City Sightseeing

Kas keegi on New Yorgis City Sightseeing-uga sõitnud? Neid igasuguseid erinevaid, kuna ise kõigest 2 päeva NY-s, siis ehk näeb kiiremini ja rohkem linna? Kes on sõitnud, millist trippi soovitate?

Tulin ise just NYC'st. Soovitan CitySights NY'd (http://www.citysightsny.com/), tundub mõistlikum kui Gray Line NY Sightseeing (http://www.coachusa.com/newyorksightseeing/).

Super New York Tour - 2 days +1 Day FREE (http://www.citysightsny.com/page.php?id=50) tuuri sees on päris head soodustused. Erinevalt tollest punasest bussist on hinna sees pilet Top of the Rock Observation Deck'le (Rockefeller Center) või Empire State Building Observation Deck'le (punase bussiga peab vist pileti eraldi lisaks ostma) + pilet Statue of Liberty / Ellis Island sõidule (punane buss saarele ei lase, saab vaid ümber saare söita) + vabapääse Museum of the City of New York või New York Historical Society (tolles teises ma käisin - oli suht igav, seega ehk on too esimene huvitavam).

See punase bussi tuur 3-Day Super Saver Combo (https://www.coachusa.com/newyorksightseeing/booking.asp?action=ProductDetail&SEE=1&productId=1375) vist pakub tegelikult enam-vähem sama, aga on tunduvalt kallim.

All Around Town Tour (http://www.citysightsny.com/page.php?id=49) võib küll odavam tunduda, aga erinevalt tolles + 1 Day FREE tuurist pole seal sees pileteid ESB'sse või Top Of The Rocki ning pole ka Vabadussamba/Ellis Islandi pileteid. Kui soov on mölemat külastada, siis tuleb kokkuvöttes too + 1 Day Free soodsam, sest piletid maksavad niigi vastavalt nii, et kokku tuleb vaat et rohkemgi kui 80$. Pealekauba kui on olemas tuuriga kaasnevad piletid, siis saab veel nende EBS'i ja Vabadussamba piletijärjekordasid vältida. Ja need järjekorrad on ikka muljetavaldavad.

Tuuri agente on ntks kindlasti Empire State Buildingu ukse ees. Neid on raske mitte märgata :)

Kui valid EBS'i ja külastad seda näiteks päevasel ajal (soovitan hommikutunde, siis on kõige vähem teisi turiste), siis Rockefellerit võiks külastade pimedas, sest siis näeb ka pimedat linna, mis on üsnagi muljetavaldav. Kui minek Rockefellerisse (see Top of the Rock), siis astu peaukse juures olevast infolauast läbi ja saad kupongi, millega saad pääsme 2$ odavamalt (muidu on pilet 20$).

Noh nüüd sai küll pikk jutt.

Selline küsimus veel, et kas on mõtekas võtta just Sightseeing tour või omal käel linna uurida. Meil samamoodi väga põgus viibimine New Yorgis (2päeva).

Sightseeing (Hop-On, Hop-Off) tuurid on selles mõttes head, et saab mugavalt kõik vaatamisväärse ära vaadata, vahepeal bussilt maha tulles ja siis taas peale minnes. Olenebki ilmselt sellest, mis on eesmärk. Kui eesmärk on olla tõeline turist ja näha ära kõik nö turistilõksud, siis on vast Sighsteeing mugavam, kui eesmärk on ka näiteks poodelda vöi veeta tunde muuseumites, siis saab metrooga lihtsamalt.

Kas ostsite selle pileti lihtsalt agentide käest tänavalt? Kodukalt ma lugesin, et võiks ala ette broneerida ja neti teel osta. Oleme NYC-is 3 päeva seega tahaks ikka kindel olla, et ekskursioonil vabu kohti on jne. Ning kas Statue of Liberty külastamine oli väärt? Või võib ka lihtsalt sellel circle line cruisil ära käia ja selle eemalt ära vaadata (nagu aru olen saanud on seal paadireisil ka kenasti statue of liberty näha?)

Jah, agentide käest tänavalt (Empire State Buildingu ees). Ja võib olla üsna kindel, et kohast ilma ei jää, sest bussid on süsteemis "hop-on hop-off", st pole olemas välja müüdud bussi. Ja kui isegi juhtub see, et antud bussis pole kohta (see vöimalus on muidugi üliväike), siis on alati tulemas uus buss. Üle 10 minuti kindlasti ootama ei pea. Empire States Building ja Top of the Rock ei saa täis - mittekunagi :)

Mulle Vabadussamba juures meeldis (sees küll ei käinud, aga tegin ringi ümber samba) ja veel rohkem meeldis Ellis Island, kus on immigratsiooni muuseum - http://www.ellisisland.org/ - kuivõrd too circle line cruis sinna ei lähe, siis kui on soov külastada toda muuseumit, tuleb ikkagi minna ka Vabadussambale ja Ellis Islandile. Leidsin sealt ka vihje Eestist saabunud sisserännanutele.

Kas Vabadussambasse lastakse nüüd jälle sisse? 3a tagasi igatahes terrori või misiganes kartustel/kaalutlustel ei lastud. Ses suhtes on ehk lihtsalt ümber selle saare sõita isegi parem, et aega kulub palju vähem ning pilte saab nii ehk naa praami peal ka klõpsida:) Ma ise pole küll ühtegi tuuri kasutanud, kuid arvan, et see on mugavam ja ehk ka kiirem variant kui metrooga ise ühest kohast teise sõita, sest buss viib sind just vaatamisväärsuste juurde, et pole vaja ise niiväga orienteeruda (kuigi Manhattanil on see väga lihtne) ning metroosid vahetada.

Kas keegi on käinud kolmapäevasel Harlemi tuuril koos cospel kontserdiga?

Olime NY-s kolm päeva. Kaalusime ka, kas võtta Hop-On-Off. Lõpuks leidsime, et jalgsi olid kõik huvipakkuvad kohad täiesti talutaval kaugusel. Vabadussambale saime 90-minutilise NY Waterway praamitripiga täiesti külje alla. Praam tegi saare lähedal kenasti fotopeatuse. Sellest täiesti piisas. Lähemale vast ei olekski tahtnud minna. Muideks, linnast viivad praamisadamasse tasuta bussid ja pärast toimetavad linna tagasi. Piletid saab kenasti internetist või kohapeal piletikassast osta.

Ma arvan, et ei saagi öelda, mis on vale vöi mis on öige. Igaühele oma. Mina käisin Vabadussamba juures ja Ellis Isalndil, kus on see Immigratsioonimuuseum ja see muuseum oli üllatavalt huvitav. Ilmselt kui poleks käinud ei oskaks praegu ka kiita. Seega, oleneb mis on eesmärk, kas näha ära Vabadussammas vöi tutvuda ka tolle muuseumiga. Vabadussamba juurde ei peagi ju siis söitma, saab ka eemalt Manhattanilt vaadata ja pärast vöib endale postkaardi osta :)

Kas keegi oskaks soovitada aga hoopis mingit lihtsat bussituuri: mis teeks näiteks umbes tunnise tiiru Manhattanil ja olekski kõik. Kõik pakuvad seal ainult mitmepäevaseid ja kalleid combosid ning pikki põhjalikke tuure (mis on iseenesest ju vahvad), aga meil on kõikide asjade külastamine endal juba ära planeeritud (New York Passiga www.newyorkpass.com) ning tahaks lihtsalt esimesel päeval enne kõige muu külastamist Manhattanist kerge üldpildi ette saada, siis pärast lihtsam omal käel ringi seigelda.

Sellega on sedaviisi, et ilmselt sa ei taba veel Manhattani suurust. Kaardilt on seda ka raske aduda. Tegemist on muuhulgas kohaga kus on päris palju autosid, mistõttu liikumine ei pruugi olla ülemäära kiire. Ehk kokkuvõttes isegi teoreetiliselt tunni ajaga ei jõua seal suurt midagi (võibolla äärt mööda ringi teha mingi liikuriga) aga kas sellel mõtet on. Võibolla keegi küll pakub sellist asja ega ma tea aga parem kaaluge ülalkirjeldatud pealehüpatavaid variante. Näete ka midagi vähemalt kui juba raha maksmiseks läheb.

Tegelikult, täpsustuseks, ma olen käinud Manhattanil, 5 aastat tagasi, seega pole päris võõras koht minu jaoks, kuid teiste reisikaaslaste jaoks on. Tahakski lihtsalt ühte sõitu - mõistliku hinna eest (meid 6 inimest), et teha kerge ülevaatlik tiir peale, enne kui jalgsi ja subway'ga läbi seigelda.

OK. No aga miks te siis ei kaalu näiteks mõne suurema takso võtmist ja sellega väikese tiiru tegemist. 6 x 10-15-20 usd eest peaks välja küll vedama mõningase tuuri. Kui juttu kõrvale kuulata tahtmine, siis muidugi iseasi, kuigi tunnise tuuri jutt saab vist olema rohkem erinevatele arusaamatutele kohtadele viitamine ja kiire sõit :)

Hm...mina olen NY-s mitu korda käinud ja võin küll öelda, et jala näeb ikka kõige paremini ehedat elu. Metrooga ei tasu ju üldse sõita, siis ei näe mitte midagi. Pigem buss. Sõida näiteks saare otsa, tee paadiga sõit sambani, lisaks näed ilusat linna skylinet siis jaluta läbi erinevate linnaosade ülespoole tagasi. Teine päev ole ülevalpool, käi mõnes tornis vaadet nautimas, jaluta central parkini/-s vms. Usu, päris palju näed. Selge on ju see, et kõike ei jõua näha, kuid paljut siiski. Ja kindlasti võta aega people watchinguks, istu kuskil maha ning jälgi enda ümber elu ja saginat. See on tore! Ilusat reisi.

On olemas tasuta hop-on-hop-off buss, mis küll tervele saarele tiiru peale ei tee, aga alllinnaga tutvumiseks peaks sobima. Lähem info: http://www.downtownny.com/gettingaround?sid=19 ja route map ka: http://www.downtownny.com/images/imglibrary/19/route_map.html

Lisaks on olemas tasuta Wall Street Walking tour: http://www.downtownny.com/discover/?sid=48