Bangkok - abipalve

Tere, ega keegi ei ole hetkel Bangkokis või lähiajal sinna minemas. Unustasin sinna ühte hotelli lapsele väga armsad vanni mänguasjad. Äkki saaks väikese meelehea eest need Eestisse kaasa tuua? Postiga saates jube kallis :( Tuhat tänu juba ette.

Loodetavasti saate lapse mänguasja kätte.

Lihtsalt infoks: Abistajatele paneks südamele, et enne "teene tegemist" olge kindlad, et Teile Tai hotellist antav "vannipart" kokaiini täis ei ole.

Üle maailma on sellised "abipalved" väga levinud, kus kasutatakse heasüdamlikke inimesi enese teadmata narkomuuladena.

Väga kahju, et meie maailm on sellisele tasemele jõudnud, et kõigis ja kõikjal nähakse tonti! Kui vaja võin saada pildi mänguajadest vms. Triplekix peale teie ebavajalikku kommentaari on selge, et keegi mind aidata ei taha. Aitähh teile!

Tere. Ei ole maailmast veel headus kadunud. Millised või millest need laste vanni mänguasjad on tehtud ,et neile mingisse Bangkoki hotelli järele peab minema. Uskuge mind, laps on iga uue mänguasja/lelu üle rõõmus ja unustab eelneva. Ostke uus ja asi lahendatud. Kes hakkab teie laste mänguasju Taist siia tooma?

Minu kommentaar oli siiras ning ma tõesti loodan, et saate oma lapse mänguasja kätte. Samas antud teemaline hoiatus on ka igati asjakohane. Eriti veel arvestades seda, et see on anonüümse isiku poolt anonüümses foorumis.

Teema algataja pahameel on nüüd küll liiast. Hoiatus on igati asjalik ja vajalik. Piiril avastades et part narkot täis siis on juba hilja sellele mõelda, ega asjata ei küsita kas pagas on teie oma ja kas pakkisite ise. Piiril vastutab ju see kelle käes see on mitte kes foorumis tegi abipalve et palun aidake. Maailm on muutunud ja sellised hoiatused on teretulnud. Vaadake palju on saateid vangistatud välismaal ja millised lihtsameelsed seal on. Hea soovitus et osta omale uus vannipart ja kõigil rahulikum.

Mind huvitaks küll pilt või kirjeldus mänguasjast - kui hinnaliste asjadega tegemist on, et saatekulud ületavad nende väärtuse? Teemaalgataja võiks taastada meie usku siirastesse soovidesse, selgitades seda olukorda täpsemalt. Hetkel ma igatahes mõistan seda umbusku ja kahtluseid.

Postiga saata jube kallis on väga suhteline, inimesed iga päev ju saadavad pakke veel kaugemalegi.

National Geographic jookseb praegu dok.sari "Lennujaama turvateenistus: Columbia: Concealed Drugs". Üks osa narkosmugeldamisega vahele jäänud inimesi väidavad, et paluti kellelgi tuua midagi või võeti kaasa (nt. beebipulber, veini, puuviljakonserve, kosmeetikat, jms. igapäevaseid asju), mis on siis täidetud pulbrilise või vedela narkoainega. Kavalam viis on kui narkoaine on seotud plastikainega üheks massiks ja sellest on tehtud igapäevane asi. See asi, siis pärast mingi protseduuriga (lahustatakse) ja narkoaine eraldatakse.

Olenevalt paki suurusest maksab Tai Posti kodulehe andmetel näiteks poolekilose paki saatmine Taist Eestisse 115 kuni 900 bahti (3-23 eurot). Bangkoki suurust arvestades näiteks Khao Sanilt Sukhumviti ja tagasi sõitmine kulutab juba rohkem kui kolm eurot :) Lisa sellele veel nimetatud "väike meelehea" ning mingit erilist hinnavõitu ei pruugi tullagi.

Jah, maailm ongi jõudnud sinnamaale, et kogu aeg peab mõtlema, et mingi jama otsa ei sattu. Kas see tuli üllatusena?? Kuna inimeste headust kasutatakse tihti ära, siis teemaalgataja "solvumine" on päris kummaline. Aitamine pole keelatud aga tuleb ka riskidele mõelda. Igati asjakohane on abilistele meenutada, et maailm pole roosamannakarva.

Kui inimene ei ole paha peal väljas, ta ei tule ehk narko pealegi. Aga mina mõtlen hoopis lihtsamal tasandil. Kui mul on (mitu) tuhat eurot puhkusereisi jaoks, kuidas mul ei ole siis mõnda kümmet või sadat eurot vajaliku teenuse jaoks? Milleks teha tüli võõrale inimesele? Kui ma ei võtnud paarikümmet minutit puhkuse ajal, et pakkimise lõpul veelkord kõik riiulid ja nurgatagused läbi vaadata, miks peaks teine inimene vb terve päeva oma puhkuse ajast suurlinnas seiklema, et üht hotelli otsida. Mulle tundub, et ühiskonnas on teatud mugavus maad võtmas, inimesed tahavad üha vähem oma tegude eest vastutada ("siin ei olnud seda kirjas, siin ei olnud keelusilti, siin ei olnud õpetust") ja libistatakse oma tegemata jätmised sujuvalt teiste kaela.

Soe soovitus olukorra lahendamiseks - võta ühendust oma hotelliga ja palu neil mänguasjad sulle posti teel järele saata. Vannimänguasjad ei tohiks palju kaaluda ja Tai Posti 300grammise õhuposti pakikese postikulu on 4 eurot: http://www.thailandpost.co.th/index.php?page=rate_result&country_code=EE&weight=300, poolekilosel 6.60€. Lepi hotelliga kokku et kannad neile Paypali kaudu 20 eurot ja annad neile Tripadvisoris ülikiitva arvustuse, hotell jätab poole rahast endale, ent annab jooksupoisile vägeva tipi et ta vannipardid pakki paneks ja postkontorist läbi lippaks. Hotell rõõmus, poiss rõõmus, laps rõõmus!