Balilt Gilile, kas võtta nn pakett?

Paljun jagage inffi kes käinud. Kas oleks mõtekas võtta Gilidele minekuks/tagasi ja ööbimiseks, mingi pakett kuskilt resibüroost(kohapeal) või lae ja ööbimine eraldi? Minemine Sanurist.

Olles mitmeid kordi nii Gili Trawanganil kui Airil käinud võib tõdeda, et hotelli ette broneerimist vaja pole. Võib vaadata ka mida pakuvad agoda või booking aga kohapeal kaubeldes saab parema hinna. Paadiga saarele jõudes on vastas piisavalt tegelasi kes ööbimist (igale maitsele) pakuvad ning kui natuke ringi käia ja küsida leiab samuti väga hea hinnaga pakkumisi.

Edasi-tagasi paadisõidupaketi võib võtta, aga seda eeldusel et pakuvad tagasitulekuks lahtiseid kuupäevi. Võib juhtuda, et saared meeldivad niiväga ning sa ei taha sealt algul paikapandud ajal lahkuda. Laevasõit Balilt peaks olema kuskil 20€/per ots. Edasi-tagasi paadisõit ehk kuskil 35€ siis. Sanuris peaks olema ka igasuguseid "turismibüroosi" kes paadisõitu Gilidele pakuvad ning seal saab samuti kaubelda.

Me oleme vaadanud lende Denpansarist Lombokile, sest räägivad, et paat praegusel hooajal (minek veebruaris) sõltub väga ilmast, võib tormine olla. Lennupiletid on ka odavad, 35 euri kanti. On see mõistlik mõte?

Paadisõidud ikka toimuvad. Kui lainetus on kõrge siis paat lihtsalt loksub rohkem :) Arvatavasti päris tormiga nad sõitma ei hakka. Olen kasutanud ka lennukit lendamaks Lombokilt Denpasari. Lend on lühike, 30-40min, aga kui on tormine siis on lend samuti üsna turbulentne. Lomboki lennujaam asub kaugel sadamast kust saab Gilidele. Taksosõit lennujaamast sadamasse kestab kuskil 1h45min ning hind oleneb sellest kui hästi te kaubelda oskate. On olemas ka aeglasem/soodsam variant võtta Lomboki lennujaamast buss, mis sõidab läbi Matarami Senggigisse kust tuleb võtta kohalik minibuss sõitmaks sadamasse. Aga see tripp võib võtta 2-3h.

Meie elasime Nusa Duas ja ostsime reisi Gilile otse meie hotellist. Autoga viidi sadamasse (minu mäletamist mööda oli see päris pikk sõit), võib olla läheb ka Sanuri lähedalt sadamast mõni kiirpaat. Öömaja oli bookitud endal. Kaasas oli ka pealamp, sest ööbisime vastaskaldal ja öösel rattaga pimedas läbi palmisalu suht hirmutav.

Ära võta.Oled liialt ajaliselt seotud.Võta Sanurist Lombokile ja sealt riburada pidi Gilide kaudu Balile tagasi.Lombok kindlalt vähem turistikas,kui Bali,Lomboki Kuta tunduvalt puhtam,kui Bali Kuta jne.Hinnad ka rohkem kaubeldavd,kui Balil.Kui Sa ei satu just 6.veeb.paiku,mil on Hiina aastavahetus,siis asiaate kõik kohad täis,ka hinnad vähe teised.Ei mäleta täpselt,aga 2h planetrip Lombokil oli 250usd per nägu,või per tund.Gili Airil sattusin baari,warungi,kus naisele serveeriti smuutit ja mulle bitangi Putini vesipildiga klaasist,oli kõige põhjapoolsem baar Airil.Gili Menol sai filmitud varaanide võitlust naaber bungolow all ja hilisemat emase andumist võitjale.Aga mask ette ja toru suhu ja Gilidele snorklima.Võta easymalt ja puhka,sest Aasias käib aeg aeglasemalt.Edu teile

Lombokil sai eelmine kord käidud, seekord mõtlesin Gili ka üle vaadata. Toru ja mask on ikka Aasias kaasas.

Ära paketti võta, suur võimalus et saad petta. Sanuris iga nurga peal pakuvad Gili kiirpaadi võimalust, võetakse hotellist peale ning full service kuni Gilideni(Gili T või Air). Väljuvad hommikuti, mu meelest kuskil 8-9 paiku, ehk siis hotellist võetakse peale 1-2h varem. Hind on üsna tingitav, täpselt ei mäleta aga 1 otsa eest KINDLASTI üle 500k ei maksaks. Usun et optimaalne hind on hetkel ca 300k. Kasutasin viimati seda paati ca 1,5 aasta eest.

Nad pakuvad ka edasi-tagasi piletit, mis võib tsipa soodsam olla. Sobib siis kui plaanid paigas ja kõik kuupäevad teada. Mul korra nt juhtus et olin ostnud edasi-tagasi pileti; plaanid muutusid viimasel hetkel ning pidin uue tagasisõidu pileti ostma teise firma paadiga.

Ööbimise saad kohapealt, kõik tingitav ja kindlasti odavam kui Balilt ostes. Lisaks annab vabaduse kõigepealt koht üle vaadata ja endale sobivaima saare valida. Gili T võib kohati liiga turistikas/mürarikas olla.

Lombok on mõnus, väga palju ilusat loodust ja avastamist. Samas, korralikke hotelle on vähem ning hinnad tunduvalt kallimad kui Balil..

Kuna veebruar on suht low season, siis võiks ju turiste ka vähem olla :) Üldiselt pole mul mürtsu vastu midagi aga Gilidele minnes on põhirõhk snorgeldamisel ja seda sai Gili T põhjapoolsemas osas teha, nii et hotelli vaatan sinna suunda. Ma saan aru, et neid segavaid faktoreid on muid ka - kuked, palvused, eks üritan neid ka vältida.

Hotelliga koos paketti ma küll ei soovita. Meile nt nii meeldis Gili Airil et olime seal mitu päeva kauem kui algselt plaanisime. Käisime ka naabersaarel Gili Menol laevaga Airilt ja võtsime ühepäevase laevaga snorkeldamistripi. Gili Airil võtsime hotelli kohapeal, käisime läbi ja vaatasime milline meeldib. Pool nädalast olime seal ka toredates odavates bungalotes.

Mis hinnaklassiga võik arvestada Gili saarel majutusega keskmiselt?

Ly22, üks võimalus oodata siin päevi ja tunde vastust, teine võimalus:

  1. mine booking.com
  2. vali Gili ja kuupäevad
  3. vaata, mis on madalaim hind ja mis kalleim ja arvuta välja matemaatiline keskmine Ongi sul vastus käes! Iseseisvalt. 5 minutiga :)

Ly22, mis asi võiks olla majutuse keskmine? Ma arvan, et selline 200USD kisub ära :)

Gili saartel on majutuskohti seinast seina, bookingus tuba kahele alates 7€/öö ja lõpetades hotellidega 454 €/öö kohta, mõlemal hinnas hommikusöök. Ranna ääres on ka hanejalgadel loomuliku ventilatsiooniga majakesi-hurtsikuid, nende hinda ei tea.

Paadiga saarele jõudes on mitmed tegelased vastas, kellel on kohalikes külalistemajades toad vabad ning nad pakuvad hinda olenevalt kauaks plaan jääda vahemikus 5-10€/öö. Basseini muidugi pole aga kerge hommikusöögi koos kohviga saab kauba peale. Neid vast kuskil bookingus ja agodades olemas pole. Aga üldjuhul on korralikes basseiniga hotellides öö hinnaks 30-70€

Meie näiteks ei hakanud kõige odavamat võtma ja maksame 13 eurot öö eest hommikusöögiga. See teeb 6,5 euri nägu mis pole väga kallis. Tuba on puhas ja konditsioneer töötab , mis on põhiline :) kella neljane mossee lauö ka tuppa ei kostu ja saab rahulikult magada.

Me olime Gili Airil väikeses,lihtsas, ranna äärses mereveega basseiniga hotellis,väga mõistliku hinnaga ja koos hommikusöögiga.Täpset hinda ei mäleta,aga alla 20 euri öö toa eest.Satutiga Cottiage oli nimi. Soovitan.

Aitäh vastajatele! Tean nüüd millise hinnatasemega peab arvestama. Küsin veel, et kas reaalselt on võimalik Gili saarele jalgsi ring randa mööda peale teha ja kui jah, siis kaua see umbes aega võiks võtta?

Tõenäoliselt saab kõigile Gilidele jalgsi ringi peale teha, aga isiklik kogemus on neist suurimalt, Trawaganilt. Sai küll ja võttis see aega u 1 tund rahulikult lonkides.

Gili Airil mööda normaalselt laia liivast rannateed rahulikult jalutades ja ümbrust uudistades võtab saare ümber tiiru tegemine aega kõvasti vähem kui tund. Teest mere pool on baarid, lebolad, akvalangide laenutamine jmt, maa pool igatmasti majutuskohad basseinidega ja ilma. Laenutatakse ka jalgrattaid, taksode asemel on hobukaarikud. Mõni väga üksik mopeed oli mõnel kohalikul, autodest rääkimata. Tekste ja pilte Lomboki lähedal asuvatest kolmest Gili saarest https://www.google.ee/search?q=gili%20islands&ie=UTF-8&hl=et

kiviriki le- need on hobused, aga mitte eeslid