Barcelona - küsimused

Tere, oleme minemas kevadel üheks nädalaks 2016 Barcelonasse, kaasas ka 2-aastane laps. Lennupiletid on broneeritud, apartment elamiseks ka olemas. ( 1200 m Sagrada Familia kirikust ) Palun andke nõu, kes hiljuti käinud. Kas linnas on olems n.ö turismiinfo punkti, kus kohast oleks võimalik linnakaarti jm infot saada? Kuidas on toidupoodide ja turgudega, kus need paiknevad? Kas oskate soovitada mõnda kaubanduskeskust, a. la nagu meie Keistiine vms? Plaanime käia loomaaias, akvaariumis, rannas, katedraalis, parkides, natuke tahaks shoppata jms, Mida toredat veel ette võtta? Kas kellegil on kogemusi, rentisime apartmentdi booking.com lehelt, rentija oli firma InterHome, kuidas tavaliselt sellisel puhul toimub võtmete saamine?

Tere SPA !

Kas neti kasutamine on väga võõras, nt i-punktide asukohtade leidmisel ? Minu esimese otsingu peale kulus millisekund aega. Järgnevalt lingilt leiad päris palju infot, mille võiks enne läbi lugeda kui kõik küsimused mõttetult korraga letti laduda. I-punktide kohta ju keegi ise Sulle kaarti joonistama ei hakka.

http://www.barcelonaturisme.com/wv3/en/

Kui kuskile reisida,ei teeks ju paha tutvuda selle piirkonna ametlike või mitteametlike turismisaitidega.

P.S Miks Sa teed ühe ja sama enda planeeritava reisi kohta "100" teemat ?! See risustab ja koormab foorumit !

Ühinen eelmise kommentaariga, ei saa nüüd nii laisk ja mugav ka olla. Vastused su küsimustele on väga lihtsalt netist leitavad! Näe natuke vaeva ise ka ja kui siis veel jääb vastamata küsimusi, küsi. Nt kaubanduskeskused: üks võimalus on minna nt Google Maps'i, toksida otsingusse seal Shopping centre in barcelona, Spain ja siis näed, mida magic maps sulle pakub! Kui pakutav ei sobi, tee sama Google otsingus. ei ole ju keeruline ja raske :) Linnakaardi asemel soovitan kasutada Nokia kaardirakendust mobiilile, kus saad offline kaardi alla sikutada ja igast paberist kaardist 100x parem! Ei mingit andmesidet! Ei tea, mis telefoni kasutad, aga siin rakendus nt Androidile: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps

Barcelonas soovitan hop on-hop off bussipiletid osta. Kesklinnas täitsa näete kohe ära, kus need bussid peatuvad ja pileteid müüakse :) Ise ostsin kaheks päevaks- esimene päev sõitsime kõik peatuspunktid mahatulemiseta läbi, ning kuulasime giidi juttu. Teisel päeval tulime järjest soovipunktides maha. Väikse lapsega on vast huvitavam mõlemal päeval meelepärastes kohtades maha ka hüpata. Googlest saab kindlasti rohkem infot :)

Mul on ka Barcelona kohta küsimusi ning sain samamoodi vastuse, otsi internetist. Milleks see trip siis üldse on kui keegi oma kogemusi jagada ei soovi.

Booking.com lehel broneeritud korteri omanikuga tuleks võtta ühendust ja anda teada enda eeldatav saabumise aeg. Üldiselt võtavad korteri väljarentijad ka sinuga ise ühendust ja küsivad sama asja üle. Loomulikult saab selle kirjavahetuse käigus üle küsida kõik korteri kohta tekkivad küsimused. Paberkaardi asemel soovitan samuti Here Maps (Nokia) kaarte. Kodus tuleks telefoni või tahvlisse laadida alla sihtriik, koha peal töötab GPSiga, mobiilset internetti või WIFIt ei vaja.

Kaubanduskeskuses nagu Kristiine on vaid väga kallis kaup. Soodsalt saad vaid väiksematest poodidest. Mina soovitan ainult paberkaarti sest eredas valguses sa ei näe mingit kaarti telefonist ega tahvlist. kohalike free wifidega ühendust saada on pea võimatu, loota saab vaid mobiilsele andmesidele. Kogu Hispaanias ei müüda pikemaid teksasid kui nr 34, seega eesti mees tuleb pettununa tagasi. Hop on-off on jama, sõida parem metrooga.

Marko64 - Milliseid kogemusi saab jagada kui küsitakse konkreetselt I-punktide, poodide-turgude asukohta ? Hakkan ise kaarti joonistama ? Kogemuse jagamine oligi selline, et andsin korraliku lingi, kus kõik vajalik alginfo on kirjas ! Mida k..dit veel ? Hakkan sammudega lugema, et nüüd natuke siia- ja siis sinnapoole ? Enne kui mõttetult hüpata, võiks süveneda ka teemasse ja arusaada, et küsimused pole sellised, millele netist kõige lihtsama otsingu peale juba olemasolevat infi ei leiaks ! Kui nii elementaarset asja ei suuda otsida-leida, siis kuidas saadakse üldse reisil hakkama ?! Mida toredat ettevõtta ? Igaühele meeldivad erinevad toredad asjad. Selle jaoks võiks paar rida panna, mis teemad enim huvi pakuvad. Kas ei tule selle peale, et otsida siht-asupaiga kohta "Things to do" või lugeda suts kasvõi Tripadvisorit vms ? See kuidas apartemendi võtmeid kätte saab ? No ole hea, kirjuta-küsi omanikult ! Booking.com´is kõik kontaktid olemas, kui mitte, siis vajadusel annab booking.com ise küsimused edasi ning tuleb Sulle maili peale vastus ! Tõesti on keeruline ! See on üldiselt sama nagu soetades endale mingi "asi", mida ei oska kohe kasutada, kuid manuaali läbilugemise peale kuidagi ei tule - rtfm.

Ühinen eelnevatega. Lennupiletid on teil olemas, majutus samuti. Ülejäänu tuleb netist ise otsida, kuna küsimus oli niivõrd laiahaardeline. La Rambla´lt (googeldades leiad selle kohta tohutult infot) leiad nii I-punkti, poed kui suure turu. Milline pood asub te majutuskoha juures, siis seda teaks ehk vaid selgeltnägija. Googelda ometi ja leiad Barcelona kohta just seda, mis konkreetselt teie peret huvitab https://www.google.ee/search?q=barcelona&ie=UTF-8&hl=et Reisitutvustusi ja paberkaarte on ka Eesti raamatupoodides müügil, telli või enesele koju http://www.apollo.ee/catalogsearch/result/?q=barcelona

Palju toredaid inimesi! Varsti ei julgegi siit midagi enam küsida. Ehk kõik inimesed ei oska kõike ise otsida. Kui aidata ei soovi, siis ei peaks ehk ka sõna võtma.

ämm, viisakas inimene kasutab kõigepealt infot, mis foorumis juba olemas. Mitu korda sa viitsid samale küsimusele vastata, kas foorumlastel ei olegi oma ajaga muud teha kui vastata küsimustele stiilis, lähen puhkama, mida soovitate jne. Austage teiste foorumlasi, kasutage otsingut ja siis küsige kui midagi arusaamatu, on see siis nii raske?

Tere Spa. Pole küll Barcelonas veel käinud, lähen esimest korda kevadel aga püüan Sulle vastata. Kas linnas on olemas n.ö turismiinfo punkti, kus kohast oleks võimalik linnakaarti jm infot saada?

  • kindlasti on, jälgi silte "tourist info" ja vaata juba lennujaamast. Kuidas on toidupoodide ja turgudega, kus need paiknevad?
  • seda kahjuks mina ei tea Kas oskate soovitada mõnda kaubanduskeskust, a. la nagu meie Keistiine vms?
  • sellel küsimusele said vist juba vastuse Plaanime käia loomaaias, akvaariumis, rannas, katedraalis, parkides, natuke tahaks shoppata jms, Mida toredat veel ette võtta?
  • mina plaanin näiteks väga palju linnas jalutada ja ka rannas lebotada kui ilm lubab Kas kellegil on kogemusi, rentisime apartmentdi booking.com lehelt, rentija oli firma InterHome, kuidas tavaliselt sellisel puhul toimub võtmete saamine?
  • Budapestis oli nii et kui kohal olime siis helistasime meile antud numbril ning võtmed toodi kohale. Ilusat reisi.

Marko 64 - Sa oled tõeline geenius. Sa isegi ei suvatse läbi lugeda mu esimest kommentaari, milles andsin lingi, kus on I-punktid kõik peal - uskumatu. Tõsi küll, I-punkti kaardi nägemiseks pidi veel ühe klõpsu tegema, mis tõenäoliselt "mõnel" üle mõistuse võib käia. Lisaks on seal peal ka šopingu ja vaatamisväärsuste võimalused - ehk teisisõnu ma vastasin küsijale läbi lingi täpselt niipalju kui seda oli võimalik teha. Võtmete kohta samamoodi - instruktsioon ehk soovitus, kuidas toimida, on kirjas. Aga noh, las ta siis jääb :D

Kohalikud kasutavad ka Tripadvisorit, peamiselt selleks, et vaadata, kuhu mitte minna, kui ei taha Jaapanlaste ja Ameeriklastega koos chillida terve puhkuse aja :) Linnakaarte saab tasuta suurematest Turistibussi peatustest ja Placa Catalunya turismipunktist. Iphone kasutades oleks mõistlik kodus Interneti kasutades Barcelonat vaadata ja sisse-välja zoomida mitmes erinevas kohas. Siis jääb kaart mällu ning ilma interneti kasutamata näitab GPS ära, kuskohas parasjagu oled. Tänavate otsing jms ei tööta ilma Internetita, aga vähemalt näed tänavad ära ja üldise asukoha. Abiks ikka :)

Kevad on super aeg Barcelonas, turiste pole veel nii palju, päike on soe ja õhk värske. Saab teil kindlasti lõbus olema.

Natukene rohkem infot Barcelona kohta on näha http://www.barcelonareis.ee/kkk/

Kohe on kevad ja võibolla on reisil veel käimata.Võin siis oma kogemusi natuke jagada. Kõik otsisin enne ise internetist välja. Kaardi saime ööbimiskohast, Oli ka kodust välja prinditud Google kaarte kaasas oma välja mõeldud marsuudiga, kindlasti saab kaarte ka infopunktist. Tänapäeva nutitelefonid on asendamatud. Korraks ööbimiskoha WIFI-s käia ja siis GPSiga edasi.Sagrada Familia oleks vist tore ette broneerida aja kokkuhoiu mõttes. Park Güelli tasuline osa oleks võinud isegi olemata olla. Muidugi park on ikka ilus. Monserrat klooster jättis kustumatu mulje. Planeerida sinna terve päev ja rong läheb kohale ja toob ilusti tagasi linna.KAs ma sinna 2 aastasega oleks läinud on muidugi küsitav. Suures kaubanduskeskuses ei käinud. Ööbisime samas linnaosas kus Sagrada FAmilia ja seal oli väikseid oma tänava poode, kus süüa osta küll ja küll. Kui šopata siis võibolla Rambla tänaval. Kuigi kaup on üsna ühesugune. Ah ja purskaevu Sõu tasub ikka kindlasti vaadata. Lõbustuspargis ei käinud, aga lapsega võibolla tasub minna. Ausalt öelda loomaaed on ka niru. Eelmise aasta lõpus läks delfiini Sõu maja loomaaias remonti.Võibolla nüüd on ilusam aga Leedus Palangas ja isegi Soome Tampere lõbustuspargis on delfiini sõu ka palju ägedam, aga kui enne näinud ei ole siis on kindlasti huvitav. Rand on linnas on omapärane. Ranna puhkuse jaoks aga on küll teised kohad, linnast väljas. Pühapäeval sai vanakraami turul käidud, umbes nagu Aunaste täika. Võibolla keegi saab siit natuke infot. Kui on mingit täpsemat soovi, võin ikka soovitada. Vastupidamist kõigile kes esimesi reisi samme teevad! Alati tundub et seda juba on küsitud, aga info võib ju olla aastast 2010. Kas see on alati adekvaatne enam. Päikest kõigile!

Grisse! Ole hea ja kirjuta veidi pikemalt Monserrat kloostris käimisest, eriti köisraudteest ja rongist. Olen samuti sinna autoga minemas.

Hei. Meie sõitsime sinna BArcelonast rongiga. Rongijaamas ostsime komlekspileti rong, mis väljus Plaça Espanya, kus sa siis valisid ära kas mäkke lähed selle väikse rohelise rongiga või aero(köisraudteega)Montserrat-Aeri peatus. Minu arvates tasub ära osta edasi tagasi pilet rongile ja köisraudteele. Pileti hinnad http://www.fgc.cat/eng/bitllets_oci_turisme.asp See kollase kapsliga minek päris äge. Võib olla hirmutav kui kõrgust väga kardad.Auto parkla oli ka seal, kus algas köisraudtee. Aga rongiga minnes pead teadma, kus maha minna, sest aero pileti ostes ei saa sa rongiga sõita ja mäkke mineva rongi piletiga ei saa köisraudteega sõita. Barcelonast tulles köisraudtee peatus on enne kui mäkke mineva rongi peatus.Ära saad veel osta ka kloostri juurest veel ülespoole mäkke mineva santa joan ja santa cova koobaste pileti. Meie ostsime seal kohapeal santa cova rongi pileti. Lahedalt süstib nagu otse püstloodis mäkke. Seal on matkarajad , isegi kuni 10 km. Koobas muidugi on olematu, aga vaated on ikka väga ilusad. Tagasi tulime jala kloostrini umbes 3 km.ja siis jälle köisraudtee ehk cable car. Klooster on on tasuta. Söögi hinnad kohvikus nagu ikka turistikates. Valige kindlasti ilus ilm, mugavad riided ja jalanõud, ning päev möödub linnulennul.

Meie ostsime komplekspileti Catalunya väljakul olevast turismiinfo kioskist, maksis ca 24 eur per inimene. Sisaldas rongisõitu edasi-tagasi, üles mäkke sõitu edasi-tagasi ja lisaks 2 sõitu kohapeal erinevatel köisraudteedel, mis liikusid mööda mnaad.Kardan väga kõrgust, aga nagu grisse mainis, siis elamus üles sõita(alla ka) on vägev. Kloostris on nn "Musta Madonna" kuju kuulikindla klaasi taga, kes täidab ühe soovi:)Järjekord Madonnani oli umbes tunnipikkune. Matkaradade ääres on palju kujusi, vaated on lummavad jne. Soovitan aega varuda terveks päevaks ja kindlasti piknikukorv kaasa! Kohvikus kohapeal tavalised hinnad.

Käisime Montserra`s paar aastat tagasi ning kogu kloostriretk kestis meil umbes 10-st 17-ni.

Kloostris sees sissepääsu lähedal näidatakse turistidele seina sees olevat skulptuuri, millest möödakäies tundub, et selle silmamunad liiguvad ja jälgivad sind. Käisin edasi-tagasi mitu korda ja effekt oli olemas. Kui kloostris käimise põhjal tunda, et mingi soov on täitunud, on tavaks hiljem kloostrisse tuua mingi isiklik ese. Selleks on spetsiaalne tuba, mis on täis kõikvõimalikku padajanni.

Rippraudteega kloostri juurest üles sõites näeb ülalt neid supervaateid. Üleval hargnevad laiali matkarajad ning teepikkused on viitadaele märgitud tundides ja minutites. Käisime ülal tipus ja kõrvalharu tee viis kalju servale uuristatud munkade elupaikade juurde. Ülalt tipust näeb hästi ka siledat püstloodis kõrvalkaljut, kus siis turnisid mägironijad. Autoga tagasi allasõites tegime kloostrivalvuri soovitusel peatuse teeäärses veevõtukohas. Kohalikud käivad seal mägiveega kanistreid täitmas ja see oli neile ühtlasi ajaveetmis- ja suhtluspaigaks.

Uurisin Montserrat-i kaarte, aga ikka jäi mulle asi segaseks. Palun, kas köisraudtee ja päris raudtee algab ühest ja samast jaamast (kohast)?

Vaata siin lehel on ühel aerofotol kirjutatud kus on rongijaam ja kus kõisrong. Roheline pikem rong sõidab rongijaama ja kloostrivahel. Lühikesed teeva lühiotsi mäkke. www.google.es/search?q=montserrat+train&client=tablet-android-samsung&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjjkO30tOHLAhVLuBQKHXdaBG4Q_AUIBygB&biw=1280&bih=800