Bali, Filipiinid

Oleme aastavahetusel minemas reisile. Panime kokku kohad, kus tahaksime käia, kuid sooviks teadjamate arvamust.
Sihtkohad on meil Phuket->Bali->Filipiinid. Kõik vahemaad sooviks läbida siselendudega. Kuhu soovitaksite Filipiinidel minna, eesmärgiks oleks ilusad helesinised valge liivaga rannad, kuid kahjuks seal nii palju saari, et ei oska otsustada. Kui reaalne oleks selline marsruut? Kuidas on hinnad ja üldine elu Balil ja Filipiinidel ning ehk keegi oskab öelda ka midagi detsembri ilmade kohta.. Lugesin, et Balil vihmaperiood sel ajal, kuid ei kujuta ette kas reaalselt võib kogu aja sadada siis?
Ootan huviga kogemusi ja soovitusi :)

Filipiinide kohta infot anda ei oska.
Bali kohta pisut ikka, jõudsime eile sealt koju.
Hinnad Balil olevat viimaste aastate jooksul oluliselt tõusnud. Eks austraallased oma kõrgete töötasudega käivad seal pidutsemas ja ostlemas ning seepärast ka hinnad kallinevad.
Elamine-hotellid on saadaval väga odavate kuni väga kalliteni. Meie elasime kahe nädala vältel kahes erinevas hotellis Kutas ja Legianis. Mõlemas 25 eur tuba kahele koos hommikusöögiga. Ilma konditsioneerita elamist ei soovita vihavaenlaselegi :) Samaväärsed puhtad, heade basseinide ja restoranidega hotellid Euroopas vähemalt kaks korda kõrgemate hindadega. Odavad on taksosõit, privaat autojuht terveks päevaks 35- 40 eur, mis sisaldab ka auto kütust ja parkimisi. Alkohol Balil nii poodides kui restoranides on väga hinnaline. Toit on restoranides mõistliku hinnaga, ca 5-7 eur praad. Vesi, coca ja mahlad poes ja restodes enam-vähem samade hindadega.
Kui plaan mingeid kingitusi perele-sõoradele osta, siis Tanah Lot piirkonnas tundus oluliselt odavam kui Kutas, Legianis, Seminyakis.

"Aastavahetusel" on 31dets - 1 jaanuar. Kuda te selle ajaga ca 10 000km läbite? Ei saa inimestest aru, kes lihtsalt kaardil mingid suva kohad võtavad ja siis tulevad foorumist küsima, kudas selline reis toimuda võiks. Alustuseks võiks kirja panna kust kuhu pikad lennud on ja kui pikalt aega on ning palju pappi on.

Plaanime siiski enne aastavahetust minna, 12 detsembri paiku ja 4-ndal tagasi tulla. Raha pole probleem, sellepärast ei kajastamud ka enda eelarvet, sest see pole minujaoks hetkel küsimuseks. Nagu öeldud läbime vahemaad siselendudega kui sa uuesti loed, siis ehk saad aru :) Sihtkohad pole suvalised, oleme arvestanud kõigi seltskonnaliikmete soovidega ja ise eeltööd ka teinud. Lahtine on Philipiinid, sest seal üle 7000 saare ja tõesti kuulaks teadjamate arvamust. Eelkõige huvitavad, kas sellised siselennud on reaalsed( ennetades su pahameelt, siis jah olen vaadanud lennufirmasid jne). Sooviks siiski teadjamate arvamust, mitte tühikargajate norimist.

Reblikas

Aitäh informatiivse kommentaari eest :) ootan huviga ka muid soovitusi Bali ka Filipiinide kohta, loen Balist järjest rohkem ja tundub, et see polegi nii paradiisisaar helesinise vee ja valge liivaga..soovitatakse isegi Gili saart rohkem, oskad ehk selle kohta ka arvamust avaldada?

Kerly_4, ole hea ja pane kirja, mida teie olete välja vaadanud. Praeguse 3 maa nimetamisega, saab pakkuda sadu kohti, kus peatuda. Mis asjad on siselennud? Või on siin silmas peetud odavlennu firmasid? Või on mõeldud sama riigi piiris lende? Kui raha probleemiks pole, siis minge suvalisse reisibüroosse ja nad panevad teile reisi kokku.
Siinsamas trip.ee-s on piisavalt materjali endale sihtkohtade leidmiseks, nii et tasub sellega alustada ja siis küsimused vastavatesse teemadesse postitada.

Lugupidamisega tühikargaja.

Tulime nädal tagasi Filipiinidelt. Lendasime Boholi saarele, sealt kõigepealt Panglaole, majutuse broneerisime White Beachile. Sellega meil vedas, sest edaspidi ringi sõites tundus see parim rand – vaikne, puhas, ilusa valge liivaga pikk-pikk rand. Möll käib Alona Beachil, seal korra käisime, kuid ei meeldinud – ülerahvastatud, rand paate täis jne.
Siis sõitsime rolleriga Boholi saare vaatamisväärsused läbi - shokolaadimäed, tarsierid, riisipõllud. Rolluring kujunes ca 200 km pikkuseks, kõige ägedam looduslikult oli sõit Carmenist Jagnasse – riisiterrassid, kurvilised mägiteed. Tarsierid, liblikafarm ja shokolaadimäed erilist muljet ei avaldanud, turistikas.

Seejärel läksime Siguijour saarele (majutusime San Juan's) – ilus vaikne ja mõnus saareke, lumivalge liivaga paradiisirand, kuid vähemalt seal, kuhu meie sattusime vette minna ei saanud, sest põhi vajus (nagu valge muda).

Väga mõnus oli Andas, supersooja veega ilus puhas rand, peaaegu inimtühi ja muidu ka igati tore kant. Tegime rollutiiru, käisime mägedes, ilusad vaated. Kõik hinnad olid Andas kallimad, kui mujal. Teekond bussiga Tagbilaranist ca 3 tundi.

Viimaseks ja ka meie lemmikkohaks kujunes Bantayan saar. Majutusime Santa Fe's. Suurepärane rand, ennelõunal vette minnes oli vesi rinnuni, õhtuks olid sama koha peal liivaluited. Kui igal pool mujal oli natuke probleeme hea söögikoha leidmisega, siis siin on restoranidetänav, õhtuti käis melu ja oli võimalik erinevaid söögikohti proovida.

Algselt oli veel plaanis ka Malapascua saarele minna, kuid kohalike sõnul olevat see saar viimastes tormides kõvasti kannatada saanud, jätsime minemata, nautisime Bantayani mõnusid.

Hinnad – tingima peab kohalike taksodega, eriti lennujaama ja sadama juures.
Bussisõit on väga odav, laeva/praamipiletid suhteliselt kallimad (Tagbilaranist Cebusse kuskil 3,5 euri), võib lisanduda veel igasugu suvalisi makse, kuid summad on väikesed.
Sõime ainult korralikes kohtades, keskmised prae hinnad 4-5 euro kanti. Kohalik väga hea rumm olematu raha eest, õllega ühes hinnas.

Balil ja mujal Indoneesias on detsembris-jaanuaris vihmaperiood, aga see ei tähenda et seal koguaeg sajaks. Mõni päev sajab rohkem, mõnel päeval ei saja üldse. Gilidel on šanss suuremast vihmast pääseda ehk suurem kuna üldjuhul tõmbavad pilvi ligi rohkem Bali ja Lomboki mägisemad piirkonnad. 2014 detsembris jõulude paiku sadas Gilidel 5 päeva jooksul ehk ainult korra. Balilt saab lennata Filipiinidele otse Cebu Pacificuga ning tasub oodata kuni neil miski suurem piletimüük on. Kui soovite odavamalt lennata, siis lennates Balilt/Lombokilt Jakartasse ning sealt Cebu Pacificuga Manilasse tuleb odavam kui Balilt otse Manilasse.

Filipiinidel on detsembris-jaanuari alguses veel võimalus kohata troopilisi taifuune. Aga ei tasuks väga muretseda nende pärast, kuna see juba taifuunihooaja lõpp. Helesinise veega ja valge liivaga randu leiab Filipiinidel kõikjal. Enda kogemustest soovitaksin Boholil külastada Andat, Palawanil El Nidot ning kui meeldib rahvarohke koht siis miks mitte Boracayd. Filipiinide siselennud leiab samuti väga soodsalt (ehkki pühade ajal võib natuke kallim olla). Odavlennufirmad on Cebu Pacific ning AIrAsia Zest. Lende planeerides tasub arvestada puhverajaga, sest punktuaalsusega on neil tõsiseid probleeme. Öömaja kõrghooajal(jõulud-av) tasub El Nidos ja Boracayl kindlasti ette broneerida.

Filipiinidel läheks mina kas Cebu ümbruse saartele või siis Palawanile. Esimesel juhul lendaks otse Cebusse ja teisel Puerto Princesasse. Manila jätaks võimalusel vahele. Cebusse vähemalt on palju rahvusvahelisi lende.

Minu üks kahest lemmikrannast Filipiinidel on juba seesama mainitud Bantayan. Erakordselt mõnus valge liiv ja suhteliselt tühi rand. Meie olime Santa Fe's ranna kaugemas otsas, vahetult enne kui tulid kohalikud kalamehed oma paatidega. Kui juba Cebule minna, siis Siquijor on ka ülimõnus saar. Me olime Boholi poolsel küljel ja seal oli väga korralik rand. Täiesti inimtühi ka.

Ja teine absoluutne lemmik on Port Barton, asub Palawanil. Samas sealt mingit "melu" oodata ei tasu.

Me olime ka Palawani ja Boholi vahel, kuid tundub et otsustame siiski Boholi kasuks. Kas oskate öelda ka kuidas on lood Philipiinidel laevakruiisidega, kas tasub võtta, et külastada ka teisi saari? Ning mida arvate siselendude kohta, kas peaks ostma pikemalt ette või saaks ka kohapealt?

Olen trippinud Palawanil, Boholil ja Boracayl. Käidud kohtadest Bohol on ainus, kuhu tagasi ei kipu. Kõik tuntud vaatamisväärsused sai päevaga vaadatud, mingit erilist vaud ei tekkinud. Rannad olid samuti kõige vähem muljet avaldavad, Palawani loodusele ei olnud midagi vastu panna, Boracay vibe oli ka super. Ei saa aru, miks Bohol nii populaarne on.

Bohol vs Palawan on nagu Eesti NSV vs CCCP nõukaajal.

Peab nõustuma Bantayani kiitmisega. Väga mõnus saareke. Tasub kindlasti rolleriga tiir peale teha. Ainuke asi, et kes väga kergelt merehaigeks jäävad, nendel tasuks ilma jälgida...saime korralikke lained minnes ja tulles tunda, nii et isegi kohalikel oli väga paha...
Malapascual on tõesti juba mainitult viimane orkaan korralikult palme räsinud ja vähemalt aasta tagasi 5+ postkaardi pilte ei saanud...lisaks on see sukeldujate paradiis, mis tähendab kohati kõrgemaid majutuse hindasid.

Kerly, soovitan siiski lennukipiletid varem ära osta. Meie kasutasime Cebu Pacificu https://www.cebupacificair.com. Olime veebruaris kolm nädalat Filipiinidel. Ostsime kõik siselennud varem ära. Cebu Pacific pakub päris tihti PROMO hindasid. Kõige soodsama pileti saime 23 euro eest. Külastasime nii Palawani kui ka Boholit. Minule isiklikult meeldis Palawan rokem kui Bohol. Boholil ja Panglaol pakutakse igal pool Balicasag Island tuuri. Sellelt lehelt saab infot saare tuuri kohta. http://boholtraveltours.com/panglaoislandhoppingtour.php.
Võibolla jõuate ka mõlemal saarel käia.Cebult on kord päevas otselend Puerto Princesasse.Boholi ja Cebu vahel käib laev Okeanjet: http://www.oceanjet.net/

See ilma jälgimine on seal ka nii ja naa. Peale paari aasta tagust taifuuni on nad nüüd ülimalt ettevaatlikud ja taifuunihäiret antakse ka minu meelest täiesti tavalise seenevihma ja kerge tuulega. Me ei saanud ju Bantayanilt tulema. Istusime hommikul veel terrassil ja jõime kohvi, ilm oli kergelt pilves kui tütarlaps tuli ja ütles, et nüüd on taifuun ja praamid ei liigu. Mul oli järgmisel päeval vaja ära lennata (lennust mahajäämine oleks tähendanud mitmeks päevaks Cebusse "kinnijäämist", sest Sinulogi tõttu olid lennud kõik välja müüdud; paavst oli vist ka parajasti sealkandis). Võtsime siis järgmisel hommikul kaluripaadi ja saime sellega Cebule tagasi. Praamid ikka ei liikunud.

Sõltub ju aastaajast! Meil kõik toimis. Ei mingeid viperusi.

Ise elame Panglao saarel, Boholil ja siin on ilusaid randu küll ja veel. Tuleb ainult üles leida. ;) Enamik turiste neid ei tea ja veedabki oma puhkuse Alona Beachil, mis on rannas lebotamiseks täiesti õudne koht mu meelest! Mingit rahu seal küll ei leia :) Kuna aga terve Panglao on rannast ümbritsetud, siis ükskõik kuhu poole minna, leiab rahulikumaid kohti ja üks neist on maailma top 15 parima ranna seas ainukesena Filipiinidelt. :P No selle konkreetse edetabeli sõnul vähemalt! :D

Teha on Boholil piisavalt. Alates guided toursidest, milledest ma ei soovitaks võtta sellist, kus ühe päevaga kõik asjad ära külastatakse. Need tüüpilised paketid, mida siin igal pool pakutakse. Nendega saavad ka paljud petta. Võtavad alguses ühe paketi ja öeldakse üks hind, hiljem küsitakse iga liigutuse eest raha juurde... Pigem leida endale korralik giid ja rentida korralik van ning ise pakett kokku panna. Nii saad kindel olla, et liigute just selles tempos, mis teile sobib ja käite vaatamas just neid asju, millest huvitatud ka olete. :) Kõige ägedam on veel mitmepäevaseid tuure teha. Ööbite vahepeal kusagil. Tõeline seiklus! ;)
Siin on metsikult palju erinevaid söögikohti ja kuurorte, mis on saare peal laiali. Enamik on koondunud Panglaole, kuid ega ülejäänud Boholi peal neid ka vähe pole. Tase on kuurortides superhea mu meelest. Eriti kallima otsa kuurortides.
Sukelduma ja snorgeldama peaks siin kindlasti, kuna siin on väga mitmekülgne see värk seal vee all. Selle tõttu siia tullaksegi enamasti. Wikipediasse Alona Beach sisse lüüa, siis räägib ka...

Ilm on aastavahetuse paiku ilmselt veidi vihmane, aga siin kliimas tuleb see ainult kasuks. Seda, et päev läbi sajab, tuleb väga harva ette. Hetkel nt prognoositakse, et ei tule üldse vihma enne Oktoobrit, El Nińo tõttu siis. Üldse on erakordselt kuiv aasta siin. Northern Samaril, kus me varem elasime, ei kurdeta selle üle, aga siin kõrbeb mõnuga...
Taifuune karta ei tasu enamasti. Nad annavad neid signaale välja väga kergesti (andsid juba enne supertaifuuni ja seetõttu supertaifuuni puhul keegi hoiatust tõsiselt ei võtnudki), aga enamik neist taifuunidest on lihtsalt huvitavad looduse vaatemängud. Kui asi tõsiseks läheb, siis korralikus kivimajas oled kaitstud ikka.

Kerli, kui olete otsustatud Boholi kasuks ja raha pole probleem, siis soovitan Panglaod. Seal leidub üksjagu hotelle, millel on oma rand. Meie otsustasime tuuri lõpetada mõnusalt ja valisime endale sellise majutuse http://www.bluewaterpanglao.com.ph/. Jäime oma valikuga rahule. Oli tõesti väga mõnus koht puhkuse lõpetamiseks.

Aitäh kõigile, kes on lahkesti arvamust avaldanud, sellest on olnud suur abi otsustamisel :) mõtlesime, et veedame oma jõulud ja aastavahetuse Panglao saarel. Loodame, et seal on ka noortele õhtuks aktiivsemat tegevust. Vaatasin, et hotell, milles sooviks ööbida on Bohol Beach Club Resort http://www.boholbeachclub.com.ph/ , ehk kellelgi on kogemusi selle hotelliga, või oskab soovitada muud hotelli, mis oleks ilusa ranna ääres.

Aastaid tagasi sai oldud. Hotelli ja ranna kohta ainult kiidusõnad.

Bohol beach club asub väga vaikse ranna ääres :-) Vähemalt minu sealoleku ajal novembri lõpus kohtasin rannas paari inimest.

Bohol Beach Club on OK, aga kui tõeliselt tasemel hotelli (ja selle kandi ilusaimat ja pikemat randa) tahta, siis BBC kõrval on see: http://web.southpalmsresort-panglao.com/ . Olime seal just eile väikesel weekend-getaway'l ja jäime 100% rahule. Teenindus on paremal tasemel kui enamikes heades Euroopa hotellides, söögid on maitsvad, tegevusi pakuvad nad palju, toad on supermugavad ja kenad ning rand on nii pikk, et isegi kui hotell on viimseni täis, on privaatne ja mõnus tunne. Nad ei lase enda hotelli külastajaid väljastpoolt oma hotelli ka, vähemalt siis kui hotellis palju rahvast on. Teised lasevad.
BBC kõrval on avalik rand, kus kohalikud käivad. Novembris võis seal vaikne olla, kuna oktoober-november on täielik mõõn turistide osas. Muus osas voorib seal rahvast palju läbi, veendusin eile ise oma silmaga. Avalik rand oli puupüsti rahvast täis ja hiljem jalutasid mööda randa Alona poole. Jalutasid läbi nii BBC kui ka South Palms Resorti veeäärsest rannaribast. BBC-s on neil lubatud ka oma kodinad maha panna kui paar jooki ostavad nt.
Vaiksem kui Alona beach on sealne rand kindlasti.

Noortele on õhtul Panglaol tegevust küll. Alates arvukatest rannakohvikutest elava muusikaga ja tuleshowdega kuni ööklubide ja öösukeldumisteni välja.