Autorent Pariisis

Tere,

Lähme perega (4 liiget) Juuni algul Pariisi, sooviks nädalaks rendiautot. Milline firma oleks asjalik, kes mure korral ka probleemiga tegeleb ja abi saaks?

Väga üle 200-250 euro deposiiti maksta ei sooviks.

1
2

Pariisis endas ei ole rendiautoga suurt midagi teha. Meeletu liiklus, parkimiskohti pole jne. Tahate mujal Prantsusmaal ringi sõita?

2
0

ikka Pariisis liikumiseks mõtlesin. Kuna reisil kaasas ka 5.a liikumispuudega laps, siis arvasin, et autoga oleks ehk kergem, kui ühistranspordiga.

0
0

Pariisis on autoga üsna keeruline liikuda. Ma ei tea kuidas seal invaliidide parkimiskohtadega on ja kuidas on reaalne saadavus. Kui see välja uurida, siis on mingi lootus. Alguseks näiteks - https://en.parisinfo.com/what-to-see-in-paris/visiting-paris-with-a-disability/info/guides/transport-and-disability-getting-around-paris/adapted-car-parks-and-parking-places/adapted-car-parks-and-parking-places. Muidu on asi kohati üsna keeruline ja vaevaline. Kui suurlinnas sõitmine probleeme ei tekita ja invakohtadel ka reaalselt saadavust on turistile, siis võib tõesti asi toimida.

0
0

Pariis on autoga liiklemiseks tõesti keeruline. Ühistransport on suures osas kohaldatud liikumispuuetega reisijatele, samuti pakub nt Uber just liikumispuudega inimestele kohandatud teenust. Ühistranspordi juurdepääsetavuse info on siin: https://www.ratp.fr/en/accessibility/network-accessibility

Kui soov siiski rendiauto võtta, siis minu soovitus on Getaround. Tegemist on Eesti Autolevi sarnase teenusega, kus firmad ja üksikisikud saavad omi autosid välja rentida. Pariisis on neid autosid igas linnaosas, rentida saab nii tunni- kui päevahinna alusel (päevahind alates 35-40€), Getaround Connecti puhul saab mobiiliga sõitu alustada ja lõpetada. Standarddeposiit on 313€, aga lisatasu eest saab seda vähendada 250 (6€/päev) või 150 (16€/päev) euroni.

0
0

Kas seal Bolti vms nõudmise peale autorenti pole? Ma olen väga kahtlev Pariisis ise parkimise asjus, olgu siis invakohale või kuhu tahes. Nii et ma ei võtaks nädalaks autot ilma enne proovimata, kas seal üldse liikuda saab.

Muidugi saab sõita autoga Pariisi lähedal. Me käisime näiteks Chartres'is, aga toredaid kohti on ümbrus täis - Versailles jne. Aga üldiselt on seal ühistransport pea alati kiirem ja mugavam.

2
0

Hop on - hop off bussid. Võib osta ka kahe päeva pileti. Minu mäletamist mööda on seal kohta ka ratastoolile. Näeb enamuse ära. Ja kui selgub, et bussist vähe, siis saab ju autorendile mõelda.

1
0

Kõige parem variant olekski bolt autorent või nagu meil see citybee, aga pole leidnud sellist.

Ehk siis nt võtangi lennujaamast auto, sõidan majutuse juurde ning maksan siis teatud summa.

Kui kõik sujub siis järgmine päev võtan taas, jne.

0
0

Terve nädal Pariisi siseselt autot eri kohtades parkida ei pruugi olla just odavaim. Lisaks peab arvestama, et parkimismajadest või tänava äärest leitud parkimiskohtadest huviväärsusteni jõudmiseni võib üsna pikk maa olla ehk auto omamise kasutegur ei pruugi kõrge olla. Samas mäletan, et nädalavahetustel kui liiklust vähem oli tegelikult isegi täitsa normaalne olukord.

Aga soovitaks mõelda pigem hotellile mis asub maksimaalselt kesklinnas. Siis saab vast ka oma jõududega ja liiklusvahendita hakkama. Ehkki normaalne hotell kesklinnas pole ka muidugi odav.

2
0

Suurlinnade kohta kehtib üldiselt järgmine. Sul on auto, mis pargitud hotellist 1km kaugusele (lähemal lihtsalt pole kohta), jalutad autoni, sõidad mingi huviväärsuseni (sõitmiseks on seda raske nimetada, lõputud ummikud), otsid ringi tiirutades parkimiskohta, milleks kulub igavik, leiad selle lõpuks jälle 1km kauguselt, pargid kalli raha eest, kõnnid oma huvipunktini. Tagasi sama.

Ma ei taha kedagi hirmutada, aga suurlinnas ei ole auto mingi lahendus.

Mul on peres kah liikumispuudeline. Algus sama, võtan parklast auto, aga siis esimene ots hotelli ukse ette, seal tema ootel, korjan peale, sõidan otse sihtkohta, poetan ta maha, tema jääb ootele, ise lähen autole parkimiskohta otsima, selle leidumisel pargin auto, kõnnin mind ootava inva juurde, kus ta juba nii tunnijagu on oodanud. Tagasi sama.

Uskuge mind inimesed, kes te kogu oma elu üles vaid autole üles ehitanud olete, see on jama.

Liikumispuudelise jaoks on kaasa võetud ratastool. Veereme hotellist koos välja ja läheme kuhu iganes koos. Auto jääb sinna parklasse, kuhu ta saabumise päeval jäi. Keegi kellegi järel ootama ei pea. Enamikud vaatamisväärsused ja ühistransport on tänapäeval ratastoolisõbralikud. Kui ei ole, siis see objekt jääb vahele. Takso pole ummikute tõttu kah parim mõte, aga kui kangesti vaja, on invataksod olemas.

Kui mul liikumispuudelist kaasas pole, siis omapäi liiklen ma igas linnas elektritõuksiga või -jalgrattaga. Ühistransport ja omad jalad lähevad samuti käiku. Auto seisab hotelli parklas või seal kuhu ta iganes jäi, antud linna külastuse lõpuni. Jah, ma sõidan sinna autoga, aga linna sees, kindel ei. Ma olen puhkusel, mitte enda närve hävitamas. Mitte, et mul selle sõiduga probleemi oleks, aga see ei ole kuskilt otsast otstarbekas. Puhas ajaraiskamine.

8
0

Samal põhjusel hoian ma tavaliselt suurlinnadest kaugemale. See parkimiskoha otsimine pole lõbus. Eriti veel kui buss on üle 7 meetri pikk. Renditud tavaauto pole ka palju lihtsam. Või siis pargin kusagil eeslinnas ühistranspordi lähedal. Park and Ride on tihti hea lahendus.

Suurlinna on hea kohale lennata ja siis kas takso või ühistransport.

1
0

Teema-algatajatele pole vist abiks, aga läänemaailma linnades on võimalik laenutada elektrilisi ratastoole. Ma olen ratastoolis kolleegiga kahekesi koos käinud mitmetes suurtes linnades, näiteks New Yorkis. Enamasti küll olen ma ise "mootori" rollis olnud. Aga ka see laenutamine täitsa töötab.

Usun, et Liikumispuuetega inimeste liit https://www.elil.ee/ oskab vajadusel ka nõu anda.

2
0

Huvita, milline reis ootab teemaalgatajat, kas nädalane Prantsusmaa tripp või nädalane Pariisi külastus?

0
0

Kui pärast või enne Pariisiga tutvumist on soov kaugemale sõita, siis võib lennujaamast rendiauto võtmine olla igati hea variant. Aga lihtsalt Pariisi linnaliiklusesse sukeldudes võib tõesti minna keeruliseks ja vahel ka südalinnast eemal. Rendiautoga Versailles` lossi juurest tagasi linna poole suundudes suutsin keerata seoses tee-ehitusega (ja liiga aeglaselt reageeriva navi + juhiga ;-) ringristmikust valesti maha ja sattusin vastu tahtmist kiireteele, kus niipea tagasi pöörama ei pääsenud. Ja lisaks aja-ja närvikulule pidin muidugi maksma ilma asjata kiirteemaksu. Aga kogenumatele autojuhtidele, kes juba autoga linnas, on Triumfikaare ringristmiku läbimine kogemus kogu eluks. Et kuidas nii umbes viies või seitsmes reas märgistamata radadega suudavad suhteliselt kaootiliselt liikuvad autod ilma plekimõlkimiseta selle läbida. Kuigi ristmikule pealesõit on vist eesõigusega, on ka ringile pääsenuna tegemist, et mitte külgi kokku panna ja teisi ristmikule peale lubades ka samas teeotsi lugeda, eriti, kui navigaator peaks näiteks ütlema, et "take a 11th exit" ;-)

5
0

Pariisis on tõesti ummik ummiku otsa, aga kui on plaan lisaks Pariisile veel kuskil ringi sõita, siis lennujaamast auto rentimine, selle hotelli lähedal ära parkimine ja hiljem taas kasutamine võib olla kõige mugavam. Mina olen küll enda väikeste laste ja kohvritega seda varianti Pariisis kasutanud. Saab sõidetud, kuid vaatamisväärsuste vahel liiklemiseks on tõesti ühistransport mugavam.

Parkimiskoha osas soovitan vaadata valmis hotelli lähedane tasuline parkimismaja. Paljusid saab isegi ette broneerida. Tänaval parkimiskoha otsimine on küll närvesööv. See on kõige kindlam variant parclicki (või mõne muu keskkonna kaudu) lähim parkla välja vaadata, kui vaja, siis ka broneerida ning küll sinna kohale jõuab ning jääb ära mõtlemine, kus saab parkimise eest maksta jne. Ei pruugi üldse hullult kallis olla.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased