustusega broneeritakse ikka kaardilt raha mille siis saad sellelt kindlustuselt tagasi kui midagi juhtub.
Ilma 0 omavastutuseta on kivi klaasi ja raha läind.
Krirm tiival mille taastamine maksaks ca 200 eur aga rendifirma võtab vastavalt lepingule kogu omavastutusega(olgu see siis 500 või 1500 eur)
Dubrovniku lennujaamas on ka rendifirmasid kes annavad ilma krediitkaardita.Seltskond kes meiega koos oli oli auto bronnitud aga krediitkaardil polnud piisavalt vahendeid deposiidi tasumiseks.Saatsid siis selle firma kukele ja said kohapealt sulas makstes nädalaks auto

Ma olen korduvalt kasutanud Pegeot- Club autorenti Dubrovnikus ja soovitan soojalt. Lubasid sõita nii Montenegrosse, Bosnia- Hertsegoviinasse kui ka Albaaniasse. Autod olid uued ja korralikud, 1 kord oli tellitud auto väljas, siis anti suurem ja kallim sama hinnaga.
Kui läheb diiliks ja kontakt on Ivica'ga, võib minult soojad tervitused edasi anda, ta eestlaste suur sõber. :)
http://www.peugeot-rentacar.hr

Võin soovitada economybookings.com
Seal saad ise võrrelda hindu ja tingimusi. Ning mis peamine, saad rentida ükskõik kus kohast auto ning ükskõik millal.