Biomeetriline pass (USA)

Ma tean, et biomeetrilisest passist on juba väga palju räägitud, aga äkki siiski saaks keegi mulle öelda, kui kaua ma pean ootama, et seda kätte saada? Ja kas peale selle oleks mul vaja kaasa võtta veel mingeid dokumente (nagu nt id-kaart)?

Aitäh:)

Kas tahad saada USA biomeetrilist passi või Eesti biomeetrilist passi USA-sse mineku jaoks? Viimasel juhul kogu info pass.ee-s ju olemas.

Just eelmisel nädalal taotlesin, valmis oli kolme päeva pärast (tegemist ei olnud kiirpassiga).

Tegin kiirpassina ja sain 2 päevaga (900 kr eest). Kui just eriti kiire on. Samas see ei ole eriti mõttekas, sest tavahinnaga saab ka enamasti paari-kolme päeva või nädalaga, lihtsalt nad ei saa sulle kindlalt garanteerida, et nii ruttu saab.

29.juuni ehk esimene näpujälgedega passi väljaandmise päeval tegin. 30.juuni tuli e-post, et võite järgi tulla. Ei olnud kiirpass.

Lasin 2009 märtsis endale teha selle biomeetrilise passi, apr - mai 2009 käisin USA s ja kõik oli ok. Alates juunist v juulist 2009 tehakse teistmoodi biomeetrilisi passe, näpujälgedega. Oskab keegi öelda, et kui mul on see märtsis välja antud pass, kus näpujälge pole, kas sellega ilma viisata riiki saab enam või mitte. Tarvis veebr NYC minna, enne seda Eestisse asja pole. Välismaalt passi taotlemise aeg on vähemalt kuu. Tarvis oleks piletid juba täna õhtul ära osta.

Kui sul on biomeetriline pass olemas, suva, kas näpujäljega või mitte, saad sellega USA'sse.

Ma olin ise selles ka kindel kuni tänaseni, mil keegi mainis, et kui uut pole, siis riiki viisata sisse ei saa. See vana on vist silmaiirise vms baasil? Kas keegi on hiljuti ilma sõrmejäljeta biomeetrilise passiga seal käinud?

Biomeetriline Pass USA'sse?

Tere

Mul on vana Eesti Pass (sinine). Kas USA'sse reisimiseks on vajalik Biomeetriline Pass?

Kas vana passiga sisse ei lasta?

Vana passiga tuleb viisa teha.

Sinise passiga on vaja viisat või uut punast passi (see saab mõne päevaga valmis praegusel ajal). Mis puudutab "vanu" biomeetrilisi passe, st neid, kus ei ole sõrmejälgi, siis ESTA FAQ ütleb nii:

current ICAO guidelines call for e-Passports to include facial recognition data. (http://travel.state.gov/visa/temp/without/without_1990.html#epassport)

Ehk ka nendega peaks USAsse saama. Endal on samasuguse passiga minek oktoobris ja ma ei hakka endale küll uut passi tegema.

Tere, lisaks eelmisele postitusele tekkis samas kusimus, ega keegi ei juhtu teadma, kui kiirelt voib saada USA viisa eelmisesse (sinisesse) passi. Kui ei hakkaks ootama uut passi, vaid taotleks hoopis viisat eelmisesse passi. Voib see protsess kiirelt ja libedalt minna? Asun ise Inglismaal. Tanades, Rebecca

Biomeetrilise passi nr peab ka ESTA'ga kokku minema, nii et kui passi peaks kaotama, siis vaja uus ESTA. USA's esimene asi, mida JFK lennujaamas taheti, olid näpujäljed - nii parema kui vasaku käe sõrmedelt ja pöidlatelt. nao tuvastamisel tuleb vaadata kaamerasse nagu Helsingi lennujaamas kui soov kiirelt läbi saada.

Kes "vana" ilma sõrmejälgedeta biomeetrilise passiga USAs käinud, siis kuidas piiriületus kulges? Kas sai ESTA reisiloaga üle või nõuti viisat? Kas piiri ületus käis samamoodi nagu uue passi omanikel või tuli mingeid täiendavaid protseduure läbida?

Mul endal biomeetriline pass ajast 01.2009 kui veel sõrmejälgi ei võetud ning ei tea kas peaks uue passi tegema.

Igasuguse biomeetrilise passiga saab ESTAga edukalt üle. Käinud kaks korda ja pole mingit probleemi olnud. Enda bio-pass märtsist 2009 ja ilma sõrmejägedeta.

Teed siin ESTA ära (nüüd maksab 14 USDi), istud lennukisse, USA piiril tavaline protseduur ja ca 2 minutiga oledki USAs:)

Kindlasti ei ole tarvis teha viisat ega uut bio-passi.