Autorent Itaalias (Veneetsiast)

Küsimus, siis autorendi kohta Itaalias. Plaan võtta auto Veneetsias ja tagastada Milanos. Või oleks siis kasulikum võtta mõnest linnast, mis on Veneetsia lähedal?
Oskab keegi soovitada millise firma poole konkretselt vaadata?
Olen teinud päringud mitmesse firmasse, kellel Eestis esindus ja hinnad on päris kõrged. Mulje on jäänud, et ettebronnides on hinnad soodsad, kuid reaalsus on midagi muud. (Samas Hispaania puhul tuli väga mõistlik hind, kui ette ostsime)
Ainsa hinnasõbraliku variandi pakkus AirBaltiku auto bronnimise süsteem. Tahaks teada, kas kellegi on kogemusi sellega? Ja kas see nende nn kindlustus, mida lisaks saab osta ongi see nn superkasko? Mis viib minu poolse vastutuse nulli?
Suhteliselt nõutuks olen juba muutumas. Tahaks saada autot mis mahutab 5 inimest ja mis ei maksaks üle 500 euro nädal, koos selle supperkindlustusega.

Tänud neile, kes osvad nõustada.

Paari põhitõde tuleks kindlasti arvestada:

  • kui rendiauto võtta ühest punktist ja tagastada see teise on hind alati oluliselt kõrgem, kui algsesse kontorisse tagastades
  • piisavalt varakult ette bronnides ja ka kohe raha ära makstes tuleb rent kindlasti odavam, kui kohapeal tellides ja makstes.

Miskipärast tundub tõenäoline, et 500.- EUR-i sellise teema kohta peaks olema reaalne, kui just väga kalli klassi autot ei telli. Olen veendunud, et Avises't saaksin kauaaegse kliendina sellise hinnaklassi pakkumise kindlasti.

Vaata siit ka
http://www.autoeurope.eu/

Ise kasutasin neid, kui mu mälu mind ei peta. 2 nädalat läks mingi 350 € aga see oli ilma superkaskota ja auto tagastasin samasse kohta, kust võtsin.

Veneetsiast võite rentida paadi, autosid ega sõiduteid seal ei ole :)
Aga Mestrest kindlasti leiate autorendi.

Pm võib see olla lj Marco Polo või lj Treviso või Mestre rj rendi alguspunkt. Küllap said aru mida ma täpsemalt Veneetsia all silmas pidasin. Ja paati vist ei kannata üldse rentida, privaadiks võetav gondel on küll mega kallis.

Alati ei ole nii, et kui tagastad auto teisse kohta, siis on kallim. See oleneb paljski rendifirmast, aga veel rohkem rendiperioodist. Mitmed firmad ei võta lisatasu kui auto rentida kauemaks kui 7 päeva.

to: ftc

Kui omad sellist head infot, siis palun täpsusta, mis rendifirmadega ja kus sellised kogemused aset leidsid!

Oma kogemustest ütlen, et Avis'e ja Hertz'iga ei ole mul õnnestunud Prantsusmaal ja Itaalias lisatasust pääseda, kuigi Prantsusmaal oli rendiperiood 20 päeva (võtsin auto CDG lennujaamast ja tagastasin Nice lennujaama). Itaalias, oli rendiperiood täpselt 7 päeva (võtsin Malpensast ja tagastasin Fiumicino'sse). Lisaks on Prantsusmaal olnud veel 2 lühema rendiperioodiaga sarnast episoodi.

Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis oli Budget see, kes pakkus sellist varianti, aga ma ei mäleta, kas oli 7 või 10 päeva neil see perioodi tingimus. Portugali jaoks sai aga bronnitud läbi www.easyterra.com saidi ja võetud Portost, tagastades Farosse ei olnud mingit täiendavat tasu.

Ühe otsa renti pakub näiteks Holidayauto (www.holidayauto.de), märtsis üks nädal 4ukseline Renault Megane 295€ + ühe otsa lisatasu 54€. Rendikoht Marco di Polo lennujaam, tagastus Milano kesklinnas, superkasko hinna sees.

Billiger Mietwagen pakub Peugeot 407 Estate tüüpi autot samaks perioodiks 298€, kusjuures ühe otsa renditasu tundub seal juba hinna sees olevat (igatahes lõppkinnituses oli see hind all inclusive). Ühtlasi on seal sees hea kindlustuspakett täiskaskoga. Vaata www.billiger-mietwagen.de.

Võtsin autoeuropest sügisel Trevisos auto ja tagastasin selle Malpensas. Kolm päeva täis kindlustusega kokku 110 euri. Mingi keskmise suurusega Fiat oli. Minu hinnagul selle paarisaja kilomeetrise vahemaa eest nad midagi lisa ei kasseerinud.

www.economycarrentals.com sealt leiad suure diiselauto endale sobivas hinnaklassis vabalt. Natuke võid mängida ka tagastuskohtadega see võib muuta saadaolevate autode valikut. Auto olen nende puhul alati AVISest saanud.

Olen kolm korda rentinud (sh. kaks Itaalias). Kõik korrad võtnud Eestis hinnapakkumised (Herz, Avis jm.), valinud parima, maksnud siin ja kohapeal jääb igasugune rahaga jamamine ära. Osadel firmadel on soodukad erinevate kaartidega (Swedi krediitkaardid, Estravel jms).

Itaalia neljast rendist võtsin esimese Eestis ja kõik töötas veatult, aga kuna hiljem olen selgelt odavamalt suutnud leida hinna netis, siis ei kasuta seda. Ja samamoodi, kui soovin, siis ei pea üldse rahaga arveldama koha peal vaid maksan ette ära.

Treviso, Mestre vòi isegi Padova oleksid need kòige làhemad alternatiivlinnad Veneetsiale ;)

Milline variant on odavam kahe nädalase reisi puhul? Kas rentida auto või kasutada ühistransporti?Tänud

Kuna sul on kaks nädalast reisi, siis soovitan ühel juhul rentida auto ja teisel kasutada ühistransporti. Saad hiljem ka tulemusi teistega jagada.

Itaalias on ju selle ühistranspordiga sedasi, et ta PALJU odavam rentides ei tule (sõltub kui mitmest inimesest rääkida, eks). Ja ühistransport ei jõua igale poole ning streike ja mitmetunniseid viivitusi võib ette tulla...